Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Leden 2010

Fotbalu jsem se věnoval 30 let.

26. ledna 2010 v 21:47 | Joskon |  Články
Fotbalu, nejkrásnější, nejoblíbenější hře na světě, jsem se věnoval nepřetržitě skoro 30 let. Jednu dobu jsem mu byl ochoten obětovat mnohé, což dnes považuji za nerozum. Zkrátka jsem mu tehdy propadl. Dole jsou mé názory na posledních 10 let činnosti TJ formou otázek a odpovědí.
1/ Proč naši odchovanci nehrají vyšší soutěže?
U nás v dědině se vždycky prosazovala jednoduchá hra, s přímým tahem na bránu a bez zbytečných kudrlinek, postavený na dobré fyzické kondici a kolektivní disciplíně. Tento styl se praktikuje už od mládežnických oddílů. Jeho hlavní výhodou jsou vcelku brzy se dostavující bodové výsledky a menší nároky na práci trenéra a na zručnost hráčů. Nevýhodou tohoto pojetí ovšem je, že takový hráč není vybaven pro vyšší soutěže v jiném klubu, o čemž svědčí i fakt, že na rozdíl od ostatních dědin pyšnících se počty ligových fotbalistů a mistrů republiky, u nás nikdo takový není.

2/Jaká je základní podmínka pro úspěšné doplňování hráči pro 1.mužstvo?
Všechny manšafty by měly hrát buď vyšší nebo stejnou jako 1.mužstvo. Příklad: Nejlepší útočník v dorostu /25 branek/, hrající základní soutěž, se stěží zpočátku uplatnil ve 2.mužstvu, natožpak v jedničče /okresní přebor/ . Jmenovitě: Truxa nejstarší, Piška,..

3/Jakou soutěž si zaslouží divák?
Pokud se dodržuje podmínka /otázka č.2/ od nejmladších po dospělé, dá se s tím, po doplnění 1-2 technickými hráči, úspěšně hrát krajské soutěže, což podle mne odpovídá možnostem naší dědiny i představám diváků.

4/ Proč Vlčnov spadl do základů?
a/ Kvalitní a vlivní funkcionáři a diváci jednoduše vymřeli a ta další generace se dala buď na podnikání anebo nepocítila potřebu vytvářet podmínky pro své následovníky. Ke kormidlu se dostal "klobáskový" výbor, jemuž lze přiznat jakési výsledky všude jinde, jen ne ve sportu.
b / Výkonnost hráčů neustále klesala, pokud dřív byl nedostatek kvalitních, pak později už jenom hráčů.
c/ Podceňování práce trenérů mládežnických družstev ve smyslu: "Máš tam kluka, tak trénuj!"

5/ Jak oddíl dostat do vyšších fotbalových pater?
Existují dvě cesty, první snadnější a rychlejší, druhá pracná a pomalejší.
a/ Zaplatit hráče z okolí.
b/ Vychovat si vlastní čutálisty na potřebnou výkonnost a vštípit do nich, že fotbal je sice krásná, ale i náročná záliba, které se musí i něco obětovat.

Leden 2010 -Joskon

Synu, to se musíš naučit!

26. ledna 2010 v 19:32 | Joskon |  Obrázky
Až mi tu vyjmenuješ aspoň 3 ovoce vhodné na kvas, tak můžeš jít sáňkovat!

Adresa: Rudolf Haťapka

25. ledna 2010 v 13:12 | Joskon. |  Obrázky

Adresa:
Rudolf Haťapka
U Kapličky 1203
687 61 Vlčnov


Posypová rota.

15. ledna 2010 v 15:07 | Joskon. |  Obrázky