Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Za fotbalem až do Austrálie.

5. listopadu 2011 v 3:50 | Joskon. |  Články
Kdysi dávno, to jsem byl ještě mladý a krásný, jsem spolu s Petrem Matějíčkem založil fotbalovou přípravku a naši kluci, holky hráli v Bánově předzápas 1.ligy ženského fotbalu Compex Otrokovice- Brno. Psal se rok 2001.


Kapitánkou Óček byla Jitka Klimková, už tehdy byla výrazně fotogenická a v tričku a trenýrkách vypadala víc než pohledně. Největší hvězdou v týmu však byla Iveta Dudová z nedalekého Částkova- nejlepší hráčka České republiky, nejlepší střelkyně atd. V té době, za technické podpory bráchy Zdeny, jsem vedl internetové stránky přípravce, dodnes je můžete najít na adrese: www.vlcnov.cz/pripravka a oslovil jsem právě Ivetu, aby nám na naši prezentaci poslala zdravici. Dopadlo to tak, že jsem pro ni vytvořil její vlastní, které byly i zároveň i neoficiálními klubu a protože v té době byl internet v plénkách a digitální foťák maximální vymoženost, staly se tyto stránky čtenými po celé republice a známými i na svazu ženského fotbalu. Dodnes fungují: www.vlcnov.cz/iveta .

Stalo se někomu, že přijel na Kladno, byl tam znám a s majitelem místního klubu si vyprávěl o budoucnosti ženského fotbalu? Mně ano.

Mé zásluhy byly víc jak nepřehlédnutelné, a proto sehrály otrokovické fotbalistky v červenci 2002 přípravný zápas se Žlutým baletem. Zanechaly dojem a později dokonce i někteří vlčnovští podnikatelé se sponzorsky podíleli na chodu oddílu.

V roku 2005 proběhlo letní soustředění Óček na našem stadionu s ubytovnou. To už ale Jitka Klimková, rodačka z Moravan u Kyjova, působila jako trenérka. Studovala a dnes má jako jediná žena u nás profesionální licenci UEFA. Malá kontrolní otázečka: kde byla její seminární práce k licenci A poprvé veřejně publikována? Na dvou řádcích se v ní zmiňuje i o fotbalistkách- lesbičkách.

Compex Otrokovice přešel pod křídla 1.FC Slovácko a Jitka tam až do konce minulé sezóny působila jako hlavní trenérka, současně vedla i nějaký čas reprezentaci U19. Přiznám se, že jsem se s ní delší dobu neviděl a asi se v dohlednu tak nestane, protože teď trénuje v Austráli holky z Canberra United. Tož ať tě tam ti klokani neposkáčou.


P.S. Uveřejněnou fotku, autoři Zdekon a Joskon, přikládala k přihlášce na letní campy v USA.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama