Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Kam s přeběhlíky?

8. října 2011 v 20:44 | Miloslav Štěrba |  Miloslav Štěrba
Odchod Jiřího Paroubka a jeho boys z opoziční ČSSD způsobil výskyt nejrůznějších dohadů a spekulací. Mezi ně patří srovnání exšéfa sociálních demokratů s jeho temným přízrakem - dvojicí Melčák a Pohanka.


Jiří Paroubek se brání tvrzením, že zůstává i nadále v opozici vůči pravicové vládě. Má pravdu. Slavná dvojice svým zběhnutím umožnila vznik Topolánkovy vlády a určitě způsobila krušné chvíle pro jinak slušného a řádně žijícího Jiřího Paroubka.

Kdo si alespoň občas přečte noviny či nevypíná po sportovním zpravodajství okamžitě televizi, zaručeně pozoruje mimo stavu vody na českých řekách i stav špinavé pěny na sociálně demokratických vodách. Problém dua Sobotka-Hašek vystřídala kauza severomoravského hejtmana, s jeho neposlušností a neochotou podřídit se stranickému programu a umožnit privatizaci okresní nemocnice. Zdravotnictví totiž ční jako maják nad touto stranou. Poplatky jí umožnily vyhrát krajské volby, a i dnešní strašení národa ze strany vládní koalice o potřebě rozdělit lékařskou péči na standardní a nadstandardní slibovalo úspěch v příštích volbách. I když se jaksi rozmělnily a upadají do zapomnění aktivity Davida Ratha, dnešní postup hejtmana Jaroslava Palase vyvolává pochybnosti o principiálnosti politiky ČSSD ve zdravotnictví.

Zakalené a zpěněné vody ČSSD křižuje už dlouho Miloš Zeman na své vysočinské jachtě. Teď se nám z pražských doků vynořilo nové plavidlo: křižník jménem Paroubek. Jeho dělo už vystřelilo první granát na sociálnědemokratický lidový dům s populistickou třaskavou národní trhavinou: Národní socialisté a levice 21. století. Toť nový název jeho slibované strany. Také prý Jiří Paroubek projevil zájem o odpadlíka z VV pana Škárku. A zřejmě se brzy dovíme, zda je tento exčlen VV spíše národovec nebo levičák, pro 21. století? Zatím se pan Škárka v politice neprofiloval, jako vystudovaný pedagog si to vyzkoušel i v ODS, a až na souběžnou aktivitu s paní Kočí o jeho levicovém směřování nevím nic.

Kdo ví, jaký smysl má podpora od dalších Paroubkových osobností, exhokejisty a pak šéfa severočeských sociálních demokratů. Jiří Šlégr se v politice určitě necítí tak jistě jako ve společnosti své nové manželky či rovnou v obranném pásmu na ledě. Jak se osvědčí nový levicově říznutý politik Petr Benda, bůh suď. Jak se daří jeho manželce, nevím. Snad jen, že k řadě nemovitostí v Teplicích brzy přibudou další, jak mají krajští sociálnědemokratičtí lídři zvykem, a to nejen v severních Čechách.

Jiří Paroubek zajisté brzy zamíří do Slušovic, kam už pravidelně putuje Zeman i Bobošíková. Zvláště, když bude chtít oslovit nejen české voliče. Zejména bude potřebovat vysedět nějakou sváteční mši na Velehradě. Klausovi zde odvádí slušnou práci jeho vzorná manželka, a Paroubkova choť ze slováckých Podolí je zárukou, že nejen pan Graubner, ale i nově aktivní hlava českých katolíků pan Duka na ní se zalíbením upře své zkušené oči.

Jenže do starých politických vod vstupuje Jiří Paroubek v omšelých galoších. Už dávno mu pytlačí v národoveckých vodách daleko důraznější exmyslivci. A také jeho známé papaláštví sotva vyvolá odezvu u levicově zaměřených intelektuálů. A po další skutečné levici tu není ani vidu, ani slechu. Snad jen komunisté jsou v kursu, soupeří s ODS o druhé místo na pomyslném žebříčku popularity, a z jejich řad se sotva ozve potlesk pro nastupující "levicovou" hvězdu, třebaže má zabarvení 21. století. Což komunistům schází, a možná by si mohli časem vzít příklad z 09 a 21. století.

Ještě že je Jiří Paroubek pracovitý. Třeba najde uplatnění jako spisovatel, i když má v oblibě knihy se svými fotografiemi, a to zrovna nemusím. Nicméně se rád dočtu, a určitě mi to novináři zprostředkují bez potřeby investovat do tohoto druhu literatury, že nás Jiří Paroubek obšťastní novými potřebnými myšlenkami, abychom i my mohli jednou nakupovat u Diora.
 


Komentáře

1 radioulambatar radioulambatar | 8. října 2011 v 21:32 | Reagovat

Rádio Ulambátar přeje M.Štěrbovi k jeho zítřejším narozeninám zdraví, pohodu, štěstí na cestách.

2 pepin pepin | 9. října 2011 v 15:06 | Reagovat

Absenci "moderní" levice se Jiří Paroubek jednoduše pokusil uchopit. Bohužel zase po svém. Na národně-sociální notu totiž v časech krize občané slýchavají. Už jednou se to podařilo např. v NSDAP. A odezva byla kolosální.
Pravdou zůstává, že na politickém poli není v současné době zhruba pro polovinu národa volitelná levicová strana. ČSSD přestávají lidé důvěřovat ve světle posledních "ústupků", včetně její neschopnosti zformulovat moderní levicovou koncepci a tuzemská porevoluční mládež má ze škol naočkován v hlavách možný návrat rudého teroru komunistů, kterému je třeba zabránit všemi prostředky. Tento přístup byl cítit již při minulých parlamentních volbách, které vynesly do vlády Věci veřejné, jakožto středo-levou stranu během voleb (po volbách však pouhá figurka v pravicové vládě).
I průměrný český volič se vyvíjí. Bohužel až tehdy, když začne mít hlad. To bude brzy. Dovolil bych si malinkou prognózu. Momentální pravicová šaškárna s privatizací našeho zdraví, stáří, vzdělání a pokusu odpovědně "konsolidovat" zlodějiny a mamonářství na vrub hospodárných občanů nebude mít dlouhého trvání. To urychlí i destrukce eurozóny. Do dvou-tří let očekávám vznik spíše středo-levé strany s doposud neslýchaným politickým programem, kterou založí mladí (u nás narození po sametu). Dnes je k tomu ještě nic nenutí. Pravděpodobně čekají na to, až bude každý druhý do 25 let nezaměstnaný, tak jako ve Španělsku či v Řecku...

3 Joskon Joskon | 9. října 2011 v 16:21 | Reagovat

Paroubek sice půjde do voleb za 3 roky s novou stranou, a domnívám se, že úspěchem bude překročení 5 procent. hranice a vstup do sněmovny. Pak v případě vítězství ČSSD stejně bude muset se soc.dem. spolupracovat, což by bylo problematické pro oba. Více je asi pravda, že si chce jenom zajistit živobytí, protože soc. dem. by ho na kandidátku už nepostavila a jeho nová rodina a náročná manželka z Popovic by s důchodem nevystačila.

4 Joskon Joskon | 9. října 2011 v 16:56 | Reagovat

Oprava: manželka z Podolí. Její matka prý dokonce jeden čas na ZŠ ve Vlčnově učila.

5 ATA ATA | 9. října 2011 v 17:26 | Reagovat

Joskone, mohl  bys nahodit článek na téma založení nových lidoveckých stránek  - a to na podkladě příspěvku Tondy Pešla (bod 62)? Měla bych (předpokládám nejen já)  dotazy na  představy o provozu a programu. Rozhodně  mě toto domácí téma zajímá víc, než kam se vrtne Paroubek, aby se měl dobře, a s kolika penězi měsíčně vyjde jeho stará.

6 Joskon Joskon | 9. října 2011 v 17:37 | Reagovat

Už se stalo. Ty mi čteš myšlenky. Dojdi se napít zázračné vody z Lurd. Mám pro tebe i knížku s věnováním.

7 pepin pepin | 10. října 2011 v 8:57 | Reagovat

[6]: Máš u mě malé bezvýznamné mínus. Taky bych si lokl.

8 ! ! | 10. října 2011 v 9:08 | Reagovat

[7]:  Pozor, u Joskona to není krycí název pro  slivovici, to je opravdu voda. Prý vhodná také k potírání!

9 jarka jarka | 10. října 2011 v 10:31 | Reagovat

[3]: Je mně jedno kde učila čí matka. pokud jsou pro tebe takové věci podstatné, tož pro mne ne. Tohle je o ho...

10 vlčnovská děvčica vlčnovská děvčica | 10. října 2011 v 10:48 | Reagovat

[8]: Mohu potvrdit. Po vnějším použití mne napadají už jen samé svaté myšlenky.

11 přebralsson přebralsson | 10. října 2011 v 12:41 | Reagovat

[10]: A co sa ti stalo po vnitřním použití?

12 dochtor z hor dochtor z hor | 10. října 2011 v 12:49 | Reagovat

[11]: Najspíš sa zatáhla a je znova za pannu! Tož nekup to!Šak v Americe baby za to obnovéní platí těžké doláče!

13 vdaná vdaná | 10. října 2011 v 13:03 | Reagovat

[12]: Jestli je to tak, tak bych odkúpila jednu štamprlu pro mojého starého, ať se mu zatáhne huba. Ty jeho blbé  kecy se už  nedají poslouchat!

14 Joskon Joskon | 10. října 2011 v 21:34 | Reagovat

[7]:Mám ještě tak poslední dvě deci, dojdi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama