Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


U mě dobrý

25. dubna 2012 v 0:33 | IF |  Články
Známý slogan jednoho českého filmu se mi vybavuje, když vidím premiéra naší vlády, jak každých čtyřiadvacet hodin mění podmínky, za jakých je možné ještě udržet tuto vládu. Je úžasné sledovat, jak vážně a ustaraně se u toho ještě všichni, kteří obhajují další setrvání této vlády, tváří. (Nebudu je jmenovat - všichni je z televizních obrazovek celkem známe a není třeba jim před novými volbami dělat reklamu).


No jo, všichni se u toho tváří, jakoby ještě čekali nějaká ocenění a metály za to, jak zachraňují naši zem. Nepomůže nic. V té truchlohře se z nich už dávno stali komici, kteří chtějí narovnat psovi ocas a udělat podle něj rovnou čáru do sešitu geometrie. Proto se v brzké době můžeme dočkat toho, že nás někdo bude ubezpečovat o tom, že ta kostrbatá čára je ta nejrovnější přímka, jakou jsme měli možnost ve svém životě spatřit.

Krom jiného se mi zdá, že tak, jak kdysi, tak i dnes vládnoucí straně zavazí a škodí sama vládnoucí strana a její "pevné a stabilní postoje".
Blíží se čas bilancování! Pro ty občany, kteří nejsou líní a nechtějí se nechat dál manipulovat, je to jednoduché. Stačí si vyjít na nejbližší kopec a spočítat si ty zbytečné rozhledny v dolinách. Tím myslím - ta všechna díla rozhazovačů peněz, tak aby se jich co nejvíce proinvestovalo a pak nenávratně ztratilo na účtech spřízněných stran a kamarádů. Přesně těch, kteří pak vypráví o krizi, o šetření a pak jako spasitelé "nastolují" vládu rozpočtové odpovědnosti.

Co můžeme čekat? Tak, jak nenarovnáš psí ocas, tak nic seriózního nemůžeš čekat od takové vlády lhářů.

Nejspíš v pátek po vyslovení důvěry vládě v poslanecké sněmovně vyleze premiér z pod stolu a zazní památná věta : "U mě dobrý ! VÁŠ NEČAS."
 


Komentáře

1 občan občan | 25. dubna 2012 v 8:39 | Reagovat

Je to nehorázné, když mezi vlastním bojem o koryto dávají rovnítko se zájmem občanů. Tady to začne fungovat, až se zloděj propisovaček ocitne v teplákoch.

2 cha cha cha cha | 25. dubna 2012 v 11:02 | Reagovat

Stejně tá politika je prča! Aj tam, aj tady!

3 nesouhlas nesouhlas | 25. dubna 2012 v 12:19 | Reagovat

[2]:No. myslím opak, tragedie - ti co sou na tom ještě jakš takš - ti se ještě smějou. Pro některé ale je to už tragedie.

4 fuj fuj | 25. dubna 2012 v 12:43 | Reagovat

[3]: Na hranici chudoby se potácí stále víc lidí. Vláda bere těm nejpotřebnějším. Na bohaté si netroufnou. Ale proč by je měla krátit,když patří mezi ně.

5 abeceda abeceda | 25. dubna 2012 v 13:49 | Reagovat

Byl jsem v sobotu se podívat na výstavu trofejí našich i přespolních myslivců do místního klubu. V hlavním sále na jednoduchých podstavcích se ukazovaly desítky, ba co stovky zvířecích lebek. Vybílených, náležitě vyleštěných a představených široké platící veřejnosti. A mezi tím se pyšně procházeli osoby v různých kombinacích zelené – myslivci. K tomu různé drobné obchůdky. Chcete vyřezávanou hlaveň – není problém. Vábničku, kravatu, tričko – cokoliv na počkání.
Chránit a pomáhat. To mají napsáno na autech policisté. Když jsem viděl tu velkou sbírku trofejí, tak mne napadlo heslo Lov, jinak budeš uloven. Je škoda, že se tímto způsobem myslivci prezentují. Dělají pro mládež i pro naše spolky hodně (kdo neměl guláš na myslivecké chatě, tak není pravý domorodec), na druhou stranu tato výstava byla vedena v duchu pyšného zámeckého páva. Podívejte, kolik mám pestrého peří. Koukejte, kolik jsem toho ulovil. Pravá soudobá fetiš – novodobé zelené náboženství.
V pohádkách vystupuje ďábel mezi lidi většinou jako myslivec. S výstavou zvířecích lebek mám ten samý pocit. Tato výstava odhalila ta naše špatná já. Jsme od přírody lovci, to ano, ale lovíme pro potřebu. Pro zajištění sebe sama a své rodiny. Ale abych si vystavoval v obyváku lebky zvířat, co jsem snědl?  

Víte, že v místě, kde tragicky zahynul Mira Ondrůšek nezajištěnou cizí palnou zbraní, se plánuje podle nového územního plánu broková střelnice?  Havel by to komentoval:  To jsou ale paradoxy, že!

6 pepin pepin | 25. dubna 2012 v 13:58 | Reagovat

Podle ekonoma Pavla Kohouta je údajně příslušník střední třídy ten, jehož plat se rovná dvojnásobku průměrného platu. Dále se uvádí, že tento střednětřídník okamžitě disponuje finanční rezervou ve výši dvacetinásobku průměrné mzdy.
Více se ovšem přikláním k názoru, který se objevil v komentářích jednoho článku Petra Holuba: Příslušníka střední třídy v českém pojetí, který byl vládou určen k "naspoření" rozkradené sumy (pokolikáté už?), dělí od hranice chudoby jediná výplata, případně důchod.
Vypadá to, že takových střednětřídníků je v našem státečku ukrutně málo. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, jak je možné, že dosud nedošlo k defenestraci.

Jedno vysvětlení bych přeci měl: Dotčení to začnou řešit až tehdy, kdy jim ta jedna výplata nebo důchod vypadne. Ale chemik kalous jeden ušatý není hloupý. Stačí odkrajovat po stokorunách a nikdo si toho nevšimne. Ba dokonce si bude připadat rozpočtově odpovědný ;-)

Jinak děkuji IFovi, že začal svými články otevírat pohledy "ven". Já už si chodím jen do parku číst (slovy Mňágy & Žďorpa).

7 jen takové plácání jen takové plácání | 25. dubna 2012 v 14:45 | Reagovat

Tak už to pomalu klepe na dveře. Za měsíc tu máme jízdu králů a s tím i obec plnou čumilů, kteří se budou tvrdě dožadovat svého – vidět krále. Ten letošní bude první Unescový, tak bude určitě ještě lepší.  Bude to celé více IN.
Kdo si myslel, že zápisem do Unesco končí prezentace této organizace, tak se mýlil. Podle programu letošní jízdy králů se budou vystavovat na galerii Na Měšťance dokumenty, které vedly k zápisu této slávy na neméně slavný seznam nehmotného dědictví. Už jsou avizováni slavní hosté, kteří dokonce přilákají pozornost i celostátního bulváru (bude Mádl ve vlčnovském kroji?), dům současného krále má novou fasádu a tedy stačí jenom mávnout, aby se začalo. Tedy ještě ne, ještě nám chybí dokončit amfiteátr V Jamě, aby byl použitelný. Aby vlajky vlály a papírové růže dodaly to světské pozlátko našim slavnostem.
Chodím každý den kolem kostela a vždycky přemýšlím, jak to vlastně ti naši zastupitelé (jak se vyjádřil při slavnostní kolaudaci první muž radnice) s tím amfiteátrem mysleli. Snad mi to letošní jízda králů napoví, protože se podle programu JK počítá s vystoupením v této, pro mne stále rozporuplné, lokalitě.
Je skupina lidí, kteří jízdě králů fandí, je potom další skupina, která to hemžení o poledním květnovém víkendu strpí a potom je další část, která to nenávidí. Ale mlčí, protože jízda králů je naše zlato a pošpinit dobré jméno se nesluší. A navíc respektují většinu.
Společnost jízdy králů shání peníze na mužský a ženský kroj. Nebylo by lepší provést průzkum po obci, co si myslíme o jízdě králů? Asi ne, protože by se zjistilo, že obyvatelé Vlčnova nechtějí hrát podle not, které napsala obec a společnost jízdy králů.
Tradice jízdy králů a vlčnovské folklorní slavnosti jsou dvě rozdílené akce, které by mohli vedle sebe žít, pokud by se respektovala jízda králů se vším všudy.  Proč jeho výsost král má sestupovat z koně, aby se ukázal na podiu návštěvníkům? Kde je jeho důstojnost? Nakonec ho ještě budeme za úplatu půjčovat, aby se všichni nabažili. Vlastně se to už děje – šup s ním do Skoronic, potom do televize a rozhlasu a nakonec jej nabalzamujeme pro věčné časy. A dáme do mauzolea, samozřejmě bílého s modrým obrovnáním, aby i turisté mimo čas jízdy králů si na své přišli. Toho kluka samozřejmě ne, ten za rok upustí svoje královské starosti a radosti a stane se z něj obyčejný smrtelník, ale ten symbol jízdy králů. Postavu prostého chasníka ve vlčnovském kroji, který ji (ho) vynesl(a) na mezinárodní trh ne(komerčních) aktivit a uspěl.

Končím s psaním a ptám se: Ubi tu homo fallibilia? Kam jedeš, jízdo králů? A hlavně: Víš, z kterých vrat a z kterých domů a dvorů jsi vyjela? A vrátíš se tam?

8 Muž si spletl přítelkyni s divokým prasetem a omylem ji postřelil Muž si spletl přítelkyni s divokým prasetem a omylem ji postřelil | 25. dubna 2012 v 14:50 | Reagovat

[5]:http://www.novinky.cz/koktejl/265820-muz-si-spletl-pritelkyni-s-divokym-prasetem-a-omylem-ji-postrelil.html

9 kecy kecy | 25. dubna 2012 v 15:18 | Reagovat

[7]:tady sa naparujete, jaký ste intelektuálové a potom v novinách sa dočtu, kdo všecko dojél a co tam dělál a s kým. To hučané sů inší - jejich starosta bůchl do stolu a že všecko platí. A nebude sa vybírat vstupné. A vy oberete děcka, invalidy a dokonca aj místní, co sa idů podívat na svoje ratolesti.

10 tož tak tož tak | 25. dubna 2012 v 15:28 | Reagovat

[7]:

[9]:Teďka tady plácáte , ano něcom na tom je ale stejně tak ten kdo filozofuje bude se chlubit na jízdu králů před příbuzenstvem a jako bez dechu to bude fotit. A všichni budete připosrananí, hlavně baby až v  ráno v búdách sa budú válat ať už Kotek nebo mádl, třeba aji bulvár si na svoje přide. na perle fotek habakuk, v pondělí po dědině bordel a hlavně že budou vydělané prachy. Já jízdu rád nemám jsem v té třetí kategorii.Tradice ano, ale ne za cenu takového cirkusu.

11 kecy kecy | 25. dubna 2012 v 15:29 | Reagovat

[9]: a přespolní mosíja mávat bankovkama, aby jich pustili do dědiny.

12 čulibrk čulibrk | 25. dubna 2012 v 16:44 | Reagovat

Když tady tak fšecko víte , tož kdo přijede z politiků? Koho sem dotahne naša dvojka? Šak při tom, jak sa to hýbe,tož si možů vyslůžit akorát po paštěce a né vdolky ze štamprlů!

13 pinďa pinďa | 25. dubna 2012 v 22:47 | Reagovat

[12]: A neboj, furt jich bude dost, co se s papalášama nechají fotit až toho bude plná perla.

14 stará Blažková stará Blažková | 25. dubna 2012 v 22:50 | Reagovat

[7]: Teda nevím jak vy, ale mně by přišel víc vhod Vojťula Kotek!

15 realista realista | 27. dubna 2012 v 22:49 | Reagovat

Vláda dostala důvěru a jede dál!Nic se nemění.Pokud si někdo myslel,že se přehodí výhybka nalevo ,tak utřel.

16 obyčejný člověk obyčejný člověk | 28. dubna 2012 v 6:37 | Reagovat

To je opravdu demokracie. Většina lidu si vládu nepřeje.

17 fuj fuj | 28. dubna 2012 v 9:21 | Reagovat

[16]: Je to opravdová hajzlovina,kterou si prosadila ODS!

18 proč! proč! | 6. května 2012 v 0:24 | Reagovat

Všechno politické nastolené svinstvo prosazují konkrétní zvolení  lidi. Pijáček, Mošťková, Josefík, Dacik,Kašpaříková.Tito nám velí v radě obce!A v zastupitelsvu místní hajzloviny podporuje Moštěk hasič, Solík kopálista, Brandýsová, Matušík. Jděte se jich zeptat, proč?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama