Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Březová- Vlčnov 1:1, po 1.poločase.

25. dubna 2010 v 7:14 | Baltazar Karel |  Články

9:15 hod.
Stadión Vlčnov, nádherné jarní dopoledne. V přesný čas odjezdu místního mužstva, hrajícího nejnižší fotbalovou třídu, se jako obvykle dostavil pouze hospodář, řidič autobusu a Pítrs, přes noc oslavující 40 let. Do pole dnes nepoužitelný.


9:17 hod
Svého manžela-brankáře přiváží Světlanka - vedoucí mužstva. Na našem okrese bezesporu nejkrásnější funkcionářka. Obrací své vozidlo a jede osobně vyzvedávat nejmladší členy mančaftu.
9:20- 9:30 hod
Přicházejí nejzkušenější hráči a je jasné, že se zápas odehraje. Po jednom pivě a borové U Králíků dorážejí i všichni 3 fanoušci, z nichž jeden, Jožka- slávista, bude pískat na lajně.
9:45 hod
Luxusní autobus ze Vsetína, sponzorská pomoc od rodáka-oceláře, lidi budou ochotněji prodávat pozemky na golfové hřiště, vyráží na Brezovou pod Javorinou, malé obci u slovenských hranic, kde je víc domácích pálenic než čísel popisných.  
10:20hod
Naši borci se během jízdy převlekli a tak jsou schopni nastoupit ve stanovené 20 minutové čekací době bez nebezpečí kontumace výsledku.
10:21 hod
Hlavní rozhodčí Zámečník, civilním povoláním taky zámečník, mezi svými kolegy v práci proslavený výrokem:" Na montáži se má hlavně dodržovat pitný režim", si svolává kapitány a pomezní do kabiny ke školení.
10:23 hod
Na místní trávník nastupují obě mužstva a mač je zahájen.
5.minuta duelu
Domácí čutálista zvaný Reťaz vstřílí skoro z půlky hřiště gól a vylézá na ochrannou síť za brankou. Naši borci se probouzejí z jarní únavy a začínají si navzájem nadávat.
Retaz.

10.minuta
"Sundej si optiku, budeš bit do tváře," křičí Pítrs na domácího čárového. Ke slibu však nedojde, protože mladý čtyřicátník poté usíná vsedě na lavičce.
23. minuta
"Milostpane, stojíte v ofsajdu!" upozorňuje neohrožený pomezní svého faráře, polského původu, který si na letošní rok naložil cíl, vyměnit okna v kostele a střelit jelena. Na druhé straně hostující rozhodčí- laik odhazuje na zem první papírek svých oblíbených bonbosů- Slavia.
38.minuta
Náš nejvíc urostený borec, poctivý metrák, se nějakou záhadou sráží s hlavním sudím a ten musí být ošetřován.
42.minuta
Je poznat, že hlavní arbitr pod vlivem zranění zatím nemá hru pod kontrolou, píská proti domácím trestný kop a ti si po trmě-vrmě dávají vlastňáka.
45. minuta
Za stavu 1:1 se odchází do kabin. Hádají se už i místní hráči a diváci bez výjimky hrozí Zámečníkovi.      
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama