Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Pro obec vydržel pracovat deset let

17. června 2012 v 9:27 | IF |  Články
Chci předeslat , že píši bez jakékoli zášti vůči jakémukoli starostovi a jeho stoupencům. Zažil jsem již celkem dost starostů a dost jejich stoupenců. S odstupem se mi zdá, že režimy i starostové se měnili, ale stoupenci jsou stále titíž.


Jak je jen nazvat a nepoužít vulgarizmu. Třeba bych je jen popsal. Jsou to takoví pořádkumilovní a desinfekční občanští vzorové - takoví čističi análních žláz a přilehlého otvoru zevnitř. Samozřejmě ne každého, vždy se jedná jen o starostův, protože ten jim na rozdíl od jiných voní. Je zbytečné se ptát, jak se tam dostali, nejkratší cesta je vždy jen jedna.

Mám před sebou Slovácký deník ze 14. června 2012. V záhlaví foto paní Parkanové, prý ji chce stíhat policie, ale to nic, to je slabý kalibr. Titulní článek je o asi nejvýznamnějším odstupujícím regionálním radním, panu Miroslavu Josefíkovi.
Po přečtení celého článku bych řekl, že pan Josefík z té titulní prezentace vychází jako opravdu regio-anální politik. Ale za to on asi ani nemůže, k tomu vyobrazení mu pomohl nejspíš ten, kdo mu poradil, aby své odstoupení ventiloval v oblastním tisku a dost mu napomohl i pisatel předmětného článku. Ovšem pokud jsou jeho výroky autentické, tak hlavně on sám.

Osobně je mi to celkem líto, vždy se mi jevil jako bezkonfliktní člověk a s přibývajícími léty se zdálo, že dozrává do pravého vlčnovského strýca. Řekl bych, že uveřejněný článek mu jeho strýcovskou image hodně pochroumal. Ale taky se říká : " Kdo chce kam, pomozme mu tam."

Celkem mne zaujala věta na počátku druhého sloupce -" Pracovat pro obec vydržel deset let , tedy dvě a půl funkčního období".
V kontextu celého článku to vyznívá, jakoby zastupitel a radní Vlčnova byl tím, kdo je v okamžiku zvolení vržen do hladomorny a každý den musí pro občany Vlčnova postoupit natahování na skřipci, pak mu na oběd nasadí palečnice a na noc zavírají do železné panny plné hřebů.
Chtěl bych všechny čtenáře z regionu Slovácka ujistit, že ve Vlčnově zvolení zastupitelé a ani radní opravdu nejsou mučeni a není na ně uvalena žádná klatba, dokonce nejsou ani exkomunikování a nepodléhají právu útrpnému.

Spíše naopak, dokonce jsem slyšel o jednom vlčnovském zastupiteli, že získal dotaci 150 000,- Kč na pečení "vlčnovských vdolečků". Slovy klasika se ptám : " Kdo z vás na to má?"
Chápu, není to mnoho, ale uznejte za tu dřinu a plno urážek…. Kdo by to vydržel?

On ano - psali to v novinách!

Pracovat pro obec vydržel deset let …!!!!
 


Komentáře

1 nechápající nechápající | 17. června 2012 v 10:19 | Reagovat

Jak znám Miru tož toto mně k němu vůbec nesedí. Narvat se na první stranu to mu někdo musel vyjednat. Takový king zas není ve Vlčnově, aby se o něm tak psalo.Ale jestli je to práca tych našich dvů na obci,tož sů s  myšlením horší,než jsem si myslel.

2 dotaz dotaz | 17. června 2012 v 11:33 | Reagovat

K čemu potřebuje schopný člověk starostu a v čem konkrétně vám nevyšel vstříc?

3 domácí domácí | 17. června 2012 v 12:02 | Reagovat

[2]: Chtěl sem do vedení nezávislé co chtěli aj jiní.On tam odhlasoval propadák v podobě Dacíka a Mošťkové.Je ten, co má prsty ve svinském vlčnovském politikaření. Když jde ODS ke dnu tak utekl a ještě se bude o lidi z dědiny otírat!

4 zbytek světa zbytek světa | 17. června 2012 v 12:35 | Reagovat

Vedle je pokec profesionála ze Slováckého deníka. Jestli máte někdo něco na první stránku,tak mu to pošlete.Politická smrt skoro umučeného pomluvama  místního mučedníka - kopálisty už je pasé. Ať chlapec má co psat,šak jak jinak,než objektivně!

5 Dr. Ptáčník Dr. Ptáčník | 17. června 2012 v 12:49 | Reagovat

Tož, to má ten modrý pták dobré vajčiska. Když sa na nich  Josefíkovi  podařilo vysedět patnáct táců, každý rok.

6 mírumilovný mírumilovný | 17. června 2012 v 12:54 | Reagovat

Co závidíš, šmejde! Ale těch urážek, těch urážek a kdyby enom urážek ale furt a pořád enom samé  urážky!!!! Šak kdo to má vy hovada vydržet. Šak totok néni možné, ale vdolečky byste žrali furt, co?!

7 si to co jíš si to co jíš | 17. června 2012 v 13:01 | Reagovat

[6]: co my? Ty! šak tobě roste břušisko a kuřecí ťa nezachrání!

8 Marta P. Marta P. | 17. června 2012 v 14:05 | Reagovat

Kam jsme to dotáhli?

Je mně líto, že se bývalý radní pan Miroslav Josefík dal cestou našich představitelů p. Jana Pijáčka a místostarostky pí. Marty Mošťkové. Mediálně se zviditelňovat a plakat sám nad sebou - jak mu spoluobčané ublížují. Mám zato, že mu to není zapotřebí.

Pan starosta a paní místostarostka celé roky rozeštvávají občany svým chováním a jednáním. Rozdělují lidi na poslušné a nepřijatelné. Poslušným vyjdou vstříc ve všem a ti, co se celý život neohýbají podle situace, mají v naší vesnici hold smůlu. Vím o čem píšu. Mám nejednu zkušenost. Mám k sobě a spoluobčanům nějakou důstojnost, tak to musím vydržet. Nejsem sama. Je nás více.  Již několikrát mně přišlo na mysl, že když jsem za starého režimu  z Vlčnova  nechtěla odejít za kopečky, tak teď mě to někdy  přepadne. Ve Vlčnově jste  jako neohební  někdy bezmocní.
Tak nám ve světě  známí naši vlčnovští představitelé znepříjemňují život. Škoda, že si náš velevážený pan starosta své sny a přání nerozhodl splnit v jiné vesnici nebo městě. Dýchalo by se nám lépe.
Tady už aby se bál člověk něco říct při nákupu, protože to hned vědí na správných místech. A to medializování jakože Vlčnova v televizi a všude možně – není pro Vlčnovjany. To se náš pan starosta dává poznávat, aby zasedl na více placené křeslo. K tomu zneužívá kroj i slavnosti. Je smutné, že jsme to po revoluci až tak daleko  dotáhli.

Nejsme pupek světa! Vlčnovjané, vzpamatujte se!

9 z dolního konca z dolního konca | 17. června 2012 v 14:19 | Reagovat

[5]: Šak on si vyseděl víc, jako radní dostával 3 tisíce měsíčně, po dobu 8 let. Poslední roky díky Slintákovi nedostával nic, tož to už sa těžko hledá motivace.
Jinak mne M.Josefík zklamal. Já jsem si ho představovala jako budoucího starostu, až odejde Janek výš.
Dobře, že to tak dopadlo, teď už vím, že by to žádná změna k lepšímu nebyla. ODSák nemože být dobrý člověk.

10 ještě jednou ještě jednou | 17. června 2012 v 14:40 | Reagovat

Joskon přehodil komenzáře. K paní Martě. Konkrétně,v čem Vám starosta nevyšel vstříc?

11 skoromarta skoromarta | 17. června 2012 v 14:47 | Reagovat

[10]: v tom že natáhne už konečně do ...

12 blbeček blbeček | 17. června 2012 v 18:57 | Reagovat

[5]: Jaké peníze si vyseděl? Jako že dřív ho obec platila? Teď ne? Jo tak proto pakoval? Vůbec tomu nerozumím?

13 šiška šiška | 17. června 2012 v 21:55 | Reagovat

Jak sem řekl, je mě z toho nablutí. Ať už konečně ten Janem s tů Marfušů táhnou hodně někam daleko, aby sa to ve Vlčnově uklidnilo.
Jeden za 18, druhý beze dvůch za dvacet.

14 mongolka mongolka | 17. června 2012 v 22:53 | Reagovat

IFe, ty to vidíš moc složitě. A Joskon se taky mýlil s vdolečkovou spoluprácí, Lapčík nekecal. Ono to bylo tak, že Josefík si doma poplakal Evičce, ta si poplakala Jirkovi Mádlovi ten za příslib rozhovoru do Slováckých dostal článek o ublíženém tchánovi. Záhada vyřešena!

[12]: Blbečku, sleduj situaci! Dřív byli radní i zastupiči placeni (zastupitelé pár stovek za sezení, radní něco okolo tisícovky), ale hned při prvním zasedání zastupitelstva po zvolení Michal Slinták navrhl, aby se jejich "spropitné" snížilo na nulu a peníze z něj se daly na dobročinost. A teď už jenom vymyslet na jakou.

15 Michal Slinták Michal Slinták | 17. června 2012 v 23:19 | Reagovat

[14]: A tak dovolím si říct, že pan Josefík neodešel kvůli cca 2 tisícovkám ze měsíc, které už radní nedostávají.

Reakci na jeho stesky v novinách jsem uvedl u předchozího článku. Mělo by všem radním i zastupitelům dojít, že jsou zodpovědní za hlasování, i když je za ně vymyslí někdo jiný.

Na druhou stranu mi opravdu vadí anonymní a vulgární útoky na tomto webu. Nejsou k tématu, snižují kvalitu diskuze a nahrávají vedení obce.

Kecy na Jirku Mádla apod. byly zbytečné - a to by zasloužil kopanec za "přemluv bábu i dědu". Ale buďme rádi, že se mladí o politiku zajímají-naivita je uměřená věku a bohužel si u voleb ještě musí párkrát nabít hubu jako všichni obyvatelé našeho státu.
A neustálé vdolečkování inženýrů už asi taky není vtipné.

A oslovení Pičáček? Je to naprosto zbytečné. Na starostu můžeme mít názor jakýkoli - můj znáte, ale pičáčkováním ničemu nepomůžeme. Změny se dá dosáhnout, ale jinak -  a to nejde hned.

16 občan občan | 18. června 2012 v 6:05 | Reagovat

[15]: Změny se dá dosáhnout, v zastupitelstvu budete už skoro 2 roky ještě další 2 roky máte před sebou, tak snad se dozvíme, že tam nesedíte zbytečně a co jste všechno dokázali nebo o co se aspoň snažíte a jaký je výsledek.

17 Michal Slinták Michal Slinták | 18. června 2012 v 7:05 | Reagovat

[16]:  Zkuste pochopit jaký je úkol opozice - má méně hlasů - to znamená, že svého neprosadí nic. Opozice může poukazovat na nesrovnalosti a kontrolovat vládnoucí garnituru a pak občanům oznámit, co se děje.

Pár drobných věcí se už podařilo (kompostéry, snad už bezchybné smlouvy s občany, informace pro vás, ředitelka..). Další je na cestě - parkování ke kostelu. O všem budeme informovat.

18 abeceda abeceda | 18. června 2012 v 9:32 | Reagovat

[17]:
Michale, úkolem opozice není vládnout, ale vykonávat činnosti za obec či radu, kterou ona nedělá anebo nechce dělat. Každý ví, kolik máte hlasů a tak nečeká od vás radikální změny typu odvolání rady, radních či jiné politické kotrmelce. Vašim úkolem je zastupovat vaše voliče a tím plnit volební program, s kterým jste se dostali do zastupitelstva. Kde najdu váš volební program? Nebylo jedním z bodů zlepšit informovanost vlčnovské veřejnosti? Na facebooku jsem něco málo našel o nezávislých. Ale skutečně jenom něco málo. Když se podívám na vaši kandidátku, tak nevidím důvod, proč byste nemohli mít vlastní internetové stránky? Tam bych viděl podměty k vaší práci. Zveřejňovat zápisy ze zastupitelstva spolu s komentáři, diskuzi s občany atd. Věci, které chybí na obecních stránkách. Vést o svojí práci PR.  Tlumočit na zastupitelstvu názory lidí. Zjišťovat, co si obyčejný neprivilegovaný občan o své obci myslí.

Teď budu hrozně nepříjemný. Spousty práce za vás dělá blog Radia Ulambatar.  A vy se prostě jenom vezete. Proč a co tě nutí nadávat na blog a na hanlivé výrazy? Proč si nezávislí neudělali svoje webové stránky? Na co čekají? Čtu mezi řádku: nelíbí se mi to a dělal bych to jinak. Tak se předveďte! Jinak si budu o vás myslet Nezávislí, ale taky neorganizovaní. Strana jednoho muže!

Radio Ulambatar je blog jednoho člověka, který zde prezentuje svůj vlastní názor. Toto není a ani nemůže být nějaká veřejná politická platforma. To patří jinam! Pokud budou Nezávislí fungovat jako politická strana, která to myslí vážně s obcí Vlčnov, tak se diskuze o budoucím Vlčnově přesune tam. A radiu Ulama zůstanou obrázky o našich králících.

Jen tak mimochodem, na KDUVlcnov.cz to v míře omezené už funguje.

19 abeceda abeceda | 18. června 2012 v 9:46 | Reagovat

[18]: Ještě jednou - nechci tě ani nikoho z Nezávislích urazit, chci vás jenom vyprovokovat, abyste konečně něco udělali. Do voleb šlo patnáct lidí. Viditelný jsi pouze ty.

20 názor názor | 18. června 2012 v 10:22 | Reagovat

[18]:Prober se. U lidovců  mají prd.Nepíšou tam ani jejich vlastní.

21 mongolka mongolka | 18. června 2012 v 10:29 | Reagovat

[18]: Kdo by tam Nezávislým chodil? Ulambátar je jenom jeden...

22 hm hm | 18. června 2012 v 10:41 | Reagovat

[21]:Taky kdo by jim  z té patnástky  psal články? Dají Jednou za čas  nějaký zápis ze zastupitelstva  a potom se budou dokola vyptávat lidí,jaké mají návrhy.Ale Je pravda,ať se kritici předvedou.

23 přebralsson přebralsson | 18. června 2012 v 15:05 | Reagovat

[18]: Je hroznej hic a pívo sotva teče...

Pravda je, že Nezávislí distribuovali svůj program jen v průběhu sbírání hlasů pro účast v obecních volbách. Na webu pak visí asi jen tady: http://radioulambatar.blog.cz/1010/volebni-program-nezavislych-pro-vlcnov-2010
Na druhou stranu, moderovaná diskuze o záležitostech obce by měla být na obecních stránkách, a ne na stránkách nějakého uskupení. Lidovci na svých stránkách nemají u "stranických" příspěvků téměř žádné komentáře a když už (šetřílek "dvojobčankář" Čunek), tak na ně nereagují. Michal navíc u minulého článku zdůrazňuje, že Nezávislí se nepovažují za "stranu" v pravém slova smyslu. A za druhé, kdopak by tu diskuzi administroval? Vždyť jenom za sporé aktualizace obecního webu se přeci platí pěkný peníz. V každém případě Nezávislým chybí internetová prezentace s nějakými aktuálními tématy. Facebookový profil s posledním příspěvkem z října 2010 hovoří za vše. Ze všeobecných volebních programů, které nikoho nesmí nasrat, už jsme vyrostli. Chceme slyšet jasné a vyhraněné názory a také způsoby řešení místních bolístek.

24 dotaz dotaz | 18. června 2012 v 16:32 | Reagovat

[23]:Může tady někdo jmenovitě napsat,kdo z nezávislých přijde z práce a bude sedět u počítače a dělat jejich stránky?Mají spolu společné jenom to,že kdysi byli na stejném seznamu.

25 mamča mamča | 18. června 2012 v 16:36 | Reagovat

[24]:Trochu odbočím.V dnešním Dobrém dni je zajímevý článek týkající se učiteler Zellera a na stránkách školy zveřejnili fotky z výletu z loňského roku.Dál to nekomentuju.

26 jo jo | 18. června 2012 v 18:19 | Reagovat

[25]: Taky odkaz na stránky s diskuzí o něm ! Už se to tam mele!

27 pamětník pamětník | 18. června 2012 v 18:30 | Reagovat

[25]: Joskone,hod sem aspoň neco. Šak Zelér je náš!Snáď si taký poklad nenecháme ukract Boršičákama!

28 blbeček blbeček | 18. června 2012 v 19:06 | Reagovat

[25]: nevíte náhodou co mně to podepisování petice proti školnímu korytáři náhodou připomíná?

29 dost dobré dost dobré | 18. června 2012 v 19:57 | Reagovat

[27]: To je bomba !Potom že sa nadává jenom  u nás na radiu.

30 Michal Slinták Michal Slinták | 18. června 2012 v 21:32 | Reagovat

[18]:Omlouvám se za pozdní odpověď..po škole byl zas fofr - skludit seno, pak objednávka vína na svatbu a svícu :)

Odpovím jen: Nezbývá než s vámi souhlasit, ale fungující a žijící web není sranda. Ulambátar je výjimka a fenomén. Podrobněji odpovím později.
Mějte se fajn.

31 Michal Slinták Michal Slinták | 18. června 2012 v 21:34 | Reagovat

[23]: Taktéž souhlas... :)

32 Michal Slinták Michal Slinták | 18. června 2012 v 21:40 | Reagovat

[19]: trošku delší reakce: Vypíchnu jedno jméno: Vlastik Kovář!
Oproti mně má nevýhodu ve cviku psaní a mluvení. Nevím, jestli navštěvujete zastupitelstva - tvrdím, že Vlastik je nejpřipravenější, nejpoctivější (ve smyslu snahy získat informace) a nejaktivnější zastupitel. Díky za něj.

33 mongolka mongolka | 18. června 2012 v 22:01 | Reagovat

[25]: Zeller opět útočí! (ze 7.6.)
http://www.idobryden.cz/zpravy/konkurz-na-reditele-skoly-krachuje/6405116a-ab28-11e1-9c84-5254003d369b/

Prohlášení současného ředitele ZŠ a MŠ Boršice:
http://zsborsice.cz/?topic=oznameni-reditele-skoly-ke-konkurzu

34 no tak no tak | 18. června 2012 v 22:08 | Reagovat

[25]:

[26]: Z jakého výletu, jaká diskuse?????

35 mongolka mongolka | 18. června 2012 v 22:11 | Reagovat

Ještě jsem při tom gůglování narazila na blog okresního blba Bartoníčka...no schválně si poslechněte ten jeho "rozhovor" s ročníkem. Kvalitní žurnalistické otázky, ani trochu blbé.

http://slovackodnes.cz/?topic=slovacko-se-rozciluje-casopis-reflex-podruhe-urazil-jizdu-kralu-jeho-redaktor-nazval-vlcnov-perlou-nevkusu

36 tož tak tož tak | 19. června 2012 v 7:12 | Reagovat

[35]:Dal si špatný odkaz. Je to ten rozhovor , kde na děcka doráží , aby mu řekly, lesti si myslí, že farář je boží posel a nemože to furt z nich dostat a taky se jich potom ptá na co věří. Až když už ho mají  dost , tak mladý Šabršula ho utne, že na apolalypsu.

37 oprava oprava | 19. června 2012 v 7:17 | Reagovat

apokalypsu

38 šoking šoking | 19. června 2012 v 7:20 | Reagovat

[36]:Jo a obecní Marta naváďá děvčice ,aby si klekly,že to bude pěkné. Je dobrá aj tá zpověď,jak sa farář menuje a odkáď je. Ale najlepší je,jak sa vyptává celéj krojovanéj famílie, jestli by změnili tradicu. Tož nevím, jak ten blb chce co měnit,ale třebas by mohli jezdit králé dva.

39 nějak nevím nějak nevím | 19. června 2012 v 10:08 | Reagovat

[33]:
Jako kdysi  u nás doma.Takovou výbornou situaci jim nezávidím .Ale co jim popřát? Aby starosta vyslyšel lidi a zrušili konkurz ?Zas by to znamenalo,že nám tu Zeller zůstane.Tak raši ať je ten jejich jak náš.Pane  Zellere , to byste se na ředitele určite dostal.

40 dotaz dotaz | 19. června 2012 v 11:21 | Reagovat

[14]:Ale třeba by ty ušetřené odměny nemusely být jenom na nějakou dobročinnost . Jsou tady krouždy nebo oddíly,tak i tam.Nebo to má jít několik desítek tisíc pro jednoho nemocného nebo jak?

41 ??? ??? | 19. června 2012 v 14:02 | Reagovat

[25]:Jaké fotky a kde , nic jsem nenašel?

42 mamča mamča | 19. června 2012 v 16:58 | Reagovat

[41]:Dnes už tam fotky nejsou,jenom "opravuje se " a error.Napsala jsem včera do školy dotaz,proč zveřejnili fotky z loňského výletu a dnes mi RNDr.Antonín Zeller odpověděl,že "došlo k omylu a bude opraveno".

43 mongolka mongolka | 19. června 2012 v 18:52 | Reagovat

[40]: Ty myslíš, že takoví hasiči, kterým zastupitelstvo vždycky přiklepne peníze, když si zažádají, to potřebují víc, než např. rodina s postiženým dítětem, kteří platí x tisíc za přístroje a pomůcky? Tak to teda nevim...

44 realista realista | 19. června 2012 v 20:19 | Reagovat

[43]: Sami se  o peníze připravili a vedení obce má odměny pořád. Hošánci, jak jste chytří, tak jste blbí!

45 IF IF | 19. června 2012 v 22:19 | Reagovat

[35]: Opravdu výborná anketa.
Pan Bartoníček vyzvídal , jak nějaký hladný před  ochodem kde se sešlo víc lidí. Vypadalo to jakoby zjišťoval co v tom baráku vlastně dávají a když bude větší zájem , tak by se postavil do fronty. No a když vidí , že to tam nebude asi nic moc , tak raději přejde k jinému kšeftu , kde je větší nával a větší sleva.
Taková pěkná sonda mezi mladé , zda věří v Boha či nevěří a zda ti , kteří svou víru přiznají u toho nebudou vypadat , pokud možno , trapně.
Snad nejhlubší odpověď byla právě toho mládence , který odpověděl , že věří v apokalypsu – dá se usuzovat , že má na mysli  evangelium sv. Jana , zvané též Apokalypsa neboli kniha o „Zjevení  Janovu“, které začíná slovy : „Zjevení Ježíše Krista….“
Prostě , někdy to vyjde na jedničku i když tazatel vlastně neví  jestli si má koupit rohlík nebo raději housku.

46 dotaz dotaz | 20. června 2012 v 19:55 | Reagovat

Lidovci  mají zveřejněný  zápis ze zastupitelstva.Kde to tady vázne ?Nebo nebude nic?

47 hm hm | 21. června 2012 v 13:49 | Reagovat

[46]: Sice mají,, ale to byl nějaký slabý program.

48 ATA ATA | 22. června 2012 v 14:49 | Reagovat

[46]: Nějak pořád nebyl čas:), ale už jsem dala alespoň něco po paměti dohromady a  poslala na zveřejnění.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama