Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Březen 2010

Škola - zakázané téma.

28. března 2010 v 10:29 | Baltazar Karel |  Škola-problém

V posledních dost měsících bylo psáti o naší škole tabu. Pisatel by jednak porušil dohodu mezi Spolkem pro děti a jednak by se vystavil nebezpečí podání trestního oznámení od vedení školy.

To ale neznamená, že se tam nic nedělo a neděje! Znechucení rodiče si své děti /asi 25/ přepsali do škol v okolí, i za cenu větších nákladů a okradení děcek o volný čas, strávený v autobuse. Možná získají lepší vzdělání.

Po příměří si ředitelka, zřejmě za statečný postoj v boji s nespokojenými rodiči, jmenovala dalšího zástupce tzn. odměnila ho finančně.

Rada obce vrátila ředitelce osobní ohodnocení, jež činí více než v okolí i na jih. Prý aby se jí lépe odcházelo, v souladu s gentlemanskou dohodou se starostou. Existuje jiný důvod?

Jedna učitelka úspěšně napadla u soudu výpověď pro nadbytečnost a obci teď hrozí, že jí bude muset zaplatit ušlou mzdu a náhrady. Najde se a odmění viník?

Na školu míří další inspekce. Neměla by dopadnout jinak než výtečně, protože problémoví učitelé i děti nespokojených rodičů budovu pro 540 školáků nenavštěvují.

Budova byla zateplena a nová fasáda v barvách Jednoty Uh.Ostroh září zdaleka. Její zdi však skoro zejí prázdnotou. Několik čísel: Počty školáků klesaly za poslední 4 roky z 336 na 210, kapacita školy je naplněna na 39 procent. Z Veletin nejezdí do školy skoro nikdo.

A ještě jedna nakonec: Možná škola přijde o i školníka, protože po zvýšení nájemného začal vyhrožovat, že se přestěhuje.

Kdo zasedne na podzim do obecních křesel?

27. března 2010 v 6:53 | Joskon. |  Články

Zimní měsíce, ve kterých se má správný sedlák podkožit na léto, jsou i vhodným obdobím pro dělání obecní politiky. Zatímco v minulých obdobích téměř nebyl zájem něco měnit, letos je tomu úplně jinak a zdá se, že o místo starosty bude pěkná
mela.
Hlavně po případu školy, jehož výsledkem je ježdění asi 25 dětí do jiných škol, se občan začal dívat kriticky na práci zastupitelů a jemu už jasno, sportovní terminologií, za co a za koho kdo kope.
Úplně novým objektem do voleb budou nezávislí kandidáti , krycí název "medonoska", kolem Vlastika Kováře- včelaře. Přes zimu toho asi našpekulovali nejvíce a o jejich síle svědčí i vysokoškolské diplomy poloviny z nich.
V místní straně lidové probíhá ozdravění a svému největšímu stálému počtu voličů, chce nabídnout jen lidi, do budou hájit opravdu jejich zájmy- viz. rozpadlá zídka na hřbitově.
Z tohoto důvodu si současný radní Dacík zakládá vlastní Nezávislé starosty. Oporou mu asi budou hasiči- Lidové milice obce.
Propadu ODS nezabrání nečas ani slota a tak si místostarostka, aby si nemusela znovu navléct zdravotnický mundůr, shání lidi do TOP 09. Zájemci hlaste se Na Srale!
Obliby ČSSD budou chtít opět využít nějací jedinci. Jsem zvědavý kteří? Před čtyřmi lety: Kvasnička,  Vozár.
V podzimních volbách nebude chybět ptákostrana s mediálním Jankem a tradiční komunisti.

Myslím si, že je správné a zdravé, když se o správu dědiny uchází více stran a kandidátů. Vždyť to je jedna z mála věcí, které může obyčejný člověk svým hlasem ovlivnit. Škoda že jen jednou za čtyři roky!   

Přijde Ježíš do hospody

21. března 2010 v 21:25 | vtip lidový
Přijde Ježíš do hospody a posadí se.
Číšník ho upozorní: "Tady si nesedejte, zde sedí štamgasti. Vyhodí vás!"
Ježíš nereaguje.
Ke stolu přijdou slepý, hluchý a cikán.
Kupodivu ho nechají sedět mezi sebou.
Ježíš: "Za to, že jste mě nevyhodili se vám odvděčím!"
Dotkne se slepého, slepý vyskočí... "Já vidím!"
Dotkne se hluchého, hluchý vyskočí..."Já slyším!"
Otočí se k cikánovi a ten na něho:
"Na mě nesahej, já mám invalidní důchod!"

Nemám rád ODS!

19. března 2010 v 10:16 | Joskon.

Upřímně přiznávám, že nemám rád ODS a potažmo její členy / ty naše místní nevyjímaje/, i přesto jsem se rozhodl jim pomoci.
Z volebního programu:
ODS v rámci předvolební kampaně slíbila podporu kratších pracovních úvazků, práce z domova, zaměstnávání absolventů a starších lidí. Slib pomoci pro nezaměstnané, kteří se rozhodnou podnikat.
Je to dobře napsané, bez pravopisných chyb. Příčinou nezaměstnanosti však není to, že lidí nechtějí pracovat, ale nedostatek práce- jednoduše firmy, podnikatelé nemají zakázky a proto radím:
- Zákaz dovozu zahraničního zboží. Možná stačí čínského, stejně tam podle Vás nedodržují lidská práva.
- Zákaz práce strojů, např. sklízet obilí se bude postaru ne kombajnem.
Další výhody:
- Proletariát bude muset makat a nebude mít čas hledat viníky krize.
- Co si kdo vyrobí, to si musí i sníst, obnosit. V případě nekvality se viník najde snadno.
Nevýhoda:
- Ozbrojíte lid lopatami, krumpáči, vidlemi a když pojedete limuzínou kolem, může vám rozbít sklo, propíchnout kolo, zadek, ..
Nemám rád ODS a možná i proto, když jsem potkal Lucii Bílou, jak šla z WC na velecké benzínce, jsem ji hned nepoznal a bleskurychle nezareagoval, a proto moje dcera nemá její autogram.

Co dát na transparent ?

16. března 2010 v 19:35 | Joskon. |  Články
Zrovna žijeme v supervolebním roku a spousta z nás pracně přemýšlí, co na transparent při mítinku oblíbené či nenáviděné strany. Uvádím několik tipů:

Milošovi česká becherovka chutná,
z Temelína teče elektřina hutná.

Vzpomínkou na staré časy,
komouš rozehřívá masy.

Volte voly, volte býky,
volte agrárníky.

Kdo je hlava skopová
volí strana lidová

Kdo na tom nejvíc získá?
Je svině slizká.

Kudy chodil, tudy krad ,
sociální /občanský/ demokrat. /podle potřeby/

Ověřený je K.H.Borovský např.
Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:
jeden, ten je generál,
a druhý je kardinál;
zle, matičko, zle!
Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:
jeden drží karabáč,
druhý říká »Otčenáš«;
zle, matičko, zle!
Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:
jeden, ten je arcibiskup,
a druhý je taky špicbub,
zle matičko, zle!
Píseň Čechů r. 1850 /špicbub= darebák/

Nechoď Vaškůj s Čunkem na led
mnohý příklad známe,
že za mříží budeš bručet
a on kapry shrábne.

Malé vysvětlení. Podnikatel Roman Vaškůj nabízel svědkyni peníze v případě přijetí úplatků. Čunek byl předseda lidovců, modlící se pouze, aby mu zbytnělo konto, jakkoliv. Kapr- úplatek. Pro úplnost originál od Borovičky: Nechoď Vašku s pány na led, mnohý případ známe, že pán sklouzne a sedlák si za něj nohu zláme.

Našich trnek hubitelé lítí,
sucho, Šárka, Brusel, špačkovití
.

Trnka je pro Moravu klíčový strom, kterou nám s poslední době ohrožuje:
sucho- postupné oteplování klimatu vlivem skleníkového efektu
Šárka- nemoc. / Už dokázala zničit Ctirada viz. Staré pověsti české a taky Grosse viz. aféra ČSSD./
Brusel- Evropský parlament uvažoval uvalit vyšší daň na pálení slivovice
špačkovití- létající havěť, navíc ožírají i hrozny. Kdysi se jeden Špaček dokonce dostal do prezidentské kanceláře.
Originální verze: Českých knížek hubitelé lítí,plesnivina, moli, jezoiti.

Člověče, nevol mne!!

14. března 2010 v 16:14 | Joskon. |  Články
Usedám za stůl U králíků, poroučím si udělat "řezané" s pěkně viditelnou hladinkou černého piva nad světlým. Nahlas a zřetelně vyslovuji: Semeno! a svému kamarádu vysvětluji, že to je mongolsky ahoj. Přes hustě zakouřený prostor házím okem do všech koutů s cílem zjistit, kdo ze známých se zde ještě nachází. Dávám řeč podle pravidel a zvyklostí, vyzkoušených a ověřených čtvrtstoletím, co pohostinská zařízení navštěvuji.
Na dřevěné desce dnes ale leží dvojlist podobný hře "Člověče nezlob se" s kupodivu vtipně okomentovanými herními pravidly. Jakmile se dostaneš figurkou na tvář politika ODS, tak se musíš vrátit zpět, podle velikosti jeho mistrovského kousku, jímž se proslavil a obohatil za svého úřadování "ve prospěch lidu". Je jasné, kdo to vydal a kdo je pranýřovaným!
Při druhém pivě a 2 slivovicím od maníka, co zrovna slaví 30 let, si představuji tváře místních modrých strak a jejich nepřehlédnutelné činy a pak s kamarádem z ulice a s dalším pivem se shodujeme, že se taky nemají za co stydět. Jeden rád kazí stávky, další, majitel budovy bývalé vyhlášené restaurace, ji tak zvelebuje, že brzy spadne i s preferencemi jeho strany. Jiná členka šéfuje kultuře a sportu tak nenápadně, že málokdo ví, za co vlastně dostává peníze a další brzy bude ve škole pro 550 žáků chodit strašit, protože je tam mají 210.
Po 10.hodině večerní počínám pociťovat důsledky krize, poněvadž mi dochází finanční limit, odsouhlasený manželkou, plus utajená rezerva. Platím, hrdě a neohroženě odcházím s Tondou. Ještě nás čeká tradiční povinnost vykonat malou potřebu u sloupu, několik závěrečných slov, pokud možno nenápadný příchod domů a noc v ložnici č.3. /Jednička je nejlepší./
Dnes odpoledne je mi už lépe a tak není důvod, si to za týden zopakovat.

Knírky.

12. března 2010 v 10:11 | Joskon. |  Obrázky
Číšnice blondýna: "Šéfe, o co, že támti s těmi knírky u dveří jsou z Německa!"

Rozvázaná tkanička na ministerstvu.

9. března 2010 v 11:25 Obrázky
Co všechno dokáže jedna rozvázaná tkanička na nejmenovaném ministerstvu!

Nosíš slipy nebo trenýrky?

7. března 2010 v 21:18 | Joskon. |  Články

Jednou mi o hodně starší spolubesedník položil dost intimní otázku:" Nosíš slipy nebo trenýrky?" Úplně mne zaskočil, protože naše předchozí téma vůbec nesměřovalo ke spodnímu prádlu. Ani mne nenechal vzpamatovat a pokračoval: "A určitě znáš P.K? Tak ten kvůli slipům leží s rakovinou v nemocnici. Je to chudák, navíc má ještě smůlu, ale stejně, kdyby mne tehdy poslechl, nemusel by tak dopadnout. Víš, on měl před lety s tým potíže a tehdy jsem si všiml na šatně při převlékání, vždyť přece víš, že jsme dělali spolu, že nosí pořád slipy, ale ne ty vytahané, volné. Tak jsem za ním zašel a povídám mu: Ten tvůj pytlík potřebuje volnost, jinak se ti tvoje semeno v něm uvaří. Což je podle mne příčina tvé nemoci!" Pak mu ještě poskytl přednášku, že semeno se má uchovávat při nižší teplotě než má tělo a toho se dociluje prouděním vzduchu. Jako příklad uvedl klokana, který ho má až skoro u zemi, protože tam je vzduch nejchladnější.

Byl jsem tak v šoku, že mi nezbývalo nic jiného než souhlasit. Ta jeho teorie zapadala proklatě do sebe. Musel jsem na to stále myslet. V žádném případě mi nemůže uškodit, když si zakoupím trenýrky, takové ty volné, jak říkával můj děda- dynamovky. Procházet se v nich létem po ulici mi připadá svobodnější, přirozenější než-li ve slipech, navíc mají praktickou kapsu. Dá se v ní nosit kapesník, dvacetikoruna na pivo, skobičák, kuličky i prezervativ, samozřejmě ne všechno zároveň. Tlačen touhou po dokonalosti jsem v řešení tohoto problému šel ještě dál a sám jsem si položil další otázku: "Co když i přesto nebude můj genofond správně skladován?" Za několik dnů při pohledu na vystavená jablka před krámkem mi svitlo: "Ovoce a zelenina nejsou zkažené, protože jsou čerstvé!" Musím se tomu podřídit, ženatý sice jsem, pohlavnímu životu se věnuji pravidelně, ale doba mezi těmito dvěma úkony je určitě delší než životnost mých spermií. Musím udělat něco proto, aby měl vždy jen čerstvé "zboží". Můžu si …anebo…

Můj si tak zvykl na tu budku...

7. března 2010 v 21:02 | Joskon. |  Obrázky
Můj manžel si tak moc zvykl na stavbách na tu budku, že ... no zkrátka..