Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Proč jsem v komunálních volbách nevolil lidovce

20. ledna 2011 v 16:46 | mATAhari |  Články
Kdysi tady pan Pešl kladu otázku veřejnosti, proč lidi ve Vlčnově nevolí lidovce. Slíbil jsem mu odpověď a zkusím tedy napsat, proč jsem vloni nevolil lidovce (KDU-ČSL).
Po revoluci v 1989 tu máme systém politických stran, které se musí ucházet při volbách o hlasy voličů a buď je dostanou v potřebném množství a mohou "vládnout" na radnicích anebo je nedostanou a budoucí zastupitelstva se musí obejít bez nich. Založit si stranu je strašně jednoduché - musí nás být víc než pět, sejdeme se, uděláme zápis a ten pošleme na Ministerstvo vnitra, kde nás registrují. Jak to vypadá, tak nejtěžší je vymyslet název.

Místní lidovci se v době porevoluční přihlásili ke straně, která je dnes, po různém formování- slučování-rozdělování, vedena jako KDL-ČSL. Místní organizace se tedy spojila s uznávaným celostátním hnutím a mohla tak získat výhody celorepublikové strany. Bohužel veškeré pražské průsery okamžitě promítají i do pohledu na vlčnovské straníky. Viz Čunek, Svoboda (restituce domu), Kalousek (přeběhlík), Parkanová (taky přeběhlík) a jiní.
Takže pohled na místní organizaci je velmi ovlivněn, co se děje v Praze a jak to umí na ústředí "zamést pod stůl".  Nicméně tady zůstává prostor pro místní organizaci a pro jejich snahu ovlivnit místní veřejné mínění na svoji stranu.
Položme si otázku, jak vypadá typický vlčnovský lidovec. Věk nad 50 let, moc dětí, pravidelný návštěvník nedělních bohoslužeb. Většinou se organizačně pohybuje kolem místního kostela. Bohužel taky to odpovídá naturelu místní organizace.
Místní organizace KDU-ČSL pořádá akce pro vlčnovskou veřejnost. Na několika jsem byl přítomen, ale bohužel jsem měl pocit, že je určena pouze pro úzký okruh lidí spojených s kostelem.
Jako perličku uvádím farní den, kdy jako jeden z prvních byl určen pro širokou veřejnost. Farní zahrada byla plná lidí a dětí a všichni se dobře bavili. Jídlo, pití, makrely, společenský program, lanovka, k poslechu hrála dechová hudba Vlčnovjané. Všichni jsme byli nadšení.  Příští rok jsme se vydali zas. Hned u vchodu jsme házeli kostkou a vytočili jsme si, že se máme pomodlit dva otčenáše. Na pódium probíhal dětský kvíz, kdy děti měli hádat jména biblických postav. Protože jsme nechtěli být za hloupé lidi, tak jsme se otočili a šli domů. Na další farní den jsme již nešli.
Dalším vlčnovským specifikem je vánoční betlém. Od toho prvního, kdy byl situován na parkoviště U Krála, přes umístění jesličkek se svatou rodinou před vraty domu za sokolovnou až po současný u kostela, se pohled vlčnovské veřejnosti na tento vánoční svátek změnil. To první zpívání u jesliček na parkovišti byla opravdu akce pro celý Vlčnov. Kdo přišel, ten viděl a slyšel. U kostela je to prostranství malé, vidí dobře jenom první řady. Proto hodně lidí nechodí. A je to škoda, protože se jedná o velkou a krásnou událost. Jako byste nám to dělali schválně.
V roce 2008 jste umístnili na svoji vývěsku na pekárně článek od Petra Placáka s názvem Ve volbách prohráli voliči. Dokonce jste zvýraznili text "Že jsou voliči hloupí a rozhodují se na základě reklamních sloganů, je bohužel rozšířený jev….". Tak toto mi doslova zvedlo žaludek. Já jako volič a že jsem hloupý? Tak ten, kdo mi to tvrdí, tak se s ním nebudu kamarádit. Ale to neznamená, že se nebudu kamarádit s vývěskou KDU-ČSL, ale s tím, kdo to tam pověsil! Tak jsem byl naštvaný, že jsem si to musel vyfotit.-fotku podle zájmu dodám --
Na druhou stranu, váš volební program byl vždy konkrétnější a mně se líbil. Parkoviště, bankomat, diskuze o jízdě králů, amfiteátr Na Hradíšťku. O hodně lepší než ODS a jejich "Budeme pro vás pracovat". Díky skupině kolem kostela je náš kostel stále v dobrém stavu (dle možností), jsou opraveny křížky po Vlčnově. Hřbitov je ve vzorném pořádku - není tam ani jeden opuštěný nebo zanedbaný hrob. Ochota- nasazení pro prácí pro Vlčnov - tady vám taky věřím.
Loni ale všechny moje hlasy dostali Nezávislí. Situace kolem školy byla neúnosná a tyto komunální volby byly chápány něco jako referendum, kolik lidí si přeje změny. A podařilo se, Nezávislí získali druhé místo.
Nicméně i pro vás jsou určité věci tabu. Mám na mysli smuteční obřadní síň na hřbitově, která se otevírá pouze na den otevřených dveří. Nikdo dodnes nedokáže říct, co se stane s tímto objektem. Dále u nikoho jsem nenašel snahu řešit bývalou restauraci U krála, pýchu Vlčnova, dneska bohužel bolavý vřed na náměstí. A další.
Personální otázku spojenou s vaší stranou neřeším. Vždycky někdo odchází a někdo přichází a je to všude napříč všemi volebními kandidátky - viz loňské volby.
Nakonec jedna úsměvná historka z obce.
Kdysi, když byla nadúroda durancií, tak ve farní zahradě visely obsypané trnky a durancie, až se větve lámaly.  Kostelní společenství se ale raději věnovalo jiné bohulibé společnosti a ten náš slovácký poklad zůstal neposbírán. Údajně to ani nebylo umožněno jiným. A to je v naší dědině vnímáno jako horší provinění než např. nepřijmout podanou ruku starosty (joskon-pijáček). Bohužel  tuto informaci mám z pálenice, kdy jsme v tu sezónu pálili kvas. U pálení - to se řeší cokoliv a s čímkoliv. Takže se za případnou nepřesnost či dokonce mystifikaci dopředu omlouvám. Ale slyšel jsem to od více lidí, takže to tu uvádím.
Pane Pešle a ostatní, asi se vám možná tyto řádky nečtou dobře, ale vy jste chtěli slyšet názor, co snad děláte špatně. Sice nemám patent na rozum, možná se ve všem mýlím, ale tak to nějak cítím, co jsem všechno napsal.
Tímto všechny vyzývám k diskusi a snad dostanete, co jste chtěl.

Pokud to shrnu do jedné věty, tak je u nás zažito lidovec=kostelík a  kostelník=lidovec.
Jste strašně, ale strašně uzavřená skupina, která těžko bere mezi sebe někoho z venku. Tak mi připadáte.
 


Komentáře

1 Joskon Joskon | 20. ledna 2011 v 16:55 | Reagovat

Reaguji na situaci a uznávám, že některé takové podobné příspěvky, by měly být vydávány jako samostatné články. Ty pak můžete posílat na adresu radioulambatar@seznam.cz . Máme vyzkoušeno, že přílišná délka textu odrazuje. Pište stručně anebo rozviňte myšlenku na 2.části. Abyste nemuseli ukazovat svoji identitu, založte si pro temto účel další e-mail adresu: např.: matahari@centrum.cz nebo kat@seznam.cz apod.

2 dotaz dotaz | 20. ledna 2011 v 20:45 | Reagovat

Budou mít v  lednu nebo únoru lidovci nějakou tu ustanovující schůzi nebo to bude, jak je?Mluví se o tom,že Dragún se chystá na Pešla,jak si to s ním veřejně  všechno  vyříká a že ho zlikviduje z funkce.

3 IF IF | 20. ledna 2011 v 21:50 | Reagovat

Pohled z venku – reakce na článek Proč jsem v komunálních volbách nevolil lidovce.
Jistě na místní KDU-ČSL  se lze dívat i ve spojitosti s aférami ,které se odehrávají někde v Praze či jinde a tato souvislost se nabízí.
Chtěl bych se však podívat na působení KDU – ČSL zde ve Vlčnově ,třeba za posledních dvacet let a zase to berte spíše jako pobídku k diskuzi nebo k tomu ,abyste mne v něčem opravili nebo doplnili.
Oblast veřejného působení lidovců v obci po „revoluci“.
Je známé ,že prvním polistopadovým starostou Vlčnova  byl lidovec.Paradoxně toto vítězství bylo pro místní ČSL počátkem jejího úpadku v očích občanů Vlčnova.
Hlavním důvodem nevěrohodnosti této strany u vlčnovjanů se podle mne nestala její propojenost na katolickou církev.Tím méně to ,že členové této strany navštěvovali v kostele mše svaté a tím se hlásili ke křesťanské nauce.
Podle mě zásadní odvrácení spoluobčanů od lidovců a jejich obecné odsuzování způsobil jiný místní stánek útěchy – RESTAURACE U KRÁLA.
Tuto budovu spojenou s KSK měli a mají vlčnovjané  zafixovanou  podobně jako Češi Pražský hrad – jakási forma „ vlastnictví nás všech“.
Ti starší si jistě vzpomenou ,že komplex těchto budov byl vystavěn v tzv. „Akci – Z“.Tenkrát zde každá rodina Vlčnova  musela odpracovat určitý počet hodin a odtud asi pramení ten spoluvlastnický pocit a svým způsobem i citový vztah k této vlčnovské dominantě.
Možná  proto se nemůžeme divit ,že s privatizací  restaurace  U krála většina vlčnovjanů nesouhlasila a nikdy se s tím nesmířila.
Co ,však v lidech zůstalo zcela bezpečně je to ,že tuto nespravedlivost vůči občanům Vlčnova provedl lidovecký starosta ,který tuto obecní nemovitost nechal prodat svému zeťovi!
Tady ,krom jiného ,vidím počátek „úpadku“ MO ČSL a následně MO KDU-ČSL .
Od té doby se nepodařilo žádnému předsedovi místní KDU-ČSL najít cestu k srdcím vlčnojanů.
A zase je na tom ,z mého pohledu , zajímavé to ,že tuto budovu nekoupil  lidovec ,ale pokud se nepletu ,tak člen ODS.

4 IF IF | 20. ledna 2011 v 22:06 | Reagovat

Předpokládám ,že obec ,jako dobrý předvolební tah ,tuto nemovitost od svého kamaráda levně odkoupí:)

To je trochu vyšší třída ,než vlčnovský fotbal.
Tak se hrají šachy s občany.

5 abeceda abeceda | 21. ledna 2011 v 6:56 | Reagovat

V roce 2000 jste jako KDU-ČSL pořádali Na Rybníčku Hodové odpoledne. Hudba hrála, pivo se točilo, děti skotačily...
Příští rok se opakování nekonalo.
Když jsem se ptal proč, tak mi bylo odpovězeno, že děláte pro veřejnost farní dny.

Ano, přestěhovali jste se za farní zdi.
Takže souhlasím s mATAhari - místo otevření se doširoka jste se stali skupinou za vysokými zdmi a tím pádem i těžkou přístupnou. To se potom těžko oslovují voliči. Volit může už osmnáctiletý, tak jak ho oslovit? To nechám na vás.

6 pepin pepin | 21. ledna 2011 v 9:24 | Reagovat

Na komunální úrovni podle mého názoru stranická příslušnost zastupitelů příliš nehraje roli. Jsou pod drobnohledem občanů a svými provozními povinnosti natolik zaneprázdněni (nebo někdy taky ne ;-), že na taktická a strategická stranická kréda není prostor. Přesto měl první lidovecký starosta čas trošku poopravit stranické krédo "to lepší v nás" na "to lepší pro naše".
Přestože jsou mi myšlenky z volebního programu KDU-ČSL velmi blízké, nevolím lidovce ani na úrovni parlamentních a senátních voleb. Po dvaceti letech mám pocit, že vždy zůstalo jen u definice honosné myšlenky. V tezích volebního programu 2009-2013 jsou i ta "opatření" definována tak nehorázně obecně, že se v tom sice nalezne asi každý racionálně uvažující volič (podobně jako na vás pasuje kdejaký horoskop), ale nikde žádný konkrétní krok. Společnost je už za dvacet let silně polarizována téměř v jakémkoli ohledu: na solventní a sociálně slabé, "úspěšné" a "loosery", bezdětné singles a rodiny s dětmi, staré důchodce "komunisty" jejichž revírem je Kaufland a antigerontickou mládež, atd. apod. A jak říkávala babička: "není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem..." KDU-ČSL nedokáže a ani dost dobře nemůže s ohledem na své křesťanské pilíře vymezit svůj program konkrétně, protože by zákonitě otevřenou podporou jedné skupiny vyjádřila nepodporu skupiny druhé. Proto je vhodné mluvit o straně pro "všechny slušné lidi". Pro mne se jedná o politický směr, který může maximálně sekundovat nějaké vládě, která realizuje konkrétními kroky. Kalousek už na to přišel. Z hráče na druhé housle se stal rázem "muž činu". Jen bylo třeba zahnout na některou stranu. V jeho případě rázně doprava.

7 pepin pepin | 21. ledna 2011 v 14:06 | Reagovat

Po dlouhé době předseda KDU-ČSL Bělobrádek řekl něco konkrétního: „Kdyby rozpočet sestavovala KDU-ČSL, neopomenula by například zdanit hazard. Snížit rodičovský příspěvek na 3800 korun měsíčně a nechat přitom doslova ležet na chodníku 5 miliard od sázkařských společností, považuji za nemravné..."
Ostatní spolustraníci buďto podporují nebo nepodporují něco, co se objeví na pražském stole. Např. MUDr. Rychnovský má také jasnou představu o budoucnosti zdravotnictví: "Nastavit takové reformní kroky, které znemožní únik financí mimo resort, koordinovat konečně investiční politiku a mít pod kontrolou náklady. V rámci resortu nalézt potřebné prostředky na požadavky lékařů. Nenechat dojít situaci tak daleko, že se budeme bát jako pacienti ležet v nemocnici."
No tak to chceme všichni. Ale jak to provést, že?

8 pepin pepin | 21. ledna 2011 v 14:33 | Reagovat

Mimochodem, od března 2009 pravděpodobně nikdo nesáhl na "čerstvou" instalaci internetových stránek MO KDU-ČSL ve Vlčnově (http://kduvlcnov.webnode.cz).
Nebo je třeba ke zobrazení obsahu nějaké heslo sdělené za farní zdí? Vážení lidovci, podívejte se třeba na http://zamberk.kdu.cz/

9 pepin pepin | 21. ledna 2011 v 14:34 | Reagovat

Můj příspěvek č.8 byl vyhodnocen jako spam. Snad jsem toho tolik neřek'...

10 vtip (frk) vtip (frk) | 21. ledna 2011 v 15:50 | Reagovat

Já jenom přemýšlím, co s těmito informacemi Pešl udělá.
Např. na schůzi KDU-ČSL si vezme slovo a prohlásí, že se vlčnovští lidovci musí otevřít všem v obci. Dragůn se přihlásí a zeptá se, proč tak usuzuje. A Pešl odpoví, že to psali na RádiuUlambátar (tady má být smích).

Nezlobte se, je pátek, za chvilku jdu do horní a mám takovou veselou náladu.

11 vtipka (frkna) vtipka (frkna) | 21. ledna 2011 v 16:51 | Reagovat

...je pátek, nemám veselou náladu, nejdu do Horní, ale přidám!
...takže si to shrneme - představitel KDÚ ČSL by měl být:
...osobností charakterní, čestnou, odvážnou, zásadovou, nezkompromitovanou, s příslušným vyšším  IQ, netoužící po velkých hmotných statcích, tolerantní, trpělivou, nikotinu a alkoholu prostou, s dobrou fyzickou kondicí, ovšem na druhé straně žádný erotoman či nymfomanka...
Tedy: "Za zcela nevýhodných podmínek se do dalších voleb  hledá neomezený počet stavých!"

12 Antonín Pešl Antonín Pešl | 21. ledna 2011 v 16:56 | Reagovat

Děkuji  „mATAhari“ za velmi zajímavý rozbor o situaci v KDU-ČSL. Ujišťuji  Vás, že se vůbec nad těmito napsanými řádky nepohoršuji, jen mi potvrdili to, na co již několik let na naších schůzích upozorňuji. Zatím marně hledáme cestu, jak tento zažitý postoj spoluobčanů změnit. Než se tady dalekosáhle rozepisovat, i když se tomu nebráním, bylo by lépe uskutečnit otevřené setkání, s těmi, kterým není  lhostejný život v naší  obci. Touto myšlenkou se zabývám již delší dobu,  na této  besedě s občany bychom  mohli  diskutovat  o  jakýchkoliv  tématech.
   Přesto se pokusím na některá témata reagovat, protože jsem celkem překvapen, jak se o některých skutečnostech ví velmi málo. Vysvětlím dost podrobně, zmíněnou situaci v příspěvku  od „IF“ týkající se restaurace „U Krála“.
   Když byl p. Fr. Zemek  po roce 1989 zvolen starostou a moje maličkost byla prvně zvolena do čela MO ČSL, řekl jsem, že máme společně možnost ukázat lidovce v tom lepším světle. Asi po roce, kdy se začalo mluvit o privatizaci restaurace „U Krála“, jsem navrhoval, jak na výboru tak i několikrát soukromě p. Zemkovi, aby veškeré známé skutečnosti s dostatečným předstihem sdělil lidem prostřednictvím „Zpravodaje“, případně stanoviskem  výboru  MO ČSL vyvěšeným ve skříňce.  Bohužel, marně, že se tak nestalo a proběhla zmíněná privatizace, začal se měnit pohled vlčnovjanů na lidovce.
   Pokusím se události zrekapitulovat. Jak již bylo zmíněno o komplexu budov restaurace „U Krála“ a KSK, bylo toto dílo vybudováno v akci „Z“. Snad teď sdělím co málo vlčnovjanů zná. V první fázi se stavěla v akci „Z“ restaurace, po dokončení a zkolaudování tohoto objektu, Místní národní výbor tuto budovu PRODAL!!! „Jednotě“. A to proto, aby byly další finanční prostředky na zahájení  a dostavění  další části komplexu, a to KSK. Tím, že restauraci „U Krála“ vlastnila firma „Jednota“, tak po aukci proběhl kontrakt mezi „Jednotou“ a budoucím vlastníkem p. Zelinkou. Nedovedu si představit, jaký by byl ohlas mezi lidmi, kdyby restauraci „U Krála“ v té době koupil Obecní úřad. Čili ještě jednou, restauraci „U Krála“ nevlastnila obec, ale „Jednota“. Dodnes je v podvědomí veřejnosti, že starosta p. Zemek prodal tento objekt svému zeťovi. Není tomu tak
  Omlouvám se, že jsem se o jednom případu tak rozepsal, ale pokládal jsem za nutné některé události uvést.
  Příště se vyjádřím k některým dalším tématům.

13 xyz xyz | 21. ledna 2011 v 17:15 | Reagovat

Chápu to tak, že obec měla předkupní právo a toho se vzdala na úkor jiných zájemců? To právě čtu mezi řádky.

Co jsem slyšel, tak obec nějakým způsobem do této akce Jednoty byla zapojena. Údajně bylo zrušeno i věcné břemeno na tento objekt - zachování restauračního provozu.

Chci více informací!

14 KAT KAT | 21. ledna 2011 v 17:22 | Reagovat

K bodu č. 7 ..jak to provést..nebát se a nekrást! Jinak k tomuto tématu..souhlas s bodem 1 a 3,kausa Král je typická krádež,i když je schována pod výrazem privatizace,osobní obohacení jednotlivce poškodilo celou stranu.Jak jednání prvního starosty po revoluci,tak poslední volby a "kotrmelec" Kašpaříkové jsou jednoznačně dokladem selhání strany na poli ideologie.K tématu ideologie budu věnovat samostatný příspěvek.Ideologie je to nejdůležitější a nejzákladnější co tvoří KAŽDOU politickou stranu nebo hnutí touto stranou/hnutím/.Na každé úrovní,místní,okresní...musí působit v každé straně někdo,kdo má schopnost,odvahu zkušenosti a rozhodnost tuto úlohu na sebe vzít.Není důležité,kdo vede např.volební kampaň,to může být pověřený člen strany,nebo užšího vedení,ale to ,jak strana pracuje a jaké má konkrétní výsledky.To závisí především  na  ideologickém vedoucím v této konkrétní organizaci..ideologie byla v minulém režimu,tak jako i jiné skutečnosti ,silně degradována,ale je nejdůležitější náplní každé politické strany...
Přísná,obrýlená tvář postaršího muže,zachovávající zásady své strany,je sice pro samotnou stranu"to pravé",ale pro mladé a nezkušené voliče nemusí být a není tím ,co by je přitahovalo../p.Pešl/.Dle mého soudu,by měl najít odvahu se věnovat právě práci na poli ideologie a práci navenek přenechat jiným spolustraníkům.Práce ideologa na jakékoliv úrovni vyžaduje toho,kdo má již životní zkušenosti/zkušenost se nedá kopírovat/jakékoliv vzdělání nenahradí zkušenost..Tento člověk na sebe přebírá odpovědnost,musí čelit všem,kdo stojí mimo stranu /na poli ideologie/,ale také všem alternativním směrům uvnitř strany.Navíc jeho práce nemá bezprostřední efekt..není vidět,je doslova otrocká,mravenčí,každodenní a výsledky přináší postupně,tak jako všechno,co má skutečnou hodnotu..Vůbec nemíním konkrétního člověka nabádat k tomu,aby tuto práci vykonával,to je na jeho osobním rozhodnutí a na na straně samotné,jak bude svoji práci vykonávat,ale konkrétní výsledky této strany nejsou uspokojivé.V naší oblasti/Slovácko/ vždy byla silná pozice strany,která měla  vztah ke křesťanství a lidovým tradicím.V Praze,kde je centrum kapitálu, bude mít vliv pravicová strana sloužící "horním IO OOO ",tam ,kde je průmysl...ostravsko,kladensko.. je logický silný vliv dělnických stran,ale u nás jsou to strany typu KDU..jejich absence ve vedení obce ať už z jakéhokoliv důvodu ,je vždy na pováženou a k zamyšlení nad prací této strany..Každý udělá chybu,ani tato strana nepracuje bezchybně,ale v našem regionu by měla být stranou rozhodující,nebo alespoň spolurozhodující o dění v obci.To z nás činí tím ,co jsme a jak nás vnímá okolní svět...pokračování v dalších příspěvcích..padni komu padni..KAT.

15 samm samm | 21. ledna 2011 v 17:36 | Reagovat

Přeji Vám dobrý podvečer. Do tohoto lidoveckého tématu se nám nějak moc nechce. Snad je to tím
,že už se to probírá v dalším článku. Zase bych se snažil vrátit se k nám do regionu. Protože co se dějí za veletoče v Praze to bohužel nyní moc neovlivníme a debatovat o p. Kalouskovi o jeho momentálním probuzení /ber kde ber/. Dvacet let sedí na financích, nebo náměstkoval na obraně.
Dělal to blbě, ale co se vozí po Orlíku, tak teda na to kápl. Lidovcům ba ani jiným stranám takoví lidé samozdřejmě nepomáhají. Za poklesem voličského potenciálu je taky mimo již popsanou uzavřenost i přirozené stárnutí voličů. Možná měli volební program všeobecný,ale chybělo to oslovení mladších ročníků. Taky neochota lidí volit podle rovnice. Kostelník = lidovec a naopak. Toto je dlouho v lidech vžité. Co se týká Dragůna tak toho bych nechál tam ,kde je o jeho klon neboli návrat bych se ani ve snu nepokoušel. Protože byl dlouho u toho a na tom ,kde lidovci dneska jsou má svůj podíl i jeho přátelství s JOKOU. KDU i p.Pešl určitě budou hondně debatovat na svém plénu. Já jim k tomu přeju ,aby našli řešení a těm co osud KDU není lhostejný a i zde uvádí /proč a jak dál/ ať se zapojí do dění v obci. A prolomí již zmíněnou rovnici.

16 nevolič lidovců nevolič lidovců | 22. ledna 2011 v 9:48 | Reagovat

Proč nevolit lidovce.
1.O tom, že restaurace patřila Jednotě, je dostatečně známé. A.Pešl nám tady vnucuje, že starosta Zemek s tím neměl nic společného?! To je nehoráznost!
2. Proč nepořádáte Ples? Máte dost členů, na rozdíl od ODS , aby jste to mohli zorganizovat a přitom vydělat peníze. Jak jinak chcete získat voliče?
3. Dívám se na letošní fotky živého betléma: u mikrofonu M.Mošťková /ODS/, Pešl mezi diváky. Co vlastně sami pro lidi pořádáte? Farní den ani živý betlém ne, při jízdě na kole po křížkoch a pěšky na pouť na Antoníček se Vám přifaří Hoblinka, Marta anebo oba, nechají se vyfotit na Perlu a zase to nikdo neví.
4. Loňské obecní volby jste totálně projeli. Jste na úrovni KSČM , taky jeden hlas, i když 2 zastupitele.

Otázka:
Repka bude povýšený, budete při této příležitosti organizovat vybírání peněz jako při jeho vysvěcení? Ode mne nedostanete ani haléř.

Klad.
1. Zbavili jste se Hřbitovníka a Dacíka.
2. Na Ulambátaru máte dost příznivců, i když spíše to jsou vyznavači křesťanských hodnot, ne KDU-ČSL
3. Nekradete jako ostatní, a  věřím, že by tomu tak i bylo, kdyby jste byli u koryta.

17 nevolič lidovců nevolič lidovců | 22. ledna 2011 v 9:58 | Reagovat

A.Pešle, nahoře v komentářích je uvedeno tolik podnětů pro vaši stranu, možná chyba je v tobě, že je nevidíš. Nač svolávat diskusi? Začněte konat, aby jste aspoň něco do příštích voleb stihli napravit.

18 také nevolič lidovců také nevolič lidovců | 22. ledna 2011 v 11:50 | Reagovat

[16]: Možná je to i ono. Když lidovci do něčeho jdou, vždy se přifaří starosta s Martou,šak se také modlíja,dají nějaké to přispění obce,když je reklama,tak se vyfotí a všichni po zhlédnutí to berou, že to dělali oni a ne lidovci. Je to jejich známý tah, ale jak se  těch přísavek zbavit.Kdo je dokáže setřepat,když se s tou svojí odpornou dotěrností  napálkují všude?

19 Kuba Kuba | 22. ledna 2011 v 16:34 | Reagovat

Tož Toncku já sem ty  tvoje také nevolíl.Šak pro mňa  lidovec je  pánbíčkář kerý sa  už iďa do kostela ksichtí  jak dyby ho měli tam  na nejaký ten  křížek  přitlúkat. A ono né. A enem fšeci vylezú  už sú vyčištění   a eště navíc  slušní ludé protože sa zúčastnili.Šak víš,já nenadávám, nechlastám,na baby nejsu,ale mezi vás bys si netrúfl lebo zas tak napulírovaný jak vy to ani omylem.Ale zas na druhéj straně podle teho jak má zašmúranú dušu  Kašpařica,tož to bych mohl aj  do první řady a měl tam aj rezervé a ešte býl  dobrým týpkem aj na kostelové  spívání.Enem nevím, esik za tú falešninu né enem   v tónoch  bych obúm sestrám  nenakopál do řítí.

20 znalec znalec | 22. ledna 2011 v 17:31 | Reagovat

Je pravda,lidovci si hrají  pořád na něco lepšího,než jsme my co do kostela nechodíme.Ale kdo by tomu věřil.Hlavně teď po místních  volbách.Říká se, jak starosta se pohoršuje nad tím,že tady pomlouváme Kašpaříkovou.Do doby,než do ní nezaťal politické pazoury ji všichni měli za normální ženskou.Cestu opovržení  na dědině si vybrala sama.Ale prý je tak jednoduchá,že si to ani do čeho vlezla  neuvědomuje.Dobrá radní!

21 škurpaň škurpaň | 22. ledna 2011 v 18:17 | Reagovat

Lidovce zásadně nevolím,lidi na kandidátce jsou dobří, ale značka mně nesedí. Tonda Pešl  by se měl stáhnout do úlohy "šedé eminence". Taková co se nefotí, nedělá reklamu, ale táhá za provázky. Chtělo by to do popředí někoho mladšího, který dokáže oslovit mladé kostelníky - a těch je tady dost!

22 Josef Pešl Josef Pešl | 22. ledna 2011 v 19:20 | Reagovat

Tonda Pešl, Vám milí pisatelé nemůže dnes odpovídat,je na oslavě.Věřím,že si zítra čas najde a něco Vám na daná témata odpoví.
Mohu potvdit jediné,že výše uvedené podněty čte,vnímá,vyhodnocuje a doufejme,že se z nich on i jeho spolustraníci poučí a pokusí se najít tu správnou cestu k tomu,aby byli vnímáni jako seriozní spoluobčané - a dobrá značka.

23 Josef Pešl Josef Pešl | 22. ledna 2011 v 19:38 | Reagovat

Prosím Vás,dnes před čtvrtou hodinou odpoledne před našim domem přibrzdilo střibrné auto s tmavými okny.Podle záblesku fotoaparátu ze zadního sedadla usuzuji,že si někdo fotil můj dům.
Co si o tom mám myslet?Je to náhoda? Nebo se mi to jen zdálo?Nebo si nějaký zájemce (lichvář)brousí zub na můj dům v exekuci?Nebo jde někdo po pisatelích na radiuulambatar?Nebo se někomu náš dům líbil natolik,že cítil potřebu si ho nafotit?Nebo jak mi řekl na obci DM,že to zateplení je tak neestetické,že si to musel vyfotit a někdo měl podobný názor?
Nebo,že bych trpěl stihomamem :-D ?

24 Kuba Kuba | 22. ledna 2011 v 19:40 | Reagovat

Tož víš Jožo ty si takový nejaký trocha inší než tvůj brašule,šak bys mu aj mohl pomoct,né!

25 názor názor | 22. ledna 2011 v 19:48 | Reagovat

[23]:Není nad to,když bývalí policajti  by se měli vyjadřovat k estetickému cítění.To je ale trapas!

26 Josef Pešl Josef Pešl | 22. ledna 2011 v 20:05 | Reagovat

Ano bavíme se spolu o politice i o tom co se píše tady na rádiu.
Znám jeho názory a ty mé jsou v jistém smyslu podobné,to nezastírám.
O mnohých problémech uvnitř místních lidovců něco málo vím,ale nejsem to já,kdo se k tomu má vyjadřovat i když bych snad něco dal ke každému vstupu.A nebylo by to jen obhajování místních lidovců,protože s mnohými komentáři souhlasím.Co pak slyším od něho,třeba k akcím na Rybníčku,tak to stojí opravdu za zveřejnění,ale to musí napsat opravdu on ne já.

Já bych se třeba tady místo něho mohl vyjádřit k dotazu nebo výzvě jistého Karla,který se ptal na jméno nějakého komunisty,s kterým se dalo jednat.
Celkem jsme se shodli na jednom jméně a tím je pan Vojta Dostálek,bývalý předseda obce Vlčnov v osmdesátých letech.
Myslím,že na ideologické rovině bychom se možná neshodli,ale na lidských postojích s ním jednání bylo vždy korektní.
Možná s ním má někdo ve Vlčnově špatné zkušenosti,ale z našeho pohledu to byl předseda MNV dobrý a člověk,který respektoval i jiný pohled na svět než ten zavedený a byl to člověk dohody a ne konfrontace.

27 dotaz dotaz | 22. ledna 2011 v 20:15 | Reagovat

Když by DM na obci vadil nějaký přesah, jak moc mu vadí myšlenková úroveň těch, co rozhodují v radě! Dokáže ty amatéry srovnat?

28 Josef Pešl Josef Pešl | 22. ledna 2011 v 21:05 | Reagovat

Myslím,že nedokáže. Možná proto, že si myslí,že to nemá v popisu práce a nebo proto,že ta úroveň bude stejná.

29 Joskon Joskon | 22. ledna 2011 v 21:30 | Reagovat

Súseda Dostálka taky nemusím. Ještě si pamatuji, když vedle našich stavil, jak Janek skákal po lešení s foťákem. Oni na těch bytovkách byli dobrá partia.

30 jakson jakson | 22. ledna 2011 v 21:40 | Reagovat

DM je obyčejný obecní blb a poskok který ničemu nerozumí. Ať se podívá na svou fasádu, toje dílo.

31 Josef Pešl Josef Pešl | 22. ledna 2011 v 22:04 | Reagovat

Samozřejmě Dostálka neznám jako souseda,spíše ho hodnotím jako představitele obce v kontextu doby a vychází mi to co jsem napsal.
Je možné,že se v něm pletu,ale jak říkám,každý máme svou zkušenost podle,které hodnotíme své okolí.
Naši zas říkali,že jsem měl trauma z jeho matky,která mne jeden čas učila.To jsem prý nemohl ani spávat.Tam ta ideologie hrála hodně velkou roli :)
Jinak Tě Joskone zdravím.

32 Donald Donald | 23. ledna 2011 v 9:09 | Reagovat

Je to ještě daleko, relativně, ale co udělají lidovci, aby se jim na kandidátce  neopakovalo to, co teď? Objednají si snad detektor lži? Po dědině jde, že Mošťková s Kašpaříkovou  nezištně jako správné křesťanky pomáhaly důchodcům s vyplňováním volebních hlasů. Docela by to zdůvodnilo ten nebývalý zájem o téměř neznámou zdravotní sestru, která zná z celého dění  tak akorát cestu do kostela, k matce a na zastávku autobusu!

33 škorpion škorpion | 23. ledna 2011 v 11:16 | Reagovat

Taky jsem slyšel,že si to přes důchodce zabezpečily.Ale když nikdo z nich nepodá stížnost,tak se s tím nic dělat nebude.Chtělo by to udělat průzkum,kolik hlasů tímto uhrály a pak by se s tím dalo snad něco dělat.

34 dotaz? dotaz? | 23. ledna 2011 v 13:26 | Reagovat

Každý rok v době plesů se ptám,proč u nás není Farní ples a Školní ples.Tyto bývají v okolních obcích oblíbené a úspěšné.

35 Karel Karel | 23. ledna 2011 v 14:08 | Reagovat

Souhlasím s Donaldem. přesně vystihl to podle čeho se v obci volí. Neznáš, neumíš, nerozumíš,-nevadí. Jsi oblibená důchodci tě zvolí (a ti chodí k volbám všichni).

36 Antonín Pešl Antonín Pešl | 23. ledna 2011 v 14:10 | Reagovat

Chci  se ještě vrátit a vysvětlit připomínku ohledně „Hodového posezení na Rybníčku“, které jsme v minulosti třikrát nebo čtyřikrát pořádali. Po diskuzi ve výboru, kde byli názory jak pro pokračování této akce, tak i proti pořádání s odůvodněním, že to stejně navštěvují většinou jen komunisté. Většinou tento názor  zastávali starší členové výboru, např. Fr. Knotek, A. Vozár, Fr. Moštěk, aj. Tudíž došlo k tomu, že většina byla proti, jako předseda jsem musel toto přání respektovat. Tímto rozhodnutím jsme „Hodové posezení na Rybníčku“ ukončili a vnímám to jako  věčnou škodu. Já osobně jsem pokládal tyto akce za prospěšné jak pro občany tak i pro KDU-ČSL.

37 Antonín Pešl Antonín Pešl | 23. ledna 2011 v 14:53 | Reagovat

[34]:Ještě za časů, kdy tady působil pan farář Václav Haltmar, tak jsem několikrát na pastorační radě navrhoval, aby jsme uskutečnili farní ples. Marně. I za působení dalších kněží jsem navrhoval, snad každý rok, abychom farní ples uskutečnili, nabízel jsem, že lidovci pomohou s organizací. S odkazem, že se tak v okolních obcích děje. Stále marně. Po dlouhém uvažování a přesvědčování sama sebe, zda mám zůstat v takové pastorační radě, jsem se rozhodl, že nikoliv. A to nejen proto, že nebyl přijat tento konkrétní návrh, ale těch důvodů se za ta léta nahromadilo více.

38 dotaz? dotaz? | 23. ledna 2011 v 15:09 | Reagovat

Proč je Pastorační rada proti Farnímu plesu?

39 Antonín Pešl Antonín Pešl | 23. ledna 2011 v 15:26 | Reagovat

[38]: Snad se někteří obávali, že to skončí fiaskem. Anebo, že by to navrhovala moje maličkost??, možná když teď nebu v PR tak se uskuteční- upřímně přeji vlčnovským farníkům ples, navrhoval jsem jeho uskutečnění několik let.

40 údiv údiv | 23. ledna 2011 v 15:45 | Reagovat

Já sice nevím, kdo je v nějaké té pastorační radě (doufám že ne Mošťková, Kašpaříková,Dacík), ale proč  odtud šel člověk, který pro tuto oblast dělal víc, než mnozí, kteří se tak rádi bijí v prsa?

41 Pastorační rádce Pastorační rádce | 24. ledna 2011 v 13:35 | Reagovat

Těd jste si vzali na paškál lidovce,vadí vám Pijaček Marta Dacík Dušan atd. Vadí Vám ředitelka školy,dejte se do hromady,mě začínájí vadit ty vaše negativní názory,nikdo není pro vás dobrý-kdo je podle vás ten nejlepší jste to snad vy?

42 názor názor | 24. ledna 2011 v 13:50 | Reagovat

Nikdo si na žádný paškál lidovce nevzal.Když někdo napíše,proč je nevolil,tak to není žádný útok.Nad politickými tahy našeho vedení se musí pozastavit každý,kterému dění v obci není lhostejné.Když už se sami pasovali na ty nejlepší,tak ať podle toho jednají.Když se někdo vecpe do politiky ke korytu musí počítat s tím,že bude sledovaný víc než jiní.Hlavně abys dobře a nezaujatě radil,rádče,tvoje místo je jasné.

43 Antonín Pešl Antonín Pešl | 24. ledna 2011 v 14:14 | Reagovat

[40]: Při farnosti působí pastorační rada ve složení: "šéfem" je pan farář, členové jsou MVDR. Z. Nevařilová, M. Mikuláštíková, M. Moštková(místost.), V. Moštěk, T. Lanč ml., J. Tvrdoň, A. Válek, P. Zemánek(lidovec), M. Jakoubek, J. Koníček(lidovec), J. Moštěk(kostelník), do nedávna moje maličkost. Pro informovanost jsem označil kolik lidovců je v pastorační radě. Dále je jmenována ekonomická rada, kterou vede pan farář a členové jsou: A. Pešlová(lidovec), Fr. Dacík a A. Pešl(lidovec)- oznámíl jsem ukončení.

44 KAT KAT | 24. ledna 2011 v 16:33 | Reagovat

Pro č. 41...Nám nevadí žádná pastorační rada,nebo činnost KDU..to je jejich vnitřní záležitost,spíše mrzí,že ztratili své postavení ,které vždy zaujímali/lidovci/.To,co vadí, jsou placení zaměstnanci OU,kteří jsou placeni také z našich daní a my máme právo na jejich slušné a pravdivé chování a jednání...
volby 2010
1 místo..nejvíce hlasů./ODS/.starosta...pravda.
2 místo..druhý nejvyšší počet hlasů /Nezávislí/.místostarosta,
to je pravda objektivní..

Realita:I místo /ODS/..starosta..pravda
        2 místo/TOP/..5tý v pořadí..místostarosta...lež!!!
To nám vadí..to je rozdíl mezi objektivní pravdou,na kterou máme,my voliči právo a lží /zákulisní tahanice,šarvátky ,spekulování,komploty,podrazy a kotrmelce/...

45 KAT KAT | 24. ledna 2011 v 16:57 | Reagovat

A jestliže,se nedočkáme pravdy a volby a hlavně obsazení jednotlivých postů dopadlo tak,jak dopadlo,musíme to sice respektovat,ale nemusíme s tím souhlasit a hlavně máme právo na změny.Sám jednotlivec proti dobře organizované politické straně nezmůže nic.Pokud se ovšem lidé /nestraníci,nezávislí/dohodnou a sjednotí,šance na úspěch a změnu do budoucna tu je..Proto je třeba vytvořit hnutí" Nezávislí" ,aby byla vytvořená účinná hráz proti snahám jednotlivců o absolutní moc a vládu..Nejsme u nás daleko od místní
totality,některé kausy tomu nasvědčují...

46 bob bob | 24. ledna 2011 v 20:04 | Reagovat

[45]: Proč bysme se nedočkali pravdy? Pravda je že jsi KATe mezi zdejšími blbci ten největší. U tohoto článku se sešli ve vypisování ti největší  zaostalci, kteří se na bloggu mohli  potkat. V pořadí suveréně svýma pindama vedeš. Za zády ti heká   pepin a hned za ním trojka IF s Pešlama, pak další. Ty se svým myšlenkovým rozsahem vymyslíš maximálně maximální hovno a ne nějakou hráz. Jenom se umíš  naparovat. Ty nesmysly,  kterýma otravuješ  bys neuměl ani vymyslet, ty určitě opisuje z nějaké revoluční literatury. Čest práci, mongolský Pavko Korčagine, ať se ti kalí u prdele!

47 IF IF | 24. ledna 2011 v 20:17 | Reagovat

Rovnice :  Lidovec = kostelník ; ve Vlčnově  neplatí !
Původně jsem chtěl  pod článek o lidovcích  nasadit ještě  jedno téma ,které by se dotýkalo právě propojenosti místní KDU –ČSL na kostel.
Po přečtení jednotlivých příspěvků jsem zjistil ,že to téma nastolili sami čtenáři a po reakcích pana A. Pešla, musím konstatovat ,že to, co jsem si  myslel již dříve, se mi nyní potvrdilo.
Pokud čtenáři četli pozorně tak chod místní farnosti řídí ,kromě duchovního správce (kněze),dvě rady složené z občanů naší vesnice.Pokud jsem dobře počítal tak ze 14 členů těchto rad ,jsou 4 lidovci a po odchodu p. A.Pešla jsou lidovci už jen 3 !
Ať počítám jak počítám není to většina ani polovina je to méně než čtvrtina lidovců ,která je oficiálně spojena s děním v naší farnosti.Proto mi přijde velmi zvláštní ,že většina vlčnovjanů má lidovce stále zaškatulkované jako kostelníky a pánbíčkáře.
Někdo tady zřejmě zaspal dobu a ustrnul v nějakém poválečném pohledu na místní strany.Nebo je dokonce možné ,že takovýto zjednodušený pohled někdo přikrmuje záměrně. Proč ? Možná proto ,že s nálepkou hvězdy ,kříže ,černého puntíku apod. se to lépe kádruje a poukazuje na toho , kdo  ANO a kdo už NE !
Poslední místní volby ukázaly ,že pánbíčkáře lidovce zastoupené p. Pešlem – NE.
Na druhé straně vidím  kostelníky ze STANu  aj. zastoupené p.Dacíkem,pí Mošťkovou a pí Kašpaříkovou. Někdo mi to bude vyčítat ,ale do té množiny kostelníků musím započítat i toho jednoho z ODS , p.Pijáčka .
A u těchto se občané shodli ,že – ANO.
Stále si kladu otázku ,jak je možné ,že pro jednu stranu je angažmá v místním kostele přítěží a členové jiných stran z toho těží?
Zatím jsem nenašel racionální odpověď. Možná ji znáte vy místní voliči.
Mě zatím napadla jediná odpověď ,ti lidovci jsou špatní křesťané a ti křesťané z jiných stran uchopili tu nauku za ten správný konec. Jejich pojetí křesťanství se občanům líbí.
Nevím jak vám ,ale mně se na tom něco nezdá.

48 Joskon Joskon | 24. ledna 2011 v 20:33 | Reagovat

[46]: Přisedl sis ke stolu, kde se lidi již delší dobu o něčem baví. Není to zrovna tvoje téma, tak buď mlčím anebo si odsednu.

49 bob bob | 24. ledna 2011 v 20:40 | Reagovat

[48]: Máš pravdu, tak buď mlč nebo si odsedni. Stejně o čem bys zrovna ty  chtěl na toto téma rozumovat!

50 Joskon Joskon | 24. ledna 2011 v 21:31 | Reagovat

[49]:Já u toho stolu sedím od začátku a poslouchám.

51 jo jo | 25. ledna 2011 v 7:07 | Reagovat

[46]: Joskone příště takové blbce zrovna vymaž a vůbec se s něma nebav.Stejně jenom provokují a nic konkrétního nenapíšou.

52 KAT KAT | 25. ledna 2011 v 9:12 | Reagovat

K bodu č.46..Bobe,představ si ,že bys měl tolik rozumu,že by jsi tu diskusi chápal,že bys tomu dokonce rozuměl...to by bylo!To by byla kritika !
Kdybys býval mlčel,byl bys filosofem,tak jsi...

53 sněhurka sněhurka | 25. ledna 2011 v 10:21 | Reagovat

Je hezké,že jakmile se proti této skupině co sem píše někdo ozve,tak hned nemá rozum,nic nechápe a hlavně aby mlčel.Když čtu příspěvky KATa,tak mně připadají víc ulítlé.Hlavně ze začátku byl zralý na odvoz.

54 Vocut - Pocut Vocut - Pocut | 25. ledna 2011 v 14:44 | Reagovat

[46]:
!T.O.O.H.!

Že holota je rasy psí
a pud nutí je štěkati?
Pak neotálet dále, více,
do boudy musí se zahnati!

Vždyť co jen smrdutejch tlam,
vždy kolem útočí.
Rozsviněné v šklebech masky,
zamračené obočí.

Vždyť jen poslušné jednotky,
jsou ti psí slintové.
Chycené v pasti otročení.

Prodávajíc sama sebe
za kus žvance…
vykoupení

A proto:
Vocut - Pocut!

Tak zní mé vale.
Ty z čubčí hnojnice kale!
Už nezkoušej to nikdy na mě…

Roztrhnu prdel na tři kusy
všemu!

Co ještě tlamu na mě
votevřít si zkusí!!!

55 ATA ATA | 25. ledna 2011 v 19:43 | Reagovat

Nevím, kdo sem hodil bod 54)  – a protože jsem nevěděla, co to žere..., tak jsem si tento text  a jeho
příslušenství musela najít..., pokud  se to někomu líbí – mně ani omylem (ale o líbivosti dle mého v případě záznamu zřejmě nejde).
Slýchám výtky, že je tento blog jednostranný a nemá oponenturu. Ale za to rádio opravdu nemůžeme. Pokud někdo   se sem  napojil – bylo to většinou vtrhnutí na bázi napadání, osočování, urážek (o to horší, když jsem  následně zjistila, že anonimem byla osoba docela blízká). Ale vzhledem k tomu, že základna aktivních se zvětšuje, doufám, že se  dokáže  vybudovat i hodnotný druhý tábor , který by nás  svými názory pořádně zpotil (toto není žádná ironie, ale návrh).
...a ještě  jen tak (možná k úvaze)...
„Naříkáš-li nad životem: „Samý svrab a neštovice", ozvěna ti klidně vrací: „...více, ...více!“
Začneš-li však život chválit: „Je to óda na radost!“
Hned se ozve lakonicky:“...dost!“

56 pepin pepin | 25. ledna 2011 v 20:15 | Reagovat

Tak nevím, jestli má pravdu Caty! že tento blog nemá "dostatečnou úroveň", anebo fanda českého grind-core, který to dost ostrým textem té paranoidní skupiny shrnul ;-) Mimochodem, také jsem nevěděl "co to žere", ale i ostatní texty na stránkách té kapely opravdu stojí za to. Něco tak primitivně nehumánní nedokázal stvořit ani Helebrant ve svém SAMOPALU ;-) Po dlouhé době husí kůže při čtení "básně". Není nakonec pro psychiku zdrávo něco takového jadrného občas přečíst? Jen preventivně, aby nás časem neutopili v omáčce ;-) Po shlédnutí blogu COVEDET jsem musel dlouho "nabírat dech", ale to se časem podá ;-)

57 ATA ATA | 25. ledna 2011 v 20:56 | Reagovat

Pro ozdravení  tvých psychických procesů a ztužení nabuzení   pro tebe jako životem zatím příliš  drsně nepolíbeného  bych sice mohla doporučit pohádkové příběhy známé řady  SAW (můžu půjčit asi 7 romantických  slaďáků), ale pro dnešní zimní  dny by to chtělo spíše  protřepat  nepřevzatou klasiku “Pohádek  z mechu a kapradí“, kdy to rojeníčko – to by bylo pro tebe  „fakt husté !!! No nevím, pepine,jestli  z toho bys neměl při tvém změkčelém založení  noční můru, ale jednou  s nácvikem do pravého  mongolského života,  ty přivandrovalče,  začít musíš.

58 pepin pepin | 25. ledna 2011 v 21:04 | Reagovat

Tož, něco málo už jsem pochytil ;-)
Statisticky vzato, ty pravděpodobně nebudeš výběrový vzorek Vlčnovjanky, takže "křest ohněm" už mám za sebou ;-) Na revanš bych ti pak mohl poskytnout zase něco klidné romantiky do tvého těžce zulíbaného života, např. Krtečka...

59 ATA ATA | 25. ledna 2011 v 21:21 | Reagovat

[58]:Hmmm, Krteček je sice  fešák, ale já bych raději Ferdu Mravence, práce všeho druhu - zda by bylo možná? (Teď už nám zřejmě začne někdo nadávat.
Budeme muset přehodit a začít nějakým  opravdu  vážným a nezvyklým tématem - pepine, napadá tě na noc  něco?)

60 tatka tatka | 25. ledna 2011 v 21:21 | Reagovat

[56]: Já si myslím, že z blogu COVEDET je patrno, že se jedná o velmi ambiciózní autorku,která i přes svůj, zatím nedostatečný, věk 12 let, prokazuje nesporné kvality v řadě oborů. Zčásti je to dáno také tím, že mnohé podědila od svých mimořádných rodičů. Navíc je i zásadová, tyto stránky nenavštěvuje z důvodu, aby nám nezvyšovala návštěvnost. Tak dobrou.
Pepine, na středu nedodáš nic?

61 pepin pepin | 25. ledna 2011 v 21:29 | Reagovat

Sorry taťko své dcery, vůbec jsem to nepochopil. Ta ATA mě 'dycky tak zblbne... Omlouvám se Caty!. Myslel jsem, že už je ti pětatřicet. Asi se přátelím s podivnými pětatřicátnicemi.

ATO, takže Ferdy se ti zachtělo? Budeš mi muset napsat odkaz na jiný blog, kde to důkladně probereme ;-) Jako důvody pro nevolení lidovců v komunálních volbách bychom to těžko obhajovali ;-)

62 pepin pepin | 25. ledna 2011 v 21:33 | Reagovat

[60]: Zašlu během zítřka.

63 mamča mamča | 26. ledna 2011 v 18:52 | Reagovat

Dokážu tolerovat pravopisné chyby,zvlášť při psaní na klávesnici není problém nějakou udělat,ale neustále se tu opakuje jedna chyba,která mě delší dobu zvedá ze židle a teď ji napsala i ATA,kterou považuji za inteligentní ženskou,která podle mne píše do rádia nejlepší,vtipné a inteligentní články.Takže pro všechny: ANONYM vždy a jen s tvrdým.

64 pepin pepin | 26. ledna 2011 v 20:22 | Reagovat

Abych se vrátil k tématu - čekal jsem od pana Antonína Pešla alespoň nějakou sporou reakci na mé "výkřiky". Chápu, že na komunální úrovni je třeba se nejprve "vypořádat" s kauzou U Krála. Kolega IF na tomto blogu kdysi napsal, že všichni už máme zakonzervovány nějaké názory, které nemáme v úmyslu měnit. Já to nevidím až tak beznadějně. Proč je česká lidovecká politika v praxi tak netečně univerzální? Na západ od nás se řadí křesťansko-demokratické unie poplatně svým konzervativním postojům ke středopravým stranám (a zelení zase ke středolevým - což tady moc nezafungovalo ;-). Mám takovou utkvělou představu, že v momentech řešení základních otázek přežití přestávají lidé řešit, zda je vhodné zachovat v Beskydech populaci tesaříka alpského, nebo zda se konečně majetkově vypořádat s církvemi. Středové strany přestávají voliče svým programem oslovovat a jejich "úspěch" v parlamentních volbách je toho důkazem. Není nakonec jejich politika pouhou "nadstavbou", která je volitelná až když je národ v relativním klidu a netrpí přílišným sociálním stresem? Vyveďte mne prosím z omylu.

65 ATA ATA | 26. ledna 2011 v 20:44 | Reagovat

[63]:Omlouvám se za vstup mimo výše uvedené předmětné téma, ale...
... v naději, že uhraji připomínku mamči 50:50 jsem googlila, až se kouřilo. Marně. Musím přiznat, že do této chvíle jsem byla toho názoru, že je možné obojí. Názor, za který se mně manžel právě vychechtal, měním.  Jen bych měla výhrady k výroku: „ANONYM vždy a jen s tvrdým.“ Pro chybující stejně jako já navrhuji  pro zapamatování správnosti raději pomůcku: „Na ujeté  anonymy se prostě musí tvrdě“ - a to i v rámci pravopisu!

66 ATA ATA | 26. ledna 2011 v 21:55 | Reagovat

Mám  pocit, že k tomuto předmětnému  tématu zbyl ještě dluh. Je zde v diskuzi uvedena spousta otázek a podnětů, málo odpovědí. Tondo Pešle, dle mého názoru ti s tím nikdo nepomůže, tak sedni a piš!

67 Obdivovatel Obdivovatel | 27. ledna 2011 v 8:37 | Reagovat

[65]: ATO jsi pro mne bohyně, ty se prostě vykecáš ze všeho (ale vtipně).

68 a a | 27. ledna 2011 v 15:29 | Reagovat

tak ono to nevadí že tam nevolí lidovce

69 skunk skunk | 27. ledna 2011 v 18:13 | Reagovat

Konkrétně kde to nevolení máš na mysli?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama