Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Kritika v mezích mírného pokroku.

8. června 2012 v 17:58 | IF |  Jízda králů
V minulém článku o Jízdě králů ve Vlčnově jsem naznačil, že něco možná napíšu i o samotném závěrečném programu v místním tzv. amfiteátru. Vlastně bych to celé klidně nechal bez komentáře, nebýt té naší, stále nám někým vnucující, světovosti. Věřím tomu, že stvořit a připravit jakýkoli program není jednoduchá záležitost.


V některých komentářích na rádiu bylo vzpomenuto perfektní ozvučení prostoru amfiteátru. S tím bych celkem souhlasil, ale zdálo se mi, že samotná konstrukce zvukové techniky přímo před vystupujícími působila rušivě. Některým divákům mohla bránit ve výhledu a vystupující zase limitovala v pohybu. Co je předností u vystoupení rockové kapely nemusí nutně zapadat do scény s lidovými zpěvy a tanci, ale berme to jako nutné zlo a jakousi úlitbu moderní době. Budiž, jsme světoví a máme na dokonalé ozvučení.

Trochu mi vadí, že když už máme na světovou zvukovou techniku a na výbornou ochranku, která hermeticky obklíčí Vlčnov jak Srbové Sarajevo (promiňte mi to přirovnání, ale působení černooděnců při takové příležitosti a v takovém množství a stylu mně přijde scestné, nevkusné a nevhodné), tak proč se tak odflákne to, za čím k nám ti návštěvníci přijedou. Pomíjím samotnou jízdu králů a myslím tím závěrečný program s oficiálním ukončením.

Opravdu nemáme na to, pozvat si profesionálního režiséra či dramaturga, který takový program sestaví? Dokonce, když už jsme v tom UNESCO, to asi znamená o level výš než Lhotka, že? tak by si to ti diváci možná i zasloužili, když už teda tou securitou úspěšně prošli. Možná bych se přimlouval i pro výměnu moderátora a nemusel by to být zrovna Marek Eben, snad mi to pan Jilík promine.

K programu samotnému a budu se zmiňovat jen k něčemu, co mne nějak zaujalo.
Přiznám se, ač nejsem stálým nositelem obleku ani jeho extra příznivcem, tak moderátor v ogajdané asi kárované košili mi tam nějak neseděl. Pokud hovoříme o slavné jízdě králů a UNESCO, tak bych se k tomu gala oblečení jistě přiklonil.

Dětské soubory - od těch určitě neočekáváme skvělé taneční či pěvecké výkony, ale přirozenost, hravost a bezprostřednost. Takové jsou i vlčnovské děti, takže jejich vystoupení beru.
Soubor Vlčnovjan a vlčnovské sedlácké tance - tam už jsem jistou synchronizaci párů při tanci očekával, v tomto čísle se to moc nevyvedlo. Doufejme, že příště se to vydaří a klapne to a podaří se to tak, jak Pájovi ( postavičce z jednoho televizního Večerníčku ) "napoprvé". To se ale může stát. To beru.

Jen letem zmíním vystoupení Burčáků - jistota, taneční číslo "Old stars" Hradišťanu - vyzrálost a pohoda, zpěv a tanec ze Slovenska, soubor Myjava - to zabere vždycky - rytmus, choreografie. Všichni cítí, že si na tom tanečním projevu dávají záležet a je to v nich.

Ovšem po souboru Myjava, z mého pohledu přišla úplná pohroma. Po takovém vystoupení tam nastoupili naši vlčnovští budoucí regrůti. Nerad to říkám, ale ten propad kvality projevu byl tak obrovský, že to šumělo v celém hledišti. A to je to, co mi hodně na Vlčnovu vadí, ta nesoudnost. Prosím vás, já se nedivím, že ti budoucí odvedenci neumí zpívat píseň "Chlapci Vlčnovjané", ale odsuzuji to, že někdo rozhodne o tom, aby taková parta kluků vystoupila na podiu po tak vytančeném a vyzpívaném souboru jak je Myjava. Takový počin totiž ty Vlčnovjany přímo deklasuje v očích všech přítomných. Samozřejmě to vycítil i pan Stloukal a chtěl tu situaci nějak zachránit.(Mám pana Stloukala rád a vážím si ho jako opravdového nositele tradic a jednoho z těch, kteří stáli u zrodu vlčnovského folkloru.) Chtěl situaci zachránit, ale dle mého střízlivého soudu se z jeho vystoupení stala jakási komická etuda, která diváky jen utvrdila v tom, co si o vlčnovských hoších právě mysleli.

Právě pod tíhou tohoto zážitku volám po zkvalitnění dramaturgie i režie tohoto programu. Není přece dále možné nás veřejnosti předvádět jako přiopilou bandu buranů. Osobně si to nepřeju, ale pokud to je záměr pořadatelů, tak to asi tak zůstane a nikdo s tím nic nenadělá. Jinak, kluci byli v kroji a pasovalo jím to.

Další vstup Krojovaného Vlčnova měl bohužel podobný charakter.
Jednou jsem viděl nějaké vystoupení hasičů, kteří předváděli fašank, jak probíhá v jejich vesnici. Pokud tuto tradici drží ve vsi, je to něco jiného než předvádět totéž na podiu mezi soubory - propadák.

Je mi to moc líto, ale ještě když jsem v tom Krojovaném Vlčnově viděl, jak tam někdo vleče kočárek ze šedesátých let, tak mi to přišlo opravdu jak nějaký nepodařený fašankový průvod. Když už - tak to tady už nikdo neví, jak nosily krojované ženy své děti? Takové prezentaci Vlčnova nejsem rád a spíše jsem se styděl. Co se dá dělat, pro jiné je to zas krásné.
Nechci říkat, že vše co předvedli Vlčnovjané, bylo špatně, to jistě ne. Například zpěv Búdových umělkyň zněl opravdu krásně a bylo to to lepší z toho odpoledne. Ani nástup souboru Vlčnovjan na poslední číslo nebyl špatný, naopak kluci při nástupu působili sebevědomě a odhodlaně, to zabralo. Navíc, když přinesli krále a zpívali " Hrdá je družina ……" tak ta scéna měla jistý emotivní náboj ….. a to bych určitě bral jako pěkné vystoupení.

Leč všechnu tu sílu okamžiku letos přerušil hukot sirény přímo nad hlavami diváků a podle mne největším překvapení pro všechny přítomné bylo zjištění, že už je konec. Houkání sirény, to se může stát, ale ukončit neslaně nemastně program tak, že diváci neví, zda odejít nebo zůstat, tak to by se v takových příležitostech stát nemělo.

Tentokrát jsem se snažil moc nekritizovat, to proto, aby si Vlčnovjané neřekli, že ten krůžek kolem Joskona neumí nic jiného.
 


Komentáře

1 jo jo | 8. června 2012 v 22:10 | Reagovat

Přesné a výstižné!

2 dotaz dotaz | 8. června 2012 v 23:02 | Reagovat

Mohl by někdo zjistit,jaké byly letos náklady na občerstvení? Nebo líp kolik se prožralo a prochlastalo jenom proto,aby vedení obce ukázalo,jak jsme pohostiní?

3 ještě k tomu ještě k tomu | 9. června 2012 v 0:05 | Reagovat

[2]: Taky kolik stály ty najaté gorily,co se chovaly jak středověcí lapkové.

4 mádl néé mádl néé | 9. června 2012 v 7:04 | Reagovat

dyž sa bude hledat ten nový moderátor, tož né aby to byl ten mladý od josefíků- Mádl, tchán by ho asi ukecal za zadarmo, ale sem sa nehodí. Tož to já enom tak na okraj.

5 Mimo Vlčnovjan Mimo Vlčnovjan | 9. června 2012 v 8:28 | Reagovat

Přijeli jsme z celou rodinou každý jsme zaplatili 150 korun ale co jsme viděli nic moc,v tom vašem amfiteátru jsme seděli na zemi,chaos žádná organizace,příští rok už určite nepřijedem.

6 domácí domácí | 9. června 2012 v 9:10 | Reagovat

[5]: Proč jsou návštěvníci brze obíraní a místní obtěžovaní ukazováním občanek? Co udělal starosta a nová ředitelka klubu z naší Jízdy rálů je hnus!To nemá s nějakou tradicí nic společného!

7 !!! !!! | 9. června 2012 v 9:42 | Reagovat

[6]: Přivandrovalci,vraťte naši jízdu Vlčnovjanom!

8 z okolí z okolí | 9. června 2012 v 10:38 | Reagovat

[5]: Nebyli jste sami,co zaplatili a měli z toho prd! Všeci chodili sem tam a v davu se motalo pár jezdců. Ještě by ste spíš měli platit za účast.

9 názor názor | 9. června 2012 v 17:23 | Reagovat

Spokojení  s JK můžou být jen ti, co nezažili jaké to bylo, když organizace fungovala.Anebo zažili a je jim blbé přiznat,že už několik posledních roků je to trapné.Protože si z toho mastí kapsu.

10 vlčnovjan vlčnovjan | 9. června 2012 v 19:46 | Reagovat

Letošní JK naprostý propadák, velmi se divím starostovi a místostarostce, že v okamžiku vstupu do EU pro JK neudělali maximum.
   Oni totiž pro JK neudělali vůbec nic, jen vytváří roztržky a nervozitu po obci!!!
UŽ DÁVNO TAM NEMAJÍ CO DĚLAT !!!

11 tož kurva tož kurva | 9. června 2012 v 20:35 | Reagovat

[10]: Jak neudělali? Marta v kroji,Jenda v kroji!  Plno starých známých hlášek v novinách, od nasednutí chlapce na koně, přes pohnutí v hlase a slzou v oku,pak výčet úspěchů a nezapomeňme na babku nebo dědka, který říká našemu starostovi, jak se mu u nás dobře bydlí! A k tomu všemu se nám klaní svět!Žrádlo dobré akorát pro Bartoníčka nebo Lapčíka!

12 dotaz nesmělý dotaz nesmělý | 10. června 2012 v 6:58 | Reagovat

Já sem čuměl v nedělu na monako, formulu, tož mám dotaz. Vystupoval aj Mužský pěvecký sbor nebo su enom na to domácí zpívání anebo na srale?
Moderátor mezi číslama by nemosel byt žádný, obešla by to mažoretka s cedulů.

13 sígr sígr | 10. června 2012 v 7:55 | Reagovat

[12]: Dobrý nápad . Mohla by to byt obecní Mošťková.Ráda sa ukazuje a u táhání cedule nemosí myslet,tož by to zvládla.

14 abeceda abeceda | 10. června 2012 v 10:23 | Reagovat

Investice do jízdy králů neznamená jenom nové podium a kousek asfaltové silnice, ale, jak správně podotknul IF, i do celkové choreografie jízdy králů. A když to naši neumí, tak si musíme pozvat přespolního.

Tady je ale možná jiný problém. Naši pořadatelé se neumí podívat do zrcadla a říci si, že je něco špatně. Anebo se podívají a bohužel je to zrcadlo křivé a dost zkreslené pocukrovanýma vdolečkami a slivovicí. Jasně, že domácímu pochválíme jeho buchty, když je máme plné škraně a čekáme další. Nebudeme si tady zastírat, jízda králů je pro mnoho lidí další příležitostí si něco přivydělat. A to přeci nebudeme kritikou čehokoliv dělat sami sobě zákaz a tímto se odstříhat od pupeční šňůry k obecní pokladně.

Nejsem folklorista profesionál, do kroužků jsem nechodil, ale jako divák vždy dokážu ocenit nápad, celkové pojetí scény i pocit pro detail. Mám pocit, že tady Vlčnovjanům ujíždí vlak. Respektive byli se sebou spokojeni, ale svět se pomalu ale jistě posunul o kus dál. Je to škoda, ale dá se to ještě zachránit. Budeme mít novou ředitelku školy, vyhrála konkurs na základě nějaké vize a tak doufáme, že v ní je i výrazná podpora dětského folkloru, když jsme už ta folklorní obec. Ředitelka KSK jako významná osobnost folklóru snad zná nějakou osobnost, kterou by naverbovala do svých služeb a pomalu bychom začali dohánět vlak, u kterého zatím vidíme koncová světla poledního vagonu.  Nicméně máme šanci tam ještě naskočit.

Obávám se, že toto všechno bude jenom přání, protože díky pokladně na obecním úřadě všechno dění ovlivňuje vedení obce a u současného mám pocit, že jim tento stav vyhovuje. Vždyť tradice jízdy králů je tak dojemná, že za to stojí uronit i slzu. A nejlépe, když se národ dívá.  

Dotaz na konec: při výběrovém řízení na novou ředitelku školy byl jedním z požadavků  koncept dalšího rozvoje příspěvkové organizace. Lze tento dokument legálně získat – podle zák. 106/99 anebo je někde dostupný na internetu? Vždyť škola je instituce, která se dotýká každého obyvatele Vlčnova. Tak sem s ním!

15 hmmm hmmm | 10. června 2012 v 13:51 | Reagovat

[14]: Docela bych bral i porovnání s koncepcí rozvoje školy toho druhého v pořadí konkursu,o kterém se rozneslo ,že byl mnohem lepší než nakonec jmenovaná Mlýnková.

16 kozel kozel | 10. června 2012 v 15:51 | Reagovat

[14]:Si děláte kozy! Tady se zaměstná v klubu nová ředitelka, super znalec na folklor a my budeme ještě platit další!

17 názor názor | 10. června 2012 v 20:42 | Reagovat

[16]: Když byly v organizaci takové zmatky,asi bude dobrá na papíře.

18 mongolka mongolka | 11. června 2012 v 11:01 | Reagovat

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/46622/jizda-za-vsechny-prachy-jak-se-z-tradicni-moravske-slavnosti-stal-tradicni-cesky-sunt.html

Odborník na JK se ozval!

19 ach ach | 11. června 2012 v 11:18 | Reagovat

[18]:Jsem zdrcena, jak se může někdo, něco, takového hnusného .. opovážit. Nyní už svět nebude jako dřív.. vše se ve mně zlomilo ..... Vlčnove - vstaň - burcuju na protest - takové zneuctění ...

20 pepin pepin | 11. června 2012 v 11:26 | Reagovat

[18]: Tedy ATA bude opravdu naštvaná. Prý postkomunistický architektonický zločin - sytě modré domy ;-)
Když pominu Holcův provokativní styl, tak na té "komerční pouti" přeci jenom něco bude...

21 slídil slídil | 11. června 2012 v 11:50 | Reagovat

[20]:to budme rádi, že ostal enom v búdách anebo u doma krála. kdyby šel dál na tu slavnů vlčnovsků rozhlednu, tak o tom napíše eště další článek. a byla by další ostuda jak vrata od stodoly.

22 :) :) | 11. června 2012 v 12:04 | Reagovat

[20]: :):):):):):):) atd................

23 spokojený spokojený | 11. června 2012 v 12:29 | Reagovat

pan Holec je idiot, který jel do Vlčnova už nasraný z reakcí na jeho předchozí článek. Asi očekával že když jede na moravskou vesnici tak  tady žijeme v hliněných domech, chodíme pořád v krojích, živíme se obděláváním políček na které ráno vyrážíme v kroji se zpěvem lidových písní. Je to idiot který si myslí že za Jihlavou začíná Mordor:)

24 neutrál neutrál | 11. června 2012 v 12:36 | Reagovat

[23]: Vypichy jen ty zápory ,a pravdivě.Od blábolení poétky Vráblíkové, přes neúplné nadšení místní až po špatnou organizaci a kupčení  s naší tradicí. Je to jenom  negativně zaměřené, o tom žádná. Ale zase když se dopne k péru starosta,vlastně diktuje,tak je všechno super.A to není taky pravda. Je to všechno něco mezi.

25 já | 11. června 2012 v 12:53 | Reagovat

[23]:

[24]:Souhlasím, je to tak když Čecháček - Pražák přijede k nám na Moravu a začně s tím  svým hej počkej.
Ale v hodně věcech se  strefil - vstupné, účast politiků,kýčovitý stále stejný slavnostní večer a všudepřítomná snaha jenom vydělat. Vždyť i ti kluci ráno sotva mluví, protože mají vyřvané hlasivky - kvůli kšeftu. Vyvvolávky furt stejné. Auto je nesympatický od pohledu, ale v něčem ťal do živého.
Mne tím neurazil ale dovededu si představit jak jsou dotčeni u nás naši čelní představitelé. Odbeta se určitě chystá.

26 já jsem vám to říka! já jsem vám to říka! | 11. června 2012 v 13:10 | Reagovat

starosta obce v obecním rozhlasu | 20. dubna 2012 v 9:09 | Reagovat

Vážení spoluobčané, jak určitě víte, za měsíc bude jízda králů. Už ste sa mohli v novinách dočíst, že naše jízda králů je v unesco, tak se potom nedivte zvýšenému počtu lidů, co sa přijedů na mňa podívat. Dojedů aj hosti velice vzácní, tož sa potom na ně nedívajte s otevřenů hubů. Kdo má hubu samů železnů plombu, ať dojde za Kučerů, ten mu je vymění za bílé. Půlku platí obec, druhů si zaplatíte sami. Udělajte si před barákem pořádek, ať nás nepomluví. Kdo má škaredů fasádu a kolem jeho pojede průvod, ať ju dá rychlo do rychtiku. Jinak mu přestaneme vozit popelnice a budeme dělat problémy s případným zateplením. Když vás bude brat kamera, tak povídajte enom samé pěkné věci, jak máte rádi starostu a jeho zástupcu na obci. Kdyby byli moc zvědavý, tak je pošlete na obec, my už to všechno vysvětlíme. Protože hlavní program bude v Jamě, prosíme všecky o strpení, když tak budů sbory békat až do rána. Šak je to jedenkrát za rok a mosí to byt, dyž nás to stálo tolik peněz.   Děkuji tímto všem občanům a tomu zbytku, co nějak nechápe moju genialitu, přeju na podzim pokazený kvas a hořků slivovicu.

27 hlas lidu z dolního konca hlas lidu z dolního konca | 11. června 2012 v 13:35 | Reagovat

Cosik je tady špatně. Jenda bečí na úřadě, že nikdo nemá zájem o jeho jízdu králů a oni sa mu novináři potulují po dědině inkognito. Tož kdyby si dal tu cedulku PRESS a zaťukal na obec, tak určitě na obci dostane vdoleček, kalendářik a možná aj pusu od místostarostky.  A kdyby tam nebyla, tak určitě Chvílíčkovámu  poceluje obě tváře. A napsat potom takový článek?  Kde se bere v nich taková drzost. A ještě sa vyptávat lůzy, co nemá o jízdě králů valného mínění? Kurnik, je toto možné? Nakonec našeho starostu v dalších volbách nezvolíja. Toto je určitě nějaký bajkal.

28 Cekem Spokojený Cigán Cekem Spokojený Cigán | 11. června 2012 v 13:35 | Reagovat

[23]: Pan Holec moc dobře ví , že moravské vesnice jsou plné vztahovačných idiotů . Ti se vyznačují tím , že už nežijí v hliněných domech , nechodí v krojích , živí se bůhvíčím, nezpívají a za Jihlavou by rádi minimálně Los Angeles. Očekával jenom to , že někteří z nich se ozvou a dočkal se.

29 z webu z webu | 11. června 2012 v 13:41 | Reagovat

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/178758-vlcnovem-projela-tradicni-jizda-kralu/

Vlčnov - Jedenáctiletý Martin Matušík v dívčím kroji a s růží v ústech vévodil dnes Jízdě králů ve Vlčnově. Na koních ho doprovázelo 11 jezdců, mezi pobočníky byl loňský král Jan Procházka. Jeden z nejznámějších folklorních svátků v zemi se konal poprvé po loňském zápisu na seznam světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Podle starosty obce Jana Pijáčka se ale tradiční obyčej nijak změnit nemohl. Lidé byli prý jen víc nervóznější a také trochu přibylo diváků.

30 bingo! bingo! | 11. června 2012 v 13:43 | Reagovat

[28]: :):):)

31 Jarmila Jarmila | 11. června 2012 v 13:47 | Reagovat

Pod zmíněným článkem je diskuse. Trefila to Kačka Pavelčíková a také nějaký pán Jan Jurča z Kunovic.
Do těch Kunovic se konečně musím také příště podívat.
Netřeba propadat hysterii a nevraživosti vůči Pražákom. My si z nich taky děláme srandu, pro mně to jsou a budou "pepíci". Těžko ale asi můžu čekat že se našemu obecnímu vedení otevřou oči a spadnou z nebes konečně na zem.

32 Vilém Vilém | 11. června 2012 v 14:02 | Reagovat

Tak tak. Příště vztupné nevybírat a hlavně nepúšťat kluky s panovú flétnú. Tátok Pavelčíková je dědička Společnosti Jízdy králů? No aspoň ví že Vlčnov není město a umí sa postavit za transvestity.

33 krysar krysar | 11. června 2012 v 14:15 | Reagovat

[32]: Co to bylo za pohádku, kde bylo město plné krys a došel cip s fletnu a všecky je odvezl pryč. No tento novodoby geroj došel znovu, začal hrat pod obecnim uřadem a než spustil tu svoju, tak ho pořadadatel vyhnal. a mohl byt klid.

34 KAT KAT | 11. června 2012 v 14:30 | Reagovat

Zanechte vyprávění pohádek .. padni komu padni... KAT .. (kdo potřebuje finanční výpomoc co jsem slíbil, nechť se dostaví o půlnoci na větrnou hůrku pod šibenicí, půl mongolské míle na sever od lebky svatého Jena)... padni komu padni... KAT

35 tož dobré tož dobré | 11. června 2012 v 14:31 | Reagovat

"Vráblíková, žena s fantastickým smyslem pro patos........"
Tož to ještě neslyšel projev našeho nejvyššího!

36 pozorovatel pozorovatel | 11. června 2012 v 14:31 | Reagovat

[24]:Je pravda,že mnozí odvedenci se na koních jen tak tak drželi. Jsou ožralí ještě z búd a v tom letošním horku to vydatně ještě přikrmovali. Kdyby nebylo vodičů koní,co jim napovídají, tak ze sebe dostanou  jenom ožralecké  mumlání a né vyvolávky.

37 hlas lidu hlas lidu | 11. června 2012 v 14:36 | Reagovat

[34]:Tož vitaj KATe!Dlúhos tadyk nebýls!Snáď ťa tak moc zaměstnala nejaká obecní zakázka?

38 jezinky jezinky | 11. června 2012 v 14:39 | Reagovat

[34]: A dyž dojdeme my,tož co bude? Umíš aj inačí výpomoc???

39 KAT KAT | 11. června 2012 v 14:47 | Reagovat

padni..komu padni..jsem nesmlouvavý,krutý,zlý..jsem KAT..pravda je poněkud jinde....už nedělám řemeslo, nepiju ani nesouložím... padni komu padni... . .KAT...

40 sněhurka a sedum trpajzlíků sněhurka a sedum trpajzlíků | 11. června 2012 v 14:48 | Reagovat

[34]: Nám sa teho nedostává, šak ani bys nemosél platit!

41 přebralsson přebralsson | 11. června 2012 v 14:51 | Reagovat

Chlastáte za bílého dňa?

42 spokojený spokojený | 11. června 2012 v 14:52 | Reagovat

Začínám být docela nespokojený :) Ale Holec je idiot.

43 jezinky jezinky | 11. června 2012 v 14:55 | Reagovat

[40]: Sněhurko, ty se nám do toho nemotej! My zme byly první!

44 KATovka KATovka | 11. června 2012 v 15:05 | Reagovat

[39]:Že by sas zebrál a konečně neco doma udělál! Humno nemáš posečené, hnůj od králíků na tebe béká už týdeň, rozpadlé dlaždice z chodníka nevyměněné, cimry potřebujú vymalovat! Koruny od tebe nevidět,lebo fšecko prochlastáš s pepinem u šenku v hórní ! Dyž tož lapíš akorát u toho písacího zgarba  a dú z tebe samé koniny!Jediné je od tebe  pravda, že v posteli si o ničem! Hybaj k práci,  lebo ťa zrúbu tak , že než byt doma tož budeš račik chtět byt natažený na skřipec!

45 spokojený spokojený | 11. června 2012 v 15:35 | Reagovat

[42]:prosím vymyslete si vlastní nick a nevydávejte se za někoho jiného. děkuji spokojený

46 zbytek světa zbytek světa | 11. června 2012 v 15:43 | Reagovat

[45]:já to nejsu! já mám iné a tebe né!ale zas možeš byt rád, že už ste dvá spokojení!

47 místní místní | 11. června 2012 v 16:42 | Reagovat

Všechny noviny jsou přecpané jenom jásáním Pijáčka. Když vám tady napíše někdo, kdo na obci nežere a nechlastá a popisuje,co místní říkají,tak na něho plujete.Su místní a má skoro ve všeckém pravdu!

48 hlas z hůry hlas z hůry | 11. června 2012 v 18:44 | Reagovat

[47]: Moc se mně článek v  Reflexu nelíbí,ale je v něm kus pravdy.Paní Vráblíkovou už měla nahradit nějaká jiná děvčicao 30 let mladší.Ale nejde to, Pavelčíci na JK mají  známku nedotknutelnosti! Možná až se podaří zbavit obecního baviče,který už dávno nemá soudnost, tak to bude o něčem jiném!

49 tonánek tonánek | 11. června 2012 v 19:29 | Reagovat

[47]: sem sa chtěl zeptat, možu sa těšit příští rok zas  na letošní  indiány co nepasovali tetám z uneská ,lebo tadyk zas hlavně budú po celéj dědině enom  dobře placení agenturní strýci oberáči?

50 mongolka mongolka | 11. června 2012 v 20:56 | Reagovat

http://www.markething.cz/kulturni-dedictvi-ocima-bulvaru-jizda-kralu

51 dotaz dotaz | 11. června 2012 v 21:14 | Reagovat

[50]: Četla sem.  Tak to už nemůže myslet vážně ani náš  šest pět starosta. Od kdy je Vlčnov městečko?

52 com.cz com.cz | 11. června 2012 v 21:21 | Reagovat

[50]:
Petr Holec se neseriózní kritikou pouští nejen do hodnotného kulturního dědictví v podobě Jízdy králů, ale především uráží samotnou identitu obyvatel třítisícového městečka Vlčnova  nacházejícího se nedaleko Uherského Hradiště.

Zvláštní. Jak se nesedá na prdel tomu, co nažvaní  kolem Jízdy starosta Pijáček,tak je všechno a všichni špatní!

53 PM PM | 11. června 2012 v 23:16 | Reagovat

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/46622/jizda-za-vsechny-prachy-jak-se-z-tradicni-moravske-slavnosti-stal-tradicni-cesky-sunt.html

54 inostranec inostranec | 12. června 2012 v 3:35 | Reagovat

Holec je borec!Dobře vám to nandal!

55 spokojený spokojený | 12. června 2012 v 7:18 | Reagovat

[45]: prosím já se nevydávám za nikoho jiného, jsem to pořád já, spokojený. děkuji za pochopení.

56 pepin pepin | 12. června 2012 v 7:52 | Reagovat

[50]: Studijní obor marketingová komunikace a public relations má zajisté své kouzlo. Nemá být ale cílem těchto oborů manipulace s veřejným míněním a ovlivňování nákupního chování spotřebitelů? Seriózní kritika neseriózní kritiky? Nesmí být, mělo by být, nesmí se dopustit...
Padouch nebo hrdina, všechno jedna rodina ;-)

57 pomóc pomóc | 12. června 2012 v 8:06 | Reagovat

[56 50] z článku
Vlčnovská Jízda králů získává v posledních deseti letech stále lepší jméno, zdokonaluje služby poskytované návštěvníkům, rekonstruuje prostory a celkově si buduje pozitivní PR nekomerční folklorní slavnosti, jak směr popisují samotní zástupci Vlčnova.

Není pravdou, že by se pan Holec v některých bodech svého článku skutečně netrefil do špatně provedených organizátorských rozhodnutí, která si zaslouží pozornost a v budoucích ročnících také změnu, ale tyto výtky nesmí být poplatné bulvárnímu patosu, urážkám a zvýšení čtenosti periodika.

Díky povinnosti platit vstupné na skoro celý program vznikl v podstatě poslední květnový víkend ve Vlčnově systém mýtného. Podotknu, že v předchozích ročnících byla naopak naprostá většina programu zcela zdarma. Toto je skutečný problém, který kazí dobré jméno Jízdy králů a měl by být do příštího roku vyřešen.

zemekf:No, já bych se moc neoháněl bulvárem, na letošní JK byli opět účinkující v těžké přesile. Pamatuju doby kdy jít si pro pivo k výčepu, znamenalo opustit společnost tak na čtvrt hodinku. Ano, pamatuju.

58 hm hm | 12. června 2012 v 13:11 | Reagovat

[50]:Viz komentáře k článku.

59 juk juk | 12. června 2012 v 22:04 | Reagovat

[50]:Já na to kuknu a  ona na mňa juk Šaruš Kovářová. No toto!

60 rebel rebel | 12. června 2012 v 22:53 | Reagovat

Vlčnovskému obecnímu magnátovi se to nějak hroutí . Stále víc i od cizích se ozývá,že jízdě dal dobře na prdel.Kdy konečně kápne božskou a oficiálně přizná,jaká je pravda!

61 poplašná zpráva poplašná zpráva | 13. června 2012 v 15:00 | Reagovat

[60]:hroutí/nehroutí. šak su všeci na obci spokojení, jak kdyby dostali samé jedničky aj s ředitelsků pochvalů. to  ty akorát díváš na svět blbě. Ne kolik lidí nevidělo hlavní program, ale kolik lidí VIDĚLO hlavní program. a ještě kolik mohlo vidět! pesimista vidí poloprázdnů láhev, ale optimista poloplnů. to je aj o životním postoju. co rýpů do našich současných, ti budů rýpat aj kdyby tam byla merkelová s putinem dohromady.

62 svatá pravda svatá pravda | 13. června 2012 v 15:24 | Reagovat

[61]:
Lidi program v kotli viděli .To se nedá ocigánit . Sice né všeci , co chtěli,ale jejich chyba že nepřišli dřív si chytit fleka na lavce.Kdyby si tam vzali spacáky a ohlídali si místo přes noc ,tož nemoseli frflat!

63 Broďani Broďani | 13. června 2012 v 15:37 | Reagovat

Že Vás to baví kvákat o téj vaší unescové jízdě. Jednou si na vá vzpomenů v reflexu, udělajů pár foteček a hneď si myslíte , že ste slavní.
Už enem zbývá, aby o vás natočili celovečerní film.A menovat by se to mohlo Nekonečný příběh.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama