Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Zápisy ze zastupitelstva 8.11. a 17.12.2010-doplnění

9. ledna 2011 v 18:19 | Joskon. |  Články
Ve Vlčnovském zpravodaji si můžeme přečíst jak napéct cukroví, všechny pochvalné dopisy, co dostal starosta, o všech úspěších přípravky, jediném to mládežnickém fotbalovém mužstvu, co funguje, na 4 listech o činnosti strany, za kterou kandidovala Mošťková s Dacíkem, atd.

Co tam ovšem nenajdete, tak jsou zápisy ze zastupitelstev, v současné době je nenajdete ani na Perle. Můžete si však o ně na obec napsat, pozor aby byly platné a ověřené. A když je dostanete, budete zklamáni, protože se toho z nich moc nedovíte. Jasně, že je to záměr: "Když jste si nás zvolili, tak nás nechte v klidu vládnout!"

Naštěstí je tu však Rádio Ulambátar- to je všude, kde se něco děje a když tam není, tak se zeptá.
K zápisu z ustavujícího zasedání ze dne 8.11.2010.
1/ Byl mi odeslán původní neověřený zápis, kde bylo uvedeno, že se V.Kovář a M.Slinták distancují od předvolební kampaně vedené na internetu. Po zásahu R.Srnce, ověřovatele zápisu, platný zápis je už bez této věty.
2/ Diskuse:
Kvasnička Milan- projev k přítomným stran voleb
Josefík Miroslav- reakce na projev p-Kvasničky
Srnec Radek- reakce na projev p.Josefíka
Zřejmě zapisovatel, Dušan Mikulec, vzhledem k velkému počtu přihlížejících považoval za zbytečné se nějak rozepisovat. V dalším zápisu ze zasedání 17.12.2010 byl ještě stručnější, tam jsou v diskusi uvedena pouze jména.

K zápisu ze zasedání z 17.12.2010

Ve Zprávě o činnosti Rady obce Vlčnova pod nenápadnou větou: -zasedání bude doplněno o další usnesení, návrh zpracuje … se skrývá dost závažné pochybení Rady, která do programu zasedání nezařadila bod o vyhlášení záměru obce na prodej pozemku /případ J.Pešl a 5cm/.
J.Pešl si podal žádost o pronájem, vypůjčku či odprodej těch 5cm. Rada obce může rozhodovat jen o vypůjčce nebo pronájmu, o případném odprodeji musí rozhodovat zastupitelstvo. M.Kvasnička a R.Srnec se zasadili o to, že byla dodržena litera zákona. O úrovni rady a dodržování zákonů vypovídá i fakt, že pouze asi poslední rok se dodržuje pravidlo, že se vyjádřit k projednávanému bodu můžou i přihlížející, a to hned po zvolených poslancích a ne až v diskusi, jak léta tvrdil Pijáček. Upozornila na to až Alena Zemková, tehdy ještě nezvolená. O tom, že svoji úlohu bere vážně, svědčí i fakt, že se na jednání nechala dovézt přímo z nemocnice, kde postoupila operaci dolní končetiny.      

Schválení rozpočtu obce na rok 2011.
Rozpravy byla přítomna i ředitelka školy Geržová a za školku pí Píšková. Zvláště ta první jmenovaná perlila.
Kvasnička: Proč jste překročila rozpočet školy 3,5miliónu o 250 tisíc?
Geržová: My jsme museli nakupovat čistící prostředky, toaletní papír, atd.
Dacík jí pomohl: Moje firma prováděla ve škole úpravy na kotelně. Na děckách šetřit nebudeme!
Kolek: Kolik činí úspora po zateplení a výměně oken, zima letos byla mírná a skoro všem vraceli peníze?
Geržová: Samozřejmě, že to víme. Akorát jsem si to nesebrala ssebou.
Srnec: Tak nechápu, proč jste vyčerpala celý rozpočet navíc ve zprávě o hospodaření jste zapomněla, že ve škole je taky jídelna a kuchařky.
Slinták: Zažádala jste si už o dotaci, na počet místních žáků by to mělo činit přes 1 mil. korun? ZŠ v Uh.Brodě i v D.Němčí už tak učinily.
Geržová: Musím pověřit svého projektového manažera.  
Kovář: Navrhuji snížení rozpočtu školy o 10 procent s tím, že v případě překročení limitu a zdůvodnění, obec částku doplatí.
Návrh neprošel v poměru 4-4-7. viz. hlasování č.13.

Usnesení č.Z 023/02/10.14
Navýšení položky č.3632 v oblasti výdajů /hřbitov/ o 200tisíc.
Jedná se opravu hřbitovní zdi, dle projektanta /asi M.Moštěk/ budou práce stát celkem 320 tisíc. Pamatuji si, jak se Pijáček chvástal na listopadovém zasedání roku 2009, že se zeď nebude opravovat z obecních peněz, neboť už zaúkoloval projektové manažery z MAS, aby dotaci vyřídili.
Majitelé stavebních firem, ucházejte se o tuto zakázku!

Jak dopadl J.Pešl už víme, není třeba s k tomu vracet. Akorát v zápisu je chyba, že to už bylo projednáno radou viz. číslo usnesení, což nemůže být pravda, protože Rada takovou pravomoc nemá.

V 19,20hod neopustil jednání Matušík, ale Josefík anebo oba.

Diskuse.
Slinták: Měla by se vyřešit situace s parkováním od OÚ po kostel.
Srnec: Zadávání zakázek by se mělo provádět formou aukce.
Odpověď: Není na to místnost.
A na závěr bonbónek:
V.Kovář: Proč nejsou na internetových stránkách obce uvedeny služební mobily placených funkcionářů?
Pijáček: No ale to by mi mohl volat někdo i ve 4 hodiny v noci.
Rádio Ulambátar: Janku, na noc si to můžeš vypnout a pro občany, v zájmu kterých by jsi měl jednat, uvádím:
Jan Pijáček - mobil: 602 511 443
Marta Mošťková- 606 717 841
Dušan Mikulec 602 511 442.

Netvrdím, že všechno proběhlo tak, jak jsem popsal, ale vzhledem k jakési době, si to už nepamatují ani zúčastnění natožpak zapisovatel. Koaliční poslanci nejsou nikde uvedeni, protože žádných připomínek ani dotazů neměli. Když tak ať napíšou, že to není pravda a že měl/a ten a ten příspěvek atd. 


Komentáře

Zobrazit vše (136)
Zobrazit starší komentáře

101 ATA ATA | 13. ledna 2011 v 19:46 | Reagovat

Vážení bloggeři i vy jen čtenáři,
dovolte, abych upozornila, že bod 85 i 96 je naprosto mylně pojatý. Každý, komu to alespoň trochu  zapaluje, jistě poznal, že tento blog hned po volbách začal sloužit na moji předvolební kampaň. A když už něco, tak já jedině jako starostka – nic menšího neberu. Protože páni Pešlové jsou dva – tak budu mít dva místostarosty, pepin bude tajemník, Joskon pohlídá média  všeho druhu včetně prosazení drsné cenzury v  tisku a IF bude obecní tajný agent. Rada se nebude do ničeho míchat (stejně ničemu nerozumějí), ve stejné linii to bude i se  zastupitelstvem. S účastí  mého manžela na politickém dění zde nepočítám, neboť obsadí post  na některém  ministerstvu. A proč správce či školník pro mé syny! Jeden bude dělat ředitele klubu a druhý ředitele školy. Kuba bude obecní dráb - džony, máš se na co těšit! Můžete s tím sice nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co můžete. A že ve volbách neprojdu – na to nespoléhejte! Vždyť  to znáte...!

102 Kuba Kuba | 13. ledna 2011 v 20:16 | Reagovat

Šak bys mě od Králíků na dolní konec do teho předvolebního areálu nedotlačíl.Šak sa na seba podívaj jaký si chcípák.Ná a co by tam neplavaly hovna dyž to na hovna je,ty hovne!

103 džony džony | 13. ledna 2011 v 20:51 | Reagovat

Toho bohdá nebude,už by tady bylo Překvasníčkováno,zajímalo by mě jaká by byla odezva  na Radiu.

104 IF IF | 13. ledna 2011 v 20:55 | Reagovat

[100]: Džony ,neroztrubuj po dědině ,že naše nová čistička,( AŤ ŽIJE A VZKVÉTÁ NAŠE NOVÁ ČISTIČKA !!!) je nefunkční!!!
Rozšiřování poplašné zprávy Vám u starosty neprojde.Bacha na jazyk!!!!
Tolik to stálo melounů a že by nakonec nic???

105 ? ? | 13. ledna 2011 v 21:03 | Reagovat

Džony a kdy tě ta nenávist tak chytila? Už jsi tady tak akorát k smíchu.

106 znalec znalec | 13. ledna 2011 v 21:12 | Reagovat

Všichni vidíte,že je tady nasazený jenom jako provokatér.Za celou dobu neměl jedinou věcnou připomínku,jen urážky a provokace.Navrhuji si jeho vstupů vůbec nevšímat.To bysme za chvíli reagovali jen na jeho trhlé výkřiky do tmy.

107 IF IF | 13. ledna 2011 v 21:16 | Reagovat

ATO ,já mám z pozice tajného agenta trochu strach.Jsem totiž zatížený dobou minulou.
Vím ,že tenkrát to byl výborný kádrový profil a úplně nejlepší kárdový posudek měl ten o kom se říkalo :"Tata -tajný.Mama - veřejná."
Tak asi to nevezmu i když mě to velmi láká.Je nová doba ,že.

Jinak Tě ATO,zdravím :)

108 občan občan | 14. ledna 2011 v 10:28 | Reagovat

ATO i když proti tvé osobě nic nemám, domnívám se že tvoje nevraživost pramení z toho, že jsi nebyla vybrána na funkci hosp.pracovníka. Jsem ale zároveň přesvědčen že by tvoje osoba přinesla obci více než současný obecní blb. K bodu 98, souhlasím že jsou v obci i lidi schopnější a pracovitější. Nevím jakým způsobem se zařazují lidé na kandidátky, já jsem nikdy nekandidoval protože mě nikdo neoslovil. Přesto se domnívám ža má osoba by zaručovala určitě větší přínos pro obec než současná garnitura nebo ti kteří na kandidátkách byli. Údajně se kandidátky sestavovaly v hospodách a někteří tam byli napsání i za úplatu (borovička, rum..)tyto osoby tam byly jen proto, aby neohrožovaly zvolení těch kteří si přáli být v zastupitelstvu.

109 džony džony | 14. ledna 2011 v 10:38 | Reagovat

Já proti vám nic nemám jen jsem chtěla aby jste věděli že na druhé straně barikády taky někdo je,proč si pořad myslíte že pravdu máte jen vy. Vy jste mě začali uražet a to jen proto že mám jiný názor.

110 ATA ATA | 14. ledna 2011 v 11:41 | Reagovat

[108]: Pro občana: Říká se, že za chyby se platí. Mojí chybou byla přihláška do  místního obecního výběrového řízení. S odkazem na bod 62 opravdu, a to myšleno naprosto vážně, bych nemohla být žádný hospodářský pacovník - tzv.  provozák (dle mého je to místo vhodné jen pro chlapa). Když po prvním kole výběrovky mně některé „souvislosti“ došly, tak jsem  to chtěla jen  dotáhnout do konce – ikdyž  s vědomím budoucí prohry.  Od r. 1984 pracuji průběžně na úsecích státní správy a samosprávy, kde kdysi kromě sociálně-právní problematiky, postupně  úseků obchodu, bytů atd. se  již mnoho let   podílím na  řešení majetkoprávních záležitostí. Původně jsem si myslela, že by moje znalosti a zkušenosti mohly být zde  přínosem, s odstupem času jsem nabyla přesvědčení, že by byly spíše na překážku. Nevím, proč je soustavně i po letech přikrmován názor o mé „nevraživosti“ atd.  právě z důvodu nějakého nepřijetí, toto se jistě  některým  v současné době  ve vztahu k rádiu hodí. Proč, občane, nepřipouštíš, že  moje kritika může pramenit ze skutečnosti, že v mnohých úředních záležitostech vím, která bije, a je dle mého názoru  prostě co kritizovat?

111 Antonín Pešl Antonín Pešl | 14. ledna 2011 v 11:47 | Reagovat

Dovolil bych si polemizovat s názorem „Karla“ a „dotaz“. I když se říká, že jablko nepadne daleko od stromu, přesto znám osobně dost dětí s rodiči, kteří byli nebo jsou komunisty a dá se s nimi velmi dobře lidsky vycházet a komunikovat. Taky jsem potkal za svůj život hodně, lidovců, ódésáků, socialistů a jiných, s kterými byl a je dost velký problém najít společnou řeč. Toto poznání  mne utvrzuje  v tom, že je to všechno o jednotlivých lidech a ne o tom, jakou ideologii kdo  vyznává. Tím se nechci  zastávat ani odsuzovat některé jedince, kteří jsou tady zmiňováni.  Všechno je to o tom, v jakém prostředí každý z nás vyrůstal.
    Jak se uvádí v jedné z forbín, již zde jednou zmíněných protagonistů W+H : „Prostředí je velmi důležitý činitel pro vývoj společnosti a tím i jednotlivce. Máte prostředí do té míry sugestivní, že se vám zdá, že za vámi někdo stojí, třeba kostlivec. A vy začnete tomu vjemu věřit a ptáte se okolí, jak vypadá. Ti okolní na vás hledí s nepochopením a ptají se, kdo? A vy odpovídáte, no přece ten kostlivec“.
     Jen tak mimochodem, dostal se mi po vánocích do rukou jmenný seznam 202 členů lidové strany asi z roku 1946. Seznam členů je i z dnešního pohledu velmi zajímavý. Některá jména jsou hodně známá z let 50tých přes léta šedesátá  a vydržela i v době normalizace coby kovaní komunisté. Bylo a je zajímavé do dnešních dnů sledovat okolí, které toto dění vyhodnotilo tak, že ti lidovci co zůstali na svých hodnotových a morálních názorech ve straně, byli a jsou osočováni za kolaboranty. Těm „lidovcům“, kteří se vezli na vlně moci se málem nebo dokonce provolávala „hosana“.
    Z toho plyne ponaučení, že v každé době se najdou lidé, kteří jsou ochotni převléknout kabát a pak se z nich stávají „nástroje moci mocných“ po vzoru papežtější než papež. Další ponaučení  a otázku zároveň si můžeme položit v tom smyslu, jestli ty přechody ze strany do strany jsou k dobru celé společnosti  anebo jen ve prospěch jednotlivců, kteří se takto chovají.

112 Kuba Kuba | 14. ledna 2011 v 12:34 | Reagovat

[109]:
Tož z džony hnoja je džonka hnojka.Šak dyž baba píše jak rohovka páté cenové to mosí byl sila.Snáď ale to  je divné že dyž sa začal hnojník projovat s naším obecním a inýma,tož je z teho naráz  ufňukaná baba.Šak naposledy tadyk fňágala Magda ju ju že ju nemám rád.Tož esli je to tá samá samozvaná psycholóžka myslím že by sa fšecký  kerým nadávala měla omlúvit.Šak věděla jmenovitě keho urážá.Šak ty barigádnico si mimoša,dyť my víme dobře kolik teho je na druhé straně.A esli zas nekdy  chytneš svrbění tož sa poškrábej a kvúli temu nefrndi!

113 Kubo Kubo | 14. ledna 2011 v 12:55 | Reagovat

Tak Kubo,nebuď takový drsňák, nedělaj krávu a buď rád, že je tu někdo s jiným názorem. Mně osobně se líbí taková různorodost názorů,to ani nejde aby měli všichni stejný názor. to bychom došli tak akorát do ř...

114 názor názor | 14. ledna 2011 v 13:22 | Reagovat

Když se tady anonimně vzájemně posílají do hajzlu Kuba a džony tak mně to nevadí.Ale když anonimně je poslán do hajzlu člověk,který se pod příspěvek podepíše plným jménem,to je hajzlovina (33).A je mně jedno koho se to týká.To nemá s různorodostí názorů co dělat, ale s obyčejným hulváctvím.

115 !!! !!! | 14. ledna 2011 v 13:39 | Reagovat

Nevím jak vy ale já té náhlé přeměně přes noc nevěřím.Bude v tom něco jiného,než to,že nějaká je uražená.

116 ???? ???? | 14. ledna 2011 v 13:56 | Reagovat

[115]: Třeba je hermafrodit.

117 Karel Karel | 14. ledna 2011 v 14:01 | Reagovat

pane Pešle nemáte pravdu, bolševik byl je a vždy bude padouch jen časy se mění. Ne nadarmo se říká "kam vítr tam plášť" nebo "koho chleba jíš toho píseň spívej"

118 Kuba Kuba | 14. ledna 2011 v 14:12 | Reagovat

Tož esik džony je starostúv provokatér tož zkolabovál nejak brzo,šak sem  mu ani velice nic neříkál,aj sem sa zkamarádil,šak víte.A esli je to nejaká jeho baba,tož tú mu přeju.Té mosí smrdět odevšát néenem z huby od tych kydú.

119 Antonín Pešl Antonín Pešl | 14. ledna 2011 v 16:11 | Reagovat

Pane "Karel" naše rodiny si v minulé době prožily své, tím pádem doufám, že to nevyznělo jako obhajoba komunismu a komunistů. Trvám na tom, že i mezi komunisty se našli jedinci, kterých si mohl člověk vážit, samozřejmě nebylo jich hodně.

120 IF IF | 14. ledna 2011 v 19:55 | Reagovat

džony,možná se pletu,ale vyhledal jsem Váš první příspěvek.Myslím,že byl pod článkem "Vánoční snění" bod 15. a bylo tam napsáno toto: "přeji všem pitomcům co píšou na tyto stránky hnusné vánoce a ještě blbější nový rok."
Žádný jiný Váš názor jsem před tímto Vašim přáním nezaregistroval,ale opravte mne,pokud se mýlím.
Co si o tom máme myslet?

121 znalec znalec | 14. ledna 2011 v 20:12 | Reagovat

Pokud někdo v souvislosti s vánocemi napíše něco takového,tak ti,kterých se zastával,na tohoto fanouška  mohou být hrdí!Myslím si,že podobní vám spíše ubližují,jak pomáhají.Ale jaká pomoc,vy si můžete dovolit vlastně všechno,ta spravedlivá většina,které se neštítí ničeho.

122 Vlčnovjan Vlčnovjan | 15. ledna 2011 v 19:13 | Reagovat

Předpokládám,že za tu skvělou podporu mu na patřičném úřadu bude udělana medajle,finanční prémie a bude vyhlášen nejlepším občanem obce,ale nevím jestli si to prvenství nechá ten z "Horní",od karet, vzít.

123 džony džony | 15. ledna 2011 v 21:05 | Reagovat

reakce na članek 119,slušné lidi v žadném připadě neuražím,to mé přaní platí lidem kteří jsou negativně naladěni,však jistě víte jak píšou,to nemá uroveń,urážky osočování-pomlování,nevím čeho chcou dosáhnout,já stojím za OU to je můj názor,jsou v rámci zákona který umožnuje řádně zvoleni,tak nevím oco jim jde,      PSI ŠTĚKAJÍ ALE KARAVANA JDE DÁL. Toto je můj suběktívní názor,nikdo mě nic nediktuje,mám akorát pocit že pana Pijáčka se musí někdo zastat.Už si dovedu představit reakci vás kamarádů kočičí pracky.

124 jo jo | 15. ledna 2011 v 22:03 | Reagovat

Ty jsi ale subjekt !!!!

125 ad 122 ad 122 | 16. ledna 2011 v 9:51 | Reagovat

Respektuji tvůj názor džony.Jen se pozastavuji nad tvou slepotou.Ale my jsme na dědině a volíme lidi,které bychom tam rádi viděli sedět.Byl zvolen dle zákona i p. Moštková,ale co morální hledisko ?Znáš snad výsledky voleb?!Jak se ukázalo, slále několik slepých Vlčnovjanů p.Pijáčka chce,ale co mistostarostka ?? Nepálí ji židle? A to ,že tam sedí je jeho dílo a ne voličů!!!Zamysli se.

126 taky jo taky jo | 16. ledna 2011 v 11:32 | Reagovat

Ty musíš být baba magor. Na jedné straně píšeš, jak jiní jsou negativně naladěni, a co  tady  píšeš jen urážíš,pomlouváš, osočuješ. Tak pro tebe ta norma neplatí? Navíc se tak chováš ke konkrétním lidem! Ti, proti kterým stojíš se zveřejnili! Máš co dohánět. Když posíláš do hajzlu, dokážeš to i přímo, nejen jako anonim? Jsi dobrý Pijáčkův bojovník za pravdu!

127 Karel Karel | 16. ledna 2011 v 13:31 | Reagovat

Pane Pešle pokud takového komunistu znáte, řekněte o koho se jedná. Já jsem se za celý život s takovým nesetkal a ani to snad nejde. Idea komunistú je od základu špatná. A i ten kdo ji podporoval jenom tím, že byl jejím členem je u nne špatný a prospěchář.

128 názor názor | 16. ledna 2011 v 15:38 | Reagovat

[123]: Bylo by dobré, kdyby psi tak silně štěkali, že  se splaší z karavany velbloudi a  konečně zmiznou někde v poušti. Stejně již kolem hnohých se začal šířít nesnesitelný zápach, tak tím úprkem by se alespoň provětrali.

129 Kuba Kuba | 16. ledna 2011 v 15:51 | Reagovat

Toš šak sem říkál,jedna Pyjusovka nosatá, druhá chlupatá a tá třetí smradlavá.Toš možete hádat kdo kerá je,toš ale tá jeho domácí žádná.

130 lux lux | 16. ledna 2011 v 17:41 | Reagovat

Tu rediltelovů s velikým frňákem jsem poznál, ale chlupatů a smradlavů napověz.

131 Kubův rébus Kubův rébus | 16. ledna 2011 v 18:06 | Reagovat

Tak,tam to bude asi 50/50. Podle toho jestli je sudý nebo lichý týden.O koho se jedná?Tož hádajme.

132 světica světica | 17. ledna 2011 v 8:15 | Reagovat

Nechte teho, jeho to nedůstojé.

133 světica světica | 17. ledna 2011 v 8:16 | Reagovat

[132]: Nedůstojné !!!!!!!!!!

134 světec světec | 17. ledna 2011 v 8:35 | Reagovat

S čím kdo zachází,tím také schází!

135 hugo hugo | 17. ledna 2011 v 9:26 | Reagovat

To jako že by sa to stalo aj mě? Toš frňák mám veliký ale né až tak jak Gerža. Proto asi nejsu ředitel. Chlupatý su dosť a občas aj smrdím než sa oprchuju.

136 samm samm | 18. ledna 2011 v 11:33 | Reagovat

Prošel jsem si Perlu a pak zavítal po delší době na tyto stránky.Je to můj první příspěvek a zdá se mi,že debaty  začínají mít správný směr,proto se chci
přidat,protože je ve věcech veřejných co
řešit.Když pominu některé uvedené komentáře,které jsou psané po hlubokém pohnutí čehokoliv a jejich úroveň nestojí pomalu za reakci.Díky Jožkovi a dalším,že se dali na totu dráhu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama