Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


farao14. Pekelníci, kotle jsou připraveny!!!

30. září 2010 v 19:06 | Joskon. |  Obrázky
farao14. Pekelníci, kotle jsou připraveny!!!


peklo.
 


Komentáře

1 ATA ATA | 1. října 2010 v 10:42 | Reagovat

Pozn.: Pokud podobnost na obrázku není jen náhodná, tak se nechám překvalifikovat na topiče!

Předpokládám, že i zde se diskuze ponese v duchu voleb (a plusů či mínusů minulých let). V podstatě za 14 dní + nějaké hodiny jdeme (či nejdeme) na to. Zkusme vážně i nevážně přesvědčovat nepřesvědčené, předpokládám veškerým úvahám (i těm na hraně – ale všechno má své mantinely) vstup volný.
A protože nikdo zatím nešel přede mne – tak nahazuji téma : “Největší událost (po Jízdě) tohoto roku – že by dnes?
Můj typ: Co vesničané shlédnou? Janečka v nedbalé eleganci v barvách přicházejícího podzimu, k němu sladěná obecní dotační specialistka (něco  ke kolenům, něco až ke krku, vlasy nahoru), obecní kytarista – „Železný muž“ s praporem, obecní hasič „Stálý vítěz“ s kladivem na poklepání čehokoliv, obecní kultura od „Krála“ s krojovanými, zbytek těch hlavních volených s úsměvem, obecní děvčice s jídlem, obecní bývalý poliš s flaškou...tetiny mažoretky v pozoru (v záloze břišní tanečnice – to kdyby přišlo oteplení)... A co vesničané uslyší?... kdo všechno přišel (asi Lukáš ze Zlína přijede na kole), jaká to byla fuška, jak jsou dobří, kolik to stálo (kolik to bude stát dál lidi – to asi ne), jak se to vyplatí včetně polemiky o těšení se  na návrat raků...

2 Vlčnovjan Vlčnovjan | 1. října 2010 v 11:19 | Reagovat

ATO, fakt si klepl zas na hlavičku, ale teď naprosto seriózně: kdo tam bude, v čem budou obleční, to je mně fuk, protože du do práce, takže tu slávu nezažiju. Ale co mne zajímá a pokud je to někdo problému znalý, jak to bude s těma septikama. Četl jsem na "perle", jak jí tady  všichni říkáte, že dostaneme 400 Kč jako příspěvěk na úpravu septiku, ale kolika lidí se to týká , co s tím bude práce, to už jsem se nedočetl. Ti raci, což o to, rád se na ně podívá, ale už vidím jak lidi nadávají, co s tím budou mět starostí.Tož tak. Doufám, že se tu ráno dozvím  konkrétní názory.  Ale nepište, co si kdo oblékl. to mne teď tak až nezajímá.

3 Vlčnovjan Vlčnovjan | 1. října 2010 v 11:28 | Reagovat

Jo ještě sem chtěl dodat, že v potoce by byli raci, kdyby tam lidi necpali kdejaký bordel.

4 IF IF | 2. října 2010 v 19:26 | Reagovat

S těma septikama to bube nejspíš tak,že ty úpravy půjdou přes obec.Obec tu zakázku zadá nějaké firmě.Na faktuře od obce očan uvidí cifru -400 a našemu Frantinovi naskočí na účet +600 za tohoto občana.Nebo ,že by se něco změnilo a bylo to jinak?

5 IF IF | 2. října 2010 v 20:50 | Reagovat

Co se týká otevření vlčnovčnovské ČOV.Postavení čističky bylo zadání,které pro Vlčnov vyšlo ze zákona.To znamená vybudovat se musela.O jejím přínosu pro životní prostředí asi polemizovat nebudeme.Záležitost užitečná,prospěšná a nutná.
Někde na těchto stránkách jsem četl,že místní ODS a starosta před volbami spí.Velký omyl!
To jsou právě ty události,které umí vlčnovský spasitel,řádně uchopit.
Na začátku slušně odehrané ochotnické divadlo otázek a odpovědí.Nejvíce mě dostala tato etuda.
Pan starosta se  ptá našeho euromanažera pro získávání finančních dotací:"Prosím tě,potkala mne jedna paní a ta mi povídala,žeprý získat finanční prostředky z evropských fondů je jednoduché.Můžeš mi a všem Vlčnovjanům říct, je to opravdu tak jednoduché?"
Odpověď:"Ta paní se plete ,je to opravdu těžké."
Následuje výzva k potlesku pro našeho euromanažera a aplaus.
V tomto duchu se ty otázky a odpovědi pozvaných nesly.
Troufnete si," vy břídilové,jaloví dikutéři na těchto stránkách", na takovou šou?Prostě nato nemáte a přiznám se,že ani já ne.
Hudba hrála, pod velikým stanem se pojídal gulášek,teklo pivo pro drobotinu pamlsky.Slivovica a vdolečky se širokými úsměvy vlčnovského páru č.1,jak jinak - nechyběly.
Takovou krásnou avelkolepou předvolební kampaň nemá a nebude mít žádná strana,která jde letos do místních voleb.
A jak na potvoru,kouzlem nechtěného to ODS ani Starostové.. nestálo ani korunu.
Slovy klasika:"Kdo z vás,to má?"
(Nikdo! Tak čučte!!enom furt osočujete jednoho člověka.samá lež a faleš.nuda -končím)
Dal jsem si štamprličku slivky,vdoleček a šel domů.
Mám ještě jeden postřeh,ale ten možná-NĚKDY PŘÍŠTĚ,NĚKDY PŘÍŠTĚE......

6 kuba kuba | 3. října 2010 v 5:26 | Reagovat

Občané  v pátek ste sa napili a najedl za  obecní aj si zajuchali a pleskali jak blbí a teď děte  řešit ty svoje hovna.  Pomožte si sami,nebo súsed pomože,nebo rodina pomože,nebo pánbůh pomože dyž budete hledat kde ty všecky vývody máte. A peníze?Za štyry stovky děte do hospody,tam vám depku vyléčija z tych tisíců co budete moset dávat kde kady. V letáku sa říká že je to všecko jednoduché  já tomu věřím, šak to  píše starosta s tú svojů– tož to mosí byt pravda, snáď by nelhali!

7 Vlčnovjan. Vlčnovjan. | 4. října 2010 v 8:53 | Reagovat

IFe, ty a ATA patříte k silným osobnostem tohoto diskosního fóra. Můžeš mi alespoň trochu naznačit, o jakého Frantinu půjde. Mám určitou domněnku, ale nevím jestli je správná.Zveřejni , prosím, ten svůj další postřeh, jak si výše naznačoval. Dobře se to čte,ale hlavně, je to dobře trefené a vystihuje to věci tak, jak se mají.Jak jsem už v pátek psal, jde teď o to, kolik nás budou stát ty septiky, jejich zapojení.
Jinak : dobře za tyhle stránky, výměna názorů je dobrá, i když anonymita dovoluje psát i to, co by jinak člověk s identitou neřekl. Obec kdysi diskusi zrušila, tak si to můžem říct alespoň tady. na druhou, stranu diskutujme, ale nekydejme hnůj. A ty IFe to děláš dobře. Takže doufám, že  v noci, zas něco počtu.

8 pepin pepin | 4. října 2010 v 11:21 | Reagovat

Nejprve pochvala Joskoňovi za (opět) vynikající kresbu.
Rád bych se přidal se svou troškou do mlýna. Jde o povinnosti vyplývající ze zákona č. 274/2001 Sb., kde §18, odst. 4) praví: V případě, že je kanalizace ukončena čistírnou odpadních vod, není dovoleno vypouštět do kanalizace odpadní vody přes septiky ani přes žumpy. Je to jasné - žádná polemika. Zajímavý je ovšem §24, odst. 3): Přeložku vodovodu nebo kanalizace zajišťuje na vlastní náklad osoba,  která potřebu přeložky vyvolala, pokud zákon o pozemních komunikacích ^15)nestanoví jinak.
Byly do způsobilých výdajů v dotaci na ČOV zahrnuty také náklady na přeložky kanalizace u občanů Vlčnova? Nebo to byli občané Vlčnova, kteří potřebu přeložek vyvolali a tudíž si úpravy odkanalizování budou platit ze svého?

9 ATA ATA | 4. října 2010 v 11:30 | Reagovat

V Číně  podle lunárního kalendáře mají „Rok Tygra“. Vzhledem k pátečním akčním scénám u čističky  navrhuji vyhlásit s platností od 1.10.2010 v Mongólii „Rok Hovna“ (kolem toho se asi bude v následujícím období všechno točit). Odpoví mně někdo, kolik jsme se vlastně „zavázali“ tam toho dodat (má to souvislost  s poskytnutou dotací???) – a když nebudeme stačit – kde brát a nekrást? A co vlastní projekt – není to pro nás a pár přidružených obcí příliš nadhodnocené dílo?  V oblasti této zóny příliš nešlapu, tak snad se ozve někdo s odborností na ty naše s..čky.
A páteční postřehy – myslím, že kdyby dědinčané si uvědomovali, že vlastně hltají „za svoje“, tak by jim ani tak nechutnalo.  S povděkem mnou bylo zaznamenáno, že byl dokonce pro nepřehledné davy postaven přístřešek (nějak si nemůže uvědomit, zda stál i při Jízdě na parkovišti, aby krojovaní nemokli).
Ke shora uvedenému od IF: „Takovou krásnou a velkolepou předvolební kampaň nemá a nebude mít žádná strana, která jde letos do místních voleb“ – to byl dle mého páteční stav. Ale kdo byl v neděli na parkovišti (vlastně na části kampaně Sdružení nezávislých...), snad mně dá zapravdu, že to bylo „bezva“. Pravda, nebyl guláš, ani vdolky, ani...  – ale zato něco nového, zábavného, nevtíravého – bez šaškáren a výlevů  blbství (a daňové poplatníky to nestálo ani korunu). Doufám, že do voleb (a také do práce po volbách) toto sdružení půjde ve stejném duchu, jako jsme viděli při rytířských soubojích – „Čestně - tvrdě“.

10 Filip Filip | 4. října 2010 v 19:40 | Reagovat

to  pepin: Nejsem si jist zda se připojení přesně podřaďuje pod označení „přeložka“, doporučuji prověřit si v jiném ustanovení co to ta přeložka je.. ;) a nešiž paniku, Ondrůšek sice říkal, že „Jsme povinni si ty sračky třeba i přečerpávat a můžem dosta pokutu, ale kdo zkontroluje jestli ti to tam teče. Na každý barák se asi video sondou nepude :-) V každém případě to já beru jako krok dopředu a všechno má nějaké nedostatky, na předělání je čas rok a 4 kila mě zrovna nevytrhnou ani nepoloží..
to ATA: V pátek to bylo solidní představení a rozhodně se nikdo jiný nemůže takhle prezentovat o tom žádná, ale od zdroje blízkého ….. jsem slyšel, že atrakci hradí firma co tu budku s bazénkama postavila, obec to asi taky něco stálo, ale když to srovnám s otevřením silnice na Veletiny......

Sdružení celkem fandim, je to nová vlna a když nic víc, tak alespoň přinutí ostatní přemýšlet a nebýt si až tak jistí a přesvědčení o své neomylnosti. Ostražitost je potřebná, tuze potřebná vlastnost, jen aby vydrželi ve svém konání i když vše nepůjde tak jak si přejí. Konečně tu bylo vidět něco víc než kroje :-)

11 IF IF | 4. října 2010 v 22:29 | Reagovat

Vlčnovjane,ano Tvá domněnka je správná.Je to přesně on nebo víš ještě o někom jiném?
Dnes toho opravdu víc nestihnu.Tak dobrou a zítra.

12 pepin pepin | 5. října 2010 v 7:53 | Reagovat

[10]:
Máš samozřejmě pravdu - jde o úpravu přípojky (příp. vnitřní kanalizace) na náklady vlastníka. Ona je ta nová generace, nezatížená reálným socialismem (podle Havla; podle mě jim pouze chybí selský rozum) ochotná v podstatě doplatit kde co. Vždyť nás to nepoloží, že...
Přesto, že raci v potoce jsou jistě ušlechtilý cíl - já ho platit nebudu. Můj trativod do potoka nemá denní produkci vyšší než deset kubíků a tudíž se něj nevztahuje zákon o vodovodech a kanalizacích.
Mimochodem, když byli v potoce naposledy raci a běličky, žádná čistička nikde nestála a do potoka kromě sraček tekla už jenom močůvka. Jsem pro zákaz prodeje veškeré spotřební chemie a drogistického zboží kromě heřmánkového šamponu a nebarveného toaletního papíru ;-)

13 ATA ATA | 5. října 2010 v 11:44 | Reagovat

pro Filipa: Vždy mě dostane v poslední době oblíbený výrok, že otevírací žranice hradí firma, co realizuje zakázku. Dnes...a firmy ..a zadarmo? Mají to dobře spočítáno tak, aby ve fakturacích bylo schováno už i budoucí "gulášovné"!

14 Vlčnovjan Vlčnovjan | 5. října 2010 v 13:02 | Reagovat

Pepine,jak mohu zjistit produkci mého trativodu ? Mám ale nápad a možná úkol pro nového starostu - obec by mohla uspořádat diskusní fórum za přítomnosti odborníka ( někoho přes vodovody a kanály ), kdo nám na naše všetečné otázky odpoví, nebo by  mohly zavést internetovou poradnu pro všetečné dotazy.Jinak heřmánkový šampon je jenom chemie, v čem teda budem prat, pořídíme si valchu. Doufám, ženejsi nějaký zběsilý ekolog ? Jinak fajn diskuse - když to jinde nejde.

15 pepin pepin | 6. října 2010 v 6:59 | Reagovat

[14]:
Takový Southfork ve Vlčnově není, který by měl roční spotřebu nad tři a půl tisíce kubíků vody. Tím pádem více než deset kubíků odpadní vody denně nemůže vypouštět do kanalizace. Záleži ovšem také na tom, kolik domácností je připojeno na jeden trativod. Více na http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/zakon-c-274-2001-sb-a-souvisejici-predpisy
Nejsem zběsilý ekolog, ale jsem toho názoru, že kdo chce zhubnout - nesmí žrat. Dieta je k ničemu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama