Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Na verandě, na lavici č.3

20. listopadu 2010 v 9:02 | Joskonata. |  Na verandě,na lavici
 -Na MAS Východní Slovácko jsem se dočetl, že jedna naše vdolečková pekařka (S.J.) dostala v minulém roku 150 000 Kč na novou technologii do pekárny. Nevíš náhodou, v čem ta nová technologie spočívá?

Na rozdíl od druhých pečou nepřetržitě 24 hod. denně a to ve vlčnovských krojích za zpěvu lidových pěsniček s tím, že si hodí přestávku jenom když jim "náš obecní fanda" přijde přečíst Ulambátar.
Na lavici_zima.

-Prý se u nás v dědině začíná šířit islám?
Další typická poplašná zpráva. Někdo to zase popletl! U nás se šíří budismus tzn. od búdy k búdě. Pravdou ovšem je, že je to nebezpečné, protože v té oblasti prý řádí olgoj chorchoj.

-Na čtvrteční zasedání KTM (Klubu týraných mužů) do  Horní chodí i ženy a jeden člen je prý panic (F.Z.) Neměli by si v tom udělat pořádek?
Nevím - třeba. Ovšem je otázkou, zda by ten pořádek se svým členem dělali v rámci KTM chlapi nebo baby.

-Pepinovi jsme tento týden vydali první jeho samostatný článek o bilanci 21.výročí VLSR. Kolik ještě dalších takových spisovatelů se tu může skrývat?
Těžko říct, pokud by se začali množit, asi by se naše Perla Slovácka musela přejmenovat na Mekku spisovatelů a Horní hospoda na Kavárnu Slavii. Jenom bych brala, kdyby Pepin začal psát víc "pro blondýny", někdy si na něj musím brát naučný slovník!

-Když teď zavedeme na Ulambátarovi receptář, nemyslíš si, že v tom budou lidi hledat čuriny a budou se to bát vyzkoušet?
Určitě v tom budou cítit politiku a zvednutou žluč,…no hlavně, aby se z toho, co budeme opět zveřejňovat, zase někdo nepo....!

-Americký časopis People rozhodl, že nejvíc sexy mužem světa je čtyřiatřicetiletý kanadský herec Ryan Reynolds, jehož břišní svaly vypracované do podoby čtverečkované tabulky čokolády přivádějí do mdlob množství obdivovatelů (možná spíše obdivovatelek). Co ty na to?
Pro mě osobně bylo velké zklamání, že se v TOP 10 neumístil nikdo z Mongólie, neboť někteří naši "sexy" vyvolení přivádějí  k omdlévání téměř půlku dědiny - a to ani nemusejí ukazovat pupky, stačí slyšet jen některé jejich jméno!

Které základní rysy o lidské povaze bychom podle tebe měli vědět?
Tak např.:
- většina lidí nikdy nedozraje, jen vyroste
- i ty nejkrásnější věci na světě některé lidi deprimují. A jiným zvedají náladu i ty nejstrašnější
- někteří lidé udělají za peníze všechno. Ale více je těch, kteří udělají cokoli zadarmo. Nuda (a iluze) jsou mocnější než zisk
- kdesi v malém, posvátném koutku duše je každý člověk cvok
 


Komentáře

1 ATA ATA | 20. listopadu 2010 v 15:05 | Reagovat

Joskone, pokud máme spolu sedět na verandě i přes zimu, tak tě důrazně vyzývám, abys vyměnil šampáňo za svařák, nahodil na mě vlňák a obul něco lepšího - už mě ozýbá (...ale bez čepice!)

2 pepin pepin | 20. listopadu 2010 v 21:50 | Reagovat

ATA: Rád bych Tě přizval do "Slavie" (je tam přeci jen tepleji než na verandě), ale týraní muži jsou toho přesvědčení, že v hospodě má být jediná krásná ženská - hospodská. Na zasedání sice chodí i jedna další, ale pouze z důvodu výkonu funkce zapisovatelky (kdyby náhodou došlo k nějakému usnesení ;-)

3 vdoleček vdoleček | 21. listopadu 2010 v 10:42 | Reagovat

Té Josefíkové Svatavě nezáviďte, o tu dotaci si může úspěšně požádat každá, co peče vdolečky. Do zpravodaje ani do Perly se to nedostalo, protože těch úspěchů bylo tolik a toho místa málo.

4 STARÁ VĚDMA STARÁ VĚDMA | 21. listopadu 2010 v 11:03 | Reagovat

Úsudek na osud lidí: na určitou dobu od 22.11-28.11. t.r. podle hvězd, kávových sedlin, čar na rukou, věštecké koule, klepů v obci a brouzdání na Google:
23.12.-20.1. Vaše touha přijít věcem na kloub by se vám v tomto období  nemusela vyplatit.  Zdá se, že v nějaké věci bude na vás naléháno. Než se rozhodnete, řádně celou věc uvažte!  
21.1.-19.2. Jste v určitém citovém „rozpoležení“, ze kterého pramení obavy o vaši budoucnost. Nebojte se poradit s lidmi, kterým věříte. Budete na tom lépe, když místo hloubání nad sebou začnete konečně něco dělat.
20.2.-20.3. Období  je charakterizováno jistou nestálostí, která vás odvádí od práce i rodiny. Jeví se možnost navázání hlubšího vztahu. V kladném případě nečekejte žádné zázraky, pokud tuto možnost pominete, nic se nestane.
21.3.-20.4. Těší vás drobné klípky a okolí to ví. Bylo by dobré, kdyby alespoň v tomto období jste si je nechali pro sebe. Je tu možnost konfliktu, asi dostanete přes hubu.  
21.4.-20.5. Nevíte, co s vámi je, do ničeho se vám nechce a nic vás nebaví. Nemarněte svůj intelekt. Udržujte mozek aktivní a rozšiřujte si obzory. Budete mít možnost využít i cesty, která vás čeká (dámy, pozor na otěhotnění).
21.5.-21.6. Hlavní vaší starostí v tomto období by mělo být zdraví. Nepodceňujte  pobyt na zdravém vzduchu, fyzickou činnost či delší vycházky v lese – ovšem pobyt v hospodě to jistí!
22.6.-22.7. Očekávejte postup v zaměstnání. Dosáhnete vnitřního uspokojení, ale finančně to nebude mnoho znamenat. Budou starosti s předcházející generací blízkých příbuzných (zn. tchýně).
23.7.–23.8. Pokud se dokážete přizpůsobit, budete z toho mít prospěch. Manželství vám nesmí být na překážku věnovat se věcem veřejným. Měla by vás těšit důvěra lidí, ale berte to s rezervou, mnohdy jde o přetvářku (možná skoro furt).
24.8.-23.9. Zanechte toho doufání  na brzké zbohatnutí. Peněz se lze údajně domoci také prací. Přestanete-li sázet, ušetříte. Energii, kterou máte, zaměřte na prospěšnější činnosti, př. umývání oken či rytí vinohradu.
24.9.-23.10. Rodiče budou mít trápení s dětmi. Bezdětní pak s něčím jiným. Svobodní  kvůli milostným aférám. Mějte rozumnější přístup k okolí a vyplatí se vám to. Vězte, bude líp (snad).  
24.10.-22.11. V zaměstnání můžete mít úspěch jak finanční, tak morální. I když budete mít menší zdravotní potíže, nedělejte se s nimi těžkou a nezapomínejte na své ideály.
23.11.-22.12. Ztrácíte důvěru ve své okolí  i v sebe. Je to tím, že nejste dobře informován. Navštivte zase jednou své přátele. Čekají vás poměrně velké výdaje – ikdyž budete dbát na účelnost, stejně co koupíte, bude k ničemu.

5 statistika statistika | 21. listopadu 2010 v 12:09 | Reagovat

...a protože se nám  anketa „Jak moc jó a jak moc né“  začíná propadat směr pod čáru, ale stále, byť pomalu, nějaké ty body přibývají, nekončí! Tak  si udělejme  částečný přehled, jak to vypadá.
U nezávislých velmi pěkným výkonem překvapil Qsňa, který předběhnul všechny „mladé“ a stíhá Alču. Znovu se u obou  potvrzuje, že i v jejich  letech lze mít  velmi dobrou kondičku v nevyhovování druhé straně (tz. schopnostem „někoho“  skřípnout). U „vítězů“ začal sprintit vůdce, což neznamená, že by jej nemohla srovnat některá ta jeho (ikdyž připusťme, že náskok začíná být velký). V této grupě zlatý střed již nějak zvláště zřejmě  nezasáhne do boje o medailové pozice. Maska „šedých myšek“ či
možná „oblíbených na všechny strany“ některým zůstává a úderný posun kupředu se nepředpokládá.

6 bohuš bohuš | 21. listopadu 2010 v 12:30 | Reagovat

pro ATA:Ale čepičku dát musíme, jinak by to stálo 500 korun!

7 ATA ATA | 21. listopadu 2010 v 19:31 | Reagovat

Už jsem řekla - já žádnou čepici nechci! Když tak já si tedy připlatím!

8 pepin pepin | 22. listopadu 2010 v 10:11 | Reagovat

vdoleček: Paní Josefíkové nikdo nic nezávidí. Přiklepnutých 148.806,- Kč je opravdu velmi mizerné ve srovnání s tím, co původně pro zachování tradic ve Vlčnově bylo potřeba (viz strany 89-90 dokumentu na http://www.masvychodnislovacko.eu/data/file_downloads/f36.doc)

9 abeceda abeceda | 22. listopadu 2010 v 12:27 | Reagovat

AD3: Jako místní živnostník jsem si také požádal o nějaké peníze. A byl jsem hnán bičem ze Suché Lóze až do Bánova. A potom na mňa Bánovjané pustili psy.
Tož to Josefíkové podařilo - asi je lepší. Pozvěte ju na nějaké posezení, jak sa majů čerpat dotace. Sednu si do první řady a budu hltat každé slovo.

10 Tarantule Tarantule | 22. listopadu 2010 v 12:43 | Reagovat

Stará vědmo, s hrůzou očekávám, co mně předpovíš. Zkus v tom kafi vyhrabat něco pozitivního - ať mně to v tom ušmoulaném  období zvedne náladu. Aspoň kúsíček.

11 STARÁ VĚDMA STARÁ VĚDMA | 22. listopadu 2010 v 13:34 | Reagovat

Tarantulo, co bys ještě tak nechtěla! Když se zadívám na styl tvého písma v kombinaci s místními drby, tak doma máš hodného a milého manžela, učenlivé a poslušné  děti, jsi samé prachy, kam se vrtneš, tam si žiješ jak „sviňa ve rži“, tak co já, stará chudina, ti mám ještě víc nakecávat!

12 pepin pepin | 22. listopadu 2010 v 13:56 | Reagovat

No dovol Joskon - odkaz na oficiální dokument MAS Východní Slovácko je SPAM? (str. 89-90): http://www.masvychodnislovacko.eu/data/file_downloads/f36.doc

13 ešte jeden odkaz ešte jeden odkaz | 22. listopadu 2010 v 15:37 | Reagovat

http://www.szif.cz/irj/portal/anonymous/CmDocument?rid=%2Fapa_anon%2Fcs%2Fzpravy%2Feafrd%2Fosa4%2F1%2F12%2F1268237127360.pdf

Strana 32.

14 vdoleček vdoleček | 22. listopadu 2010 v 18:07 | Reagovat

Tak ona ta Svatava je chudák, místo 1,25 mil. dostala jen 148 tisíc. Když by byla pravda, co je psané v té důvodové zprávě, tak vdolečky tímto končí.

15 pepin pepin | 23. listopadu 2010 v 8:09 | Reagovat

Měl bych na STAROU VĚDMU dotaz: je možné, že někteří politici jsou nesmrtelní? Např. tento politik (http://www.denikpolitika.cz/politik/jan-pijacek) má docela úctyhodný věk!

16 STARÁ VĚDMA STARÁ VĚDMA | 23. listopadu 2010 v 9:04 | Reagovat

Mračebná temnota, které brzy ráno obepínala částečný měsíc, pohled do věštecké koule  včetně černé kočky, která si včera u hřbitovní zdi lízala kde co, mě ujišťuje v přesvědčení, že mezi námi se pohybují „mrtví“, kteří sají krev živým. Upír či vampír  býval  nejčastěji popisován jako bytost bledé tváře a zapadlých očí s vyčnívajícími špičáky a dlouhými nehty vylézající v noci z hrobu a hledající svou oběť, jíž by se zakousl do hrdla a vysál z ní krev pro zachování své záhrobní existence. V dnešním světě modernějšího pojetí lze usuzovat, že i tito inovovali jak svůj vzhled, tak „vysávací“ praktiky. Poslední léta je zaznamenána jejich nebývalá invaze do politiky, kde píjí krev voličům. Pokud někdo má zveřejněn datum narození 30.11. 0001 – kdo by ještě pochyboval...?

17 Nenasyta Nenasyta | 23. listopadu 2010 v 12:38 | Reagovat

Stará vědmo já tě žeru!

18 pepin pepin | 23. listopadu 2010 v 13:39 | Reagovat

[16]: V nativním horoskopu pro muže, narozeného v pátek, 11. 7. 1958 na Uherskobrodsku jsem se dočetl, že v mnoha případech jsou časté i "magnetické oči"!

(http://stary.astromat.cz/index.php?mb=1&pm=1&DatumN=11.7.1958&CasN=12%3A00&GMT=true&Pohlavi=Muz&Place=49-1-17-38&ZSirS=49&ZSirM=1&ZDelS=17&ZDelM=38&Temata=true&HouseSys=Placidus)

19 lojzek lojzek | 23. listopadu 2010 v 13:39 | Reagovat

Když se tady na lavce mluví o kde čem,tak dědinou letí že ještě před vánocema budou Pešlovi Josefovi exekutoři omlacovat fasádu.A to jenom proto,že obec mu nedala povolení,že si barák může nad obecním pozemkem zateplit.Asi to hrozně překáželo našemu místnímu rozvoji.Ví se,že se sousedem jsou na nože a měl to prý podmíněné,že musí mít jeho souhlas.To bylo naschvál, či co? Jak by to mohl dodat,když je s Chvilíčkem rozhádaný už roky.A ten si klidně může užívat stejný  pozemek ve svém zájmu a ještě se vychechtávat. Nebo do baráku létá luftem?Všichni  zateplují, u nikoho to  nevadí,jenom Pešlovi se to bude odrabávat.Zase kamarádíčkování a známá nenávist starosty vůči celé rodině zvítězily nad rozumem.Je to  jako obyčejně,to by ani nemohlo být u nás v Kocourkově  jinačí.Nemůžou mu pomoct aspoň  ti noví zvolení, když ti staří byli na popud starosty nesmyslně proti?

20 Antonín Pešl Antonín Pešl | 23. listopadu 2010 v 15:56 | Reagovat

K tomu můžu dodat- kde není vůle je marné něčeho konkrétního dosáhnout. Můžu v tomto případě jenom tak na okraj připomenout jednu pravdivou příhodu, která se udála z jara roku 2000, kdy bylo velké šetření na inkriminovaném místě. Přítomno bylo tehdejší vedení obce a někteří radní. Byl jsem toho osobním svědkem, když náš otec říkál panu Chvílíčkovi:" Jendo, proč to tomu klukovi děláš". Pan Chvílíček silně zrudl v obličeji a odpověděl mu:"Já jsem škodil a škodit budu".
Ono s takovým člověkem, který se touto filozofií v životě řídí, je těžká diskuse, natož dojít k nějakému konkrétnímu neřku-li pozitivnímu závěru.
Osobně pokládám, že na tomto případu nese velkou část viny postoj Obecního úřadu-přece o těchto rozhodnutích je Praha ve Vlčnově.

21 JUDra LUDra JUDra LUDra | 23. listopadu 2010 v 16:26 | Reagovat

Je snad výše jmenovaný  vlastníkem sousední nemovitosti, že byl  přítomen místnímu šetření a braly se v úvahu jeho sdělení  – nebo snad zastupoval vlastníka  (na základě plné moci?). A to v jakém rozsahu?  Co je protokolárně zachyceno ve spisu?

22 Josef Pešl Josef Pešl | 23. listopadu 2010 v 17:49 | Reagovat

To je asi nahrávka na mě.
Už se mi to taky doneslo,ale z oficiálních kruhů tj.od exekutora to potvrzeno nemám.Tuto událost v podstatě očekávám již druhým rokem.Jak je obecně známé můj dům a všechen nemovitý majetek, včetně domu pod "Cukrárnou" nymí Javorova pekárna,který máme s bráchou ve společném vlastnictví,je v exekuci od listopadu 2008.Právě 13.11.2008 jsem zaplatil exekutorovi 14000,-Kč.
Celá záležitost je na širší vyprávění a ani nevím zda to dnes někoho zajímá.
Po mé první ,poněkud neuváže zmínce,že tuto kauzu zveřejním na stránkách radiaulambatar,jsme se s Joskonem dohodli,že tak neučiním.(Dokladem mého tvrzení jsou naše maily.)
Když,však vidím ,že někdo toto téma tady otevřel tak se k němu vyjádřím.
Samozřejmě to k čemu se zde vyjádřil můj brácha je pouhou epizodou dokreslující celou atmosféru mého soužití s p.Cviličkem a s obecním pozemke tolik nesouvisí a přitom asi zásadně.
Tak přejdu k tomu pozemku.
V roce 1995 jsem zahájil stavbu mého RD.Všichni vidí ,že domy mých sousedů v ulici jsou jedním rohem "vysunuty ven".Proto ,aby byl zachván chrakter výstavby a taky proto ,aby alespoň část domu byla pravoúhlá jsem i já musel takto dům situovat.Za tím účelem jsem musel od obce Vlčnov odkoupit část obecního pozemku.
Už teď je to dlouhé,tak to hodím na stránku a budu hned pokračovat :)

23 Josef Pešl Josef Pešl | 23. listopadu 2010 v 18:13 | Reagovat

Usnesením č.3 ze zasedání obecního zastupitelstva ve Vlčnově 14.7.1995,mi zastupitelstvo schválilo odprodej pozemku ,kdy se jednalo o 10 -15m2.Na základě tohoto usnesení byla vyhotovena Kupní smlouva na 15m2 obecního pozemkuze dne 11.září1995.Za těchto 15m2 jsem zaplatil 1050,-Kč tj.70,-Kč za m2 dne 12.září 1995.Touto smlovou jsem prokázal stavebnímu odboru v Uh.Brodě ,že výstavba našeho domu bude probíhat na mém potemku.Tato smlouva byla součástí plánů ke schválení.Co považuji za důležité je ,že šíře čelní stěny na plánech je 10,35m.Všichni kdo stavěli dům ví,že plány odsoulasují jak sousedé pak místně příslušný obení úřad
a konečné povolení stavby stavební úřad či odbor výstavby.(samozřejmě i jiné instituce)Po všech "schvalovačkách byla stavba úřady povolena.
Potud je vše v pořádku.Stavba díky soustavným udáním ze strany p.Chvílíčka moc zdárně nepokračovala,ale šlo to.
Pak je třeba se ptát co se vlastně stalo a to je trochu složitější a pokusím se to vysvětlit v dalším sloupku.

24 Josef Pešl Josef Pešl | 23. listopadu 2010 v 18:52 | Reagovat

Můj postoj v dalším sledu událostí vychází ,pro mne ze dvou zásadních skutečností tj.odkoupení obecního pozemku a schválené šíře čelní stěny domu.
A teď přijde ta kouzelná zápletka a návod k tomu jak ve Vlčnově někoho připravit o majetek.
Náš dům i s tím "hrozným" zateplením má šířku 10,34m (měřeno  x-krát)Je to moc  nebo málo nebo v normě?To ať si každý odpoví sám.Já dnes vím,že pro Pešla je to moc a to ze dvou důvodů,které zde na vysvětlenou musím uvést.
Někdy v roce 1997 jsem žádal o půjčku a za tímto účele jsem ručil danou nemovitostí,proto jsem tuto musel, jako rozestavěnou stavbu, nechat zaměřit.Pozval jsem si Fr.Ulčíka a ten mi stavbu zaměřil.Já mu povídám Fero já mám od obce koupeno 15m2 tak mi to vyměř ,on povídá pro účel,který potřebuješ ti musím zaměřit jen stavbu.Tak zaměřil jen základy domu.Vysvětlil to tím,že budovy se zaměřřují vždy jen v místě kde budova protíná terén.Proč tomu nevěřit dává to smysl.A protože jsem základem té čelní stěny uhýbal mému milému sousedovi,tak délka tohoto základu má 10,23m.
Zaměřeno. Při zaměření se zjistilo,že jsem zastavěl plochu o výměře 9m2.Zaneseno do katastru nemovitostí.Na katastru se jim nelíbila smlouva tak obec vyhotovila a antidatovala smlouvu novou na 9m2 a přepsali i původní usnesení z roku 1995.Mě ani ve snu nenapadlo ,že náš nynější pan starosta(tenkrát místostarosta),který o tomto ví,všechno zapře a ještě si pozve právníka nato aby sobě dokázal,že jsem ten polystyren dal neoprávněně nad obecní pozemek,ale to trochu předbíhám.
Někdy v roce 2000 jsem dokončoval fasádu domu.Vzhledem k tomu ,že ve schválené projektové dokumentaci bylo uvedenno,že fasáda bude provedena systémem LOBO,zož je zateplení ,tak jsem tak učinil.

25 Josef Pešl Josef Pešl | 23. listopadu 2010 v 19:07 | Reagovat

Panu Chvílíčkovi se nelíbilo ,že zateplení přesahuje před jeho dům a že se dotýká jeho omítky.Proto toto zateplení nejdříve vlastnoručně strhával a po jeho dokončení si stěžoval.
Bylo vyvoláno místní šetření,kdy zástupce obce p.J.Kolek dům přeměřil a konstatoval,že je v mírách uvedených v
plánech a místní šetření bylo ukončeno.
Na základě výsledku tohoto šetření byl náš dům zkolaudován a kolaudace dne 23.10.2000 nabyla právní moci!
Jeden by řekl konec dobrý všechno dobré.Možná jinde, ve Vlčnově ,ne.

26 Josef Pešl Josef Pešl | 23. listopadu 2010 v 19:25 | Reagovat

Dále by o tom měl vyprávět někdo jiný,protože v dubnu roku 2001 rada obce vlčnov rozhodla,že v rámci sporu p.Pešla a manželů Chvilíčkových požádala p,JUDr. Pitnera o právní rozbor.
Jak myslíte ,že ten právní rozbor dopadl.Já jsem si pozval a zaplatil svého právníka p.JUDr. Rezka,abych v tom nebyl sám proti místní veleradě a JUDr.Pitnerovi.Zápis učiněn nebyl,ale někdy  v červenci 2001 se mi do rukou dostalo stanovisko JUDr.Pitnera.To byste si početli.Všechno špatně  ,horšího stavebníka ve Vlčnově není a nebylo,ale o jednom se povídalo,
ten prý na Vale  postavil načerno celý dům,ale na toho Pešl nemá a dlouho mít nebude :) Já o to ani totiž nestojím :)
To jsem trochu odbočil.
Samozřejmě obec Vlčnov poskytla p.Chvílíčkovi veškeroumou projektovou dokumentaci mého domu a na základě věech možných i nemožných důvodů mé Kolaudační rozhodnutí napadli a po tomto ataku bylo toto rozhodnutí nadřízenými orgány zrušeno a vše začalo znovu ,ale tentokrát to mělo dopadnout jinak.

27 Kuba Kuba | 23. listopadu 2010 v 19:28 | Reagovat

Tož  aj dyž  snáď  su  enem za blbého  Kubu tož to je ale lochec že by velký Chvilec  byl v té své  jurtě za nevěstu! Tož co furt  plkotáte o ničem dyž  sa  može jít  do plných!

28 JP JP | 23. listopadu 2010 v 20:06 | Reagovat

3ak ideme neboj.Teď sem  to měl moc dlúhé tak to tam nepropadlo.zkusím to eště jednů.

29 Kuba Kuba | 23. listopadu 2010 v 20:16 | Reagovat

Val to - myslím že možná tam možú byt dobré  rezervy.  Drápli do hovna a néni pořádného mydla.

30 Josef Pešl Josef Pešl | 23. listopadu 2010 v 20:33 | Reagovat

Asi bude dobré připomenout,že nadřízený orgán tuto kolaudaci zrušil proto,že byla provedena protizákonně.Prostě stavební odbor tam učinil i nějaké formální chyby,které bývají za jiných okolností zapomenuty a lidé v takto zkolaudovaných domuch normálně žijí.
Jistě i já jsem při výstavbě domu udělal nějaké chyby,ale myslím si ,že jsem se je vždy pokusil řešit a napravit.
Např.bylo zjištěno,že rozměry na plánech neodpovídali míře proluky mezi domy kde jsem stavěl.Toto mi bylo a je podsouváno,že jsem chtěl někoho ošidit.
za správnost plánů odpovídá projektant a ten ,který tyto plány schvaluje.
Já jako stavebník mám povinnost ,ale i právo schválenou projektovou dokumentaci realizovat.
Dobře ,při novém řízení byly všechny chby odstraněny a stavebním odborem řádně schváleny.
Jidiná věc a to je přdmětné zateplení bylo stále klasifikováno jako černá nepovolená stavba.
Z mého pohledu to prostě není pravda.Pozemek na stavbu domu mám odkoupený,šíře domu je podle schválené projektové dokumentace a navíc tuto budovu už jednou zkolaudoval.Že ji zkolaudoval špatně?Se vší úctou ke státním úředníkům i oni by mohli přijmout díl zodpovědnosti za svá rozhodnutí.To už opravdu hodně vadí když úředník udělá chybu a já ji musím platit.Ale to jsem zase obočil,ale je i k věci.

31 Josef Pešl Josef Pešl | 23. listopadu 2010 v 20:50 | Reagovat

pokusil jsem se oprostit od těchto zcestných myšlenek a ptám se ,co tedy mám pro legalizaci toho zateplení udělat?
Vzhledem k tomu ,že p.JUDr.Pitner uvedl,že zateplení zasahuje bez povolení nad obecní pozemek,čímž stavebník omezuje majetková práva vlastníka tj.obce Vlčnov ,bylo mi doporučeno abych obec Vlčnov požádal o povolení tohoto zataplení nad tímto pozemkem.
Semozřejmě jsem tak učinil a opakovaně  jsem obec Vlčnov požádal:
1.O znovuodkoupení pozemku ,nad kterým je zateplení.
2.O pronájem tohoto pozemku,pod zateplením.
3.O prostou legalizaci tohoto zateplení( S tím,že pokud tam p.Chvílíček bude stavět může toto zateplení odstranit a stavět přímo k mému domu .Toto jsem uvedl při všech jednáních !)
4.O výpujčku tohoto pozemku ,tak jak se to běžně praktikuje např.v Uh.Brodě.

32 Josef Pešl Josef Pešl | 23. listopadu 2010 v 20:54 | Reagovat

Rada obce Vlčnov mi odpověděla ,že mi nevyhoví ani v jednom z výše uvedených bodů,ale rozhodla,že se na povolení tohoto zateplení ,mám dohodnout s p.Chvílíčkem! nebo zateplení odstranit!
Rozumite tomu?

33 Kuba Kuba | 23. listopadu 2010 v 21:05 | Reagovat

Tož nevím  jak   inde,  ale u mě  Jožo teď   vedeš , ale je ti to momentálně hovno platné.

34 Josef Pešl Josef Pešl | 23. listopadu 2010 v 21:08 | Reagovat

Víte vážení čtenáři,já bych to zateplení i odstarnil a to v případě,že jsem opravdu někomu bez jeho vědomí něco ukradl nebo ho nějak omezil.
Víte, podle reakce mnoha lidí ve Vlčnově je mé nejlepší vědomí a svědomí hodně ,ale hodně daleko za nejlepším vědomím a svědomím např,pí Kašpaříkové.
Já jako špatný člověk jsem se totiž rozhodl,že to zateplení neodstraním.A za p.Chvílíčkem jsem byl ještě před tím než jsem tam to zateplení instaloval a protože mi nadal do ku...v a jeho názor znám tak už za ním ani nepůjdu.

Přeji Vám všem pěkné Vánoce ,pokud to přání ode mne přijmete.Tak ať se vám všem dobře daří.

                    Josef Pešl

35 pepin pepin | 23. listopadu 2010 v 21:20 | Reagovat

Asi Vás to moc nepotěší p. Pešle, ale zřejmě se jedná o zdejší obecní folklór mezi sousedy. Většinou jde o zastavěné picúchy, sdílené obvodové zdi, přiléhající zdivo, domluva našeho dědy s vaším dědkem apod. Na "katastrofálním" úřadu pak zjišťujete, že někteří majitelé pozemků už jsou dávno po smrti a nedošlo k žádnému dědickému vypořádání či přepisu. Je zajímavé, že "je klid" dokud se nezačne budovat či renovovat. Pak bych ten folkór měl přejmenovat spíše na prachsprostou závist...

36 123 123 | 23. listopadu 2010 v 21:39 | Reagovat

Když se obec tak chová, tak bych se taky tak zachoval. A to, že bych neobdělával obecní pozemek před domem, ať zaměstnanci obce se starají o obecní pozemky. A ještě bych jím poslal zpětně účet za obdělávání a údržbu obecního pozemku před domem.

37 Josef Pešl Josef Pešl | 23. listopadu 2010 v 22:03 | Reagovat

[36]: Co se týká pozemku před našim domem,tak p.Chvílíček i s p.Bravencem mne udali,že ty úpravy před domem jsem provedl bez projektové dokumentace a na cizím pozemku.Tak p.Pijáček  s radou mne vyzvali ať  si na tu úpravu terénu předložím plán od architekta a oni mi ho možná schválí.Pak to bylo i na stavebním odboru v UB a ti mi poslali dopis,že mám předložit plán nebo uvést pozemek do původního stavu a nebo za nedovolené užívání zaplatit 10000,-Kč pokuty.
Také dobré no né.

38 pepin pepin | 24. listopadu 2010 v 7:23 | Reagovat

[21]: JUDra: Jmenovaný je vlastníkem nemovitosti č.p. 72 - společné jmění manželů (viz http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberBudovu.aspx?typ=Budova). Není šance zneplatnit druhou smlouvu s obcí? Možná byla uzavřena v tísni a za jednostranně nevýhodných podmínek. Obzvlášť, pokud obec nevrátila p. Pešlovi nějaká plnění za těch šest metrů rozdílu...

39 JUDra LUDra JUDra LUDra | 24. listopadu 2010 v 8:33 | Reagovat

Děkuji za sdělení, kdo je vlastníkem nemovitosti č.p. 72 v k.ú. Vlčnov. Tato skutečnost je mně dostatečně známa. Smysl rádoby nesmyslného dotazu spočíval v tom, aby byl vyhledán  již založený spis, protože jej zřejmě bude třeba.

40 názor názor | 24. listopadu 2010 v 10:56 | Reagovat

Pokud je pravda co Pešl píše,tak snad to není možné,aby toto se dělo jen kvůli sousedským šarvátkám a na   obci si ještě k tomu přihřávali polívčičku.

41 rodič-volič rodič-volič | 24. listopadu 2010 v 13:00 | Reagovat

Ano, Chvílíček je na obecním úřadě zapsán vcelku dobře. Dokonce v roce 2007 dostal cenu obce (za vedení TJ Vlčnov) a jeho snacha pracuje na úřadě -hlásá v rozhlase.

42 dotaz dotaz | 24. listopadu 2010 v 13:34 | Reagovat

Jaké by asi bylo rozhodnutí obce, kdyby pozice byla opačná – Pešl místo Chvilíčka, Chvilíček na místo Pešla?

43 čtenář čtenář | 24. listopadu 2010 v 14:03 | Reagovat

Kdyby to bylo opačně,tak obec dá souhlas,protože proč dělat problémy,když si jenom někdo zateplil, a z Pešla by udělali hajzla,který zbytečně zarypuje,když o nic nejde.A ještě by ho pomluvili kde by mohli.

44 IF IF | 24. listopadu 2010 v 18:17 | Reagovat

Jsem rád,že tuto kauzu JP zveřejnil.Trošku to trvalo.Myslím,že tak měl učinit již před volbami,možná by si trochu víc lidí uvědomilo co se vlastně na naší radnici děje.
Kdysi tady byl příspěvek od nějakáho slušného  občana z blízkosti našeho starosty.Jesti se jednalo o někoho z takové party jak je p.Chvilíček a spol.,tak bych nabádal všechny zbývající spoluobčany ,k velké obezřetnosti a zvýšené ostraze,protože toto jsou typické příznaky bolševických manýrů minulé doby,ale to je dnes poněkud pozdě.
Zdá se ,že JP zde celkem dostatečně popsal jak se likvidují lidi a možná i rodiny i v dnešní době.
Krásně podle své potřeby ohnout zákony na svou stranu a je vymalováno.
To se to pak v horní mudruje,to si můžete s těmi lidmi dělat co chcete a nabulíkovat komukoliv cokoliv a pak vás za to ještě vyznamenají jako nejlepšího občana ve Vlčnově.Ono vrána k vráně sedá.
Jo,vidíte sedá:)Kdopak to asi v  horní sedá s p.Chvilíčkem a mastí karban?No přece náš největší ochránce lidských práv a uzemních svobod našeho Pyjuse.Přece skvělý řečník p.Josefík,jak jsem se mohl divit kde na ten rozum chodí,že by další slušný z okolí našeho p.starosty? Kolik,že za tu slušnost dostal? To je přece jedno on to třeba Pešl přes exekutora do té naší společné kasy vrátí.Jaké zle.

45 já | 25. listopadu 2010 v 13:27 | Reagovat

S tím zateplením je to obyčejné svinstvo.Vlastně neobyčejné.Je to jasný rukopis našeho starosty.A všechno to  jen kvůli jménu Pešl.

46 JUDra LUDra JUDra LUDra | 25. listopadu 2010 v 19:22 | Reagovat

Ikdyž je obec vlastník jako každý jiný, přiznejme si, že přece jen  od ní čekáme jakousi větší vstřícnost (na což není sice v zákoně o obcích  paragraf, který to přikazuje, ale...).
Zkusme se podívat na výše uvedený případ a vymažte z něj jméno Pešl. Může se to stát každému, kdo staví či rekonstruuje  nemovitost. Nikdy nevíte, co z vašich sousedů může vylézt  a komu na obci šlápnete na kuří oko!
Nevidím objektivní  důvod, proč by mělo i nadále být bráněno legalizaci vzniklého stavu. Prohřešek ve věci zateplení a jeho přesahu nad cizí (obecní) pozemek  je v podstatě „denní“ záležitostí, která se srovnává někdy jen souhlasem uvedeným na projektovou dokumentaci popř. dokladováním práva  daném smlouvou. Předmětný dotčený rozměr je v podstatě téměř pro vlastníka pozemku zanedbatelný  a ikdyž jistě dle ... byla dotčena jeho práva, tak z toho se zcela určitě nezblázní a na nějakou extra újmu to také  nevidím. Navíc viník, který toto způsobil, chce celou záležitost napravit formou výpůjčky nebo odkoupením.
Proč naše samospráva začala posuzovat celou záležitost na základě vyvozování závěrů i z pohledu "státní strávy", což evidentně není její píseček?  Pokud  vlastníku sousední nemovitosti vzniklo  předmětnou stavbou omezení? nebo škoda? do jaké míry? zřízení nápravy? to má následně posoudit Odbor stavebního úřadu a územního plánování  Uh. Brod, který je k tomuto kompetentní. Aby soused v tomto případě přeneseně rozhodoval, jestli ano či ne – to snad ne!  Dle mého názoru, ikdyž by mohlo dojít k nějakému následnému rozhodnutí ze strany orgánu státní správy, rozhodně  by z toho nebyl ten hnus, co se chystá na provinilce nyní.

47 jon jon | 27. listopadu 2010 v 14:54 | Reagovat

ano

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama