Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Únor 2010

Zájemci o TOP 09 se hlaste Na Srale.

28. února 2010 v 18:52 | Joskon. |  Články

Poté, co MJ prohlásil, že na další "vítačku" z důvodu klidu v rodině a zamezení špinavým pomluvám pojede se svojí polovičkou, se BN naštvala a začíná si zakládat do podzimních regionálních voleb vlastní kandidátku pod hlavičkou TOP 09.
BN už se byla ukázat vrcholovým představitelům strany. Vrátila se s neskrývaným optimismem a slibem, že kvůli ní jeden se přestane opíjet a ten druhý se konečně naučí česky.
BN věří, že svého bývalého kolegu a nyní nenáviděného soka porazí a ukáže mu a jeho straně, jak se to má dělat! Zájemci o členství v TOP 09 se hlaste na obci nebo přímo Na Srale.

Dodatek: Veškeré osoby a jejich jednání jsou smyšlené a jakákoliv podobnost je čistě náhodná.

Jarní holubářská.

28. února 2010 v 18:47 | Joskon. |  Obrázky
Sousede, vyřiďte svým holubům, aby nechodili na můj pozemek nebo je postřílím!

Bojovníci za folklór aneb J.Janča- Dívčí půček

25. února 2010 v 3:28 | Joskon. |  Knihy

I v dobách mírových je potřeba bojovat, ale s rozmyslem. Někde je moderní bojovat proti terorismu, jinde proti komunismu, u nás se bojuje za folklór a s úspěchem. Jeden vousatý už pojezdil, co se dá, a jezdit ještě bude, další bývalý komunistický prominent si dokonce kvůli tomu založil vydavatelství na knihy. Boj však přináší i oběti. Pod plachetkou osoba musela vstoupit do strany, ale jako náplast si mohla zaměstnat dceru v organizaci, jejíž náplň 5 pracovníků je opředeno tajemstvím, protože dřív to dělal jeden člověk ve volnu. A tomu ještě lidé záviděli. Možná je to proto, aby v době krize bylo koho propouštět! Všichni se občas sejdou na nějaké chlastací akci, nechají se vyfotit do novin a tváří se přitom velice národopisně. Umějí to zkrátka prodat!

Tito borci ve zbrani vydali knížku Jana Janči - Dívčí půček. Patřím mezi málo, co si knížku pozorně přečetlo a doporučuje ji i ostatním. Jan Janča je vlčnovský rodák a zejména jeho popis života na vesnici očima dítěte je čtivý a i prý nejstarší dochovaný. Jančovi nic vyčítat nemůžu, avšak kdyby ve Vlčnově zůstal, " neměl se k práci a tak ho rodiče dali studovat",
pravděpodobně by to tak láskyplně nenapsal. Být ale členem bojovníků za folklór, tak bych mu k části, kde se zmiňuje o jízdě králů, vytkl: " Tak to popisovat nemůžeš! Vždyť ti odvedenci si vystačí sami! Na to my žádné sponzory ani dotace neseženeme!"

Mně osobně vadí dlouhodobě nízká úroveň folklórních souborů. Tam bych nasměroval jejich útočné hroty. Chápu, že to pro ně nebude zajímavé, vždyť kromě práce je tam žádné výhody a požitky nečekají.

Stručně:
- Slovácké noviny nejsou totožné se Slováckou jiskrou.
-Jančovu tvorbu i po 30letech místní knihovna stále nevlastní.
- Stále nevím, co je "dívčí půček".
- Děkuji Aleši Cimalovi, trvale bytem v Praze, za tip a za zapůjčení brožurky.

Zabíjačková

22. února 2010 v 11:39 | Joskon. |  FotaČuník velký přínos má,
těžko se mu vyrovná.

Oharek, křen, sůl, chleba
na stůl dáti je třeba.

Jelito, ovar, škvarek
nejraději má Janek.

Lalok, játra, tlačenka,
to může i Kačenka.

Maso, sádlo, kotleta,
rozezná i popleta.

Jitrnička, svíčková
tomu hoví Blažková.

Ocásek, mozeček,
pochutná si Toneček.

Ucho, žebro, slanina,
uspokojí Ládina.

Hlava, jazyk, klobáska,
šmakoval už Procházka.

Rypák, uzené kosti,
ocení naši hosti.

Tonda krev z jelítka
dá Hance na líčka.

Joskon stejně říká:
Nejlepší slivovička.

Prasátko si chválíme,
další chlévek stavíme.


Až ten úvěr dojde...

18. února 2010 v 18:16 | Joskon. |  Obrázky
Až ten úvěr dojde, tak by ho měl nějaký strojař překontrolovat.


Obecní kassa prázdná!

17. února 2010 v 7:15 | Joskon. |  Články
Až potkáte navečer některého zastupiče, jak valí směrem na obec, tak se ho raději nanic neptejte. Potřebuje mít hlavu čistou, bude totiž rozhodovat, kolika milióny nás má zadlužit! Když mediální Janek zaplatil za pálení slivovice, jež v pracovní době nasbírali obecní zaměstnanci, zjistil, že mu na splátku na čističku už nezbývá! Už na podzim si vymáhal souhlas k úvěru, pak ale po otázce:" Na co to potřebuješ, vždyť v novinách píšeš, jak si dobře stojíme?" na peníze jaksi zapomněl. S úvěrem musí souhlasit zastupitelstvo, na což správně upozornila černá ovce -Tonda Pešl.

“Národe, my jsme si svoji povinnost splnili !“

14. února 2010 v 22:41 | Joskon. |  Články
V televizi jsem náhodou narazil na rozhovor s nějakou mladou autorkou knihy o ženách, nebo spíše k jejímu věku dívkách, v němž se kameře svěřovala o povinnosti využívat svůj talent ke psaní, jinak by měla výčitky. Tu knížku jsem nečetl, takže to nekomentuji. Ta začínající spisovatelka mi promluvila z duše. Občas taky pocítím tuto povinnost a přece nemůžu národ ochudit! Zpravidla se tak děje při nejrůznějších soutěžích o nové logo, znak atd. Bohužel mé výtvory jsou tak revoluční, nadčasové, převyšující ostatní, a proto ještě nikdo nenašel odvahu si je vybrat a polepit jimi vše, co se dá. Navíc nejsem na tom finančně závislý a dělám to opravdu jenom z té, výše popsané povinnosti a chápu, že někdy často vyhraje soutěž majitel nějaké zavedené reklamní agentury. A kdyby tak nebylo, bylo by zle pro jeho pracně vybudovanou prestiž, musel by propustit zaměstnance, dokonce by se mohl vzdát čestných neplacených funkcí a nevím, jaká další neštěstí či katastrofy by mohly nastat! Na rozdíl ode mne a té mladé spisovatelky, když se nás národ zeptá, můžeme s čistým svědomím říci: "My jsme si svoji povinnost splnili!" a žádná zemětřesení, lidské a jiné tragédie naše neúspěchy neprovázejí. A tak to má být!PAŠÍKOVA SLÁVA

11. února 2010 v 8:25 | Joskon a J.V.Sládek |  Obrázky

PAŠÍKOVA SLÁVA
Josef Václav Sládek

Když byl pašík malé sele,
neměl v světě nepřítele.
Ze dvora mu snesli všecko,
chovali ho jako děcko.
A čím větší byl a větší,
dělali s ním více řečí.
Když byl těžký na dva centy,
dělali mu komplimenty.
A když ztloustnul ještě více,
dělali z něj jitrnice.

Kolik má obec zaměstnanců?

7. února 2010 v 18:39 | Joskon. |  Články
V páteční MF dnes z 5.2.2010 starosta Pijáček uvádí, že Vlčnov má od roku 1990 pouze 3 zaměstnance a další 3 zajišťují chod vesnice, což je rarita! Buď teda pan redaktor špatně slyšel nebo starosta neví, kolika lidem obec vyplácí mzdu!
Celý článek zde: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=mfjihomorava&v=030&c=1330655