Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Tak máme zase velikonoce.

14. března 2011 v 20:52 | mATAhari |  Články
Tak máme zase velikonoce. Jaro už je cítit všude, děvčice shazuji kabáty a důchodci se tetelí na lavičkách, aby se jim dostalo té největší medicíny - slunka. Letos to mají ještě zadarmo.
Tož tak sedí tři rovníci a mudrujů, zas jaké to letos ty velikonoce budů.

Jura, vinař srdcem a dušů: Už má nachystané vzorky na košt. Letos bude hodně bodů, šak hrozny byly sladké a ani cukr sem nemosel dávat. No, dal sem, ale enom trochu. To Mlýnek, to je jiný vinař. Dyž cestuje po světě jak muzikant nekde po jihu, tož si doveze zpátky dóm hrozny a potom udělá to výstavní diplomové víno. A všeci potom krůtija hlavami, kde to oceněné víno má skované, když potom nám rozlévá ty jeho kyseliny.
Matůš, věčný legrút, sa enom uščuřuje: No to tvoje víno, radši ho zavez do Bzenca. Na ocet je to dobré. Byli za mňů legrúti. Prý abych jim uplétl kančúch. Letos jich moc nebude, tak chců jeden veliký. Na průtí byli až v Nivnici, tam u té střelnice. A donésli pěkné, šak sa tam chodí každý rok. Už su starý, ruky sa mě třepů, tak jim ho to upletu naposledy. Další si mosíja najít jiného.
Francek, bývalý kostelník, už hned má odpověď: Tak tak, už si starý, měl bys toho nechat. Dávno už nejsi legrút! Šak sem ťa viděl zpívat u mája! Se starostů ste sa držali kolem krku a békali ste ve tři ráno! Normálně by na vás došli policajti, ale legrúti u mája, tož to je jináč. Dyž chlasceš, tož to si alkoholik. Ale jak si dáš kroj, tož to je folklór. A tož to je potom všecko jinak.
Jura vinař hned přihazuje: Vstupné na košt bude letos drahé. Prej přes stovku. A dalej zaplatit aj koštovku. Letos tam ani nejdu. Když tak pošlu mladého pro diplom. Šak sa tam vždycky nahrne tolik ludí, co nemajů s vinařstvím nic společného. Hotový Babylón. Navíc nalévajů enom na dno pohárka a potom koštuj. Vždycky, dyž dojdu ke stolu, tak zapomenu, co sem si objednál a mosím sa znova ptat. A pak zas vystát tu frontu…
Matůš ho doplňuje: A to já zas půjdu. Postavím sa ke vzorkom, zavolám si obsluhu a do jedné ruky katalog, do druhé koštovku a koštuju. A že všeckým zavazám? Možů mně vlézt na záda.
Francek sa snaží navázat na letošní velikonoce: Dyž sme chodili my na velikonoce, tak nás bylo přes padesát a bab stejně. Aby sme to stihli, tož sme vycházali už o půlnoci. A před půlnoců sa vracali. Dneska ti kluci idů aj po obědě, posedíja, popijů, nikam sa neponáhlajů. My sme dokonca moseli aj dobytek poklidit a eště do kostela zajít. Šak ani lavice tam nebyly, aby sme sa tam vlezli. Dneska ti mladí sů enom internet, počítače, mobily… Zbožnost žádná!
Jura si zase vzal řeč: Ty starý kostelníku! Šak eště aj teď z tebe smrdí svěcená voda. No nevím, kdo donášal panáčkovi, co sa děje v dědině, kdo s kým a kde! Ty starý trůbo, šak kvůli tobě nechtěl sezdat tolik párů! Hlavně že ty to máš doma v pořádku! Jedinů dcéru máš a svobodná matka.
Matůš sa zamyslí: Dneska sa to bere ináč. Podivate sa. My když sme chodili o velikonocách, tak hned přibylo několik svateb v dědině. Dneska eště ty děcka nemajů ani dodělané školy. Tož co ti mladí po večeroch dělajů? Samá antikoncepcija, samé to cestování, studování.. Kdo potom má na nás dělat? Šak děcek ve škole pomalu ubývá. Za chvílu tam bude vjac učitelů jak žáků. Jo, to když my…
Francek mu hned skáče do řeči: Co to meleš, ty kozle starý. Šak ty sa sem přistěhováls! Co ty víš, co bylo tady ve škole? Vsadím sa, že v legitimaci máš pořád jako doma tu svoju Suchů Lózu. A hlavně že mudruješ, co bylo tady na dědině. Ani kluka nedals na jízdu králů, tož to nejsi u mňa Vlčnovjan. Prej, že to stojí peníze. Tyž chcu, tož ho dám za legrúta a peníze nepočítám!
Jura: Tož chlapi, nehadajte sa. Co si myslíte, bude letos jízda králů zase ubečaná? Já už na to nejsu, jak sů ti kluci nastrojení a holky naparáděné a do toho začně pršat. To sa mně chce bečat. Asi nás nemá Panbůh rád. Všecko sa to žene do velikého průsera.
Matůš: Bože, co já sem sa nadělál pro obecní blaho. Neprve sem sa nadřel na brigádách na Královi, potom aj na Klubu a eště mňa, blba starého, zhůkali do Pustého, aby sem moštoval pro celů dědinu. No a dneska dojdu k doktorovi a hned ve dveřách mosím dat třicet korun. Já, co sem sa nadřel na obecním, daně sem platíl a eště mňa důchodcu budů obírat o to poslední, co mám.
Francek: Dneskaj to není, co to bývalo. Kůpíš si ráno chleba a na poledňa sa rozsype jak mak. Je to samá chémia. Tož mohli aspoň ty pohřby zlevnit. S takovů ťa za chvilku zašijů do pytla a hodíja po námořnicku do čističky na dolním koci, panáček sa pokřižuje a zvolá: Prach býls a zasej budeš. Z amplióna zazpívá Pilarka s Matušků a děcka sa potom rozejdů dóm pobit sa o majetek, co zbýl po nebožtíkovi.

A najednou je na lavičce klid. Na druhé straně ulice se prochází dvě holky, spíše už ženy, obě kolem šestnácti roků. Jenom v tričku a bez podprsenky. Ale obě by tu horní část spodního prádla potřebovaly! Dneska je to ale zbytečné, když je tak nádherně krásně. A stařečkové můžou na těch zakulacených tvarech oči nechat! A holky to dobře ví a schválně nechají vyniknout svým přednostem. Za chvíli přejdou a na lavičce je poznat, že se do žil našim třem rovníkům dostala nová životodárná míza.

Francek, Matůš a a Jura společně: Je jaro, slunko a příroda sa znovu probouzí. Tož co, chlapi, deme na víno do Jurovéj búdy. Určitě něco dobrého najdeme a mosíme tem mladým připit, ať jim to letos všecko vyjde.
 


Komentáře

1 Irena Irena | 16. března 2011 v 9:08

Velikonoce jsou krásné svátky mám je ráda ale letos jsou hodně pozdě. Nebyla jsem na masopustní zábavě protože jsem neměla hlídání a teď jsem se tady dočetla věci ze kterých nejsem moc chytrá. Co se tam dělo za podvody s tombolou, kdo je Magda, Jaká Sisi? Dík za vysvětlení.

2 natrůbený natrůbený | 16. března 2011 v 9:18

Buď ráda Irenko žes nebyla, o moc nepřišlas. Já sem sa ožrál jak žoch, ala výsledků tomboly by si mosel všimnůt aj člověk v bezvědomí. Mladá Kuželová tam chodila furt pro výhry, její brácha Radim to samé. A když tam nešli oni tak šla céra Jarina Kužely a nebo nekdo iný z baletu. Kurňa ti majů štěstí. Já sem chtěl vyhrát aspoň nejaků gořalku abych neco ušetříl a hovno. Su prostě trůba neumím kupovat listky . Toš tak Irenko a gdo je Magda a kdo Sisy to já nevím býl sem natrůbený. Přiště sa pujdu ožrat zas ale bez tomboly.

3 ????? ????? | 16. března 2011 v 9:35

[2]:Tombola je stará věc, tak to bývalo už aji dřív. Mně je to teď jedno, už dvakrát jsem tam nebyl.
Ale ta vlčnovská sisi mně leží v hlavě - udělali ste z toho tu guláš. Nerozumím tomu stejně jak Irča.

4 KAUNIC KAUNIC | 16. března 2011 v 12:59

Nemyslím si, že Fera a Renata Kuželovi by  byli podvodníci. Prostě se jim zadařilo. Také se mi stalo, že jsme vyhráli z 10 losovaných cen dvě. náhoda je prostě blbec.Někdo vyhrál opici - někdo cenu.A není SISI náhodou Simona?

5 abeceda abeceda | 16. března 2011 v 13:19

Základní pravidlo - když jsem pořadatelem jakékoliv soutěže, tak se jí jako pořadatel nesmím zúčastnit.  Tombola je taky soutěž. Pořádal ji Žlutý balet. Chyba potom není, že všechno vyhráli, ale že se zúčastnili.
Potom je zle na dědině. A zbytečně!

Jinak gratuluji mATAhari k povídce. A čekám na knihu, určitě si ji koupím.

6 KAUNIC KAUNIC | 16. března 2011 v 14:12

promiň,ale v tomto s tebou nesouhlasím, zase to není taková soutěž. např.kdyby si na plese nekoupili tombolu členové složek(sportovci,myslivci, hasiči...)tak nevím ,kolik by se prodalo tomboly?.Ale je to samozřejmně věc názoru

7 Karel Karel | 16. března 2011 v 14:26

4.Domnívám se že o Feru tady vůbec nešlo, ten tam asi ani nebyl. Pro ceny chodily jejich synové a dcery. Byl to jednoznačný a viditelný podvod. Kdo to ale zinscenoval? Na to by mohli odpovědět Baleti. Je opravdu štěstí vyhrát dvě ceny z losovaných deseti, ale aby baleťáci vyhráli třináct z losovaných patnácti to už je zázrak, Nebo snad štěstí?

8 babka babka | 16. března 2011 v 14:39

Co ste od nich čekali ša je to banda ožralých lumpů. Věčně hlastajů a řvů na hřišti jak pominutí až nemožeme spat. A vy myslíte že pijů za své,šak ten můj starý blb ji dál do pokladničky stovku. A mě nechce dat ani na holičku.

9 no tak prr no tak prr | 16. března 2011 v 16:49

Ať chlastajů jak chců,ale zorganizovat fašank také néni enem tak. Na průvod sa každý rád podívá,aj je určitě zvědavý s čím zasejc dojedů(traktorem)a to sa samo neudělá ani nezařídí.No a tombola to je zasejc jiná,nedyl sem nomožu posůdit.A jestli si udělali ostudu fakt škoda,protože na dědině si každý častějc zapamatuje co kdo posrál,jak udělal dobrého.

10 asmat asmat | 16. března 2011 v 17:48

[9]: Za tímto názorem stojím na 100%!

11 Kuba Kuba | 16. března 2011 v 18:59

[1]:Tož Iris keré to sú?Jedna masérka,druhá hérečka,tož a obě jak v tem filmu!Tož né?

12 no tak prr no tak prr | 16. března 2011 v 20:08

co sem napsál se vztahuje jen a pouze na tento fašáánk a věci s tým spojené,aby si nikdo nemyslééél. Že starosta udělal ze sebe mediální opicu je zase věc jinááá a nepopiratelnááá.

13 jo jo jo jo | 16. března 2011 v 20:24

[12]:Šáááák sme to tak aj bralíííí!

14 účastník zábavy účastník zábavy | 17. března 2011 v 7:19

není lehké něco zorganizovat a kdo kritizuje ať to někdy zkusí a dokáže, že je lepší. Nejsem baleťák, ale souhlasím s názorem ,,no tak prrr"

15 joon joon | 17. března 2011 v 15:20

Jistě jim nikdo neupírá jejich zásluhy při fašankovém průvodě, ten byl skvělý, i zábava se povedla. Právě proto si to docela pokazili tím podrazem s tombolou. A kdo říká že to bylo štěstí tak je buďto idiot nebo člen baletu. Vždyť by to poznal i slepý.

16 g.l.m. g.l.m. | 17. března 2011 v 23:15

http://www.youtube.com/watch?v=tRgZGUt7M5o&feature=related

17 g.l.m g.l.m | 17. března 2011 v 23:18

tak to chodí ve Vlčnově...komentář k videu

18 yxcvbnm yxcvbnm | 18. března 2011 v 2:15

By me zajimalo, co ty jsi za chytraka... Nezbyva nic jineho, nez se nad timto clankem jenom zasmat ;-)Jako ze by treba u prodeje tomboly ukazovali baletaci rodine Kuzelovych, ktere obalky jsou vyherni??? nebo ze by treba rozdavali zrovna vyherni listky u vstupu???

19 účastník zábavy účastník zábavy | 18. března 2011 v 7:03

do baleťáka mám daleko,takže jsem asi idiot,kdyby to byly výherní čísla ,,výhra" tak to pochopím, ale losovaná čísla???? přej- a bude ti přáno

20 aaa aaa | 18. března 2011 v 9:36

ůčastníku ty nejsi idiot ty jsi baleťák.

21 účastník zábavy účastník zábavy | 18. března 2011 v 13:05

fakt nejsu,ale to mně nechceš věřit, protože nezastávám názor většiny.Tady je ostatně známo běda těm- kdo vybočí z řady- škoda, ale na druhou stranu je tu aspoň veselý chaos. Tak hezký den všem.

22 asmat asmat | 18. března 2011 v 21:11

[21]: Máš pravdu,je to přesně tak,jak píšeš.Běda těm,kdo vybočí z řady!V naší dědině to platí dvojnásob.Běda těm,kdo nestojí v jedné řadě s vedení včetně  s.r.o..
Jinak nemáš důvod ze sebe dělat oběť.Máš jiný názor a co?Nikdo  tě nebude sekat na kousky, jsi přece anonym!Ono je taky dost podstatné,jak ten jiný názor se tu napíše.Jestli má myšlenku nebo jen obsahuje útok a urážky.

23 fanda fanda | 18. března 2011 v 23:02

Šak balet už sů samí vyslůžilci z TJ a ti víja, jak to ošidit. Majů dobrého učitela.

24 XY XY | 19. března 2011 v 11:48

nad těmito komentáři se lze jenom zasmát,ale je smutné, jak jsou někteří lidé závistiví a ubozí.já nejsem ani baleťák, ani Kuželová, ani dcera nikoho z baletu a vyhrála jsem také!!!!!!!!!!!!!!!!

25 abc abc | 19. března 2011 v 12:32

Závist je ta nejhorší nemoc... Lituju těchto ubohých lidí-ve všem vidí podvod, neumí prohrávat, tak se snaží kazit radost i těm ostatním...

26 XXX XXX | 19. března 2011 v 12:48

Po přečtění názorů příznivců nebo taky i odpůrců rádia Ulambátar,musím konstatovat,že zažité tradice obce Vlčnov brzy zaniknou kvůli lidské blbosti!Už se těším na příští rok kdy při masopustním průvodu budu čekat před svým domem,abych mohl přispět 100 kč do pokladničky pro pořadatele masopustního průvodu!Za 50 kc vstupného se rád zůčastním i masopustní zábavy!

27 abc abc | 19. března 2011 v 13:02

souhlasím, zábava byla výborná. Vůbec se divím, že lidi, kteří mají stále kritické výlevy, se takových akcí vůbec zůčastňují. Kdyby zůstaly doma, udělají líp. Nebo můžou zkusit, uspořádat něco oni a uvidíme, co z toho vyleze... Stydím se za takovéto spoluobčany, kteří si nevidí do huby a obviňují nevinné lidi, kteří se jsou pobavit.

28 lala lala | 19. března 2011 v 13:39

[8]:a co bys chtela?

29 abc abc | 19. března 2011 v 13:44

[8]:asi by to už nepomohlo a bylo té stovky škoda...

30 Ondra Ondra | 19. března 2011 v 13:51

Vy sa asi hodně nudíte, že řešíte takové kraviny, že?

31 cyproš cyproš | 19. března 2011 v 14:48

[26]: Tradice ve Vlčnově nemusí zanikat.Stačí,když příští rok si dají baleťáci bacha při tombole a nebudou tak okatě skoro všechno vyhrávat.Ještě že jsou u nás i takoví blbci,že jim tu jejich nevinnost a čest žerou.

32 abc abc | 20. března 2011 v 10:42

jojo, tradice nemusí zanikat, stačí když se povzneseme nad závistivé lidi, kteří hledají  a vyvolávají jen problémy.....

33 acdc acdc | 20. března 2011 v 15:47

Cyproš, Ty jsi kokot.

34 cyproš cyproš | 20. března 2011 v 16:30

[33]: Nebudu psat,že si na šukačku potřebný  to další,protože to další má aspoň nějaký význam,ty nééééé!Když ses chcípáku nabudil tož řekni,užil sis  podvodem vyhraný chlast, žrádlo nebo elektro.Ty symbole baleťácké  čistoty!!!!

35 ddd ddd | 20. března 2011 v 19:02

fgghh

36 ATA ATA | 21. března 2011 v 16:12

Před hodně velkým dávnem jsem na Sportovním plese losováním vyhrála hlavní cenu – kolo!  Ještě, že nebylo toto rádio, to byste mě roznesli na kopytech!

37 xxl xxl | 22. března 2011 v 15:52

ATO občas něco napíšeš a stojí to za to. Tady se nejednalo o jednu, ale o čtrnáct losovaných cen z patnácti. Pochopila?

38 čiko čiko | 22. března 2011 v 18:02

[37]: Dej pozor,abys závistí nerupl.Sem hážeš držku a vsadím se,že s baletem chodíš na pivo!

39 xxl xxl | 23. března 2011 v 11:21

čiko jsi hodně mimo nejsem ani Kužela ani Nechala a s baletem nemám vůbec nic společného. Ale možná ty jsi jeden z nich.

40 Výzva Výzva | 23. března 2011 v 11:51

Nechme baleťáky baletit a zkusme řešit něco jiného. Tož bude v naší škole změna nebo nebude?_

41 cyproš cyproš | 23. března 2011 v 15:07

č.11 Kubo Ty jsi KOKOT.

42 cyproš cyproš | 23. března 2011 v 15:34

[41]: Nežer moji značku!Když umíš tak nadávat,tak snad umíš si vymyslet tu svou.A ty jsi  ta masérka nebo ta herečka,nebo nekdo,kdo tě rajtuje?

43 čtenář ( možná už jen občasný) čtenář ( možná už jen občasný) | 23. března 2011 v 16:21

[41]:Tohle se nedá číst. Zklamání. Byl tu návrh, že sprosté výrazy by se měli mazat. Hodně to znehodnocuje diskuzi.A´t jde ta osoba sprosťačit někam jinam.

44 Kuba Kuba | 23. března 2011 v 20:25

[41]: Tož a co ty o mě píšeš že su tvúj tata?Tož to né!

45 Wasabi Wasabi | 24. března 2011 v 8:12

Když už se pořád točíte kolem toho nadávání, které se protiví všem, kteří jej nepoužívají. Dělá to tady pouze pár jedinců, jistě neobyčejně mentálně na výši. Například, proč nositel nicku acdc v bodě 33 změnil a převzal někomu jinému  nick cyproš v bodě 41. Obsah nadávky i styl, kterým jsou napsané, jsou stejné. A ti, kterým nadává, se vyjadřovali směrem k baletu a jeho okolí. Co si myslet o úrovni autora jiného, než že je přesně obsah jeho nadávky!

46 apocalypto apocalypto | 24. března 2011 v 12:00

[40]: Co chceš řešit?Nezbývá než čekat,jestli avízo,že potáhne,dotáhne!Já pochybuji.Kde by jí tak bylo!

47 dotaz dotaz | 24. března 2011 v 12:55

Mám internet přes Collnet a poslední dobou často od odpoledne až do pozdějšího večera nemůžu nahodit příspěvky a spojení se nechytá.Jaké máte zkušenosti?

48 harpye harpye | 24. března 2011 v 16:05

[46]: Bylo by jí lepší v důchodě! Ale naše laňka se tady bude ještě dlouho prohazovat. Ta je pro starostu nepostradatelná!Zvyšuje mu popularitu v tom pravém slova smyslu.Pro něho i ta negativní reklama je dobrá!Hlavně,že se píše!!!!!!

49 go go go go | 24. března 2011 v 16:52

[47]: Nelíbí????? Přejdi!

50 Wasabi Wasabi | 25. března 2011 v 21:59

[Smazaný komentář] Když jsi ožralá,tak nepiš!

51 džony džony | 26. března 2011 v 9:02

Už jsem to tady jednou napsal jenže to joskon smazal,takže naposled,vaše urážky ať se týkají lidí z OÚ či jiných kterým nadávate a pomlouváte=POMLUVA,podle čs.trestního zák.trestný čin hrubě narušující obč.soužití=dopustíse ho ten,kdo o jiném sdělí údaj,o němž ví,že je nepravdivý a způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů,a tím jej poškodit v zaměstnání,nebo narušit jeho rodiné vztahy anebo mu způsobí vážnou újmu.Přemýšlejte než tady něco napíšete,už je toho dost,to klepání ve 3 ráno na joskonovy dveře bude třeba policie.

52 oprava oprava | 26. března 2011 v 9:10

[51]: Tos minule nepsala ty,ale Magda. Už se ti to všechno plete!

53 Velký otazník Velký otazník | 26. března 2011 v 11:04

[Smazaný komentář]Proč zbytečně něco vytahujete, jestli máte spor s někým, tak si to vyříkejte s tou osobou. Hrozíte policií a tedˇzas cosi nadhazejete, co nikoho nezajímá.
Joskone, utni to tady, k ničemu to nevede a kazí to obsah těchto stránek. Zavedl bych tu povinou registraci do diskusního fora.Nebo sem začnou psát jenom nějací menťoši jako džony.

54 Ťukánek Ťukánek | 26. března 2011 v 14:42

[51]:Tož to je síla. Konec.Hoďte nějaké pořádné téma. Tohle nikoho nezajímá. Džonkovi bych zamezil přístup. Tečka.

55 ATA ATA | 26. března 2011 v 19:13

...tímto se omlouvám všem, kterým  jakýmkoli způsobem se dotkl na cti „někdo“ píšící  pod nickem „džony“ či  „Magda“. Lituji, ale v současném stavu dění  redakce rádia nemůže ovlivnit během týdne  průnik amorálních či podhodnotových textů na tyto stránky.
Zároveň tímto vyzývám všechny bloggery, kteří se snažili, ať ve formě diskuze, tak zesílené obrany, vytěsnit nevhodné diskutující, aby od tohoto upustili, a v případě opakování  provokujících se vstupů  nereagovali.
Děkuji.

56 džony džony | 26. března 2011 v 20:50

Tak začni u sebe ty velký otazníku,děláš ramena ale jsi pod poklopem záchoda,kolikátou přezdívku už máš,řekni co jsi zač,máš odvahu?

57 asmat asmat | 26. března 2011 v 21:51

[51]: ATO,myslíš že to bude k něčemu?Pochybuji!To nechce smír,ale rozmetat!

58 Ju Ju | 29. března 2011 v 11:13

[Smazaný komentář]Nauč se česky. I když - ty ty chibičky neřešíš.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama