Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Na verandě, na lavici č.2

14. listopadu 2010 v 8:52 | Joskonata. |  Na verandě,na lavici
- Prý se teď se staronovým složením dočkáme přece jenom jakési změny?
Jedná se jenom o malou změnu a ani se netýká tak nás, spíše návštěv na obci. Kromě slivovice a vdolečků jim tam můžou odborně poskytnout v případě potřeby i umělé dýchání či klystýr.

Na lavici

-Na té pondělní akci se tam nějak rozohnil Josefík, co je to zač?
Zřejmě náš fanda! Z jeho kabaretní scénky bylo patrné, že jak visí na Ulambáráru, chtivý těch našich drbů, tak si jako předseda fotbalového oddílu ani nevšimnul, že mu ten fotbal nemá skoro kdo hrát. Žáci zanikli, dorost poslední, za jedničku nastupují přespolní - fuj, zas pomluva!

-Kolik by sis řekla za vedení Perly a Zpravodaje, jak to navrhuje jedna z posluchaček rádia?
Já, poučena odhlasovanou pondělní údernou vlnou prohlašuji, že kdybych z toho někdy něco vytřískala, tak po vzoru zastupičů to dám na dobročinné účely.

-Ten IF stále nevystoupil ze své anonymity. Máš o něm nějakou fyzickou představu, míry, váhu?
Pro mě je to vzdálená postava zahalená neproniknutelnou mlhou, a vím jen to, co na sebe tady kdysi bonznul - že má boxerky, triko a papuče. Kdyby ho někdo objevil a naklonoval, prosila bych k němu ještě několik vyhotovení - takových není nikdy dost.

 -Mohla bys zvědavým konečně říci, kdo je ten obecní "železný muž"? Náš hlavní? 
To ani omylem! Včera se mě jedna ptala, kdo to je a jestli vyhrál triatlon. Ale žádné jméno, už žádná reklama (stejně by za ni nezaplatil). Ještě se napuči ... a z těch jeho svalů fakt jde strach.

-Poslední dny Rádioulambátar překračuje rekordy v návštěvnosti. Dovedeš si to něčím vysvětlit?
Já jsem pro zdejší zveřejňování pomluv a neopodstatněných útoků na čestné, ale toto šíření poplašné zprávy je už i na mě fakt moc. Když přiznám, že jsem ATA, všechny druhy abecedy, jmen, čtenářů a dotazů - a ten zbytek značek jsi ty, tak v tom vlastně jedeme jenom my dva. A kdo by to tady četl? Tímto se vše vysvětluje, takže ta sledovanost ve své základní podstatě vlastně žádná není. Tak nechápu, proč "někdo" dělá kolem těchto stránek takový humbuk?!

-A jak to vidíš do budoucna?
Je to paradox, ale i této blbé době se za pár desítek let bude říkat "staré dobré časy"!
 


Komentáře

1 vlčnovjan vlčnovjan | 14. listopadu 2010 v 10:10 | Reagovat

Všechno to nahoře beru,ale nejlepší je,že to tady nikdo nečte.Toto zdůvodnění se vám povedlo!

2 manka manka | 14. listopadu 2010 v 11:03 | Reagovat

Je dobře,že po tom co se tadyv dědině  děje to začínáte brát s humorem. Tím nechci říct,aby se vše zapomělo,ale proč se taky nezasmát.

3 STARÁ VĚDMA STARÁ VĚDMA | 14. listopadu 2010 v 21:43 | Reagovat

Úsudek na osud lidí: na určitou dobu od 15.11. – 21.11. t.r. podle hvězd, kávových sedlin, čar na rukou, věštecké koule, klepů na obci a brouzdání na Google:
23.12.-20.1. Nehloubejte tolik nad osobními problémy. Kolem vás se děje tolik věcí, ke kterým se můžete vyslovit a to jak v rodině, tak na pracovišti. Opatrnost je sice matka moudrosti, ale právě pro tuto vaši vlastnost vás okolí potřebuje.

21.1.-19.2. Kéž vás neopustí váš vrozený humor. Problémy, které budou zejména na pracovišti,  budou vyžadovat hodně přemýšlení  a rozvahy.Nebylo by dobré ustupovat, chce to jenom trochu zkrotit vaši příslovečnou otevřenost.

20.2.-20.3. Situace se zřejmě vyvíjí směrem k lepšímu. Budete sami překvapeni, co dobrého vás v tomto období čeká. Dá se také očekávat navázání pevnějších vztahů.

21.3.-20.4. V tomto období vás budou zatěžovat rodinné záležitosti. Stačí maličkost a dosavadní výměna přeroste v otevřený konflikt případně v tichou domácnost. Budete muset trochu krotit svoji energii.

21.4.-20.5. Prožijete pestré období. Pokud se  věnujete umělecké činnost, budete mít úspěch. Ostatní prožijí hezké chvíle se  ženami (i s vlastními) a dětmi (i cizími). Dalo by se říct, že vás čeká zábavný týden.

21.5.-21.6. Ukazuje se, že starosti nepominou. Matky a otcové si užijí svoje. Doporučuji spory neřešit silou.

22.6.-22.7. Problémy při troše taktu z vaší strany se dají vyřešit. Jde především o partnerský vztah. Zdrženlivost není na místě. Na pracovišti budete mít úspěch, ale žádné finanční ohodnocení.

23.7.–23.8. Možná že na vás život dolehne až dost. Bude to důsledek vaší nechuti se zabývat maličkostmi. Z neřešených malých problémů čekejte větší – hlavně na pracovišti.

24.8.-23.9. Zamyslete se trochu nad svým přístupem k životu. Může se stát, že pokud si to včas neuvědomíte, že budete kritizovat jevy, kterých jste sami příčinou.

24.9.-23.10. Toužíte po harmonickém životě. Tato touha dostoupí k vrcholu. Doba tomu příliš nyní nepřeje. Nenechte se tím znechutit. Pozor na peníze (hlavně v "Dolní"¨).

24.10.-22.11.  Budete mít příležitost se rozčílit. Dejte pozor na to, co budete říkat. Zdá se, že vám bude nabídnuto zabývat se veřejnými záležitostmi. Může vám to prospět.

23.11.-22.12. Vaše nálada i postoj k životu se zlepší. Měli byste na sobě trochu pracovat. Nezapomeňte na udržování fyzické  kondice.

4 luk luk | 15. listopadu 2010 v 19:12 | Reagovat

Jenom drobnost k obhajobám pánů Pešlů, já se nestýkám s Mošťkem, ani Dacíkem a pokud ano,  tak nikdy nepadlo téma  Pešl Ant. Nemyslím si, že se všichni rozumní a vzdělaní spoluobčané nechají ovlivnit nějakými názory, se kterými nesouhlasí. S panem A. Pešlem jsem měl několikrát možnost se setkat a bohužel " švácá" samé nesmysly a teorie a létá v oblacích coby člen OV KDUČSL. Je to slabý předseda a prohrál volby už asi třetí v pořadí, zatím si toho jěště nevšiml. On, jako prototyp slušného člověka by měl po těchto fackách voličů, již před čtyřmi lety odejít. Největšího svého nepřítele najde v zrcadle. Omlouvám se, toto mělo jít do jiné rubriky. Je to reakce na ukřivděné pocity bří Pešlů.

5 fanda fanda | 15. listopadu 2010 v 19:37 | Reagovat

[4]: Je to pravda i když Fr. Moštěk Dr., Fr. Dacík a jiní měli, nebo mají pocit, že bez nich to nepůjde a u některých snad nejde ani o peníze, ale o prestiž. Je to lidské.

6 Josef Pešl Josef Pešl | 15. listopadu 2010 v 20:48 | Reagovat

Ahoj luk(u),tak ty jsi případ pro mě.
Spíše to zase vypadá jako nějaká provokace,že je tady někomu smutno po názorach Pešlů.
Dobře :)
Už první věta je jak z  "Rudého Práva".V jedné části věty říkáš,že se s Mošťkem ani Dacíkem nestýkáš a v další části uvádíš,že pokud ano tak o Pešlovi řeč nebyla.Tak to je hodně divné jak to ti vzdělaní a rozumní mají chápat?Podle mne se s někým buď nestýkáš a to znamená,že logicky s ním žádné téma neprobíráš a nebo se s nimi  stýkáš a jak naschvál jste si téma Pešl zakázali.Prosím tě a kdo z vás řekl jako první,že o Pešloch se nebudete bavit ty  nebo Moštěk a nebo Dacík?.Prostě lžeš už v první větě a odvoláváš se na vzdělání a přitom předpokládáš,že čtenáři jsou úplní blbci.
Další věta - bylo by velmi vhodné,pokud jsi s ním jednal,uvést nějaký pěkný příklad "švácání" z vašeho setkáni.Zvlátě podařené je Tvé jeho zařazení do OV (tj.Okrasní výbor ,že?To Ti kdo nakukal?) To je hodně nevěrohodná znalost dané problematiky,doufám,že Ti toto nevezme ani vzdělanec místní školy,kterým jsem i já.
To,že je slabým předsedou je možné z Tvého pohledu třeba i příjmout,ale to si musí ujasnit místní straníci při volbě jejich zástupce.
V té samé větě je ,ale další nesmysl - ty třetí předchozí volby v pořadí,byl A. Pešl  předsedou MO KDU-ČSL,ale lídrem (tj.č.1) se instaloval jistý p.Moštěk,který byl pak ve Vlčnově místostarostou a to mu tak trochu vyčítám i já,že to dopustil.
Další věc pokud je Pešl tak slabý a k tomu ještě slušný ,jak uvádíš,čeho se bojíš a řádně se nepodepíšeš,vždyť Ti od takového člověka nic nehrozí nebo máš strach,že je silný a je to darebák,který tady ničí lidi?
Co se týká ukřivdění,myslím,že brácha tady nic takového neřekl a co se týká mne a mé rodiny ve vztahu k exekuci mého majetku na základě rozhodování,již dříve zniňovaných pánů tak na tom trvám a celý příběh jsem se rozhodl zveřejnit na raiuulambatar.
Již dříve jsem zde uvedl,že jsem v "poho",což znamená ,že jsem v pohodě :) A podepisuji se zde celým jménem

                                   Josef Pešl

P.S.Brácha má jistě své chyby, ale přesně takové polopravdy o něm někdo cíleně šíří a to mu škodí.Ale takové nesmysly by škodily i Tobě milý luk(u).Pokud si za tím co jsi napsal stojíš tak si to dej ještě jednou a nezapomeň se podepsat.Za jiných okolností jsi obyčejný lhář a zbabělec!

7 ATA ATA | 15. listopadu 2010 v 21:04 | Reagovat

K výše uvedenému - není mně znáno rozhodnutí Joskona, ale doporučuji, pokud bude zájem na zveřejňování nějakých soukromých problémů  (u kohokoliv), tak formou diskuze – nikoliv hlavního článku. Právě cyklus „Na verandě, na lavici“ bude plně respektovat tento váš zájem. Myslím, že se zrovna nyní   zde  vytvořil  prostor na „Kauzu 5 cm“.

8 Josef Pešl Josef Pešl | 15. listopadu 2010 v 21:16 | Reagovat

To jsem zapomněl uvést.Samozřejmě jen za souhlasu Joskona a redakční rady.
Všechny Vás zdravím
         Josef Pešl

9 luk luk | 15. listopadu 2010 v 22:27 | Reagovat

Omlouvám se Pešlové, my  se přeme a třetí se směje. Zpět k aktuálním tématům.

10 ATA ATA | 15. listopadu 2010 v 22:33 | Reagovat

Gesto na vysoké úrovni - děkuji!

11 jura jura | 16. listopadu 2010 v 5:33 | Reagovat

Včera v hospodě jsem slyšel,že Marta dožduchala na místo školníka svého starého Palečka. Co na tom je pravdy?Koho vrýpnou na místo ředitelky,říká se že nám nevydrží víc jak půl roku.

12 Josef Pešl Josef Pešl | 16. listopadu 2010 v 17:33 | Reagovat

pro  luk: Tvou omluvu rádi příjímáme.
Tuto omluvu osobně neberu jako nějakou výhru a pro Tebe to zase není žádná prohra.
Je mi jasné,že Tvůj pohled na bráchu se stejně moc nezmění a brácha se vší pravděpodobností zůstane asi také stejný.
Vždy je dobré si to vyříkat a třeba to povede alespoň k otupení ostrých hran a potom se ty naše vzájemné postoje možná lépe uchopí a třeba i pochopí.
Díky.

13 SAW SAW | 16. listopadu 2010 v 20:26 | Reagovat

Když čtu ty ublížené Pešle, tak nechápu s tím výkladem  co tady předvájí,proč ještě nemají nad hlavou  glorioly. Lidovci evidentně rupli kvůli špatnému vedení,a to  je věc Antoše,Jozka mu sice  zkouší dělat mluvčího – písaře, ale bez valných kvalit. Možná nastal čas se orientovat na něco jiného,než je  politika. Máte posbírané šípky? Pokud ne,tak tam jděte!

14 SAW II SAW II | 16. listopadu 2010 v 21:38 | Reagovat

Tak to je opravdu horor.

15 SAW SAW | 16. listopadu 2010 v 21:57 | Reagovat

Jednička je klasika, trojka zlepšení, pětka opakování, pak jen protahovačka - jak pindání s Pešlama.

16 čtenářka čtenářka | 16. listopadu 2010 v 22:00 | Reagovat

Nechte Pešle na pokoji, užili si svoje!

17 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 10. června 2011 v 6:55 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama