Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Únor 2012

Poslanecká kantýna

29. února 2012 v 19:32 | internet /bez záruky/ |  Hospody
Obyčejný člověk pracuje obvykle 8 hodin. Po 4,5 hodinové šichtě má ze zákona nárok na přestávku. S přesným dodržením 30 minut musí rychle najít restauraci nebo hospodu s dobrým menu, aby se rychle nasytil a ihned se vrátil zpět na pracoviště. U poslanců je to jiné. Ti si mohou jít na svačinku, na oběd, nebo na večeři kdykoliv uprostřed jednání nebo po vyhlášení přestávky určené k obědu.

"... jedeme dál močálem černým kolem dutých skal..!" aneb „…a měsíce plynou!“ - pokračování č. 7

26. února 2012 v 18:14 | ATA |  Causa 5cm
Pokud někteří v hloubi duše jásali, že už nepíši o mém oblíbeném zateplení, v domnění, že Pešlovi obdrželi souhlas a konečně dají oni i já pokoj - tak omyl. Žádný souhlas nedostali a my jedeme dál! Naposledy, pokud si vzpomínám, jsem zde dala informaci o přijatém usnesení rady obce a úkolu pro komisi ŽPSVP. Vedení evidentně stanovisko námi zaslané nestačilo. Jak to dopadlo?


Rozhovor s voličem ODS.

23. února 2012 v 12:28 | Joskon |  Články
Každý nemá ty správné vlohy a podmínky na to, aby mohl pravidelně chodit na pivo a vést tam dlouhosáhlou polemiku zda-li je lepší pila husqvarna nebo štilka, kdo má chytřejší manželku či psa, kocůra, z kterého alkoholu hlava nebolí, jak správně naložit a udit bůček, co žerou desetikiloví králíci a čím potom podpírat králikárnu, aby se neprolomila.

„Veselé příběhy ze školního natáčení, “ část.4.

20. února 2012 v 15:49 | ATA |  Škola-problém

Jakoby se toto nepsané pravidlo u nás táhlo již roky. Když se začne s kritikou práce některých představitelů obce a důsledků jejich chyb, je to do širokého dalekého okolí podáváno jako nespokojenost zanedbatelné malé skupinky podvratných živlů, která nestojí za povšimnutí. Dejme si nyní školu zase trochu jinak - tentokrát z pohledu rodiče, jehož dítě mělo nastoupit školní docházku do zdejší základní školy. O své postřehy a zkušenosti ve vztahu k vlčnovské škole se s námi rozhodl podělit Antonín Pešl, bývalý zastupitel obce Vlčnov

Problém- autobusy ve středu obce

19. února 2012 v 15:40 | Baltazar Karel |  Obec-věc veřejná
Věřím tomu, že v nedaleké Suché Lózi, kde se střídá jeden televizní štáb za druhým, aby umožnil starostu Gazdíkovi přímý vstup do debaty Václava Moravce, by ve středu obce nestály parkující autobusy. Jednak by bránily pohledu na miliónovou revitalizaci návsi, o jejíž účelnosti lze úspěšně pochybovat, jednak tam nemají co dělat, především z hlediska bezpečnosti a pravidel silničního provozu.

Horoskop od 20.2.-04.3.2012

19. února 2012 v 9:13 | Velký Vizír |  Horoskop
Úsudek na osud lidí podle hvězd, pohledu do očí, z okna, kávových sedlin, čar na rukou, věštecké koule, chvění pupku a níž, klepů v obci a brouzdání po hospodách a na gúgle:

Na východní frontě klid / pro návštěvníky z b.listů/

17. února 2012 v 8:40 | Joskon |  Články
Sůsedé brblajů, že jim někdo z humna krade dřevo a že omladina chodí z hospody před ránem, že na kulatých dřevěných lavičkách /latrínách/ za 10 miliónů nikdo nevysedává, že autobusy parkují ve středu dědiny a brání rozhledu při přechodu silnice, že učitel školy otravuje rodiče s pojištěním bývalých žáků, že mediální Janek se objevil dvakrát v novinách a jednou v televizi, že myslivci vykopali z nory lišku, že si nespokojenci založili Rádio Ulambátar,..

Sociální systém v JZD Agrokombinát Slušovice

15. února 2012 v 16:42 | Joskon |  JZD Slušovice
Na člověka ve družstvu nelze pohlížet jen jako na pracovní sílu, která je manažersky kvalifikovaně manipulována. Ve Slušovicích jsou aktivně uspokojovány nejen zájmy lidí v produktivním věku ale taky podle možností i zájmy lidí, kteří už pracovat nemohou, například staří a nemocní.

Dlažební kostky z Bratislavy k nám zatím nedoletěly.

13. února 2012 v 19:04 | IF |  Články
Možná je to tím, že mráz opicím neprospívá a v našich končinách se ne a ne vynořit nějaká ta"Gorila". Možná je to tím, že v naší zemi se takový tvor ani nevyskytuje. Možná je to tím, že u nás máme ne obyčejnou Gorilu, ale pořádného King Konga, který nám vlastně zakrývá celý obzor a my ho nejsme schopni vidět, protože nemáme ten správný odstup. A možná je to tím, že kolem nás na každé větvičce vesele poskakuje Kosman zakrslý, který dokonale splynul s okolím tak, že ho vlastně nevidíme a nevnímáme.

„Veselé příběhy ze školního natáčení“...výběr z tisku

12. února 2012 v 12:36 | ATA |  Škola-problém
…v některé z minulých diskuzí byla položena otázka, co vlastně náš starosta po celou dobu na všechny ty události kolem školy říkal. Jak reagoval na tehdejší problémy? Všiml si vůbec toho, kdo a proč se mu bouří v obci? A pokud ano, jaké byly jeho názory na rodiče, učitele…., kteří nebyli spokojeni s tím, co se ve škole děje? Vzhledem k zájmu a aktivitě projevené vedením obce v minulých týdnech určitě byla škoda, že se tenkrát nejednalo o psy, ale "pouze" o lidi. Jak to bylo a je s postoji starosty k problémům místních občanů - čelem nebo zády, čelem nebo zády, zády nebo…?