Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Dvanáct let po Hitlerově boku

22. června 2011 v 23:01 | Joskon. |  Knihy
V dnešní době vycházejí knížky, zřejmě za tím bude nějaký skrytý úmysl, s docela překvapivými náměty. Z televize, z médií je nám podsouvána skutečnost, že nejvíce obětí ve druhé světové válce museli přinést Židi. Nějak se zapomíná na sovětský národ, Rudou armádu, spojence, Cikány,.. Na druhé straně si můžeme přečíst spoustu knih o Třetí říši a o Hitlerovi. Neodolal jsem a stal se majitelem výše zmíněného titulu z vydavatelství LEVNÉ KNIHY, KMa z roku 2006.Christa Schoderová, sekretářka A.Hitlera od roku 1933- 1945, byla americkou armádou vězněna od konce války do května 1948. Denacifikační tribunál ji kvalifikoval pouze jako středně kompromitovanou spolupracovnici nacismu a tak se vyhnula předvolání k norimberskému procesu. Po dobu věznění byla vyslýchána pracovníkem tajných služeb a ten s ní sepisoval texty, které jsou prý téměř bez úprav uvedeny v této knize. Dlouho byl tento materiál pohřešován a díky německým a americkým historikům se ho podařilo nedávno nalézt.
Brožurka je docela útlá, jenom kolem 160 stran. Vybral jsem pro Vás pár nedůležitých nebo intimních věcí, pro mne nových, nikde jinde nezveřejněných. Například:
Jeho otec byl celním úředníkem.
Eva Braunová, družka, nebyla herečkou ale prodavačkou.
Adolf Hitler měl mimořádnou vůli a paměť.

Odkdy se rozhodl nekouřit?
Už jako mladistvý kouřil jako hasič, dokonce i vleže. Jednou usnul a peřiny hořely.

Proč měl takový odpor k alkoholu?
Po závěrečné zkoušce šel s kamarády do venkovské hospody. Z pití se mu udělalo špatně a několikrát musel běžet na dvůr. Druhý den marně hledal vysvědčení a tak šel do školy si nechat vystavit duplikát. Tehdy zažil největší ostudu: pan ředitel mu předal původní znečištěné vysvědčení. Jeden sedlák je našel na hnojišti a poslal do školy.

Proč nenosil tyrolské krátké kalhoty?
Neměl rád slunce a v jeho případě považoval bílá obnažená lýtka v tomto typickém kroji za nedůstojná. Z toho samého důvodu ho nikdo neviděl bez oděvu. Odmítal i rentgen a masáže.

Hitlerův způsob života byl sparťánský. Jedl jen bezmasá jídla a nepil kávu, černý čaj ani alkohol. Nikdy nenosil šperky, ani náramkové hodinky. Měl slabost pro fazole, později hrách a čočku, pil hlavně lipový čaj.

"Svědectví stenografky nám ukazuje A.Hitlera žijícího a jednajícího, odhaluje intimní stránky jeho osobnosti, umožňuje nám vstoupit do nejužšího kruhu jeho rodiny a spolupracovníků," píše se na přebalu knihy a já to můžu potvrdit.
 


Komentáře

1 čtenář čtenář | 22. června 2011 v 23:23

Že měl mimořádnou vůli, to nám všem svými činy později ukázal. A ty jeho ostatní slabosti ukazují, že to byl taky jenom člověk....
Nemusím ho, raději o něm nečtu, nesnažím se ho pochopit. Mám odpor ke všemu,z čeho jenom dýchne německý jazyk .... a jsem přesvědčen, že je to právě jeho osobou...

2 pepin pepin | 23. června 2011 v 7:29

Od stejného vydavatelství se mi podařilo sehnat (ještě před soudním nařízením stažení výtisků z prodeje) Hitlerův Mein Kampf. O zrůdnosti některých autorových myšlenek není pochyb, ale např. jeho názor na zbytečnost parlamentní demokracie, protože je pouze "spolčením tupců" je přinejmenším nadčasový. Otázkou zůstává, kolik zvěrstev druhé světové války má na svědomí vlastní Hitlerova zvrácenost a jaký podíl na tom měla předchozí prohraná válka a politicko-ekonomické prostředí tehdejšího Německa. Až se do podobné situace dostane jiný stát, musíme počítat s tím, že dojde ke zrození nových hitlerů. To je pro mě osobně nejdůležitější odkaz z Mein Kampf.

3 Joskon Joskon | 24. června 2011 v 12:09

Mažu.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama