Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Císařovy nové šaty

11. dubna 2011 v 19:10 | mATAhari |  Články
Každý zná pohádku Hanse Christiana Andersena "Císařovy nové šaty". Kdo ne, tak se ji pokusím převyprávět.


----------------------------------------------------------------
Na císařský dvůr přicestují vykutálení tkalci, kteří přesvědčí císaře o své jedinečné schopnosti. Mohou utkat látku a ušít z ní takové šaty, které budou neviditelné pro každého, kdo je neodpustitelně hloupý a kdo není schopen zastávat svůj úřad. Tak je věc také v císařově okolí vyhlášena a tak se také dostane na vědomost všem poddaným.
Nastává zvláštní hra - tkalci dlouho do noci horečně pracují u prázdného stavu, dodané zlato a perly ovšem strkají do vlastních zavazadel. Pak cvakají nůžkami a píchají jehlou do vzduchu, jezdí žehličkou po prkně, takže iluze tkaní a šití je dokonalá, až na to, že nikdo žádné šaty nevidí. Nic nevidí ani nejmoudřejší ministr, kterého císař poslal, aby se přesvědčil o stavu díla. Každý z císařova okolí ovšem raději předstírá, že vidí, aby s ním nebyla rozvázána pracovní smlouva. Do stejné pasti upadne nakonec i císař sám. Již to samo by bylo možno považovat za zářný příklad vzácné sebekritičnosti - kdesi v skrytu duše v té pohádce o své nedostatečnosti každý dobře ví. Šaty jsou nakonec hotovy a císař se v nich jde slavnostně ukázat dvoru i lidu. Všichni sice asi vidí jen královskou nahotu (spodní prádlo přišlo do Evropy až po křižáckých válkách), ale všichni jásají nad jeho novými krásnými šaty. Nakonec - jsou to živitelé rodin a celá věc jim nestojí za nějaké existenční ohrožení. Jenom jedno dítě se nakonec ozve a vykřikne do jásotu "Vždyť císař je nahý!"
----------------------------------------------------------------
Tolik pohádka. Říká se, že děti a blázni mluví pravdu. Jsou natolik svobodní, že se nemusí ohlížet kolem sebe a mohou upřímně říci, co si myslí.
Na obci máme vedení, které o sobě ví, že je nejmoudřejší. Vše, co je děláno, je děláno správně. Nejlépe. Nejdokonale. Nejlepší obec, nejkrásnější kout - prostě perla Slovácka.
Není potřeba si svolávat poddané lidi, protože my, vláda, to víme přece nejlépe.
A pak přišli rádcové, že by nebylo špatné mít amfiteátr ve středu obce. Budeme nejlepší, jízda králů bude více královská, Vlčnov nebude perlou, ale diamantem Slovácka. Dále to pokračuje přesně jako v té pohádce. Kdo si myslí, že to tak není, tak je uznán za hloupého. A to nechce být nikdo. Vždyť jsme přeci závislí na obci. Potřebujeme popelnice, opravené silnice, chceme, aby fungovala škola a v ní naše děti, chceme mít dát kam odpad - chceme své jistoty. Chceme, aby náš kroj byl vyzdvihován na nejvyšší pozice a chceme jízdu králů s uznáním celého světa. To nám obec dokonale splňuje.
A najednou se objeví dítě (radio Ulambátar), které křičí, že amfiteátr je blbost. A že císař je nahý. Všichni se najednou ozývají, že nějaké dítě mluví o tom, že je císař nahý.
----------------------------------------------------------------
Pak se přidali i ostatní, staří i mladí a volali: "nahý, nahý, císař je úplně nahý!" Císař však musel setrvat v průvodu a zachovat klid, aby neztratil mezi lidem zbytky úcty, která mu zůstala a kráčel tedy hrdě ulicemi města. Když průvod skončil, rozkázal okamžitě potrestat ty dva podvodníky. Ale ti už dávno ve městě nebyli, sbalili si svoje zlato a zmizeli jako by se pod nimi slehla zem.
----------------------------------------------------------------
Někde jsem slyšel, že rádio Ulambátar může zásadně ovlivnit výsledky příštích voleb. Pokud si představíme, že rádio Ulambátar sehraje roli dítěte, tak ano. Tady se už křičí, že císař je nahý.
 


Komentáře

1 Joskon Joskon | 11. dubna 2011 v 19:36 | Reagovat

Díky za článek, moc pěkně se mi čte.

2 ATA ATA | 11. dubna 2011 v 20:05 | Reagovat

Historicky ověřeno:
„O nepsaném zákoně píše se mně těžce – kdo vyskočí na koně, nechce vidět pěšce!“

3 IF IF | 11. dubna 2011 v 22:37 | Reagovat

Mně se to s tou revitalizací ohromně líbí ,je to něco jak postkoitální deprese.
Po tom úžasném aktu plození a tichém orgasmu schválení je i většina nezúčestněných a mnohdy jen přihlížejících v jakémsi smutku a útlumu z toho ,co se to vlastně stalo.
On to bude asi trochu parchant na cestě.
P.S.
Právě dnes mi ta podobnost císařových nových šatů ,přišla na mysl :)
Palec nahoru!

4 naštvaný naštvaný | 12. dubna 2011 v 10:14 | Reagovat

Mně je amfiteátr celkem fuk. Jedno mně néni parkoviště. Jsme blbci, že nás to dřív nezajímalo. Jim se to hodilo, že nás to nezajímalo. Ty prachy se teď utratit musí. lepší něco než nic.

5 inkvizitor inkvizitor | 12. dubna 2011 v 11:01 | Reagovat

[4]: Lidi nezajímá,co visí na vývěsce.Někdy se z těch papírů  ani nedá poznat,čeho se to týká.Když chceš informace,tak baby řeknou,že to ví jenom  starosta nebo místo  nebo poskok. Ale ti jenom někde pořád  čuří,na řiti na obci nelapí ani v úřední den,tak stejně se nic nedozvíš.A chodit tam  pořát,až je seženu,na to bych se vysrál.

6 vše je dobré vše je dobré | 12. dubna 2011 v 11:03 | Reagovat

Jedna nejmenovaná radní na zastupku řekla : o amfíku toho moc nevím a do teď mne to nezajímalo, ale myslím si, že vše co se dělá je dobré.Tož asi tak podle toho nejlepšího vědomí a .......

7 Chuchu Chuchu | 12. dubna 2011 v 11:11 | Reagovat

[6]:Tuším kerá to byla.

8 Wasabi Wasabi | 12. dubna 2011 v 11:13 | Reagovat

[6]: Nejmenované radní by ani nepomohlo,kdyby se o něco zajímala.Je na takové úrovni,že stejně ničemu nerozumí ,tak co po ní kdo může chtět za odborné vyjádření!Je to jak její hlasování,zvedne ruku hlavní,zvedne i ona,jasně že podle nejlepšího vědomí a svědomí,jako obyčejně!

9 Z nebe Z nebe | 12. dubna 2011 v 11:13 | Reagovat

Milí vlčnované !
Mám z Vás velkou radost,jen škoda, že nejsem už mezi vámi, to by bylo námětů.
S úsměvem
Zd. Galuška

10 taky z nebe taky z nebe | 12. dubna 2011 v 12:34 | Reagovat

Milí Vlčnovjané!
Mám velkou radost,že jsem už mrtvý.Když vidím ty vaše komiky ve vedení,tak je mně jasné,že už bych nebyl nejlepší!

Vlasta Burian

11 občan občan | 12. dubna 2011 v 13:02 | Reagovat

Opravdu si myslíte, že tento blog má takovou sílu, že by mohl ovlivnit příští volby? Názory jsou různé, nezávislí se od něj distancují, protože je jim neustále vytýkáno, že jsou spojeni s tímto blogem, na druhou stranu příspěvků v diskuzi je tady pořád dost.
Já jsem pro změny v naší  obci, ale takovouhle sílu, si myslím, tento blog nemá. Lidé budou volit pořád ty stejné a navíc někteří už tyhle stránky dost odsuzují, protože pořad je jich dost, co jsou do Jendy zamilovaní a žijí z  dobou jeho největší slávy.

12 Pro pana Galušku Pro pana Galušku | 12. dubna 2011 v 13:08 | Reagovat

[9]:To je moc krásné, že jste se nám ozval. Ze všeho nejraději jsem měla tu Vaši, jak tam ludé volajú. "Ať žije naš pan starosta Puchýř!"

13 cyproš cyproš | 12. dubna 2011 v 15:00 | Reagovat

Jestli ovlivní nebo neovlivní volby to momentálně je jedno.Teď je fakt,který nikdo nemůže popřít,že vedení má opocené čelo z toho,co se tady zase na ně vytáhne!A je taky fakt,že jim to hodně vadí.Dokud se sem nepsalo,dělali si co chtěli a měli klid.Teď ví,že jsou víc sledovaní.A není pravda ,že všichni nezávislí se distancují.Jak kdo.Já taky některé z nich nemusím a jejich chování a názory  se mně nelíbí.

14 abeceda abeceda | 12. dubna 2011 v 15:15 | Reagovat

[11]:
Samozřejmě, že Rádio Ulambátar nezmění výsledky voleb. Ty máme šanci změnit my.
Ale co může změnit, tak je pohled na vedení naší obce. V 80. letech jsme obdivně vzhlíželi k našim vedoucím činitelům, protože kritizovat jejich práci bylo neslušné. Někdy i trestuhodné. A to se pomalu setrvačností táhlo přes 90. léta a někde až do současnosti. Prostě aureola stranických funkcionářů se pomalu přesunula na minulé (a tím i současné) a ti to velmi dobře poznali a začali to hojně zneužívat – ten pocit nedotknutelnosti. Ruku v ruce se nese i pocit nenahraditelnosti.
Když jsem se bavil před volbami s lidmi, koho že to budou volit, tak mají všichni jasno – no přece Pijáčka. A na otázku proč mi odpovídali protiotázkou – A koho jiného?
Myslím si, že je tu něco špatně. Prostě zatím neumíme kritizovat svoje vedení a ti neumí přijmou tuto kritiku. Jestli je oprávněná anebo není – to je myslím jedno, ale jednoduše neumí tuto zpětnou reakci od lidí přijmout.
Druhá teze, kdo že to bude příštím starostou, tak podle mne má řešení. Může to být kdokoliv. Když to přivedu ad absurdum, tak ani nemusí být volby. Můžeme si ze seznamu na matrice vylosovat dalšího starostu.  Obecní úřad je prostě „ÚŘAD“. Má svoje povinnosti, ale taky práva. A politici, díky státnímu aparátu, jsou pouhými vykonavateli státní moc. Sezdávají, vítají hosty, střihají pásky… Na práci mají lidi – zaměstnance úřadu, externí zaměstnance.
Neznám situaci, kdy dojde starosta za účetní s příkazem, že silnice xxxx je v hrozném stavu a že se dohodl se stavební firmou a ať hned jim hned pošle peníze, protože zítra to budou spravovat. Ale bohužel musí vyběhat úřednické kolečko plné razítek. A na konci kolečka úředník DOVOLÍ uvolnit peníze stavební firmě, která provede opravu. Takže o čem to je? O schopnostech? O tělesné výšce a popularitě? Ne, je to o vůli něco pro obec udělat. A to může dělat kdokoliv. Teda skoro kdokoliv.
Ve Zlínském kraji je 300 obcí. V jedné třetině se změnilo vedení obce – jsou tam jiní starostové. Přestaly tyto obce fungovat? Je Uherský Brod úplně jiný? Zmizely Drslavice z mapy světa? Ne, všechny si žijí dál svým životem.

15 asmat asmat | 12. dubna 2011 v 15:42 | Reagovat

[14]: Doufám,že se Vlčnov konečně zařadí příště mezi obce, kde se změní vedení. Vůle voličů byla hozena na hnůj,velmi mírně napsáno, a ti kteří chtěli změnu, dostali kopanec.Starosta bravurně ukázal,jak je možné lidi politicky obelstít.Zákon to dovoluje, tak co!A jedeme dál jakoby se nic nestalo.Pevně věřím,že ti nakopaní neztratí paměť a tento blog to kromě jiného  bude připomínat.

16 Michal Slinták Michal Slinták | 12. dubna 2011 v 16:51 | Reagovat

To že se nezávislí distancovali od rádia nám chtěl vsunout do úst zápis z ustanovující schůze zastupitelstva - není to pravda.
Něco jiného je, že rádio není náš oficiální blog. To není.
Já jsem rád, že takový blog existuje. Je to chyba i vedení obce, že nedává možnost občanům diskutovat veřejně na Perle...a že kritiku hned považuje za urážky!
Uznávám, že mně samotnému se zde nelíbí osobní napadání, nadávky a vyhrožování. Zdá se mi ale, že tyto urážky sem více vpašovávají kritici rádia, kteří chtějí tento blog zdiskreditovat a snížit na úroveň urážlivého hnusu.

17 Antonín Pešl Antonín Pešl | 12. dubna 2011 v 16:52 | Reagovat

„vii“ dlužím odpověď na některé jeho dotazy, přestože se mu  dostalo  po mém příspěvku dostatek odpovědí od pisatelů na rádiu, proč ne, amfiteátr v jamce u kostela. I když, po pátečním zastupitelstvu jsou tyto diskuze celkem zbytečné, přesto si dovolím napsat několik poznámek k tomuto dílu. O některých jsem se zmínil i na zasedání zastupitelstva v minulém volebním období.
Někdy v roce 2003 nebo 2004 na okr. konferenci KDU-ČSL, se mnou hovořila jedna kolegyně (už si nepamatuji, kterou ves zastupovala), která četla v některém regionálním tisku rozhovor se starostou Pijáčkem, jak představoval svou vizi o amfiteátru ve středu obce. Tato kolegyně mne prosila, abychom tomuto úmyslu zabránili. Řekla mi zkušenost z její obce, když předešlé zastupitelstvo taky schválilo a realizovalo stavbu amfiteátru v blízkosti kostela. Výsledkem tehdy bylo, že se tam začala shromažďovat „různá“ mládež, která posilněna kdoví čím, zanechávala po sobě stopy vytvořené spreji na zídce kolem kostela a dokonce i stopy živočišného původu. Proto  taky říkám, NE!
  Dále si myslím, pokud se má na tento plácek soustředit hlavní program, jak to prezentovala paní architektka, tak je to z mého pohledu velmi slaboduché k samotné skutečnosti a rádoby velikosti naší národopisné slavnosti „Jízdy králů“, zapsané snad v budoucnu do nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Hlediště pro 290 diváků (jak se uvádí v projektu), to bude velké fiasko, pokud k nám přijede 10x až 20x více návštěvníků (což bývá normální) než pojme tento „architektonický skvost“.
  Již loňské slavnosti, kdy se odehrával hlavní program na parkovišti u Krála, kde byla také omezena kapacita diváků, skončily dosti neslavně. Ještě jsem neměl možnost se o tom zmínit, ale návštěvníci loňských slavností, začali odjíždět z parkoviště na stadionu již kolem 11.30 hod. a po dvanácté hodině, celkem dost houfně opouštěli Vlčnov.  Za více jak 10 let, co máme na starosti výběr vstupného na komunikaci od Hluku, něco podobného nepamatuji, a bývalo i horší počasí.
  Další připomínka, v bezprostřední blízkosti je silnice z žulových kostek, které, jak se všeobecně ví, jsou celkem hlučné, a to může po nich projet sebetišší auto nebo motorka. To bude v průběhu jakékoli produkce opravdu velký zážitek pro posluchače.
Nehledě na spoustu dalších překážek, které dávají hygienické normy. Toho všeho bychom se vyvarovali, kdyby toto zařízení bylo umístěno třeba podle našeho návrhu na „Hradíšťku“, jak jsme uváděli v našem programu.
  Musím se ještě zmínit, že bychom amfiteátr nechtěli situovat někde kilometr za dědinu, jak se mi snaží „vii“ podsouvat zavádějící myšlenku. Jen bych chtěl upřesnit, Vlčnov  – od severu k jihu, má délku, pokud se nepletu bez 10m , 3km, šířka  po silnici, od východu na západ je kolem 650m.

18 Michal Slinták Michal Slinták | 12. dubna 2011 v 16:57 | Reagovat

Na rádiu lze najít fůru zajímavých nápadů a připomínek. Kdo hledá najde. Kdo chce kritizovat, přečte si jen nadávky a pak tvrdí, že rádio je jen změt urážlivých nesmyslů.
Kandidáti ODS vysvětlili neochotu s námi po volbách spolupracovat tak, že jsme se urážlivě prezentovali na Ulambátaru. Byla to samozřejmě jen výmluva a lehce nalezená záminka.
V celém státe (světě) existuje politická satira: Šimek, Bubílková,Ízer, Zelený Raoul apod. Politici tu satiru jakžtakž dávají-jen ve Vlčnově u politiků zatím existuje jakási doměnka o vlastní bezchybnosti a nekritizovatelnosti. Chybí ochota nahlédnout na problém z jiné strany, uznat chybu, připustit diskuzi, která se nemusí prvoplánově líbit.

19 Michal Slinták Michal Slinták | 12. dubna 2011 v 17:00 | Reagovat

Opět se omlouvám za překlepy - domněnka apod....

20 vii vii | 12. dubna 2011 v 17:22 | Reagovat

[17]:děkuji Vám za odpověď pane Pešl. Ale nemyslím si že to s amfiteátrem dopadne tak černě a že se z něj stane jen místo kde se bude scházet opilá mládež a posilněná kdoví čím bude devastovat vše v okolí včetně kostela. Musím s Vámi souhlasit že pro nějaký větší program např hlavní program Jízdy králu to opravdu nebude ideální prostor nejenom díky kapacitě ale i zázemí pro účinkující apod. Ale jako místo pro doprovodné programy Jízdy a menší akce to bude ideální. Vlastně pořád nevím proč nemůže být hlavní program Jízdy králů na stadionu, to kvůli nové běžecké dráze? Vždyť i to by se dalo snad nějak technicky řešit nějakým zakrytím. Byl bych rád kdyby mi někdo osvětlil proč se ze stadionu stalo zakázané místo.

21 Antonín Pešl Antonín Pešl | 12. dubna 2011 v 17:57 | Reagovat

Chtěl bych uvést některé skutečnosti, z mého pohledu, k tzv. revitalizaci. Na posledním zasedání zastupitelstva jsem si všiml, že v tom mají zmatek jak noví zastupitelé, tak i někteří staří harcovníci. Zjistil jsem, že se jedná o dva podobné názvy a dva různé projekty (i pro mne novum).“ Revitalizace veřejné zeleně“ (o které se hlavně mluvilo v minulosti) se týká zelených ploch od Araveru, až po horní autobusovou zastávku u Kašpaříkového. Projekt „revitalizace veřejného prostranství“ (o kterém se začalo mluvit poslední dobou) je pouze určeno pro střed obce, tj. parkoviště u Krála a tolik diskutovaný amfiteátr v jamce pod kostelem. Ať jsem se díval do všech svých podkladů k jednání zastupitelstva, která mám, nenašel jsem zmínku o „revitalizaci veřejného prostranství“, jednali jsme pouze o „revitalizaci veřejné zeleně“, kterou jsme schválili 30. 10. 2009. Tehdy jsme byli prvně seznámeni krátkou přednáškou a nějakými náčrty, které nám představila paní architektka a slíbila, že příště předvede audiovizuální projekci. Tak se taky stalo na dalším posledním slavnostním zasedání toho roku v obřadní místnosti obecního úřadu. Dále jak jsem se již dříve zmínil, byl v roce 2010 někdy začátkem jara představen projekt pro pozvané zástupce některých sdružení, na které jsem se taky nechal pozvat. O tom jsem se zmiňoval již dříve. Jen by mne zajímalo, kdy došlo k novému názvu, odštěpení, vyčlenění nebo jak by se dal nazvat, dnes tak frekventovaný projekt „revitalizace veřejného prostranství“.

22 Joskon Joskon | 12. dubna 2011 v 18:35 | Reagovat

pro Ant.Pešla- Můžeš nějak okomentovat prohlášení Pijáčka, že pan fařář souhlasí s výstavbou amfiteátru? Vím ,že by bylo nejlepší se zeptat přímo něho, ale určitě znáš jeho názor lépe než ten taky věřící. Jaký byl k této otázce postoj pastorační rady, když jsi v ní působil?

23 Antonín Pešl Antonín Pešl | 12. dubna 2011 v 18:36 | Reagovat

Viděno mým pohledem.
Zpráva o přijetí dodatku k „jednacímu řádu zastupitelstva“ o pořizování zvukového záznamu z jednání zastupitelstva obce. Paní učitelka Alena Zemková předložila návrh znění dodatku k jednacímu řádu. Starostova první reakce byla, že jsme se o těchto věcech již bavili. Po zdůvodnění předkladatelkou přišlo překvapení z vlastních řad, když MJ řekl, proč ne, následoval MS, že v tom nevidí problém, pak se přidal i FD. Pak se starosta zeptal zapisovatele DM, co na to říká. Poznámka DM byla, že jsou to zbytečně vyhozené peníze. M. Slinták vystoupil s poznámkou- když jsme se vzdali odměn, tak se to může uhradit z ušetřených prostředků. Takže nakonec se ukázala celková shoda, že není problém, proč zvukové zařízení nepořídit.
Největší potíž projevil v tom, že zmíněný dodatek obsahoval větu: Archivaci zvukového záznamu vede obecní úřad po dobu 5 let. Po obsáhlé debatě, hlavně od koaličních zastupitelů, kterým tato věta dělala problém, se nakonec dospělo ke kompromisu, že se bude tento záznam archivovat 4 roky. Nejsem si úplně jistý formulací, ale mám takový dojem, že je k těm 4 rokům uvedeno- záznamy se mažou ukončeným dnem voleb do obecního zastupitelstva a vyhlášením jejich výsledků. Nechávám bez komentáře a jen dodávám ??????????

24 Antonín Pešl Antonín Pešl | 12. dubna 2011 v 18:38 | Reagovat

[22]: Napíši po víkendu.

25 Antonín Pešl Antonín Pešl | 12. dubna 2011 v 18:41 | Reagovat

[23]: Oprava: Největší potíž se projevila v tom,......

26 kočičák kočičák | 12. dubna 2011 v 18:59 | Reagovat

[23]: To je zas nějaká sranda?Co to tady hrajete?To jako zastupitelé chtějí nahrávání,nemají s tím problém a starosta se ptá podřízeného pracovníka obce,co on na to.A ten posuzuje,co je pro obec drahé,co zbytečné a co né.Příště ať se Pijus nezapomene ještě přeptat na zgarbáku Šobáňa.Ať to má potvrzené nabetón.

27 Alenka v říši divů Alenka v říši divů | 12. dubna 2011 v 19:06 | Reagovat

[23]: TO JAKO ŽE BY TEORETICKÉ NOVÉ ZASTUPITELSTVO PŘIŠLO JIŽ KE SMAZANÝM ZÁZNAMŮM? CHÁPU TO SPRÁVNĚ?

28 Alenka v říši divů Alenka v říši divů | 12. dubna 2011 v 19:12 | Reagovat

[27]: CO JE TO ZAS ZA HLOUPOST? DNESKA SE MŮŽE ARCHIVOVAT I STO LET, TAK PROČ NE? JEN AŤ SI PO NÁS PŘIJDUVŠÍ UDĚLAJÍ OBRÁZEK KDYŽ BUDOU CHTÍT.

A TŘEBA SE I ZASMĚJÍ, MY MŮŽEME ZATÍM JEN PLAKAT, NEBO SE DIVIT.

29 ATA ATA | 12. dubna 2011 v 19:58 | Reagovat

[23]: Zmíněná archivace mě zaujala a nějak si to nemůžu  srovnat. Jestliže vycházím z toho, že záznam není jeden za celé volební období, ale jeden samostatný za každé zasedání zastupitelstva, pak:
-  Co se zaznamená za celé  volební období – to všechno se před dalšími  volbami smaže. Ale v tom případě by se  záznamy učiněné na  posledních  zasedáních  archivovaly jen několik měsíců, rozhodně ne  4 roky.
- Nebo záznamy z jednotlivých zasedáních se archivují 4 roky – t.z., že všechny – tedy i  ty, které se pořídí na posledních zasedáních, budou archivovány celé  4 roky, takže se volbami rušit nemůžou?
Počkejme si tedy, jak  text v zápise bude  nakonec nastavený!  Podstatu  myšlenky vidím v tom, že co se naplká  za volební období, ať se  před  dalšími volbami všechno smaže, aby se raději více nemohlo prokázat, kdo  dějiny Vlčnova obohatil o „některé“  hluboké a  převratné myšlenky!

30 xyz xyz | 12. dubna 2011 v 20:07 | Reagovat

A on se ten záznam nezveřejní na internetu?

31 ATA ATA | 12. dubna 2011 v 20:17 | Reagovat

[30]: Dle mého názoru bude jen pro  potřeby obce k  provedení zápisu ze zasedání. Na internetu přistupný nebude - ale je to jen můj názor.Ráda bych se v tomto případě mýlila, ale "xyz" klidně se vsadím, že tak daleko ještě nejsme!

32 mamča mamča | 12. dubna 2011 v 20:34 | Reagovat

Na základě zde probíhající diskuze jsem prvně v životě mrkla na Perle na rubriku el.úřední deska,poté jsem si rozklikla Záměr č.01/2011-pronájem reklamní plochy a jsem šoku-KDO TO PÍŠE?-mám na mysli tu hrubku!Dál jsem se už raději nedívala a vše rychle zavřela.Opravdu je škoda,že na danou hrubku nemůžu upozornit na samotné Perle.

33 taťka taťka | 12. dubna 2011 v 20:45 | Reagovat

Třeba jde o něco víc než UMÍSTĚNÍ reklamy. Podepsán je pyjus, možná další pokus, jak se zviditelnit.

34 občan občan | 12. dubna 2011 v 20:46 | Reagovat

[32]:Tož teď si mamčo na to klepla - kdo to píše - mají tam takového hospodářského pracovníka. Ale alespoň jsi to tam našla. Já, co jsem potřeboval, jsem nenašel.

35 Michal Slinták Michal Slinták | 12. dubna 2011 v 20:48 | Reagovat

[30]:Archivace bude do konce volebního období zastupitelstva. Dnem nových voleb se to vymaže. Takže záznam z posledního zastupitelstva bude archivován třeba jen týden.
Víc se získat zatím nedalo.
A co se týče zveřejnění záznamu na netu - o tom si asi můžeme nechat zdát. Zatím bude sloužit k doplnění zápisu, aby se už nic nepřekrucovalo a "nezapomínalo", co kdo řekl.
Proto prosím čtěte zápisy ze zastupitelstvech na netu. Přitlačíme, aby byly obsažnější a přesnější. Zatím to byl paskvil-hlavně co se týče interpelací a diskuze.
...zdá se mi, že zatím nebyl na internetu ani zápis z mimořádného zastupitelstva...

36 Honzíček  v říši blbů Honzíček v říši blbů | 12. dubna 2011 v 21:25 | Reagovat

Proč je stále větší a větší snaha o utajování skutečností před lidma z obce.Špatné nicneříkající zápisy ze zastupitelstva,záznamy ještě nejsou a už mají vládnoucí vyvalené oči z toho, aby se mazaly a nikdo dál aby nic nemohl ověřit.Mlžení, překrucování, podsouvání...Tak toto jsme opravdu chtěli?

37 zápisy zápisy | 12. dubna 2011 v 22:41 | Reagovat

[35]: Na kterém ? Když tam nejsou !

38 Michal Slinták Michal Slinták | 13. dubna 2011 v 8:19 | Reagovat

[37]: Zjistím, proč tam není předcházejíci zastupitelstvo. Zápis z dubnového bude teprve napsán. Obvykle to trvalo něco kolem měsíce, než byl vyhotoven. Proč tak dlouho netuším, zřejmě velké vytížení pracovníka obce.
Pak už snad bude na netu všechno.

39 Honzíček v říši blbů Honzíček v říši blbů | 13. dubna 2011 v 8:54 | Reagovat

[Smazaný komentář] Na Perle  mezi usneseními poslední zápisy jsem našel z r. 2009.Kde je zbytek?Je to úmysl? Jo a mrkl jsem na včerejší  hlášení.Je snad slovo "poměnka" psané podle nového molgolského vzoru "obecní blb"?

40 abeceda abeceda | 13. dubna 2011 v 10:26 | Reagovat

Přiznám se, že jsem z trochu rozčarován s možností záznamu zastupitelstva v audio formátu. Jakmile se o tomto začalo mluvit, tak jsem nějak automaticky myslel, že se jedná o pořízení audio záznamu a následně jeho vystavení na internetu – tak, jak se děje na některých webových stránkách obcí.
To, co se podle popisu na Rádiu Ulambátar událo na poslední zastupitestvu, tak se jedná o nějaký „kočkopes“. Ano, záznam bude pořízem, ale jak se k němu jako občan dostanu? Zažádám písemně o informace podle zákona 106/1999 anebo si zajdu na obec a zažádám o něj? Bude moje žádost evidována?  Anebo já jako občan nebudu moci si jej přehrát a je pouze pro zastupitele? Bude to zpoplatněno?
V případě, že mi bude vyhověno, tak tam budu sedět dvě hodiny a poslouchat anebo mi jej pracovník obce umožní nahrát na své zařízení, abych si jej mohl poslechnout doma. Tak potom nechápu, proč by se měli záznamy mazat, když bude možnost si je nahrát do svého přístroje. Budu moct si pořídit audio záznam přehrávaného audio záznamu (např. na diktafon), budu si moci vzít pero a zapisovat, co se řeklo (těsnopis)? Budu mít k tomu určený pracovní prostor adekvátní k délce záznamu (dají mi aspoň židli?). Budu mít možnost manipulovat s přehrávacím zařízením – vracet zpět, přetáčet dopředu/dozadu?
Podle serveru otevrete.cz je možné, aby občan si pořizoval svůj záznam přímo ze zastupitelstva. Je tam omezení, aby svým konáním nenarušoval konání zastupitelstva – třeba neběhal s mikrofonem a nestrkal jej pod ústa právě mluvícího.
Když to shrnu: Když se řeklo A, tak se bohužel neřeklo B a C.
Pokud je to jinak, tak to napište, určitě nebudu sám, kdo to vysvětlení uvítá.

41 abeceda abeceda | 13. dubna 2011 v 10:26 | Reagovat

Viz odkaz na www.otevreno.cz :

http://forum.otevrete.cz/viewtopic.php?p=184&sid=829e1c3358c3a2a0db7f3db809b18865.

42 zápisy zápisy | 13. dubna 2011 v 10:38 | Reagovat

Zápisy, se na net dávaly za Vozára a to jenom když si je někdo vyžádal z obyvatel a pak je zveřejnily.Zápisy jsou veřejně přístupné na Obci a nebo na vyžádání. Na internet se dávají jenom usnesení ze zast. a z rady.
Pokud by Obec měla zájem, tak může ze zast. zveřejňovat zápis a z rady usnesení, ale asi to není pro dobro věci.Mimo jiné, tak nepřehledné obecní stránky, jsem neviděl široko daleko !

43 Kuba Kuba | 13. dubna 2011 v 10:51 | Reagovat

[40]:    Tož abecédo ty sas snáď urvál a  furt mosíš blbo rýpat .Šak mně je to jasné.Bude to enem pro teho  obecního pomalého co nestačí dělat zápisy a potem proto v nich ani nic néni.Dyž furt skřékáte  tož aby tam napsál  aspoň neco.Ale rači sa to hned smaže lebo zas tak sa frajéřit nebude aby tam bylo fšecko důležité.Tož tak.

44 občanka občanka | 13. dubna 2011 v 11:03 | Reagovat

[42]: Ty stránky jsou opravdu nepřehledné, je tam mišmaš co do systematiky - např. Odkaz na školu a kulturák ( jsou to příspěvkové organizace )je uvedený v sekci "Společenské organizace". O obtížném hledání obecně závázných vyhlášek, jednotlivých usneseních rady a zastupitelstva ani nemluvím. Rozbalí se vždy celá stránka a teď hledej konkrétní číslo usnesení. Já nepotřebuju číst články z místního tisku, které jsou sem přetahované, ty si můžu vyhledat přímo u zdroje. Na druhou stranu se mně líbí, když se dozvím, kdy bude nějaká vernisáž. To, co píšu tady, bych ráda napsala do diskuse přímo na tyto stránky jako svoje připomínky - ale bohužel, ta tam připuštěna není.
Myslím si, že se na tom úřadě najde někdo technicky zdatný, který by byl schopný to upravit. Mají tam technickohospodářského pracovníka, který si myslím, že to i zajišťuje.

45 xyz xyz | 13. dubna 2011 v 11:08 | Reagovat

[43]:
Zbláznil sas ty! Zastupitelstvo je veřejné a já si nebudu brat dovolenů, když sa koná, abych byl přítomen.

Podle tebe je totok zasedání bratrstva kočičí pracky - svůj k svému, sami sobě. Ostatní nic.

Tož je demokracie anebo není?
A na abecedu nesahej, tady jediný dá nekolik vet pohromadě.

46 Kuba Kuba | 13. dubna 2011 v 11:26 | Reagovat

[45]: Tož ty hňupe šak kam bys lézl. Chce ťa tam negdo?Nikdo!Dyž  jim to dědina naházala  tož mosíme jim ať věřit! Šak nevěřit je hřich!Ty si možeš fčíl  tak demokraticky akorát škubnút levú zadní.A na abecedníka sem nešáhl, nejsu varný.A dyž ste kamoši,tož di k němu do učéní,šak to tvoje slohové cvičéní je jak by ťa u teho nekdo kastrovál.Tož tak!

47 xyz xyz | 13. dubna 2011 v 11:47 | Reagovat

[46]:
Jak nechců? Platím daně? Platím. Šak moja má jedinů podprsenku, šecko dávám státu.
A neřikaj mi hňupe, ty jeden prde. tahám v Ostrohu betonové pražce a ruky mám - dojdi ke kralikom sa podivat. Tož neprovokuj. A jednu aj dostaneš.

48 Kuba Kuba | 13. dubna 2011 v 11:58 | Reagovat

[47]: Tož co skučíš šak tá tvoja ani podpěráky nepotřebuje dyť je jak přistávací plošina.Dyž sas nenaučíl okrádat stát tož je to tvoja blbosť a nefrfli. Tož dneskaj večer u králíkú dyž ináč nedáš a  možeš mě jednu poručit dyš to píšeš. Tož tak!

49 xyz xyz | 13. dubna 2011 v 12:32 | Reagovat

[48]:Jo, štamplu dostaneš, dyž budeš mět přes dva metry a přes prsa stodvacet. Jinak z tebe udělám dva Milánky Strážnické.  
A moju nech na pokoji, zatím si žádný chlap na ňu nestěžovál.

50 Kuba Kuba | 13. dubna 2011 v 12:47 | Reagovat

[49]: Tož co by si stěžovali šak sú to tvoji kamoši,majú to od tvojéj do daru  a ty starý hňupe im eště aj naléváš!

51 jo jo | 13. dubna 2011 v 12:51 | Reagovat

[49]:

[50]: Chlapi, přestaňte dělat voloviny a bavte se o vážných věcech!

52 kreveta kreveta | 13. dubna 2011 v 12:52 | Reagovat

[50]:Kubo, co tu zase ofrkuješ po obědě. Běž si zalevit a nenabourávej solidní diskusi.

53 kreveta kreveta | 13. dubna 2011 v 13:05 | Reagovat

Jasně, když si ixáku tak moudrý , zhodnoť ten mlatový povrch, ať joskon tu nehlásá bludy.

[49]: Nevěřím, že máš takové svaly.

54 taťka taťka | 13. dubna 2011 v 14:13 | Reagovat

[44]: Pravda je, že na obecních stránkách je nepřehledno. Pokud se jedná o  - prezentací akcí v dědině, tak to ujde. Uznávám, že ale hledat kontakty na poštu, knihovnu - těžko jsem je hledal, ale našel ! Chce to trochu popřemýšlet a utřídit.

55 Hlas z lidu Hlas z lidu | 13. dubna 2011 v 14:44 | Reagovat

Myslíte si, že když budou předčasné volby, že pudou lidi k volbám? Já teda ne, už teď se mně z toho všeho, cose děje v tomto státě, zvedá pajšl.

56 Yamamomo Yamamomo | 13. dubna 2011 v 14:57 | Reagovat

[55]: Co záleží,koho volíš?Když se vždycky politická svoloč domluví mezi sebou!Nestačilo ti,jak to dopodlo u nás!

57 Samm Samm | 14. dubna 2011 v 22:56 | Reagovat

Tak Vás tady zase všechny zdravím, dal jsem si odmlku než se tady přehnala ta událost s klepáním na dveře. Jsem ve středním /věku/ a nedovedu si představit ,že bych anonymně někoho urážel.
Musel jsem si vybojovat pořadí před bedýnkou,neboť děti to tu mají permanetně obsazeno.
             Probírají se zde zápisy ze zastupka a jejich hlasová podoba. Jsme nespokojení,budeme je
mít jen na omezenou dobu,ale uvědomme si ,že nebyl zatím žádný.
           Chci poděkovat Michalovi Slintákovi,který v této oblasti podniká kroky,abychom byli dostatečně informováni co se v naší obci děje. Krok po kroku , je třeba stupňovat tlak.

58 Fera Zemek z Vlčnova Fera Zemek z Vlčnova | E-mail | 15. dubna 2011 v 9:46 | Reagovat

já su pro amfik, su proti překopání parkovišťa, to sa mě nelůbí. To, je kravina, snižovat kapacitu parkoviště, když každý máme auťák, sami víme jak to v dědině vypadá a jaký je tu brajgl s autama. Spíš bych byl pro zákaz stání od kostela po křižovatku. Je to kolikrát děs.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama