Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Magic.

10. dubna 2011 v 21:07 | Baltazar Karel |  Hospody
Kdysi se říkalo, byl jsi už ve Vlčnově? Ne však na jízdě králů, ale na Magicu. Sjížděla se sem omladina ze široka zdaleka. Pátek, sobota byl nějaký program a bylo narváno. Na parkovišti se střídal jeden taxík za druhým.


Budova s hospodou a sálem byla vystavena Obcí orelskou. Sál sloužil pro cvičení, divadelní představení, zkrátka pro potřeby Strany lidové. Od ní objekt kdysi dávno řádně zakoupila obec a tak na rozdíl od Sokolovny, která patří stále Sokolům, dnešní lidovci neměli právo žádat navrácení. Prý.V budově, kde je dnešní Magic, bylo původně kino. Jako žák školy jsem tam chodíval na různé školní akce, třeba slavnostní slib pionýrů, atd. Ještě za komančů se měl kinosál předělávat na kinokavárnu, avšak nějak na to nebyly peníze a proto vcelku bylo přivítáno, když paní Bulejková budovu zrekonstruovala a začala v ní provozovat restauraci.
Pozoruhodná je provozní doba, končící v pozdních nočních hodinách. Spolu s vinárnou U Starosty se tyto dvě zařízení doplňují a ponocující návštěvníci mohou přecházet z jedné do druhé.
Kdysi patřilo k dobrému zvyku začít v Horní, po cestě se stavit U Králíků, když bylo ještě otevřeno, pak pařit střídavě na Magicu nebo U Starosty. Někdy se těm vytrvalejším podařilo na druhý den plynule přesunout opět ke Králíkům, kde si dát polévku. Musela se však vystihnout chvíle, když lidi zrovna nešli do kostela.
Pokud vaše děcko, partner odešli večer za kulturou a nejsou doma ani pozdě v noci či nad ránem, můžete si být jisti, že sedí buď na Magicu nebo v obecním sklepě.
 


Komentáře

1 děcko děcko | 21. května 2013 v 14:42 | Reagovat

To vůbec není pravda. Všechny do jednoho pytle :D to ti jde ty ňoumo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama