Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Zastupitelstvo 16.9.2011- úvod

18. září 2011 v 18:32 | Joskon |  Obec-věc veřejná
Vážení spoluobčané,
je mojí milou povinností Vás seznámit s průběhem pátečního zasedání zastupitelstva a protože se toho tam událo hodně, po dnešním úvodu budou následovat ještě dvě samostatné kapitoly:

1/ ZŠ a MŠ- rozbor hospodaření, hlasování o návrhu odejmutí osobního hodnocení, hlasování o návrhu odvolání ředitelky.
2/ Prodej nemovitosti č.50.
Zasedání mělo snad jen jediný nedostatek, že si jen málo lidí přišlo zkontrolovat, jak jimi zvolení zástupci pečují o jejich blaho, jak rozumně a účelně nakládají s obecním majetkem.
Asi nikoho ze zasvěcených nepřekvapím, když prohlásím, že starosta Pi.áček, místostarostka a právník Mikulec neobstáli.
Ten, kdo exceloval, byla paní Vladimíra Kvasničková /ATA/. Kdyby nebylo jejích vstupů do jednání
1/ tak by obec prodala pozemek, který ji nepatří
2/ tak obec provedla nevýhodnou výměnu pozemku, na kterém má současný majitel zástavní právo.
3/ Upozornila na nevhodnost prodávat samostatně zahradu za barákem č.p.50- bývalé holičství, navíc objevila další parcelu, která je taky součástí zahrady a není uvedena v záměru o odprodeji / bude samostatný článek/.
Nutno dodat, že tak učinila v součinnosti se zastupiteli za Nezávislé a A.Zemkovou. Přímo se naskýtá otázka: Proč se ti odpovědní při přípravě materiálů na zasedání nepodívají do katastru? Co vůbec dělají v pracovní době?
Hlavním a taky nejdéle probíraným tématem byla škola, spíše osoba ředitelky a její vystupování coby manažerky ke zřizovateli- tj. obci. Důrazně, po zopakování údajů ze zprávy finanční komise a faktu, že se ředitelka pět měsíců neuráčila přijít vysvětlit nesrovnalosti v hospodaření, se zastupitel za Nezávislé Milan Kvasnička rozhodl k návrhu pro radu obce na odvolání ředitelky. Jeho argumenty byly natolik přesvědčivé, že i následné hlasování dopadlo pozitivně, tzn. špatně pro ředitelku. Já zprávu finanční komise mám k dispozici a jsou tam neuvěřitelné věci. K tomuto bodu bude samostatný článek a dokument bude jeho součástí.

A teď něco pro odlehčenou.
Místostarostka: Zrovna tento týden sem sa dívala do kalendářa a našla sem tam, že Dr. Smýkal má 85 roků. Víte, on byl minule na setkání důchodců, on je nevidomý a jezdí sa sem dívat na rodný barák, co už nestójí. My by sme mu mohli dat cenu obce, kdo je pro?
Starosta P. /SP/: Ono to není spojené s žádným finančním obnosem, dostane jen talíře od Mošťka.
Já bych si představoval, že když už se cena obce uděluje, tak by měla být vyhlášena kritéria pro udělení a taky termín, občané by měli mít možnost navrhnout své kandidáty a měla by být jmenována komise, které by návrhy posoudila. Oceněný občan by měl mít vstup zdarma na akce pořádané obcí, klubem, TJ,.. Měl by dostat každoročně vstupenky na jízdu králů. Posílal by se mu zpravodaj atd.

Stručně:
V.Kovář: Kolik stála hřbitovní zídka?
SP: Bylo to laciné, cifru ti ale neřeknu.
V.Kovář: To jsi mně už říkal před 3 měsíci.

Slávoš Moštěk: Za 50 tisíc měsíčně, by jsi se mohl přijít podívat k nám na barák a dodržet, co jsi slíbil.
SP: S člověkem, co nevlastní ve Vlčnově nemovitost a ani tu nemá trvalé bydliště, se bavit nebudu.

Brandýsová: Nedělej v tom bordel. / Asi její jediná slova během celého zasedání./

SP: Do Francie pojedu za vlastní peníze. Všechny cesty si platím sám.

Tolik zatím na úvod a abychom Vás, posluchače rádia, nezahltili informacemi, vyjde v polovině týdne další pokračování. Rádio Ulambátar je všude tam, kde se něco děje. Alespoň se snaží být.
 


Komentáře

1 dotaz dotaz | 18. září 2011 v 21:12 | Reagovat

To se tam v pátek natáčel Silvestr?Šak to mosela  byt sila!

2 mongolka mongolka | 18. září 2011 v 23:05 | Reagovat

Pyjus má opravdu 5P: Pijáček - pěkně pokrytecký pi*us politik.

3 brekeke brekeke | 19. září 2011 v 8:10 | Reagovat

Jak čtu,tož sa jednalo o jakémsi ocenění obce.O tom chlapovi sem nikdy neslyšél.To sa Marta zas chce vprdnůt k dědovi  na oslavu narozenin a potřebuje kromě pugéty eště neco mět v ruce?

4 tak tak tak tak | 19. září 2011 v 10:46 | Reagovat

[3]: Taky bych řekl,že by mělo být návrhů víc,aby bylo z čeho vybírat.Připadalo by mně to normálnější,než když Marta řekne jedno jméno a je to hned schválené.

5 diviš diviš | 19. září 2011 v 11:18 | Reagovat

vygooglik jsem si pana Smýkala a jsem rozhodně pro udělení ceny obce. Rozhodně si to více zaslouží než Jilík a Chvílíček, již nositelé nějakých cen(myslím si, že dokonce jeden je i čestný občan).
Osobně bych klidně navrhl Vozára, bývalého kameramana obecního dění. proč jeho nahrávky nejsou volně k dispozici - to je otázka k dlouhé diskuzi.

Jinak jsem proti tomu, aby občané nominovali své favority na čestné občany a na nositele ceny obce. Od toho máme přece zastupitele. To bysme mohli potom už naše zastupitelstvo a radu rozpustit. Vláda lidu!

6 šťúral šťúral | 19. září 2011 v 12:01 | Reagovat

[5]: Věděli zastupitelé,že mají někoho navrhovat? V programu takový bod projednávání nebyl napsaný.

7 ATA ATA | 19. září 2011 v 18:19 | Reagovat

Po minulém zastupitelstvu  Michal Slinták psal na rádiu – přijďte a podpořte nás.  Bohužel, počet příchozích mluví jasně – není zájem se účastnit. Tak se pokusím z mé strany  alespoň o pár názorů či dojmů.

8 ATA ATA | 19. září 2011 v 18:34 | Reagovat

...“Tak jak Vám nejde o zlepšení kvality školy, tak Vám nejde ani o zlepšení práce obecního úřadu. Vy totiž nepředkládáte žádné podnětné návrhy na zlepšení, ale pouze lživě obviňujete a urážíte starostu včetně některých zastupitelů a ředitelku školy“.... – citace z minulého  článku  osoby píšící pod nickem „nezavislý“.  A protože už před tímto jsem dala slib, tak jsem tedy  šla na zastupitelstvo dávat podněty a zlepšovat práci obecního úřadu:):):)
Po  schvalování záruky za projekt rekonstrukce stadionu TJ Včnov, rozpočtových opatření a nudného přednesu o plnění usnesení, kdy se klížil kde komu zrak, jsem si přišla na své a mohla jsem dle výzvy anonymního „nezávislého“ začít „zkvalitňovat“.
 Doufám, že pan Janča, který požadoval odprodej  dvou metrů zastavěného obecního pozemku, se na mě nebude zlobit, že jsem zapříčinila odsunutí  schválení jeho žádosti. Ale když Michal Slinták se ptal starosty, jak může obec  prodávat parcelu, kterou nenašel v evidenci  katastru, a já slyšela úplně „ujetou“ odpověď, jak je všechno v pořádku, tak to má být a žádné problémy nebudou –  zvedla jsem ruku do diskuze!!! Po několika prvních větách o tom, že mají všechno špatně včetně základního zveřejnění, jak mohou prodávat nemovitost, kterou nemají na listu vlastnickém atd.(ne, žádná pomluva!) – musím uznat, že starosta se velmi rychle správně zorientovat v tom, „vo co gou“, a zařadil zpátečku. Což nebyl styl  obecního patlala (že by autora tohoto od základu chybného  obecního veledíla :):):) ???nevím!) Jeho snaha říct něco k věci   ztroskotala stejně jako plané plkotání místostarostky, že když nebude smlouva v pořádku, tak ji katastrální úřad nevloží (v tomto případě opět chybné vyhodnocení). Bylo schváleno nové zveřejnění a prodej bude projednán (jistě pozitivně) příště. Panu Jančovi bude odměnou za čekání smlouva, která nebude v relativní neplatnosti a napadnutelná tak jako ta, která mu původně  „hrozila“.
Můj dojem – hmmm, starosta umí neuvěřitelným důvěryhodným  způsobem přesvědčovat  o úplných kravinách. Padla otázka, zda máme jistotu, jestli nemáme na obci víc takových špatně uzavřených smluv. Odpověď – jistotu nemáme (tak toto byla od starosty opravdu  přímá odpověď)!

9 ATA ATA | 19. září 2011 v 18:56 | Reagovat

Aby mohli zastupitelé správně žádosti posoudit, musí mít dostatečné podklady. Osobně si nemyslím, že byl dostatečným podkladem v jednom z případů snímek katastrální mapy s vyznačením pozemků ke směně – žádná důvodová zpráva, žádná žádost. Pro většinu otázka co to je? kde to je? proč to je? Ve zdůvodnění starosty mně osobně vadilo jmenování žadatele jako vlastníka (přitom se jednalo o spoluvlastníka). Mělo zaznít,že na pozemku nabízeném ke směně vázne zástavní právo. Nějak jsem to všechno neslyšela, tak jsem na to upozornila. Prý to na obci vědí a bude všechno v pořádku – proč neřekli takové podstatné informace hned, o tom je zbytečné  polemizovat.
Doporučuji zatupitelům vyžadovat zaslání veškerých podkladů v patřičném daném termínu. Ne průběžně. Určitě by ke každému předmětu projednání měla být důvodová zpráva, která by rozhodně usnadnila práci.

10 ATA ATA | 19. září 2011 v 19:01 | Reagovat

Z majetkoprávních záležitostí určitě stojí za zmínku  ještě prodej  rodinného domu  č.p. 50, souvisejících  pozemků p.č. 927 a p.č. 928, vše v k.ú. Vlčnov. Tomuto bude věnován další článek.
Možná:):):) jste někteří zvědaví, co nového se školou – nahodíme asi zítra.
Byla bych ráda, kdyby se ke mně připojili další zúčastnění, a doplnili své postřehy.

11 internetový slídil internetový slídil | 19. září 2011 v 19:17 | Reagovat

Spolu s materiály k zastupitelstvu dostali naši vyvolení i kalkulaci ceny knihy, která by měla vyjít v roce 2014 k výročí 750 let od první písemné zmínky. No, čin je to jistě bohulibý, ale ta cena, pánové! Při nákladu 1000 ks výtisků, z toho 50 ks vázaných v semiši s ražbou obecního znaku, by celková cena zněla na částku necelých jeden milion korun! Když se podívám po své obci, kdy se musí kvůli vysoké ceně elektrické energie zhasínat na některých místech veřejné osvětlení, tak prostě je to nášup. Drtivou většinu honorářů za knihu si vezmou přespolní autoři, u nás zůstane akorát faktura k proplacení.

12 zvědavec zvědavec | 19. září 2011 v 19:24 | Reagovat

[11]:Jaků knížku máš na mysli? Já mám doma plnů knihovnu knih a taky mám tu od dr. Metoděje Zemka, kterou by stačilo jenom aktualizovat. Stejně sa tady nic neděje.

13 ostravak ostravak | 19. září 2011 v 20:01 | Reagovat

[11]: Ja sa divim,že sa divite! Tož do pěruna, šak ste nejaka velmoc! Knižka by měla byt ,bo ty stare už su ohleděne! A všeci chceme nejak žit.Proč ne kamoši!Dycky se to sejde mět co narvat do darkoveho balička.Tož nedělejte hňupy že nerozumite!

14 IF IF | 19. září 2011 v 22:18 | Reagovat

ATA , děkujeme! Je to velmi dobrá práce pro tuto vesnici.

15 ach jo ach jo | 20. září 2011 v 10:26 | Reagovat

Ještě že na obci vedení  nemá problémy a umí brat výplatu. Tam chybu neudělají!

16 říká sa říká sa | 20. září 2011 v 12:27 | Reagovat

Po dědině jede,že v pátek byli všeci proti ředitelce.Tak jak to tam bylo?Jenže Pijáček je před lidima proti,ale za zádama  potom ju zas stejně bude chránit!

17 našeptávač. našeptávač. | 20. září 2011 v 13:44 | Reagovat

[14]:A prd. My si naši dědinu rozvracet nenecháme.

18 junior junior | 20. září 2011 v 14:22 | Reagovat

[17]: Máš pravdu.S naší vládou blbců hned tak něco nezatřese.Ta má pevné kořeny.

19 huhuhurááá huhuhurááá | 20. září 2011 v 15:19 | Reagovat

[17]: Ani dědinu, ani vlast! Za soudruha Pijáčka a jeho stranu na věky věků!

20 kuze kuze | 20. září 2011 v 20:40 | Reagovat

Pošlete už konečně toho pičáčka i s jeho Martunkou do hrdele! Jejich bordelu už bylo až až !!!

21 očko očko | 21. září 2011 v 16:49 | Reagovat

[Smazaný komentář] Na zastupitelstvu si potřípal demonstrativně rukou jen s některýma.Asi si myslel,že dá tak najevo na kom mu záleží,ale spíš se tím ztrapnil.

22 říká sa říká sa | 21. září 2011 v 18:16 | Reagovat

[21]: Proč jenom při tom?Ten byl prý trapný a k smíchu celý večer.

23 pičáčkovec pičáčkovec | 21. září 2011 v 21:20 | Reagovat

Jeho místo je co nejblíž ke světlu.

24 blbeček blbeček | 22. září 2011 v 11:54 | Reagovat

[23]: Proč ke světlu?Šak sa přeca fotí bleskem!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama