Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Fyzická revitalizace

22. ledna 2011 v 22:33 | Joskon. |  Obrázky
Na rok 2011 z dotací proinvestujeme 20 mil. 5 miliónů půjde na revitalizaci veřejné zeleně, 15 miliónů na fyzickou revitalizaci veřejného prostranství. /Zpravodaj č.31./

Fyzická revitalizace.
Trochu rozvinu Donaldovu vizi do budoucna: na parkovišti před monumentem stojí starosta se svým souborem a čeká na turisty, golfisty, aby je mohl provést po světoznámé dědině. Poblíž stojí skupinka krojovaných důchodců, čekající na příležitostný výdělek. Na přivítanou pro vzácné hosty napochodují mažoretky, přece nebudou sedět doma a háčkovat dečky. Začínají blikat fotoaparáty. Jinak je na vsi pusto, nespokojenci sedí v arestu, poslala je tam svými žalobami ředitelka školy a zbytek je vyjetý za prací do okolních dědin.

Náhodou jsem byl na zastupitelstvu /listopad 2009/, když projektová manažerka, tak nějak se jim asi říká, seznamovala zastupiče s " revitalizací veřejné zeleně." Nikoho včetně nás přihlížejících nenapadlo se zeptat, jestli to je opravdu to prvořadé, co obec potřebuje. Většině to bylo jedno, nakonec nejvíc otázek jsme měli my. Byli jsme tam tři.

Teď v době krize, kdy je nejvyšší nezaměstnanost, když se nám předkládá, kolik dlužíme na 1 obyvatele, budeme platit 5 miliónů za vysazení krušpánku, růží a nevím čeho do parku. Dalších 15 miliónů padne na zbytečný beton na parkoviště a amfiteátr v jamě. Tak se správný hospodář nechová! Jedině, že by tato akce měla naplnit něco jiného než prospěch občana?!

Jak těch 20 miliónů účelně utratit? Do rozvoje podnikání, do vytváření nových pracovních míst. Jinak bude i nadále pokračovat vylidňování Vlčnova. Že to není pravda, tak se podívejte třeba na MAS Východní Slovácko, a když tam budete, porovnejte počet obyvatel s Nivnicí anebo s Dolním Němčím, tj. však v jiné místní akční skupině.

Kdo má doma knížku-Vlčnov, současnost slovem i obrazem z roku 1981, strana 21 od Metoděje Zemka, se sám může přesvědčit. Údaj z roku 2010 je převzat z Perly.

rok
1921
1950
1980
2010
počet domů
576
822
1114
?
počet obyvatel
2592
3002
3350
3062
 


Komentáře

1 kubakubikule kubakubikule | 23. ledna 2011 v 10:44 | Reagovat

Tož sa dívám, jak nás ubývá, tož to néni počteníčko ke kafíčku. Dyž sem chodil do školy, kdysi dávno, tak učitel říkal, že nás bude za chvílu 5 tisíc.

2 vlčnovské baby vlčnovské baby | 23. ledna 2011 v 10:56 | Reagovat

Tož dyby sa vlčnovským chlapom chtělo doma víc šukat, tož by sa aj víc rodilo. Šak enem lapíte v hospodě a děláte dějiny, večér doma ste jak zašklébení chcípáci,akorát  si hrknete malú a idete chrápat. Tož tak!

3 Donald Donald | 24. ledna 2011 v 9:15 | Reagovat

Vůbec si nemyslím, že by bylo prvořadé vrážet takové peníze  do zeleně. Určitě by se našlo jiné vhodnější uplatnění. Někdo to přece musel poschvalovat.Tak pro ty to asi bylo jedno z toho nejdůležitějšího. Proč?

4 Josef Josef | 24. ledna 2011 v 11:22 | Reagovat

Že se investují peníze do zeleně a úpravy obce je velmi prospěšná věc. Je to jedna s těch lepších věcí které se zastupitelům podařily a pokud to pokryjí dotace tak je to dobrá práce. Je jenom otázkou jestli je ta částka adekvátní, nebo je hodně předražená. Možná by to chtělo nějaký rozbor a analízu jestli by se tyto dotace nedali využít ještě i na něco jiného. Konkrátně amfiteátr je hodně velký úlet, potřebujeme určitě důležitější věci a ne stavbu pro jeden den v roce. A ruku na srdce kolik vlčnovjanů ho bude navštěvovat? Nebo se to bude stavět pro pražáky ?

5 aaa aaa | 24. ledna 2011 v 11:47 | Reagovat

Nedávno jsem se doslechl o tomto rádiu a občas si přečtu příspěvky. Hodně lidí na to nadává ale já v tom nevidím nic špatného. Navíc si myslím že Ulambátar získává čím dál víc posluchačů. Čím to asi bude? Pište dál fandím všem kteří dokáží poukázat na to dobré ale i nato špatné.

6 abeceda abeceda | 24. ledna 2011 v 12:12 | Reagovat

[4]:
Amfiteátr v jamě - blízkost kostela a domovní zástavby velmi snižuje jeho univerzální použití. Např.  koncerty, letní kino - do deseti večer a konec.
Proto bych jej rád viděl Na Hradíštsku.

7 kubakubikule kubakubikule | 24. ledna 2011 v 17:25 | Reagovat

Amfiteátr žádný, na co? Šak máme stadion. Krušpánek do parků, ano, za 100 tisíc nákup a za ty 4,9 mil. já ho vysadím a zdarma 1 rok zalévat.

8 Donald Donald | 25. ledna 2011 v 7:21 | Reagovat

[4]: Kolik činí dotace a kolik na toto musí jít z obecního rozpočtu. Dotacema se všechno nevykrývvá a pak se  příjde na to, že se staví něco, co vlastně nikdo nepotřebuje jen aby se  dotace za kažnou cenu dostala a utratila. Účel bývá přesně daný, takže nejdou převádět.Jedině podvodem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama