Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Která strana letos vyhraje volby?

2. října 2010 v 7:59
Do komunálních voleb zbývá necelých 14 dnů. Uveřejňuji anketu, která  strana nebo sdružení získá podle posluchačů Rádia Ulambátar nejvíce hlasů.
 


Komentáře

1 IF IF | 2. října 2010 v 12:28 | Reagovat

Joskone,pěkně jsi tu kandidátku poskládal.To je Tvé tajné přání výsledku voleb nebo Ti tu postupku "vygeneroval" kompl:)

2 abcd abcd | 2. října 2010 v 17:28 | Reagovat

Otázka zní špatně: Která strana bude mít starostu?

Mezi poslanci vyhrála CSSD, ale premiér je z ODS. A ten určuje politiku.

At si kdo chce co rika, v nasi obci to neni o zastupitelstvu, ale o dvou placenych uvolnenych -starosta a místostasta.

3 ATA ATA | 2. října 2010 v 20:41 | Reagovat

Dotaz pro  „Ulamu“
Vzhledem k tomu, že po seznámení se s programem a nádivkou jednotlivých kandidátek hodlám příští volební období kandidovat (lituji, že to nyní už nestihnu), bylo by pro mě  jedním z ukazatelů, jak na tom jsem již teď, i umístění v Tvé anketě (dle mého názoru v těchto volbách se ani tak nebudou hodnotit znalosti a schopnosti, ale rozhodující bude množství známostí a popularita). Je možné doplnění současného aktivního  výčtu o mou značku?

…a vy abyste věděli, do čeho byste se mnou šli a proč mě volit, tak zatím jen ve stručnosti:
- chci být starosta (říkám to dopředu, abyste pak z toho nebyli někteří poněkud mimo mísu, až se vám případně vrýpnu dopředu kandidátky)
- ničemu nic moc nerozumím, což je více než klad, protože když to či ono budu dělat blbě – nebudu to vědět a furt se budu usmívat
- kdysi platilo římské heslo "Chléb a hry“ - pokud krmila naše jednička s dvojkou ze svého za bzučení kamer nezištně děcka ve školce, když se nezodpovědně stávkovalo – já půjdu dál! Budu pořádat pro dědinu obecní zabíjačky (zimní měsíce) a opékačky makrel a spol (zbytek roku) – ZDARMA
- proč stále stejná „Jízda“. Z nedávné minulosti mě inspirovalo foto obecního vůdce na velbloudu – inovuji Jízdu králů a budou se zdobit velbloudi (prý Arabáši mění jednoho za 7 blondýnek - to mně připadá slušná sazba)
- už čistým potokem poteče pivo (k němu se budou přikusovat ti raci, co se k nám vrátí) – ZDARMA
- mažoretky a břišnice už má kde kdo – já založím obecní akvabely - při místních společenských akcích (chlastačkách) mohou se sebou mlátit v rámci kulturních vstupů  po  parketách
- pro chlapi vybuduji celý komplex herního vyžití včetně „Hrátek s ...“),  zajistím, že budeme všude první - ve fotbale, v hašení..., pro ženské sedánky u kafíčka s odborníkem přes pletení košíků (prý nový hit) a v některém z obecních prostor  1x týdně pánský striptýz - ZDARMA
- cyklostezky jsou už historickou záležitostí – jako první zorganizuji budování „búdostezek“ v celém regionu,  každý účastník obdrží baňu z obecního ZDARMA
- pro děcka a seniory obecní kolotoče, zoologickou atd...ZDARMA!
To vám slibuji! A zda to dodržím??? Dejte mně hlasy a uvidíte - nebo také ne !!!!!!

4 čtenář čtenář | 2. října 2010 v 21:58 | Reagovat

Dobré počtení,jdu spát pekelníci.
Na shledanou zítra.

5 IF IF | 2. října 2010 v 23:34 | Reagovat

Pro ATA.Pod čl.Vila Remek-Pozlovice,udávám indicii k tvému jménu.Můžeš odpovědět?

6 Dotaz Dotaz | 4. října 2010 v 15:58 | Reagovat

If, kurňa. to tady má byt jako co, seznamka ? Tam dole si cosi naznačujete, ani ryba ani rak, nakonec býk, asi z Francie. Řešme preference, politické námlůvání potom.

7 ATA ATA | 5. října 2010 v 9:24 | Reagovat

...na základě výše uvedeného: „Pojďte se politicky galánit“

"...vím, s kým chci jít na rande, ...vím, s kým v žádném případě, ...vím, kdo už spolu chodí,...kdo chce chodit  se mnou - třeba zjistit!!!"
Pokud ti, kterých se to týká, mají utkvělou představu, že je čas, až bude sečteno, já říkám „omyl“ – to už může být hodně pozdě. I v případě, že opozice bude na hlavu poražena, to neznamená, že opětovně nastolená nadvláda nemůže být další čtyři roky svržena! Lépe je něco udělat v předstihu navíc, než s křížkem po funuse. Takže pokud jste letos zařazení – jděte se „politicky galánit“! (mě se to netýká – já musím čekat až na to, kdo bude mít nakonec sobáš).

8 Jiří Barčík Jiří Barčík | 5. října 2010 v 21:29 | Reagovat

No tak vidím, že se tady rozproudila poslední dobou celkem živá debata. Některé příspěvky jsou, pravda, na můj vkus bulvárnějšího rázu, ale to je každého věc. Diskuze satirického rázu není na škodu, je dobré, když si lidé umí dělat srandu. Navíc si myslím, že je na tomto blogu i leccos poučného, alespoň pro mne. Už například to, že mnozí píší pod různými, možná jen pro mne, záhadnými přezdívkami a jmény, jako by se snad ostýchali vyjádřit veřejně svůj názor. No, takový je holt stav naší společnosti a neplatí to jen pro posluchače, myslím, že jde o všeobecný jev.
Zejména mne zajímá diskuze kolem komunálních voleb, kterých jsem se také rozhodl pro tentokrát zúčastnit. Jak je zřejmé z mého umístění na kandidátce Nezávislých pro Vlčnov 2010, nebudu žádnou štikou, protože jednak tak populární křížkování, které zamíchalo parlamentními volbami, nebude mít při současném systému sčítání hlasů takový význam a taky nejsem v dědině nějaká známá persóna. Jenže já nechci dělat nějakou díru do světa, ani nic bourat, jen se budu snažit přiložit ruku ke společnému dílu, budu-li mít příležitost. Ale už dost, teď rychle k anketě. Kdo je na plakátech, bilbordech, novinách, sloupech a dalších draze zaplacených místech, v Česku vyhrává. Ať už je to Mattoni či jiný živočich ptačí říše. Po přečtení všech zaregistrovaných kandidátek jsem kromě nás našel i dalšího nováčka. Je to takový ten "kalouskovský", jak je teď moderní říkat TOP (dělal po několik let ve státním rozpočtu sekery a lidi ho tam zvolí zas). Myslím, že má podle vzoru celorepublikového bratra možnost zavedené straně sebrat nějaké ty hlasy. Sebrat nebo přinést? No, každopádně strategie jak Brno! Tradičním lidovcům voliči přijdou jako obvykle, ovšem jsou oslabeni o tvrdou kliku, takže s námi budou soupeřit o bronz (v koutku duše doufám, že díky fakírovi a ohňové šou na bronz máme - no uvidíme). Komunisté svoji "desítku" dají a "socdem" ji díky narychlo sestavené kandidátce tak tak budou atakovat (asi).
Tož tak milí posluchači a voliči! Kdo to dočetl až sem, říká si, to je blábol! No jo, souhlasím, tak příští týden překopejte moji teorii a převraťte ji na ruby, je to opravdu bez nějakých řečí na Vás!
Hlavně hodně zdraví.

9 Petra Koníčková Petra Koníčková | 5. října 2010 v 22:08 | Reagovat

Juro,
mluvíš mi z duše. Také si myslím, že napsat jakýkoliv příspěvek anonymně není žádný kumšt. Myslím si, že pořadí na kandidátce není až tak důležité, rozhodovat bude především počet hlasů pro jednotivého kandidáta. Proto přijďte volit všichni, kterým to zákon umožňuje. Pokud máte něco na srdci, pište a občas se i podepište.
Všechny zdraví Petra Koníčková.

10 Anonym Anonym | 5. října 2010 v 22:24 | Reagovat

ATA a IF: Virtuální láska!!!!!!!!???????

11 ATA ATA | 5. října 2010 v 23:06 | Reagovat

Jurko a Petruško (možná kdysi také...), přiznávám s odkazem na  výše uvedené texty, že uvádění mé značky je zbabělost nejhrubšího zrna, které má své důvody a své opodstatnění limitovaného trvání. V mém očekávání byl  odborný rozklad k dotazům na téma „Obecní pračka - sračka  - p.č. „Dolní konec“ v k.ú. Vlčnov“ - dále pro Barču - z Tvého písemného podání  vyznívá Naděje? Kritika? Je to o ničem? Nevím!  Můžeš  problematiku předmětného a  jeho důsledků nám ostatním tímto voňavým tématem  nepolíbených objasnit a sdělit, co se v reálu opravdu děje?  Ikdyž  možná některé příspěvky vyznívají pro Tebe jako úlet – přesto si myslím, že jsou většinou věcné! Na obci nikdo na ně neodpoví – a zastupitelé už si  asi těžko vzpomenou, pro co vlastně hlasovali  (neb důvodové  zprávy jsou o ničem  (když náhodou jsou )  popř. záznam žádný). Můžeš pomoci z odborného hlediska nám amatérům, kteří píšeme dotazy a zatím:  „Hovno, hovno, zlatá rybko!"

12 fanda franta fanda franta | 6. října 2010 v 15:58 | Reagovat

My fanoušci fotbalu podporujeme Solíka s Josefíkem, strana ODS, abysme udrželi Palinka a spol. potřebujeme peníze. Když už teď ty žáky nemáme a brzo se rozpadne dorost nemůžeme to pořád svalovat na podporu mládežnického sportu. V nedělu přijdte lidi na fotbal, budou klobásky.

13 Mimoň Mimoň | 6. října 2010 v 16:44 | Reagovat

Tož pokud to posuzuješ takhle, tak pámbů s námi.

14 IF IF | 6. října 2010 v 21:51 | Reagovat

Je svým způsobem zvláštní,že i já jsem se právě dnes zamýšlel nad anonymitou těchto stránek a chtěl jsem k tomu tématu něco říci.
Poté co se zde píše o zbabělosti a jistém druhu slabošství napíšu jen dvě věci a Joskona vynechám -většina jeho identitu zná -klobouk dolů.
1.Myslím,že anonymitu těchto stránek prolomil,až je mi to trapné říkat,Josef Pešl, podporou svého bratra a asi to náhoda nebude.
2.To,že se většina diskutujících nepodepisuje svým jménem je spíš obraz celé naší společnosti a samozřejmě i obraz nálad v naší obci.
Nejvíc zarážející je na tom to,že i příznivci současnáho vedení obce zde vystupují anonymě.Mají snad i oni z něčeho strach?
Dovedu si představit,že IF a i ATA mají jisté zkušenosti nejen s obcí a ví co všechno se může stát.
Můžu všechny ubezpečit,že můj pohled na vlčnovského starostu on sám zná.

15 IF IF | 6. října 2010 v 22:03 | Reagovat

Pro Anonyma.
Nemyslím si,že se jedná o virtuální lásku k ATA.
Spíše se jedná o podobný pohled na svět,tudíž i na dění v naší obci.
Anonyme ono je to trochu tak,že když si někde v dolině u řeky a chceš se napít čisté vody z pramene té řeky,tak musíš jít proti proudu.Jinak budeš pít jen trochu přefiltrované splašky - pro méně chápající - hovna.

16 abcd abcd | 7. října 2010 v 8:11 | Reagovat

Podepiš sa, šak máme dekomraciju!  Stejný blábol jako „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí“.

Pokud chceš kritizovat, tak je to lepší anonymně. Párkrát jsem se veřejně podepsal a byl jsem skoro donucen to podepsat – moc nechybělo, aby se mnou vyrazili dveře z kšeftů a aj z práce. Politika má dlůhé prsty.

Joskone a spol., až budete na druhé straně (rozhodovat, ne kritizovat), tak bych si přál, aby vám ta dekomkracia  vydržela velice dlůho. Aj svatý sedmkrát za den zhřeší. A věř mi, že vás nový ulambátarové budů dobře sledovat a čekat na první chybný krok. A ten bude brzo. A pak ho roznesů na kopytech.

Jinak z celé kandidátky Vlčnova si dokážu představit pouze jediného starostu – ale Pijáček to není.

17 Zvědavý Zvědavý | 7. října 2010 v 9:10 | Reagovat

A to jako koho? Kde nic néni, ani smrt nebere.

18 ATA ATA | 7. října 2010 v 11:32 | Reagovat

Joskon – Ulama je pro mne frajer. V dnešní době na trh s názory – veřejně (ještě k tomu u nás v dědině) – o tom jsou snad už jen pohádky (každý si zhodnoťme, jestli to dáme). Chápu, že po zavedení stránek a naší diskuzi na nich ho někteří mají plné zuby!
Jedna věc je kritizovat – druhá to, co kritizuji, předělat – ne vždy je jednoduché či právně průchodné své představy realizovat. A že pokud se dostane k moci někdo jiný, než ti dnešní, bude pod drobnohledem – to nemusíme snad ani vzpomínat. „Doba hájení“ uplyne celkem rychle. Dělali by   chyby (všechno jde naučit) – ale to dělají i ti naši letití po celá léta a jejich skalním fandům to vůbec nevadí!!! Otázkou je, jak rychle by se z chyb poučili a také, s čím by se shledali (po úklidu!). A názor, že v celé obci se nenajde nikdo za Janečka ...to snad nemyslíte  vážně - jednou k tomu stejně příjde! Proč ho soustavně někteří máte za „modlu“? Každý je nahraditelný – i ten váš pastýř, ovečky!

Zdejší anonymitu neodsuzuji – nejen proto, že se týká i mne, ale pro mě je důležitější, co je napsáno, než to, kdo to napsal napsal.
K bodu 1) - to beru jako začátek reklamy kandidátů – v pořádku, to může alespoň zde dělat každý – jistě se do toho pustíme i my ostatní, kteří máme představy o budoucím starostovi a spol. - máme na to ještě týden.
„IF“ - rozhodně nejsi sám, jehož názor náš imperátor zná či vycítil – ovšem je otázkou, zda přes ten jeho funkcionářský krunýř projde a vyvolá alespoň náznak nějakého pocitu (pochybuji).

19 Jura Jura | 7. října 2010 v 13:04 | Reagovat

Děkuji Vám všem za rakce na můj blábol, nechtěl jsem kritizovat "anonymy", však i já neznalý už jsem byl poučen, kdo je kdo. A je fakt, že mnoho lidí nesnáší vlastní kritiku, takže je lepší být skrytý, než si nechat namlátit hubu. No já jsem měl v úmyslu v mém příspěvku odpovědět na anketu.
Jináč se mi ale zdá, že bloger jaksi pospává! Tady se řeší hovna, trička, anonymy a ještě jsem neviděl ani řádek o velmi významné akci, jaká se včera udála ve Vlčnově. Zasedal tu Parlament, řešil zápisy v občanských průkazech, nové rozdělování podvýborových funkcí a "končící" funkcionáři před volbami zde pohovořili o regionálním rozvoji. No?

20 volič volič | 7. října 2010 v 18:41 | Reagovat

Opravdu mi tady chybí program Nezávislých.. Mám jej sice před sebou (z poštovní schránky), ale podle mne jsou to jenom fráze opsané z nějakých starých letáků. Pojďme diskutovat, co třeba je „Promyšlený strategický rozvoj podle potřeb občanů“.
Lidovci mají parkoviště u kostela, areál na Hradíšťku,  kontejnery na bioodpad…
To jste se na tolika setkání, kdy se rodili Nezávislí, shodli pouze na těchto obecných tématech?
Zkuste se více rozepsat. Mne to zajímá. Možná potom dostanete můj hlas:-)

21 radioulambatar radioulambatar | 12. října 2010 v 18:32 | Reagovat

Pořadí stran nebo sdružení bylo v pořadí, jaké bylo vylosováno volební komisí. K výsledkům: volby by vyhrála ODS s necelými 5 zastupiči, druzí Nezávislí pro Vlčnov 4 zastupitelé, třetí lidovci necelé 3 /přesně 2,4/. ATA by mohla mít skoro taky 2,25 zastupitele, ale protože je jenom jedna, tak jsem jí ubral na 2. STAN má s bídou jednoho. Při volbách se to počítá jinak, neberte výsledky vážně.

22 ATA ATA | 14. října 2010 v 7:43 | Reagovat

Kdyby to bylo tak – tak „Změna“ je naše!

23 cha cha | 27. října 2010 v 9:37 | Reagovat

A není

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama