Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Napnutá guma v trenkách našeho starosty

23. listopadu 2011 v 21:51 | IF |  Články
Sen mnoha Vlčnovjanů. Napnutá guma v trenkách našeho starosty Jana Pijáčka aneb Jak na vlka.

"JSEM NAPJATÝ JAKO GUMA V TRENKÁCH. PŘIZNÁM SE,ŽE JE TO JEDEN Z MÝCH ŽIVOTNÍCH SNŮ, KTERÝ SE MI TEĎ MOŽNÁ SPLNÍ," starosta Vlčnova Jan Pijáček, 23.11.2011, Slovácký deník.

Tak je to tady milí Vlčáci, napjatá guma v trenkách našeho starosty způsobí již navždy zvětšení trenýrek nás všech. Tím pádem dojde k volnějšímu proudění svěžího průvanu kolem vašich přirození. Konečně se tak po dlouhých létech útlaku může volně spustit i váš šourek. Konečně se může "fresh air" bezpečně dostat i mezi vaše věčně nevětrané půlky. Vždyť zbavit se "vlka" je sen nejenom nás Vlčnovjanů, ale i celého okolí a troufnu si přihodit, že vlastně celé světové populace - asi nejen mužů. Tak dlouho lidstvo tápalo co s tím a hle, až náš pan starosta na to přišel. V jednoduchosti je skryta genialita! Stačí si jen napnou gumu v trenkách a tím dát průchod hojivému čerstvému vzduchu. Už chybí jen prd, ten, jak někdo tvrdí, je lepší než pět doktorů.
Ale pozóóór!!! Není to tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo! K tomu, aby se vám guma v trenkách řádně napnula, musíte vykonat něco zcela výjimečného! A to už není jenom tak! Totiž až náš pan starosta objevil ten významný fenomén, který toto napnutí gumy v trenkách způsobí zcela bezpečně.
Ano, milí Vlčnovjané, nepletete se !Tím významným fenoménem je, jen a pouze NAŠE JÍZDA KRÁLŮ !!! Nějaký takový nebo podobný fenomén musíte přihlásit na UNESCO a to to možná schválí a potom se všichni zbavíme těch našich nenažraných vlků. (Trochu čerstvého průvanu na vlky cizáků, ale opravdu jen trošku, jen tak na jedno varle, necháme Hluku a Kunovicím. Těm ostatním bych nechal jen zdravý prd.)
Milí Vlčnovjané, až k nám z Bali dorazí ten závan čerstvého mořského vzduchu, tak nezapomeňte se podívat do trének a pomodlete se v duchu (ale neškrábejte se při tom v p…. uchu): "Ó děkujeme Vám pane starosto, že jste přišel na to, jak nás zbavit vlků."
Milí Vlčnovjané, toto pojednání píšu proto, že si myslím, že výše uvedený citát pana Pijáčka zveřejněný v regionálním tisku, je tak ubohý, že není nic, co by ho mohlo překonat. A zvláště celou tuto záležitost vrhl do takové žumpy, že se to jen tak nevidí a neslyší! A takové výroky z úst našeho starosty z nás Vlčnovjanů dělají Mongoly, nejenom v našem regionu! Když jsem si to přečetl, hodně jsem se styděl.
Vlčnovu i jízdě králů fandím a to je celé.


Související článek:
 


Komentáře

1 Kostěj Kostěj | 23. listopadu 2011 v 23:00 | Reagovat

Při té hlášce,co dal starosta do novin,musí být každému jasné,proč má jenom základní vzdělání!

2 názor názor | 23. listopadu 2011 v 23:26 | Reagovat

[1]: Chtěl být asi vtipný. Vylezl z toho  trapný!

3 hlas lidu hlas lidu | 24. listopadu 2011 v 7:18 | Reagovat

[1]: Nebylo by špatné,když se pořád chce předvádět a někam něco říkat,aby o tom taky trochu přemýšlel.Sice za ty roky co se drží u koryta  se mluvit naučil , ale ten obsah je často jak z pomocné.

4 mATAhari mATAhari | 24. listopadu 2011 v 8:40 | Reagovat

Jízda králů jako součástí nehmotného kulturního dědictví světa.

Když píšu tento článek, tak se neví, zda bude jízda králů přijata jako součást Nehmotného kulturního dědictví světa, nicméně čtenář tohoto článku už to bude vědět.

Jízda králů ve Vlčnově je světový fenomén, který nemá nikde obdoby. Doufám, že potom někdo napíše, že nemám pravdu, protože tam a tam se jízda král jezdí, ale není to jízda králů ale pochod mládenců, děje se v mongolské stepi a při něm jsou bráni za dospělé místní junáci. Ale proč ne, země je kulatá a díky mediím už známe skoro vše.

Zpátky k té naší jízdě králů. Je otázkou, zda je naše místní sláva natolik světová, že si toto ocenění zaslouží. Vezmu to od lesa, tzn. od dolního konce a trochu zeširoka. Pokud jakýkoliv návštěvník přijede do Vlčnova v obyčejný pracovní den, potká jej ospalá obec typická pro spoustu jiných obcí. Nic, co by naznačovalo, že se tady jeden víkend v roce děje něco natolik netypického, co by stálo za pozornost. Děti jdou do školy, dospělí za svým cílem a tetiny po obchodech. Už dávno se tady nechodí v kroji, dokonce už ani do kostela, všichni chodí „po pansku“. Potkat babičku ve fjertůšku je skoro nemožné a během několika let se to stane úplně nemožným. Na rovinu, kdo měl na sobě kroj, tak ví, že je kroj krásný, že je ozdobou naší obce a že je rodinným zlatem obce, ale že je STRAŠNĚ nepohodlný. Na běžné nošení se to prostě nehodí. A to mám na mysli i ty varianty přizpůsobené běžnému životu. Na plese a o jízdě králů je vidět kroj slavností a obřadní a pro normální život nepoužitelný. Zkuste se zeptat holek v naškrobených sukních, kam chodí na záchod?

Znalec Vlčnova anebo kdo umí dělat s googlem si projde ulici Rybářskou, aby viděl nadzemní komoru a pár typických domků a potom se vydá do búd.  Všude zavřeno a exkurze po naší obci může skončit.  Jen tak na okraj – když se tůlám po jiných obcích znějících světově (Mistřín - dechovka, Dolní Bojanovice – taky dechovka, Petrov – plže, Strážnice – festival.. ), tak je to všude stejné. Takže se nemusíme chytat za nos, že si o nás ten turista pomyslí něco špatného.  

Pokud přijede o posledním víkendu v květnu, tak vidí úplně jiný Vlčnov – plný barev, krojů, papírových růží a podobně.

--------

Mezitím mezi psaním článku uběhly dva dny, starosta se mezitím mediálně zviditelnil „napnutou gumou v trenýrkách“ a výsledek jednání komise UNESCO v Bali je stále nejistý.
Přiznám se, že trochu se mnou hýbou emoce, protože se v té záplavě mediálních informací ztrácí to nejdůležitější: pokud nebudou VIP hosti, pokud nebude Společnost jízdy králů a ty další atrakce kolem tohoto svátku, KLUCI STEJNĚ ZA POMOCI SVÝCH RODIČŮ NASEDNOU NA KONĚ A VYJEDOU. Navzdory těmto VIP lidem, kteří si myslí, že my (VIP) jsme jízda králů a jízda králů bez nás není!

JÍZDA KRÁLŮ NENÍ PIJÁČEK A JEHO ANSÁMBL, JÍZDA KRÁLŮ JSOU TY KLUCI NA KONÍCH!

Nějak se nám ztratil smysl tohoto „obřadu dospělosti“. Stáváme se divadlem pro pozvané a platící návštěvníky, kteří k nám přijedou. Za své peníze chtějí zábavu a taky ji dostanou. Velký cirkus v ulicích Vlčnova. Šapitó pod širým nebem. S klauny, jezdkyní na koni a akrobaty, cukrovou vatou a vypelichaným medvědem.

Omlouvám se, že jsem svůj článek nedokončil, že ty dvě poloviny na sebe nenavazují, ale s první polovinou jsem si dal hodně práce a nechtělo se mi to mazat. Snad čas a chuť mi dovolí napsat více.

5 dědáček dědáček | 24. listopadu 2011 v 8:59 | Reagovat

[4]:
Jízda králů kdysi patřila Vlčnovjanom a ti ju chystali,že ju  měli v srdci.Teď sů do teho nahánění aj dyž nechců!Enom aby pár našich si mohlo honit trika!Už to néni Jízd králů,už je to enem Jízda Pijáčka a jeho družina je pár rodin. Nacpali nás za výlohu a my jak levné ku..y  sa na povel natřásáme!A největší prospěch z teho majů  jak obyčejně  pasáci!

6 občan občan | 24. listopadu 2011 v 9:54 | Reagovat

[5]: A pak když si chceme udělat pár fotek, tak nás vyženou, že je to jen pro zvané. Vzpomínám si na článek Zdeni koníčka - někde to psal, že si chtěl pořídit fotky letošního krále a někdo z organizačního týmu ho takhle odbyl. A to už je síla, to už je opravdu moc.
Takovéhle divadlo já tady nechcu.

7 inostranec inostranec | 24. listopadu 2011 v 10:07 | Reagovat

Hlavně se všeci kolem té vaší jízdy neposerte!Když byste ji neměli,tak nedosahujete zdaleka úrovně okolních obcí!O vašem vedení ani nemluvím!

8 pepin pepin | 24. listopadu 2011 v 10:48 | Reagovat

Mohli bychom posuzovat, v jaké míře si může starosta dovolit "citově zabarvovat" své obrazy životních snů v regionálním tisku, ale nemělo by nám ujít, že peníze jsou až na prvním místě. Jestli se nepletu, tak před čtrnácti dny vyhlásila ředitelka UNESCA Bokovová, že pozastavují veškeré programy, které vyžadují financování z rozpočtu organizace. Důvodem je výpadek minimálně pětiny příjmů UNESCA, protože USA, Izrael a možná i Kanada přestaly organizaci financovat z důvodu přijetí Palestiny za řádného člena UNESCA. Nedělám si iluze, že Jízda králů by měla být někdy v budoucnu financována přímo z rozpočtu UNESCA. Zapsání Jízdy do seznamu kulturního dědictví může maximálně zvýšit šance na dotace a podporu od místních úřadů. A aby mohl kraj nebo ministerstvo něco dotovat, musí na to mít peníze - což se mi nějak v horizontu následujících desetiletí nijak optimisticky nejeví. Vlků nás v napnutých trenkách tedy ani čerstvý mořský vzduch nezbaví. Zdá se mi, že více než si pomůže samotná Jízda králů prestižním glejtem, si pomůže jeden pán, který okázale dokáže v tisku odprezentovat práci NÚLK ve Strážnici. Už si pomalu zvykejme, že dnes může být všechno naruby - v tomto případě nesvětí účel prostředky, ale prostředky účel ;-)

9 Přáníčko Přáníčko | 24. listopadu 2011 v 10:53 | Reagovat

[7]:

[8]: JENDO,DRŽÍM PALEČKY,AŤ NÁM TO VÝJDE!

10 tak tak tak tak | 24. listopadu 2011 v 11:05 | Reagovat

9   Ještě napiš,kolik z toho ty a tvoje famílie za celé roky nadojíte!Nebo stačí napsat příjmení,zbytek bude jasný!

11 dolňan i horňan dolňan i horňan | 24. listopadu 2011 v 11:34 | Reagovat

[8]:
Drahý pepine, souhlasím s větou: Peníze jsou až na prvním místě. Tady to není jenom o nějakém diplomu, který bude viset někde na obecním úřadu, ale o celém systému nastavení financování „Nehmotného kulturního bohatství světa“. Pokud si přečteš Úmluvu o zachování …., tak jedním z článků je Zachování nemateriálního kulturního dědictví na národní úrovni. Což jsou hlavně peníze a způsob, jakým budou vynaloženy. Ano, o peníze jde až v první řadě.

A k vyjádření  ředitelky Bokovové ti řeknu pouze toto: slova se mluví a řeky tečou. Politici mluví, ale institut funguje dál. Navzdory politikům a jejich prohlášení.

Platit či neplatit? Jednou se ta ruka natáhla a na dlaň se vysypaly nějaké drobné. Dneska už se šustí bankovkami. Kam jdou?

12 umluva umluva | 24. listopadu 2011 v 11:35 | Reagovat

http://www.unesco.org/culture/ich/doc/src/00009-CS-PDF.pdf

13 ťuky ťuky ťuky ťuky | 24. listopadu 2011 v 11:36 | Reagovat

[9]: Správně maličká z mateřské školičky,pěkně drž palečky!Když budeš mět ráda strýčínka Jeníčka,tak ti třeba zase někdy udělá ve školičce při stávkování učitelů svačinku a budete si hrát paci paci.

14 raz dva tři - šou dva tři raz dva tři - šou dva tři | 24. listopadu 2011 v 12:04 | Reagovat

Přečtěte si rozhovor s mongolským svatým!

http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/starosta-vlcnova-jan-pijacekzapis-do-unesco-nic.html

15 dotaz dotaz | 24. listopadu 2011 v 12:26 | Reagovat

[14]: Můžete mě tady doplnit,kdy pan starosta Pijáček tu jízdu vymyslel? Nikde jsem se to nedočetla.

16 pepin pepin | 24. listopadu 2011 v 12:27 | Reagovat

[11]: Bylo by to krásné, považovat financování kulturních tradic za jakýsi mandatorní a neochvějný výdaj na národní či mezinárodní úrovni. Jak je vidět, "nejcivilizovanější" prdel světa zvaná Spojené státy nemá s porušením čl. 26 Úmluvy žádný problém, podobně jako neřeší nejsilnější ekonomika světa (tj. čínská) nějaké problémy s porušováním lidských práv...
Nechci být špatným prorokem, ale budu ;-) Pro většinu rozkradených evropských států se kultura a její zachování brzy stane zbytnou záležitostí, což už se ve větší míře projevuje i u samotných občanů, kteří jsou navyklí konzumovat jinou "zábavu". Takové akce, jakou je Jízda králů, se budou moci konat buďto naprosto nezištně, nebo je budou dotovat soukromí mecenáši. Je to sice návrat ke středověkému principu, ovšem přiznejme si - ali i takto se podařilo tradicím přežít až do dnešních časů.

17 dolňan dolňan | 24. listopadu 2011 v 12:55 | Reagovat

[16]:
Pepine, víš jaký rozdíl mezi optimistou a pesimistou? Optimista vidí poloplnou láhev, ale pesimista poloprázdnou.
A někdo bude chtít ještě za láhev vratnou zálohu.

18 blbeček blbeček | 24. listopadu 2011 v 13:18 | Reagovat

[14]:Z odpovědi na otázku díky kerým mechanismom je vlastně jízda králů v nominaci su nejaký blbý.Jak sa píše, impulz  šél z ministerstva, hlavní dokument zpracoval ústav  ve Strážnici.Tož proč náš sa tak nafukuje?Uléval a roznášal vdolečky při natáčání?A kde sů  rozhovory  iných starostůi,kde sa jezdí.Šak jízda co má byt zapsaná  néni enom naša!Ale podle novin a teho co žváchá Pyjus jak dyby tak bylo!

19 pepin pepin | 24. listopadu 2011 v 13:18 | Reagovat

[17]: Na druhou stranu, když si tu láhev "nahnou", tak oběma ještě něco vyteče ;-) Utrhni z dlaně chlup, když tam není. Ono to nebude ani tak o optimismu a pesimismu, jako spíše o realitě a bdělém snění. Zbytečně se v tom motáme jak kočka v máčce. Mohu Vás jen odkázat na některou ze studií faktorů spotřebitelského chování, kdy se z potřeb nezbytných stávají potřeby zbytné. Aniž by se mi to zamlouvalo, tak vznešené úvahy o zachování tradic nevyjímaje...

20 PANEM ET CIRCENSES PANEM ET CIRCENSES | 24. listopadu 2011 v 13:35 | Reagovat

Chléb a hry je latinské úsloví (panem et circenses), které charakterizovalo přístup císařů v pozdním úpadkovém období Římské říše, kdy byla za jídlo a hry získávána přízeň prostého lidu, která pak byla využita k jejich vlastním cílům.  --wikipedie--

21 domorodec domorodec | 24. listopadu 2011 v 13:49 | Reagovat

[20]: Tak to tady funguje stoprošák!V sobotu na otevíračce si zaskočte k obecní latríně,tam budou z obce určitě roznášet vdolečky a budou je nabízet,jak kdyby to platili ze svého.Ono to bude vlastně z vašeho, tak klidně jezte,budete se cpát vlastně za svoje!Tam bude jako ten chleba.A hry máte během celého roku,kam se vrtnete.

22 Oprava Oprava | 24. listopadu 2011 v 13:54 | Reagovat

[21]:Bude zabijačka. Ale co, aspoň bude mět Janča kšeft.

23 už je to tady! už je to tady! | 24. listopadu 2011 v 14:02 | Reagovat

Devět nových položek v UNESCO "nehmotného kulturního dědictví"  

Mongolian folk songs played on ancient flutes<<< and the art of Yimakan storytelling by China's ethnic Hezhen were among nine traditions added Thursday to UNESCO's list of "intangible heritage" in need of preservation. Mongolské lidové písně hrál na staré flétny a umění Yimakan vyprávění etnickými Hezhen Číny byl mezi devíti tradice přidán čtvrtka do seznamu UNESCO "nehmotného kulturního dědictví", které potřebují ochranu.

Sice to jízda králů zatím není, ale mongolské lidové písně hrané na flétnu ano. TAKŽE TO MÁME DOMA!

http://news.malaysia.msn.com/regional/article.aspx?cp-documentid=5578427

24 překladač gogloš překladač gogloš | 24. listopadu 2011 v 14:19 | Reagovat

[23]: Devět nových položek v UNESCO "nehmotného kulturního dědictví" seznam

Mongolské lidové písně hrál na staré flétny a umění Yimakan vyprávění etnickými Hezhen Číny byl mezi devíti tradice přidán čtvrtka do seznamu UNESCO "nehmotného kulturního dědictví", které potřebují ochranu.

25 překladač gogloš překladač gogloš | 24. listopadu 2011 v 14:25 | Reagovat

Írán zajistit dvě místa v seznamu, první s ní nejstarší dramatického vyprávění, Naqqa-li, který vypráví příběhy ve verších nebo próze doprovázen gesty a pohyby.

Kurňa, co ste nenasadili do boje v lidové tvorbě a  přednesu obecní Martu!Mohlo toho byt víc!

26 kurnik kurnik | 24. listopadu 2011 v 14:28 | Reagovat

Náš starosta má z toho všeho potíže dole v oblasti bederní a vy si z toho děláte čurinu. Ne bičem, ale gumou z trenýrek bych vás měl hnat za hranice dědiny.

27 pepin pepin | 24. listopadu 2011 v 14:36 | Reagovat

Pročítaje si Nomination File No. 00564 musím uznat, že celý Representative List je zpracován velmi kvalitně. Dokonce je v úvodu článku o současném financování Jízdy králu uvedeno v překladu toto: "Snaha o zajištění Jízdy králů je vykonávána na několika úrovních. Na místní úrovni je klíčovým faktorem zájem klíčových odborníků v rituálu: jezdci, král a také jejich rodiny, kteří se podílejí na přípravě obřadu a kteří je považují za nejprestižnější součástí místní kulturní identity. Nicméně, organizace Jízdy králů je nákladný podnik a představuje mimořádnou finanční zátěž pro rodiny krále a jezdců..."
Z toho mi vychází, že se i do budoucna bude spoléhat především na kompars, uspokojený svým rituálem.

28 ??? ??? | 24. listopadu 2011 v 14:44 | Reagovat

[23]: Podle toho,co je napsané,tak zítra bude napsaných dalších 9? Takže ještě máme 50procentní šanci?Tak já nevím?

29 normál vlčnovjan normál vlčnovjan | 24. listopadu 2011 v 16:36 | Reagovat

Já gumu v trenkách nemám napjatou jako náš starosta.Tímto stavem netrpím.A pokud by tomu tak bylo,tak  nebudu o tom psát do novin.Proč? Protože jsem normální!

30 mongolka mongolka | 24. listopadu 2011 v 18:27 | Reagovat

Milí Ulambátarníci! S pohoršením sleduji, jak urážíte našeho velectěného guru svými posměšky směrovanými na jeho spodní prádlo. Zamyslete se nad sebou a raději uspořádejte veřejnou sbírku, abychom mohli panu starostovi pořídit trenýrky nové, nejlépe větší velikosti, aby jeho guma byla spíše volnější nežli napnutá. Mohla by to být poměrně ostuda, kdyby mu (třeba při nějakém společenském aktu s bičem v ruce) guma od kalhot praskla. Dalo by se to považovat za hotové faux-pas, protože pak by vyřadil Jízdu králů z kandidatury na nehmotné dědictví UNESCO a páni komisaři by pak raději sponzorovali spodky pana starosty. Takže ještě jednou: haňba vám!

31 švadlenka Madlenka švadlenka Madlenka | 24. listopadu 2011 v 20:55 | Reagovat

[30]: Nemosíte na nic vybírat! Starostu mám rád, já mu neco volnějšího spichnu. Enom nevím, esli jednobarevné nebo aj s nejakým obrázkem!

32 KKV KKV | 24. listopadu 2011 v 21:18 | Reagovat

Vlčnov mám rád, ale už tak nemám rád to co se v něm děje. Docela dost jsme byl překvapen z těch ovcí co jsou v tom novém parku. Nějak jsme nepochopil co to má znamenat? Může mi to prosím vás někdo vysvětlit? A teď k té naší jízdě králů... Myslím si si, že to už nemá nic společného s tím co to bylo dříve. Dnes je to jen šaškárna a divadlo a parodie toho čím to bylo dříve. Myslím si, že ten zápis by si asi spíše zasloužili jiné věči v naší republice než naše jízka králů vedená naším starostů spolu s jeho poskokama a klanem Pavelčíků... Nějak nechápu a je mi z toho divně, když vidím co někteří předvádí a jak se předvádí... Jen by mne zajímalo kdo si to bude více nárokovat tu naši jízdu králů. Jestli Pijáček nebo Pavelčík??? Poslední 3 roky mám dobrý zvyk. Na poslední květnovou neděli ráno odjed na nějaký pěkný výlet a vrátit se až večer kdy je po té šaškárně... Doporučuji všem...

33 KKV KKV | 24. listopadu 2011 v 21:20 | Reagovat

Nevím co kdo má napjaté v trenýrkách, ale já tam teda gumu napjatou rozhodně nemám nemám...

34 mongolka mongolka | 24. listopadu 2011 v 21:25 | Reagovat

[31]: Doporučuji nějaký portrét. Třeba Marty nebo Dacíka, ať jsou si vždy nablízku...

35 NÁHODNÝ NÁHODNÝ | 24. listopadu 2011 v 21:28 | Reagovat

a k těm dvěma přidat ještě Kašpaříkovou s Pavelčíkem.

36 IF IF | 24. listopadu 2011 v 21:35 | Reagovat

Vážení čtenáři  rádia ,je mi jasné , že v euforických náladách naplněného celosvětového očekávání ,kdy už se tom vlčnovském  starostovi  napne guma v trenkách, trochu nevnímáme realitu.
Jistě ,abych ty vášně trochu zklidnil.
Samozřejmě i já jako oddaný občan Vlčnova ,sdílím tu všeobecnou radost z toho ,že po pěti letech se našemu starostovi konečně vzepjala guma v trenkách. Takovou potenci a takové vzepjetí si nedovedu ani představit a je mi jasné ,že něco takového se běžnému Vlčnovjanovi  nemůže vůbec přihodit.Ještě vice mne ,však děsí představa toho ,že každý Vlčnovjan ,kterému se napne guma v trenkách s tím poletí do novin. To bychom nečetli asi nic jiného a  potom by se to asi muselo i gumovat.
Teď zpátky do té chmurné reality. Při monitoringu dnešního tisku jsem zjistil ,že  v dnešním Slováckém deníku je taková nenápadná zprávička.
Je mi jasné ,že pokud na titulní straně není Pijáček tak to Vlčnovjané ani nečtou. Dnes by totiž všichni pravověrní měli truchlit.Opravdu! Věřte tomu. Víte co se zjistilo? Některým slabším vlčnovským povahám nedoporučuji ,aby četli dál. Hrozí zde zástava srdce a totální kolaps celého organismu.
Nicméně pro obecnou informovanost to musím napsat a třeba jen pro silné jedince.
Představte si tu pohromu!!!! Ti padouši! Taková nespravedlivost ,taková pohana! To Vlčnovu neměli dělat!!! Ale je to tak – nejlepší starosta roku NENÍ !!!!!  náš starosta Jenda Pijáček ,ale nejaký nýmand z jižních Čech. Fuj!!!! Hanba !!!!
A co je horší v té dědině nemajů ani jízdu králů. Já vůbec nechápu ,jak može někdo něco takového vůbec dopustit !!!
A ty Jendo ,Jendo !!! Šak ty sa vůbec nesnažíš ! Dyť tys totálně propadl ! Šak aj dědina byla rozkopaná jak kdyby hledali tvoje vysvědčení a nic.Co ho nenašli nebo co? Šak práskat bičem umíš , né. Flašky šampáňa otvíráš jak ruský důstojník a jako co? Turban ti pasuje jak pravému Mustafovi  a když sedneš na velblouda ,tak ten normálně slintá.Šak aj křížek umíš zarazit do zemi. Tož to ti vyhlašovatelé Nejlepšího starosty roku ,nevidíja ? Hovada! Šak aj v novinách si enom sem tam. No mosíš tam byt víckrát !!! Už konečně pro to začni něco dělat!!!
Milí spoluobčané ,je mi jasné , že tato zpráva vás všechny zasáhla. Možná by bylo lépe , kdybychom místo slavnostního otevření naší revitalizované obecní zeleně a pompézní oslavy napjaté gumy ve starostových trenkách ,drželi smutek. Snad by bylo lépe na sobotu vyhlásit den zármutku. Vyvěsit na radnici černý prapor. Co prapor ,zahalit celou dědinu do černého sukna a truchli a truchlit ……

37 místní místní | 24. listopadu 2011 v 22:02 | Reagovat

Já, se na tu revitalizaci těším aspoň bude pěkný víkend, bude otvíračková oslava, zabijačka,vdolky a gořalka. Ve fabrice mám 12 000 hrubého seberu děcka a pujdem, kde se zadarmo najím.
Minule jsme měli plné břicho na čističce, jen kdyby takových akcí bylo víc,tak proč Jana nechválit i na Měšťance to bývá dobré.

38 Dotaz pro pana IF Dotaz pro pana IF | 24. listopadu 2011 v 22:02 | Reagovat

[36]: Dobré, dobré, ale mám dotaz pane IF, dal byste ten svůj článek a příspěvek aj na lidovecké stránky? Nebo převezmou lidovci sami článek svého dopisovatela ?

39 tož kurva tož kurva | 24. listopadu 2011 v 22:05 | Reagovat

[36]: Cože?Náš Jeník není nejlepší?Co to bylo za ubohou anketu?

40 mongolka mongolka | 24. listopadu 2011 v 22:09 | Reagovat

[37]: Ale kuš, kdyby Pyjus rači šetřil obecní peníze, investoval je do něčeho jiného a nedělal z toho solidní předvolební kampaň, která ho navíc nestojí ani korunu! A jako bonus - světe div se - do knížky výstřižků si opět přilepí dalšího Jendu, z Dobrého dne s Kurýrem!

41 IF IF | 24. listopadu 2011 v 22:13 | Reagovat

[38]:Kdyby tato diskuze probíhala na lidoveckých stránkách , tak bych ho klidně prezentoval i tam.
Na lidoveckých stránkách mám zatím jeden článek je o nedalekém Velehradu ,můžete si ho tam klidně přečíst , ale je trochu ve vážnějším duchu :)

42 povzdech povzdech | 24. listopadu 2011 v 22:18 | Reagovat

[37]: Kolik asi tak Pyjus za tu dobu,co nám řádí v dědině,dal na žraní a chlastání na podobných akcích?Kdyby se cifra zveřejnila,tak půjdou do kolen i největší jeho příznivci.Ale zase na druhou stranu má za obecní peníze reklamu a je hezký před lidma.

43 hmmm hmmm | 24. listopadu 2011 v 22:19 | Reagovat

[41]: Asi na Velehradě se trenky tak populárně nenapínají!

44 IF IF | 24. listopadu 2011 v 22:25 | Reagovat

[43]:Ano ,osobně věřím ,že i na Velhradě se trenky napínají - stejně jak všede jinde.
I když taky někdy pochybuji ,tak věřím.

45 tuty fruty tuty fruty | 24. listopadu 2011 v 22:31 | Reagovat

[44]: Já vůbec nechápu o jakém napínání futr tady všeci píšete? Jako že mu stojí z toho,že je nějaká konference? A tak dloho? A furt nebo má přestávky? Proč mu od toho Marta nepomože, šak je zdravotní sestra, tak by měla  vědět, co s tým jeho brkem!

46 tak jak? tak jak? | 24. listopadu 2011 v 22:42 | Reagovat

[44]: Není to tak trochu z tvé strany závist, že o  napínání  tvé gumy  noviny nepíší?

47 domorodec domorodec | 24. listopadu 2011 v 22:57 | Reagovat

Úvod co řekl pan starosta se mně líbí. Mohly by noviny napsat také o mém snu? Rád bych se dočkal konce jeho šaškování.

48 mongolka mongolka | 24. listopadu 2011 v 22:59 | Reagovat

[47]: Jenomže kdyby přestal šaškovat, tak čí intimní oblast bychom probírali pak?

49 Joskon Joskon | 25. listopadu 2011 v 8:46 | Reagovat

[36]: Můžu zodpovědně prohlásit, že ani starosta, ani obec, ani internetové stránky, ani škola v nejbližší době žádné  /myslím kladné/ ocenění nedostane. Nedostatek rozumu, neschopnost,lenost, šlendrián už delší bodu překrývá vedení obce oslavnými články v novinách, zpravodajem,..

50 Joskon Joskon | 25. listopadu 2011 v 10:08 | Reagovat

[49]: Doplňuji: ...oslavnými koupenými články..

51 hopsasa hopsasa | 25. listopadu 2011 v 10:15 | Reagovat

[49]: Určitě ses netrefil.Taková ředitelka školy ke konci roku jistě za svoji dokonalou práci dostane od našeho starosty a dalších radních  kladné ocenění ve formě odměn takové výše,až se dech bude tajit.

52 místní místní | 25. listopadu 2011 v 10:19 | Reagovat

[42]: Sobotní akci platí dodavatel stavby. Tak oč vám de ?
Všichni kecáte, kritizujete, ale na čumendu a naplnění pupka přijdete každý.Krky budete natahovat, abyste aspoń něco viděli.A usmíváta potom za zádama pomlúvat.

53 podnikatel podnikatel | 25. listopadu 2011 v 10:25 | Reagovat

[52]: Jako obyčejně tyto akce platí dodavatel stavby.Jenže tomu dodavateli se platilo před tím na různých položkách. Tam to máš nenápadně přihazované.Vím o čem mluvím!Takže to máte zaplacené předem!Nebo si takový debčo co si myslí,že dodavatelé někoho krmí zadarmo ze svého?

54 dotaz dotaz | 25. listopadu 2011 v 10:39 | Reagovat

Jak je to s tím zápisem? Už je jízda zapsaná do seznamu nebo ne? Už z ministerstva volali starostovi.Ví někdo něco?

55 znepokojená mamka znepokojená mamka | 25. listopadu 2011 v 10:39 | Reagovat

Myslíte, že v sobotu zmizí z křižovatky konečně ty autobusy? Včera večer tam byly dva na jedné straně a další, třetí u zastávky směrem UH. Je to nebezpečné, hlavně pro děcka, které rychle přebíhají na druhou stranu a přes ten autobus se pořádně nemohou rozhlédnout. Já bych byla ráda, kdyby v sobotu byl prezentován stav v naší obci tak jak odpovídá realitě. A´t na kraji vidí jak dbáme na bezpečnost svých dětí.

56 odpověď odpověď | 25. listopadu 2011 v 10:47 | Reagovat

[54]: Běž sa kuknout před obec. úřad. Pokud uslyšíš rany a z oken budou létat štuple od šampusu, tož je to TAM!

57 hlas   lidu hlas lidu | 25. listopadu 2011 v 10:55 | Reagovat

[55]: V sobotu při předvádění starosty  tam žádná autobus nebude .Ale jak přestane vrnět kamera a rozejdou se lidi,tak není důvod,aby se věnoval při jeho velikosti takové malichernosti.Ale co,kdyby něco tak zatluče křížek!

58 čulibrk čulibrk | 25. listopadu 2011 v 11:15 | Reagovat

[52]: Co bych nepřišél pojest.Šak nemosijů vyžrat fšecko enem pyjusovci.Stačí dyž dójijů obec jinak!Enem nevím na koho bych natahovál krčisko.Šak kdo by sa šél čučet na naše z křižovatky a ostatní korytáře.Dyž tož enem kvůli žvanci.

59 Katka Rohlíková Katka Rohlíková | 25. listopadu 2011 v 11:29 | Reagovat

Souhlasím, taky sa mě tam ty autobusy nelíbíja. Sem jela na kole z ulice za potokem a chtěla sem najet na hlavní a je to tam katastrofa, nejde vidět ani na jednu ani na druhů stranu, člověk mosí vlézt pomalu až do silnice a nahlédnůt, mělo by sa to nějak vyřešit, aby stáli někde jinde? Ale kde že?

60 znepokojená mamka znepokojená mamka | 25. listopadu 2011 v 12:03 | Reagovat

[59]: Bylo dohodnuto - myslím to tady psal Michal, že budou parkovat u stadionu. A nic.

61 jo jo | 25. listopadu 2011 v 14:10 | Reagovat

[60]: Kdyby to chtěli na obci řešit,tak to dávno řešili.Čumí na autobusy z oken.A tady o tom čte každý z nich.Pro ně jsou ale teď důležitější starosti!

62 místní místní | 25. listopadu 2011 v 22:31 | Reagovat

[37]:

[52]:To si piš, že se přijdu nažrat, šak z toho co mi teď platí se normálně žit nedá.
nejsem si jistý, jestli jsme si právě tohle chtěli vyzvonit v 89.

63 SI SI | 26. listopadu 2011 v 15:24 | Reagovat

Vyhláška o silničním provozu na pozemních komunikací jasně zakazuje parkování motorových vozidel v prostorách autobusové zastávky a její těsné blízkosti!
Tudíž není o čem hovořit!!!

64 Super ! Super ! | 27. listopadu 2011 v 22:54 | Reagovat

A zastávka u sokolovny sa nedá  ani objet, kolik tam stává dokola motorových vozidel !!!

65 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 6:38 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama