Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Ročník jízdy králů dostane příspěvek, zastupitelstvo 28.12.2012

29. prosince 2012 v 9:49 | Joskon |  Obec-věc veřejná
Hned na začátku se přiznám, že závidím. Brát měsíčně 45 tisíc, respektive 37 tisíc / tj. plat starosty, místostarostkyně/ a odvádět tak mizernou práci, tak to se podaří málokomu. Je to možné z několika důvodů, buď jsou takříkajíc za vodou a na občanech jim nezáleží anebo jsou tak hloupí, možná obojí.


Na zastupitelstvo jsem šel s očekáváním, že hlavním bodem bude projednání a odsouhlasení konečné verze vyhlášky upravující režim nočního klidu, jmenují se veřejná místa se zákazem požívání alkoholu, atd. Na toto téma padla zmínka skoro až na závěr v diskuzi. Na dotaz M.Kvasničky jsme se dočkali odpovědi, že jeden návrh byl poslán na kraj k odsouhlasení a k těm dalším přišel jen jeden připomínkový e-mail. Takže ze strany vedení obce- klasika. Odloží se to, lidi možná zapomenou. Varianta, že se k tomu zastupitelé a přítomní lidi mohli vyjadřovat přímo na zasedání, nebyla plánovaná. O přístupu D.Mikulce, který by se na této zásadní věci měl nejvíc podílet, vypovídají mimo jiné i pohodlné tepláky, v nichž se na této akci, kde se rozhoduje o 10 obecních milionech, odvážil dostavit. Vyžadovaný kodex úředníka, tomu nic neříká. Kdybych já byl starostou, tak by letěl, minimálně se převléct.

Na poschůzové tiskovce jsme se dohodli, že já provedu nástřel části toho, co se tam událo, a další Ulambátoři mne upřesní, doplní, přidají komentář. Teď budu pokračovat zkratkovitě, napřeskáčku. Pokud se někomu bude zdát text silvestrovský, není to můj záměr.

- rada uvolnila na opravu parket v KSK 135 tisíc Kč
/Joskon - nevyřčeno: Pokolikáté, z jakého důvodu, nejdřív před JK a teď po ní./

Alena Zemková /AZ/: V zápisu je uvedeno, že se rady zúčastnili 4 lidi, ale v hlasování máte pouze 3 pro. Jeden tam chybí?
J. Pi.áček: Tisková chyba.

AZ: V usnesení o odkupu pozemků máte cenu 6 tisíc Kč, v doložce ke smlouvě pouze 5,5 tisíc. Co platí?
JP: Tisková chyba. Platí 6 tisíc.

Michal Slinták /MS/: V usnesení rady jsem nenašel, že jste se zabývali zateplením p.Pešla, jak jste slíbili?
JP: Čekáme, až se nás sejde všech pět.

Michal Slinták v bodu o změně jednacího řádu zdůvodnil potřebu uveřejňovat v zápisu zkrácený záznam diskuze. Proti hlasovali: JP, Mošťková, Moštěk, Solík, Brandýsová, přeběhlík Kašpaříková a pochopitelně unuděný Dacík. Svůj postoj nijak neokomentovali, drželi bobříka, celý čas.

ATA: Proč u nás, na rozdíl od okolních vesnic, nezveřejňuje rada záměr o odprodeji nemovitého majetku? Proces se tím podstatně urychlí a občané nemusí tak dlouho čekat, utíkají jim peníze, během roku se všechno zdraží?
JP:Já jsem byl na školení, …bla, bla,bla,..
/Joskon- poznámka: I přesto, že byl JP na školení, tak v dalším průběhu bylo schváleno, že rada tak může činit. Pro pořádek, rada vyhlašuje, zastupitelstvo schvaluje nebo zamítá./

ATA: V usnesení č. ..máte jednou uvedeno Obec Vlčnov, na dalším místě obec Vlčnov. Já vím, že to není důležité, ale nějaká štábní kultura by měla být. Vypovídá to o úrovni úřadu. Dále by mělo být ve výčtu pozemků, když už ne přímo číslo parcely, tak aspoň upřesnění. Usnesení má být konkrétní, nezaměnitelné. Jak se v tom mají vyznat zastupitelé, natožpak nezasvěcení občané.

AZ: Když z rozpočtu letošního roku zůstalo 8 miliónů, tak by se to mohlo použít na silnici od sokolovny k hasičům.
JP: …bla, bla, bla … je to možné, my s tím počítáme.

Joskon /Rádio Ulambátar/ Můžete mi upřesnit výhledovou položku 7 100 tisíc Kč v roku 2016 na sportovní areál?
JP: Jedná se o rekreačně sportovní areál s možností využití pro širokou veřejnost… bla, bla, bla...
Joskon: O co se teda jedná?
JP: Koupaliště bla, bla,...
Joskon: A co je těch 450 tisíc na koupaliště?
JP: To jsou každoroční provozní náklady.

AZ /mimořádně aktivní/: Já bych uvítala, aby rozpočtové položky byly konkrétní. Jak mám vysvětlovat svým voličům, o co se jedná, když to sama nevím?

Joskon: Těch 1 600 tisíc Kč na ČOV jde na provozní roční náklady čističky?
JP: Jsou v tom platy /důchodce Ondrůšek-bývalý vedoucí VaK v Uh. Brodě/, energie, údržba kanalizací.
Joskon: Obec je vlastníkem kanalizací?
JP: Obec vlastní kolem 10 procent.
Joskon: Jaké jsou příjmy pro obec, kolik jim ročně fakturujeme?
JP: To já z hlavy neřeknu.
/Joskon-poznámka: Placený člen představenstva VaK to neví. Trochu divné./

Zd. Koníček: Uvažuje se ve výhledu, že bude podporován ročník, jezdící jízdu králů?
JP:Obec přispěje na náklady jak jezdcům, tak i dívkám ročníku.
Joskon /nevyřčená poznámka/ : Ve vyúčtování JK je honorováno každé tzv. uprdnutí vyvolených. Údajně si Pavelčík ze Společnosti pro JK koupil foťák za 100 tisíc Kč, proč by potom neměl každý jezdec dostat 3 tisíce, holka 1 tisíc. Král dostává 30 tisíc na ruku, plus další jeho náklady jdou na obec. Ty trapné scény při tombole na krojovaném plese jsou ponižující pro všechny. Nezávislí takový požadavek opakovaně podávali. Asi bude na místě se jim poděkovat.

AZ: Ředitelka KSK tu není a tak musím položit otázku Vám /směrem k JP/. Proč KSK nárokuje stejné finanční nároky jako loni, když by měla náklady snižovat, více šetřit naše prostředky?
JP: nic

MS: Docela se mi zamlouvalo vyjádření JUDr. …, které jsme obdrželi ohledně lhůty do vypracování zápisu. Mohl by jste říci, jak jste k němu přišli, kde pracuje, atd?
Dušan Mikulec: Doporučila nám ho JUDr. …z Mohelnice, ono se to sice úplně nevztahuje k našemu problému, ale mohlo by to stačit. Je to advokát.
Milan Kvasnička /MK/: Má být pro nás závazný materiál, který není opatřený ani hlavičkou, razítkem , podpisem bez data a vypracovaný advokátem, který nepracuje v nám nadřízených orgánech? Kolik právníků, tolik názorů.
JP: Není pravda bla, bla, bla,..
MK: Je mi smutno.

Jaroslav Pechal: Denně jezdím do práce do Brodu na kole. Chci se zeptat na stavbu cyklostezky, jak se dříve několikrát psalo v novinách?
JP: Pro tyto účely jsme měli nachystáno 12 miliónů, bohužel zdržovací taktikou VOS a.s. Vlčnov jsme o ně přišli.
/Joskon -poznámka: Jak může nájemce rozhodovat o prodeji pozemků? To snad přísluší majiteli. Podle mne nic jiného než výmluva. S vlastníky nebylo vedeno žádné jednání, aspoň o tom nevím. Oslavné články v regionálním tisku, na rozdíl od práce a úsilí, nechyběly./

-druhé kolo kompostérů zamítnuto

JP: Z plánovaných 17 miliónů na investiční akce se nám podařilo vysoutěžit 10 miliónů.
/Joskon, poznámka: V době krize a nadhodnocení zakázek to je zcela logické. Kdybych já byl starostou, tak bych ještě navíc projektantům dal nejdříve pouze jednu polovinu odměny, a zbytek podle finální částky. Cenu projektu si stanovují procentuálně na základě odhadu na náklady. Úspora dalších statisíců. /

To nejlepší nakonec:
JP: Mám tu od Fr. Dacíka návrh na usnesení, který ale žádným usnesením nemůže být, poněvadž na to nejsou zákony: Navrhuje starostovi za ušetřené vysoutěžené peníze mimořádnou odměnu 10 tisíc Kč.
Rádio Ulambátar /společné stanovisko/: Když to nejde ze zákona, tak ať mu to dá Fr. Dacík ze svého.

Jak jsem už uvedl na začátku, drtivá většina z nás si musí svoji mzdu, a ta zdaleka nedosahuje ani k celorepublikovému průměru, tvrdě zasloužit, a pak je tu i malá skupinka, která si ze svých zaměstnavatelů, v jejich případě spoluobčanů, dělá čurynu. Mně se to nelíbí, a co Vám?
 


Komentáře

1 dotaz dotaz | 29. prosince 2012 v 10:21 | Reagovat

Nemohlo by sa to nejak nahrávat a dat mezi lidi? V televizi stejně nic pořádného není,tož bych si to půšťál místo Fuňéza.

2 ... ... | 29. prosince 2012 v 11:00 | Reagovat

Místo 17 miliónů jenom 10. No to je teda sakra rozdíl. Letos konečně za tyto zlodějny šel někdo do basy / v Ústí/, ostatní se lekli a dělá se podle skutečných nákladů. Kolik roků se tak kradlo? Aspoň teď víme, jak moc napakovali.

3 ATA ATA | 29. prosince 2012 v 11:30 | Reagovat

Joskone, co máš v článku  jsem "opravdu" řekla:)? Původně to vypadalo na velmi nenápadný program, ale...!!! Jak bude čas, tak se vám pokusím z mého pohledu přehrát humorné chvilky ze včerejšího natáčení:)

4 JEDNOZNAČNÁ   L E Ž JEDNOZNAČNÁ L E Ž | 29. prosince 2012 v 11:34 | Reagovat

A N O !

Náš starosta lže, jako když tiskne!

Propána lidi schopte se a nenechte se vodit za nos.
Ty Janovi bláboliny si nenechávejte vnucovat.!!!

Nic mi do Vás není, ale jak tady čtu, tak ten Váš starosta musí být skutečně vadný, tj. hodně hloupý a divím se, že ho tam stále trpíte.

1).Za nemovitost jednoznačně odpovídá majitel, nikoliv nájemce!!!
2). Jak můžete zbaštit úřední dokument bez hlavičky, bez datumu a podpisu? To ví již žák ZŠ, jak se správně píše úřední dopis.
  A Vy ve Vlčnově obdržíte podobný dokument od právníka bez náležitostí a Vám toto starosta předloží na zastupitelstvu? No to tam na obci musí vypadat ...

5 pěstitel pěstitel | 29. prosince 2012 v 12:12 | Reagovat

[2]: Podle všeho, ten náš občan č.1 už musí mít pěknou sbírku melounů

6 Joskon Joskon | 29. prosince 2012 v 12:17 | Reagovat

[3]: Kvůli přehlednosti jsem dal víc věcí dohromady. Když tak to upřesni, doplň. Já jsem se snažil zachytit podstatu.

7 tak jak tak jak | 29. prosince 2012 v 13:26 | Reagovat

Je pravda ,že pak všichni šli spolu hodovat?

8 všeci né všeci né | 29. prosince 2012 v 14:09 | Reagovat

A. Zemková s V. Kovářem byly krátce po schůzi na picérce. Já bych řekl, že už aj někteří modří ptáci se za své velitele začínají stydět.

9 Bohuš Bohuš | 29. prosince 2012 v 14:35 | Reagovat

Kurvahošigůtnták! Co já nosím? Tepláky! Jakési rifle by mě tlačily na kulách! Tož co by je nemohl  nosit váš obecní poskok? Lepší než aby byl otlačený!

10 dacík nebyl mimo dacík nebyl mimo | 29. prosince 2012 v 15:00 | Reagovat

http://vary.idnes.cz/odmeny-pro-starosty-na-sokolovsku-dtb-/vary-zpravy.aspx?c=A121219_1868519_vary-zpravy_ba

11 hm hm | 29. prosince 2012 v 15:06 | Reagovat

[10]: Takže předem  připravené divadlo mongolských umělců  Pijačka a Dacíka?

12 a další a další | 29. prosince 2012 v 15:10 | Reagovat

www.mvcr.cz/mvcren/file/21-2009-28-2004-pdf.aspx

13 a další a další | 29. prosince 2012 v 15:10 | Reagovat

http://domorodci.cz/2012/12/zastupitele-v-lokti-schvalili-mimoradnou-odmenu-pro-starostu-bednare/

14 a další a další | 29. prosince 2012 v 15:11 | Reagovat

http://zpravy.idnes.cz/starosta-dostal-od-zastupitelu-dar-ctyri-sta-tisic-fxq-/domaci.aspx?c=A080219_093733_domaci_ban

15 a nakonec a nakonec | 29. prosince 2012 v 15:19 | Reagovat

Zastupitelstvo obce schválilo finanční dar starostovi 20000,- za vykonanou práci nad rámec jeho povinností. Jakým způsobem máme postupovat při výplatě tohoto daru a jak by smlouva měla být sepsána. Nemáte náhodou vzor darovací smlouvy pro tento případ. Musí starosta podávat daňové přiznání nebo je to osvobozeno.

Z hlediska schválení daru mám trochu obavy, aby nebyl při kontrole ze strany FÚ nebo OSSZ dodaněn, jakmile je uvedeno za práci, tak budou chtít danit, i když je to dar, vezmou to jako dar v souvislosti s výkonem fce. Znění daru by muselo být, že je to ocenění jeho činnosti mimo funkci starosty , něco jako že je osobností obce, nebo ozdobou obce, tak nějak. Jinak darovací smlouva být písemná nemusí, zde stačí usnesení a je osvobozeno u příjemce z daně darovací.

http://www.obecuctuje.cz/dotazy.php?hledat=Zastupitelstvo+obce+schv%C3%A1lilo+finan%C4%8Dn%C3%AD+d&kde_hledat=1&=Hledat

16 tož kurva tož kurva | 29. prosince 2012 v 15:24 | Reagovat

[15]: jo jo jo ozdoba obce!To je ono! Asi Dacík nenapsal vhodné odůvodnění! Co dybysme navrhli na příští zastupitelstvo Pyjusovi odměnu, protože je ozdoba baráku na křižovatce!

17 nevím nevím | 29. prosince 2012 v 15:42 | Reagovat

[11]: Něco za Tlamuškinovým snažením dat Pijáčkovi prachy bylo. Ale co?

18 123 123 | 29. prosince 2012 v 16:01 | Reagovat

Třeba z ušetřených peněz opraví silnici na Veletiny, dlouho nevydržela....zlaté, dobré kostky, kde teď leží...

19 dotaz dotaz | 29. prosince 2012 v 16:14 | Reagovat

[18]: Bude případnou opravu silnice,co stojí za hovno, slavnostně otevírat místostarostka v nátělníku s cedulou přes poprsí ,jak když otevírali novou?

20 tož tož | 29. prosince 2012 v 16:56 | Reagovat

Tož to je vrchol. Janek si sám sobě řekl o 10 tisíc a ti jeho blbečci mu to nepomohli odhlasovat, tož je zase dobré. Už na něho s.... Dacík o tom možná ani nevěděl.

21 kdoví kdoví | 29. prosince 2012 v 18:33 | Reagovat

Kdo ví?! Kdyby tam nebylo rádio, tak by mu tu klidně schválili, šak je jich dost. Potom by mohli třeba řéct, že to byla tisková chyba.

22 Soucítící občan Soucítící občan | 29. prosince 2012 v 18:39 | Reagovat

Pořád do toho vy rádionci nemlaťte. Raději jste hned na místě měli vyhlásit sbírku na starostu, něco malinko se vždycky sejde. Nebo tu sbírku vyhlaste na rádiu ať vidí, že nejste pořád jenom proti němu ale, že děláte něco i pro jeho blaho.

23 Ty Ty | 29. prosince 2012 v 18:43 | Reagovat

Ty myslíš jako jeho Blahorodí?
Nedám sám mám málo.
Daj si sám a s Dacíkem ste už dvá. To by mohlo stačit, když dáte každý po desítce.

24 Mám tomu rozumět Mám tomu rozumět | 29. prosince 2012 v 19:47 | Reagovat

tak,že chce Joskon dělat starostu,když chce mět plat 40 tisíc?

25 Josef Pešl Josef Pešl | 29. prosince 2012 v 20:10 | Reagovat

Osobně si myslím, že v případu zateplení na našem domě neměli všech pět pohromadě už dřív.

26 ferda ferda | 29. prosince 2012 v 20:47 | Reagovat

[24]: Chcu mět plat 40 táců! Starostu dělat nemosím, ale dyž ináč nedáte!

27 býl sem býl sem | 29. prosince 2012 v 23:38 | Reagovat

Pijáček  lhal o tom když tvrdil, že tenkrát posílal zápisy co podepsali jenom jeden ověřovatel  do Prahy na ministerstvo. Včera vylézlo na světlo,že neposílal nic, až teď nejakéj právničce,co si ju začali platit.

28 tak nějak tak nějak | 30. prosince 2012 v 0:19 | Reagovat

[27]: Podvádění? Nic nového,stav setrvalý. Hlavně že mu všeci žerou jaký je to skoro svatý.

29 ATA ATA | 30. prosince 2012 v 10:35 | Reagovat

Obecní Silvestr začal už v pátek navečer:)
Na zastupitelstvu po počátečním  poutavém čtení usnesení rady obce v přednesu Marty měl Michal dotaz, proč rada opět neprojednala žádost o vydání souhlasu se zateplením (rok a půl!!!). Od starosty  zaznělo, že nebyli v celkovém  počtu pěti.
Pozn.: Rada naší obce je schopná se usnášet v počtu tří!  V takové sestavě jí nedělá problém rozhodovat o těch nejzávažnějších záležitostech, které mají v kompetenci  – kromě  žádosti rebela Jožky  Pešla??? Z publika  zaznělo: „Janek to neprojednal, protože v radě neměl „všech pět pohromadě“:).  Jak dlouho bude trvat, než je bude mít?“

30 ATA ATA | 30. prosince 2012 v 10:41 | Reagovat

Odmítavé zvedání rukou ODS a spol.  nacvičené s téměř spartakiádní přesností proběhlo při návrhu Michala a pokusu opozice o návrat písemného  záznamu do diskuze. Když vidím, jak většina z nich  chodí na zasedání si to jen odsedět, ani se nedivím, že nechtějí, aby si to  občané při absenci jejich  jmen v záznamu uvědomili. Jediný, kdo s tím v starostově  skupině neměl problém, byl Jura Matušík, který hlasoval pro.  Škoda, že takových, co nemají potřebu  se poklonkovat a nebojí se vyjádřit na veřejnosti svůj názor i proti starostovi, není v koalici víc! Dík za férový přístup!

31 ATA ATA | 30. prosince 2012 v 10:53 | Reagovat

Cyklostezka Dolní Němčí - Nivnice a požadavek obce Dolní Němčí na odkoupení  částí pozemků dotčených stavbou. Zastupitelstvo schvalovalo zveřejnění záměru na prodej. Na můj dotaz, proč u nás musí souhlasit při prodeji  s vyvěšením  zastupko a ne rada, kdy by se zkrátilo vyřizování žádostí až o 3 měsíce, starosta odpověděl, že byl na školení.., kde říkali - kdo rozhoduje, ten má od začátku si všechno dělat  a navíc to mají zaužívané. Já jsem řekla, že jsem také byla na školení…:), kde  říkali, že je jedno, jestli vyvěsí zastupko, rada nebo někdo pověřený – hlavně že visí, jak ukládá zákon. Navrhla jsem  naprosto logickou změnu ve prospěch občanů, kterou  odsouhlasili. Jen mě  zarazilo, že při modelování nového usnesení Jenda „zavalil“ a chtěl  do textu  dát  zveřejňovat  prodej nemovitého  i movitéh majetku.  Ve prospěch obecního písaře Dušana -  rychle ho opravil. Starosto, po těch letech praxe na obci a toto – movitý? To snad ne:)

32 ATA ATA | 30. prosince 2012 v 11:02 | Reagovat

Projednání výkupu pozemku pod komunikací podle předloženého návrhu usnesení a návrhu smlouvy – sranda.:) Alena se ptala, proč na začátku návrhu  smlouvy částka, za kterou se má vykupovat, je jiná, než na konci ve schvalovací doložce. Starosta – tisková chyba (zase?). Mně nevadí, že pracovník udělal chybu – stane se. Evidentně do jedné smlouvy přenášel konečný odstavec z jiné smlouvy  a zůstalo to tam viset. Ale jak je možné, že tolik radních, kteří postupují tento materiál do zastupitelstva ke schválení, si nedokáží  přeslabikovat pár odstavců a dát je do souladu? Jenda řekl, že se to stává. U všech současně?:)
Související naprosto nekonkrétní část usnesení o projednání výkupu také okolních pozemků pod stávající  komunikací (kterých? pod kterou?) jsem navrhla doplnit alespoň o základní identifikaci, aby také ti, kteří nesedí na jednání a jen si přečtou usnesení na obecním webu, věděli, o čem je řeč. Má být připraveno příště.

33 ATA ATA | 30. prosince 2012 v 11:15 | Reagovat

První aktivita radního Dacíka na zastupitelstvu, kterou jsem postřehla, byl jeho návrh na udělení odměny starostovi. Jenda řekl, že nelze. Jestli je to závěr nebo předehra – uvidíme. Možná se na příštím zastupitelstvu znovu objeví  jako nyní nějaké „říkání“ od nějakého právníka – bez data, podpisu, atd., ve kterém se všichni dozvědí, že lze.:)
Ze  zprávy starosty o tom, co se dělo, podané  ke konci jednání, jsem neměla nic. Radní Dacík pocítil touhu něco veselého a strašně důležitého  přes stůl sdělovat radní Kašpaříkové a poměrně dlouhou dobu vzájemně  vydávali  hrdelní zvuky, které s přehledem Jendovu řeč zastínily. Ti, které jsem za víc jak rok na zasedáních neslyšela  podat  jediný podnět, jedinou otázku týkající se chodu obce, konečně pořádně  „rozvázali“. Pak že se zázraky nedějí!:)

34 Všeci za jednoho aj za jednu Všeci za jednoho aj za jednu | 30. prosince 2012 v 11:27 | Reagovat

Počůvajte, s tů odměnů pro starostu je to dobré. Nyčko bude tá   Tříkrálová sbírka, toš to by mohli děcka nosit  trebars eště dvě pokladničky navíc. Jednu na Jendu a tů druhů na Martu, jářku jak vidím toš na ňu Dacík moc nedrží, ale my nezapomínáme my bysme mohli něco přihodit.
Toš a bylo by to z jedné vody na čisto.

35 tak tak tak tak | 30. prosince 2012 v 12:26 | Reagovat

[34]: Správně! Patřilo by sa aj pro našu dotačnů specialistku né enem pro diamanta co nám závidíja kórejčani!

36 je to divné je to divné | 30. prosince 2012 v 12:56 | Reagovat

[34]:Dacík chce odměnu enom pro fůsatého a jeho polovičce nic. Co tá tam teda dělá?

37 cha cha | 30. prosince 2012 v 13:28 | Reagovat

[36]: Stačí jí styk s lidima bez peněz.

38 com.cz com.cz | 30. prosince 2012 v 14:30 | Reagovat

[33]: Zas banda našich obecních volů něco nedomyslela!

39 místní místní | 30. prosince 2012 v 15:02 | Reagovat

[34]: Co o spravedlivé odměně  předvedli Pijáček s Dacíkem bylo lepší než vyprávjání od Menšíka nebo Donutila.

40 blbeček blbeček | 30. prosince 2012 v 16:27 | Reagovat

Može mě nekdo řéct,co je podle Pijáčka tisková chyba? Mají blbou tiskárnu?

41 jo jo | 30. prosince 2012 v 18:41 | Reagovat

[40]: Nebude to tiskárnou , bude to hlavou!

42 vlčnovjan vlčnovjan | 1. ledna 2013 v 13:04 | Reagovat

Když čtu co sa dělo ,aj sem dost slyšél ,može mě nekdo řéct kdo takové schůze řídí? Dřív Pijáček a teď vypadá že Ata !Šak první muž ničemu pořádně  nerozumí!

43 názor názor | 1. ledna 2013 v 18:03 | Reagovat

[42]: Starosta už myslí jenom na to,jak u koryta vydržet do důchodu. Je z toho celý rozklepaný.Nevydrží.

44 hm hm | 1. ledna 2013 v 19:36 | Reagovat

[43]: Měli byste  vypráskat všechny radní ještě před volbama.Čím dřív, tím líp!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama