Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Whistleblower

6. ledna 2011 v 20:18 | Pepin. |  Pepin tlačí
Kdo je vlastně ten, "který píská na píšťalku"? Jde o člověka, který veřejně vystupuje a upozorňuje na různá porušení zákonů, nařízení či pravidel, nebo na jiné nekalé praktiky různých osob či společností. Od běžných kritiků se liší tím, že má konkrétní důkazy o svých tvrzeních, chce dotáhnout vyvolanou kauzu až dokonce a donutit viníky k odpovědnosti. Od klasického udavače se zase liší tak, že svou činností nesleduje svůj zisk, zájem nebo likvidaci kritizované osoby, ale naopak chce dosáhnout technického nebo legislativního zlepšení v dané oblasti.

Pepin

Dr. Jeffrey Wigand (www.jeffreywigand.com) proslul v USA svým kolosálním odhalením manažerů tabákových firem, kteří věděli o přidávání rakovinotvorných přísad do cigaret za účelem zvýšení závislosti na konkrétní značce. Fenoménem v této oblasti je pak server WikiLeaks, který zveřejňuje citlivé dokumenty, pocházející z vládních agentur, obchodních společností, nebo různých církví. Koncem loňského roku dokonce vznikla česká alternativa serveru s podobným zaměřením - PirateLeaks (www.pirateleaks.cz), jehož cílem je otevřít veřejné kontrole české úřady. Osobně si myslím, že při zachování novinářských zásad jako je anonymita zdrojů, ověření autenticity a ochrana soukromí tak, aby byly zveřejněny pouze uniklé informace, které mají zásadní význam pro veřejnost, hraje whistleblowing v zavedených demokraciích velmi důležitou roli. Ve vyspělých demokraciích je dokonce chráněn zákonem (např. Velká Británie, Švédsko).

To bohužel není případ českého prostředí, jak je vidno z hodnocení Michálkových nahrávek, které poskytují důkazy o manipulacích s veřejnými zakázkami na Státním fondu životního prostředí (kauza John-Drobil). Paní RNDr. Ivana Haslingerová (šéfredaktorka kulturně-hospodářské revue Fragmenty)  dokonce na svém blogu (http://haslingerova.blog.idnes.cz) napsala:
"Chodit do práce mezi nejbližší spolupracovníky a tajně nahrávat, co kdo v běžném hovoru u kafe plácne, to u mne není statečnost, ale nemorálnost. Jsou to prostě estébácké nemravné způsoby. Pokud vláda nebude mít klid k práci, tak dříve či později nastane státní bankrot. Podle mne je neuvěřitelné, že se mohlo vůbec stát to, že jakýsi pan Michálek chodil a nahrával rozhovory na ministerstvech, kde mohla být v rozhovorech představitelů státu prozrazena státní tajemství! Vynášení nahrávek a tajných materiálů z prostředí vlády bych nazvala špionáží. A za to, pokud vím, hrozí zatčení na mnoho let."

Myslíte, že to opravdu myslela vážně? Obdivuhodná je především věta, podle které by měla "mít vláda k práci klid"! Jinak samozřejmě nastane ten bankrot, že ano. Ani nadstranický prezident Klaus neváhal zneužít oficiální novoroční projev v otevřenou politickou agitku, kterou chtěl čestný předseda ODS podpořit současnou vládu v její těžké hodině a zaštítit utajovaný partajní handl, který zajišťuje přežití "protikorupční koalice". Nejvíc šokující je skutečnost, že Klaus vůbec nezohlednil, jak se současná česká vláda v předvánočním období zdiskreditovala aférou Drobil. Husákovsky dal najevo, že to, co se upeče mezi zkorumpovanými vládními činiteli, je jejich věc a občanům do toho nic není: "My jsme ta elita, která vládne, a vy dole držte hubu." Dělá, jako by se nic nestalo. Tím diskredituje i sebe.

Vzpomínáte, jak byl loni v září dotazován pan Miroslav Kalousek prostřednictvím MF Dnes na svůj podíl na korupci na ministerstvu obrany, kde dlouho náměstkoval, a také na vztah se zbrojním lobbistou Richardem Hávou? Už tehdy jeho vzkaz zazněl jasně: "Jděte všichni do hajzlu." Že by chtěl pan Kalousek rozhodovat o tom, na co se smíme zeptat a o čem smíme mluvit?

Tak na to zapomeňte, pane ministře. Nebo Vás vypískáme!
 


Komentáře

1 abeceda abeceda | 7. ledna 2011 v 7:45 | Reagovat

Nezlob se pepine, ale takových „analýz“ si můžeme přečíst všude a v různých podání. Korupce v malém, korupce ve velkém – je kalendář korupcí anebo malou pozorností. Je sedmička vína na konci roku zaměstnancům korupce anebo poděkování za jejich práci?
Zkus něco z našich luhů a hájů. Ministerstvo financí odpustilo radnici v UB penále 29 miliónů za stavbu akvaparku – údajně chyby v zaúčtování.
Budu dlužit státu na daních 200 Kč, které jsem díky špatně spočítané dani neodvedl. Taky mi bude odpuštěno?
Už to tady padlo: Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi.

2 pepin pepin | 7. ledna 2011 v 8:38 | Reagovat

Nezlob se abecedo, ale "analýzy" dělám v práci - toto je názor ;-)
Často sice vysílám o věcech obecnějších, ale jen proto, abych přiměl posluchače ke srovnání se situací zdejší. Nic není tak "pražské", abychom to nenašli i v Mongolsku...

3 občan občan | 7. ledna 2011 v 8:45 | Reagovat

pepine ty mě děsíš. Myslíš že něco podobného by se mohlo stát i i našim místním?

4 odpověď odpověď | 7. ledna 2011 v 9:03 | Reagovat

[3]:Ano,mohlo.

5 pepin pepin | 7. ledna 2011 v 9:20 | Reagovat

Myslím si, že rádio Ulambátar už dávno vyspělo z bulváru (pokud si to někdo myslel) na kritika. Občas probleskují i rysy whistleblowera. Každopádně už nyní se někteří podobají doktorce Haslingerové, když se jej snaží osočovat z nevraživosti a patologického působení na členy zastupitelstva či vlčnovské občany. Ignorantia beatitudine.

6 bob bob | 7. ledna 2011 v 10:19 | Reagovat

Pepine to cos tady vytlačil  je
srovnatelné s tím, co tlačíš na  obrázku. Umíš ještě něco jiného, než ojíždět google, vykuchávat názory jiných a tady je prezentovat jako své myšlenky? Z mlácení prázdné slámy bys měl za eins.

7 pepin pepin | 7. ledna 2011 v 10:30 | Reagovat

Děkuji, ale komentáře zde neznámkujeme. Vlastně ani nekomentujeme komentáře, nýbrž dané téma, což Vám evidentně stále uniká. Bobe, máte vůbec na něco nějaký názor, nebo dokážete pouze "hodnotit" zdejší bloggery? U mně za fünf.

8 Super! Super! | 7. ledna 2011 v 10:40 | Reagovat

Díky bobovi budou posluchači dostávat i lekce němčiny. Nedříve ruština, nyní němčiny,  trocha angličtiny tady také problýskne. Na úroveň tohoto webu si nelze stěžovat!

9 IF IF | 7. ledna 2011 v 11:14 | Reagovat

Největší Bobane všech vlčnovských bobků – zvláště pro Vás jsem vyštrachal něco od jednoho myslitele podle ,kterého se řídí mnoho politiků dnešní doby,s kterými osobně nějak nesouhlasím ,ale s citací níže uvedeného bych i souhlasil ,protože to na Vás a Vám podobným celkem sedí :
Kdo je hlupák? _ Toť něco nesmyslnějšího než zvíře.Je to člověk , který by rád někam došel , aniž učinil jediného kroku.Je to člověk ,jenž se domnívá , že je pánem všeho ,poněvadž něčeho nabyl. Je to matematik ,jenž podceňuje poezii. Je to básník ,jenž se ohrazuje proti matematikům. Je to malíř , který tvrdí ,že teologie je pitomost ,poněvadž ničemu z teologie nerozumí. Je to nevědomec ,který popírá vědu ,aniž se namáhá ,aby ji studoval. Je to člověk ,který mluví ,ačkoliv ničemu nerozumí a něco tvrdí ,nejsa si tím jist…..
Hloupost je divoké zvíře ,klidné jako neviňátko ;vraždí s klidným svědomím. Hlupák , to je medvěd z Lafontainovy bajky ; chytaje mouchu ,roztříští hlavu svému příteli dlažebním kamenem ; hrozí – li vám však neštěstí , nenamáhejte se přimět ho k doznání , že se mýlil.
Hloupost je neúprosná a nesmyslná jako peklo a osudovost , neboť je vždy řízena magnetizmem zla.
Hlupák se totiž domnívá ,že už se nepotřebuje nic učit. Právě on chce jiné poučovat a opravovat a hovoříce s ním ,nikdy nebudete mít pravdu. Vysměje se vám do tváře a řekne ,že co on nechápe , je vůbec nepochopitelné. Proč bych to vskutku mohl pochopit ,řekne vám s obdivuhodnou jistotou. A vy mu na to nemůžete odpovědět. Říci  mu ,že je hlupák ,byla by to naprosto urážka. Všichni lidé to jasně vidí ,ale on si to neuvědomí nikdy!

10 Kuba Kuba | 7. ledna 2011 v 12:14 | Reagovat

Tož bobišu říká sa,že na bolavé kule je najlepší vlézt do studeného mořa.Tož moře néni,to eště Pyjus nestačíl zařídit,ale mohl bys aspoň pro úlevu vlézt  s nima pod pumpu,tam to bude pravda  dobře studené,šak ti je IFoun  dobře nakopál.
A ty IFošu gde sas lajdál,že ťa tadyk nebylo,jaksi dlúho střízlivjéls po oslavách.Toš příště tak nechlastaj a víc piš! bobiš bude určitě rád.

11 bob bob | 7. ledna 2011 v 14:07 | Reagovat

IF hezký proslov. Ještě vavřínový věnec na hlavu a davy jásajících fanatiků kolem co odkývnou každou blbost  a bylo by to jako ze starého  špatného filmu. Nějak jsi zaspal dobu ty filozofe spravedlivých. Kuba to je jiná sorta. Všichni si o něm myslí, že toho blba jen hraje, já jsem přesvědčený, že hraní předstírat nemusí, protože jím opravdu je. Otázka je, na které skládce Joskon ty postavičky vyhrabal.

12 pepin pepin | 7. ledna 2011 v 14:48 | Reagovat

Chápu, že články s politickým podtextem dokáží někoho velmi vydráždit. Zvláště tehdy, pokud se dotyčný v dnešních praktikách už takříkajíc zabydlel a stav považuje v podstatě za vyhovující.
Bobe, buďte aktivní a pojďte do toho. Napište článek na nějaké Vámi zvolené kontroverzní téma. Slibuji, že se nebudeme pohoršovat nad tím, že jako zdroj informací použijete internet ;-) Nevidím důvod, proč by neměl být na nezávislém rádiu zveřejněn. Z komentářů pod článkem pak můžete usuzovat, kdo sdílí Vaše názory. To ovšem předpokládá stav, že Vás vůbec cizí názory zajímají. Ale proč byste jinak chodil na tento blog, že?

13 ATA ATA | 7. ledna 2011 v 18:24 | Reagovat

Pepine, obávám se, že tvoje výzva vyšumí do ztracena. Náš předmětný bob zřejmě nic než to, co zde předvádí,  nevypotí. Berme jej jako tvůrce vstupů, které  na těchto stránkách nemají  kritický a současně konstruktivní charakter, ovšem pro pobavení jsou jistě přínosem. A pokud by se náhodou stal zázrak a jej „políbila Múza“, může článek zaslat na známou adresu našeho rádia. Proč již nyní nezačít sbírat materiál na nové "Silvestrovské noviny"!

14 pepin pepin | 7. ledna 2011 v 22:28 | Reagovat

[13]: ATO, opravdu jsem doufal, že se bob po odpolední šichtě ozve. Chtěl jsem vědět, co si ta většina vlastě myslí (pokud myslí).

15 IF IF | 7. ledna 2011 v 23:10 | Reagovat

Ta většina si myslí ,že není třeba myslet oni všechny své ,nedej Bože , myšlenky tou svou většinou raději přehlasují.

16 znalec znalec | 8. ledna 2011 v 15:05 | Reagovat

Předpokládám,že nejsem sám,kdo čekal,s čím se bob po té jeho ofenzívě proti nám vytasí.Uvítal jsem oponenta,ať už jakékoliv úrovně.Asi z toho nic nebude.Možná má šichtu na celý víkend nebo raději zalezl.Ještě je možné,že čeká na další příkazy.

17 názor názor | 8. ledna 2011 v 15:21 | Reagovat

Tak to je!

18 ATA ATA | 8. ledna 2011 v 15:46 | Reagovat

Slýchávám, že tento blog je silně negativně  laděný (asi jako naše minulá volební kampaň), pouze kritizujeme, v tom se vzájemně podporujeme atd. Tak zkusme začít kladně hodnotit, co v naší dědině  se událo dle vašeho názoru pozitivního či co pozitivně běží (kdy nemusí nikdo pískat na píšťalku) – cca za poslední rok (nebo i více?).
Já vidím pozitivno poslední doby skloubené s úžasnou bezkonkurenční kolegialitou v tom, že při volbách vítězové podali pomocnou ruku tonoucím, nenechali je klesnou až na dno a navíc je nechávají hřát na výslunní slávy. Pokud by to udělal někdo v reálu u vody, jistě by si vysloužil uznání. V tomto případě sice voda chybí, ale nemusíme být zase takový puntičkáři.
Tak kdo má další typ na  rychlošípácké kladné „modré okénko“?

19 pepin pepin | 8. ledna 2011 v 21:49 | Reagovat

Omlouvám se ATO, ale mám zase jeden negativní postřeh: Jízda králů okrádá státní pokladnu. Zrovna jsem to rozebral s kronikářem (Staňa Tvarůžka pálil...) Je všeobecně známo, že Jízda králů má takové výnosy, které nemohou pokrýt náklady. Na úhradě nákladů se podílejí sponzoři a nadace. Dar je odpočitatelná položka v daňovém přiznání. Všechno v pořádku, jenom nechápu, proč potom zastupitelstvo odhlasovalo ten nejvyšší čtvrtletní poplatek za výherní automaty, který zákon o místních poplatcích umožňuje? Naopak, važme si např. gamblerů, kteří do beden hážou celou výplatu - pere to i kroje v Šohajku a potažmo umožňuje zachování tradic! Nebýt dvou až tří podnikatelských subjektů, tak máme po jízdě...

20 DWARF DWARF | 8. ledna 2011 v 22:29 | Reagovat

BUďte rádi idioti,že se ván na to Valenta a Zemek nevykašle.Kromě té přiblblé jízdy by zakapal aj fotbal a kdo ví co ještě.Co taky čekat od trubek za názory.Ata je nasraná,že její zebrali deset procent,pánbíčkář if se nestačí modlit,Koníček je outsajdr od narození,a pepina typuju na nějakého přespolního vola.Tak ať se vám daří vy chytráci.

21 ATA ATA | 8. ledna 2011 v 22:45 | Reagovat

Ale no tak, pepine! Snaž se a "vytlač" ze sebe i něco pozitivního (alespoň na půl okénka)! A ostatní se také nějak lajdají. Nebo že by nebylo zas tak moc co opěvovat?

22 občan občan | 9. ledna 2011 v 17:14 | Reagovat

Pozitivních věcí je ve vesnici docela dost, ale když to někdo nechce vidět a na všem hledá jen to špatné, tak se těžko něco hledá.
Například pozitivní jsou tyto, aspoň pro z mého pohledu:
- nový plot u stadionu, je vidět KRÁSNÉ hřiště které Vlčnov má
- čistírna odpadních vody
- nová fasádá na ZŠ, jen škoda že není i na MŠ

23 znalec znalec | 9. ledna 2011 v 18:53 | Reagovat

Budu  se  muset  zajít na to KRÁSNÉ hřiště přes plot podívat.To může být krásné v případě, že zelená je tráva.Nějak mně uniklo zvelebení omšelých přilehlých budov,které jsou ostudou  areálu.Ale to bude asi tím,že jsem tam poslední 2 měsíce nebyl a nyní je již podle přispívajícího občana  všechno KRÁSNĚ zvelebeno.
Ovšem čistírna odpadních vod je super, zřejmě proto byla také tak dobře  přeplacena.Nová fasáda na ZŠ do okolí září, škoda že nezáří tímto způsobem i její vedení.

24 IF IF | 9. ledna 2011 v 19:05 | Reagovat

[20]: Pro DWARF:
Je to přesně jak říkáš.
Jak v kostele drmolím ty otčenáše ,tak starosta klečí po mé pravici ,jeden výborný radní po mé levici a na chóře nad námi se vznáší pí mistostarostka a hned vedle ní pěje další skvělá radní.A teď ,ale nevím ,který z nás je větší pánbíčkář a kdo z nás se modlí rychleji.Podle místního zvyku by to měl být asi starosta ,ten jak známo ,dělá všechno nejlíp a proč s tím nesouhlasit.
Ale předpokládám DWARFe ,že Váš fenomenální ostrovtip a odhalovací talent ,dokáže mezi námi ,úplně přesně idetifikovat toho pravého pánbíčkáře :)
Už to DWARFe ,konečně pochop ,my jsme tam prostě výborná parta ,víš taková většina ,tak se neboj a přijď mezi nás a jeden idiot navíc - to už ani nikdo nepozná.

25 Joskon Joskon | 9. ledna 2011 v 19:05 | Reagovat

[22]: Je pravda, máme spoustu dobrých věcí, lze se o tom dočíst ve zpravodaji nebo na Perle. Hlavním posláním Rádia je ukazovat na nešvary, špatnosti, hloupost, nadutost, chamtivost atd.

26 ATA ATA | 9. ledna 2011 v 19:33 | Reagovat

Když jsem se dle bodu 20 dozvěděla, že mně sebrali 10% (z něčeho?), tak mě to tak  rozhodilo, že jsem chytla depku. Ještě že existují tyto stránky, jinak bych  to vůbec nevěděla.  Proto prosím svého rádiového kolegu IFa, když už je furt v tom modlení, ať v kostelíčku šoupne nějaké i za mě, jinak ty prachy zpět nedostanu. A tímto důrazně vyzývám své zbylé kolegy (dle bodu 20 outsaidra od narození a přespolního vola), aby se mému neštěstí  přestali vychechtávat.

27 Joskon Joskon | 9. ledna 2011 v 19:57 | Reagovat

Hrával jsem fotbal do 38 let a je mi milejší škaredý stadion a kvalitní fotbal než-li pěkný stadion a skorožádný fotbal. Ten DWARF mne vystihl, sám si tak někdy připadám.

28 /24/ pro IF /24/ pro IF | 9. ledna 2011 v 20:54 | Reagovat

Klobouk dolů, vyčerpávající odpověď,je vidět, že jsi znalec místních poměrů. Za sto bodů.

29 IF IF | 9. ledna 2011 v 21:53 | Reagovat

Víte já fotbalu moc nerozumím.Jenom sem tam slyším ,že pro naše mužstva už není nižší skupiny ,ve které by mohla patřičně projevit své herní umění.Tak jsem si říkal ,když už jsme tak světoví ,tak by mohli hrát třeba ligu "tibetských lámů",ale to jsem  zavrhl ,protože ten Tibet je přeci jen trochu výš než vlčnovké búdy a ti naši hráči by to nemuseli také udýchat.
Ale je tu jistá šance na spravení jejich reputace.Někde jsem zaslechl ,možná v tom kostele ,že by mohli sehrát vyrovnaný zápas s týmem "vatikánských kardinálů".
Ti naši hráči by nemuseli jezdit tak daleko ,je to v Evropě i nadmořská výška celkem odpovídá a dá se předpokládat ,že naši by je možná uběhali.Jenom zas trochu vidím problém ve vstřelení góla.Takoví dva silnější obránci v hábitech a ještě k tomu brankář v kardinálském klobouku a může nastat problém najít skulinku v brance.A aby se do ní naši útočníci vůbec trefili - to aby se jeden dobře pomodlil ,ale kdo? V tom zas mají ti kardinálé navrch!Zas trochu pochybuji ,ale věřme ,že někdo by se trefil.
Sice ten výsledek není až tak důležitý , větší problém vidím v tom ,že při takovém zápase ,by se asi prodalo málo klobásek a vypilo málo piva.Oni ti kardinálové , i když jsou takoví zaoblení ,tak jsou většinou na dietě a fanynek na ně také moc nechodí ,tak nevím ,asi ani z tohoto nápadu nic nebude.
Tak nezbývá ,než vzít to co je:(
Ale ten plot je pěkný ,aj ty lindy už zmizely.Pěkné nebo se to snad někomu nelíbí?

30 pepin pepin | 10. ledna 2011 v 6:39 | Reagovat

[20]: Ano, DWARFe, správně mě tipujete, jsem "přespolní". Nemusím tak být zatížený "historickými vděčnostmi", o kterých píšete. Tipuju, že Vy jste zdejší?

31 Jan Jan | 10. ledna 2011 v 15:53 | Reagovat

Stadion je docela pěkný, ta stěna byla ostuda Vlčnova. Jsem místní rodák , žádný přivandrovalec a myslím si že toto je správný směr kterým by se měla obec jít. V obci toho chybí jěště hodně,(chodníky,tenisové kurty moderní hřiště s rampou pro mladá lidi, rekonstrukce koupaliště, místa pro stavbu rod.domků, možná i rybník pro rybáře nebo mokřady na které je možné zíkat dotace). Toto jsou podle mě užitečněji vynaložená finance než Jízda Králu, ta je pouze pro cizí návštěvníky a naše zastupitele. Pokud nemám pravdu tak mě opravte.

32 mamča mamča | 10. ledna 2011 v 16:27 | Reagovat

[31]: Ještě nám tu chybí solární panely za obcí a větrná elektrárna na kopci a jak jsem přivandrovala,tak odvandruju .

33 znalec znalec | 10. ledna 2011 v 16:33 | Reagovat

Jane,tvůj ikdyž stručný výčet je přesný!Ale s Jízdou se lépe jednotlivcům dělá reklama.Nemohu se ubránit pocitu,že poslední roky jde našemu vedení hlavně o to!Šašci se přece nejlépe vždy prezentovali při ukazovačkách a v tom je Jízda bezkonkurenční.

34 KAT KAT | 10. ledna 2011 v 17:57 | Reagovat

DWARFe,DWARFe...kdybys býval mlčel,byl bys filosofem..tak jsi třetí slovo ve tvé první větě..v jednotném čísle /Ty jsi idiot/...a neptej se proč,to bys asi nikdy nepochopil..

35 KAT KAT | 10. ledna 2011 v 18:03 | Reagovat

ve slově tvé je záměrně t a ne T viz.Pravidla....podle toho jestli si pisatel váží,čí nikoliv jmenovaného...tak aby jej napsal s velkým písmenem...

36 jan jan | 10. ledna 2011 v 21:04 | Reagovat

Jestli se pozorně díváš tak máme v obci i ty solární panely. Jen otevři při procházce obcí oči. A mimo jiné ty mě vadí méně než maškaráda v květnu.

37 Soucita Soucita | 11. ledna 2011 v 6:47 | Reagovat

[20]: DWARFE - nemohu se ubránit dojmu, že jseš naštván ještě víc než ATA - asi to bude tím, že právě ty pláčeš protěch tvých ztracených deset procent.

38 Karel Karel | 11. ledna 2011 v 9:06 | Reagovat

Docela souhlasím s Janem, 31. Ta posraná Jízda Králů a folklór jenom užírá z krajíce daňových poplatníků. Přínos ní mají pouze někteří z obce ,KSK, Společnost Jízdy Králů a královsky placení brigádníci. Obyčejný občan má s této tradice kulové. Možná jen problém jak vysvětlit příbuzným, že na kraji obce stojí drábové a chtějí po nich mýtné za vstup do obce. Dost často ještě vybírají vstupné přivandrovalci a neznají bývalé rodáky, jenž se jedou pdívat k rodinám.

39 mamča mamča | 11. ledna 2011 v 18:54 | Reagovat

[36]:Já nemyslela soukromé solární panely,ale ty které vyrůstají na polích v blízkosti obcí a měst.Ty na střechách domů naopak chválím.

40 mamča mamča | 11. ledna 2011 v 19:07 | Reagovat

...procházky obcí stojí za prd,na chodníku stojí auta a po silnici dokonce jezdí.

41 sandokan sandokan | 11. ledna 2011 v 20:05 | Reagovat

Že auto stojí na chodnících je třeba  odsoudit - to jo, ale že auta jezdí po silnici - tož mamčo neblbni, kvůli tvým procházkám snad nepřestanem my motoristi i dýchat!

42 mamča mamča | 12. ledna 2011 v 15:28 | Reagovat

Já to myslela tak,že když nemůžu jít po chodníku,musím vstoupit na silnici a tam mě něco přejede...V Mongolsku by to mohlo fungovat následovně:auta na chodníky,lidi na silnici.

43 jo.- jo.- | 13. ledna 2011 v 12:53 | Reagovat

Tady můžeš čekat úplně všechno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama