Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Horoskop od 21.1. do 3.2.2013

20. ledna 2013 v 9:41 | Velký Vizír |  Horoskop
Úsudek na osud lidí podle hvězd, pohledu do očí, z okna, kávových sedlin, čar na rukou, věštecké koule, chvění pupku a níž, klepů v obci a brouzdání po hospodách a na gúgle:


23.12.-20.1. Potraviny, jídlo, energie a vůbec všechno se zdražilo, a tak jste nuceni méně nakupovat. Má to však i několik výhod: postupně přijdete o zásoby tuku, opět začnete sadit plodiny na zahrádce, pokřivené hřebíky nebudete vyhazovat ale rovnat, v zimě Vám začnou růst chlupy proti mrazu,…21.1.-19.2. Miloš Vám připadá jako náfuka, nemá rád novináře, navíc je moc chytrý a tak asi vhodíte do volební urny lístek se jménem Karel. Ten Vás nezklame, při každé druhé příležitosti usne. Jeho páže Gazdík ho nebude stačit budit, i když strana TOP 09 uvažuje o přístroji, který by vydával menší elektrické šoky a ovládal by se na dálku.


20.2.-20.3. Buďte obezřetní na chřipkové bacily v okolí. Pokud jste jimi nebyl zachvácen doposud, tak je velká pravděpodobnost, že se to může stát.21.3.-20.4. Karel Huhňala Vás nepřesvědčil ani svým pěveckým výkonem, ani ve "Zpíval jsem po volbách Na Srale" by se neztratil, a proto uvažujete, že dáte hlas Milošovi, popíječi slivovice a objímači stromů na Vysočině.21.4.-20.5. V následujících dvou týdnech zaznamenáte mírný posun ve Vašich vleklých záležitostech. Bude orientován kladným směrem.21.5.-21.6. Zbytečně požadujete pečlivost po svých dětech ve škole a sami si zbytečně zakládáte na spisovném a pokud možno bezchybném vyjadřování jak ústním, tak i písemném. Podívejte se na obecní stránky. Nějaký paragraf z roku 1913 anebo název jiné obce, ti si těžkou hlavu nedělají.22.6.-22.7. Po soutěži o nejlepší guláš je v ohrožení i letošní masopustní průvod. Sice nepatříte mezi pravidelné účastníky, ale k zimě s tím počítáte a těšíte se na masky a alegorický vůz. Pokud nechcete přijít o tento zážitek, budete si muset zajet na Strání. Tam tomu věnují velkou pozornost.23.7.-23.8. Na nejbližším zastupitelstvu přijďte s návrhem, aby na veřejných místech, v učebnách a úřadech visel obraz našeho starosty. Jan Visarionovič Pi.áček ve své falešné skromnosti se tím bude zabývat a ti jeho volci mu klidně na každý jeho nesmysl zvednou ruku.


24.8.-23.9. Využijte napadeného sněhu a běžte si zasáňkovat do jamy, kde je oficiálně schválené dráha a hlavně, bylo i to v novinách.24.9.-23.10. Období vhodné pro zakoupení lístků do tomboly a případnou výhru. Na krojovém plese to nezkoušejte, poněvadž tam hlavní ceny vyhrává král a na lístky se mu skládá ročník. Šak to znáte: "Máme krála chudobného, ale …"


24.10.-22.11. V následujícím období by Vás nemělo potkat nic špatného ani dobrého. Zkrátka setrvalý stav.
23.11.-22.12. Nezapomeňte na tu výjimečnou událost, kdy se na krojovém plese představí další ročník jízdy králů. Čas se zastaví a celý svět se začne dívat na nás. Možná tam bude i delegace z Číny, Korejci samozřejmě nesmí chybět. Dle regionální televize, se místním cestovkám podařilo vytvořit program loni pro 50, letos už pro 200 Číňanů. Počet milionářů prudce převyšuje jak USA, tak i Rusko. Pro představu, zatímco u nás jsou dva luxusní vozy, v asijském státě je jich na 80 tisíc.
 


Komentáře

1 Vodnář Vodnář | 20. ledna 2013 v 11:09 | Reagovat

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=769047

2 říká sa říká sa | 21. ledna 2013 v 7:36 | Reagovat

co je pravdy na tom, že nebude masopust? Proč?

3 názor názor | 21. ledna 2013 v 13:21 | Reagovat

[2]: Byla by to škoda zrušit letitou  tradici.

4 kachna kachna | 21. ledna 2013 v 13:53 | Reagovat

[3]: To nic, tahle informace je jen záškodnická kachna, kterou tady vypustil(a)redaktor(ka) radia .
Naši baleťáci žlutí - nevzdávejte to!!

5 www.zlutybalet...cz www.zlutybalet...cz | 21. ledna 2013 v 14:06 | Reagovat

18. 1. 2013

Na základě rozhodnutí většiny členů ASŽB (nevhodný termín , kolize se zvyky, nepřítomnost, aj...) nebudele v letošním roce pořádána masopustní obchůzka. Zábava, která je známá jako "Fašanková" zůstává v platnosti a její termán byl stanoven na 23. 2.2013.

V případě, že by někdo měl zájem uspořádat obchůzku ve vlastní režii, budeme jen rádi.

6 nevím, fakt nevím nevím, fakt nevím | 21. ledna 2013 v 14:41 | Reagovat

Tak letos masopust v obci nebude. Žlutý balet se cítí unaven, na to má právo. Dělal to ve svém volnu, nezištně, pro pobavení sebe a místních obyvatel. Nu což, stalo se. Je to škoda, ale jejich rozhodnutí musíme respektovat.
Co dál, co bude příští rok, bude zase masopust? Bylo by vhodné jej profesionálně organizovat (KSK) anebo to nechat na spolcích a sdružení?
Na minulých ročnících masopustu se mi líbila jejich lidovost. Kdo přišel, tak přišel, na strany a kroužky se nehrálo, všichni byli jeden průvod. Jak se k tomu postaví obec, že nebude jedna z jejich akcí, která se každoročně píše do obecní kroniky, jaký byl alegorický vůz, kolik masek šlo obcí a jaké to zase téma bylo vymyšleno. Má obec přes své organizace nahradit pořadatele a příští ročník uspořádat svůj masopust anebo čekat, jestli se zase někdo objeví, pokud se někdo objeví? Bude organizování ke škodě masopustu anebo ne? Co je vlastně k tomu potřeba? Je rozdíl organizovat prezentaci regionu Východního Slovácka na Slavnostech vína v UH anebo organizovat obecní masopust? To nevíme, ale je to rozhodně potřeba zkusit. Je dost kroužků, co jsou registrování pod KSK a ti by mohli dobrovolně/povinně se zúčastnit masopustního průvodu. Plus dobrovolníci. Takže v průvodu potkáme šachisty, volejbalisty, oba pěvecké sbory, folkloristy, Společnost jízdy králů a jiné. Hasiči by mohli zajišťovat technickou stránku – vůz, traktor a podobně. A proč by to měli dělat? A proč ne. Všechna tato sdružení jsou z části placena KSK a tak by to bylo vrácení finančních prostředků v jiné podobě.  Vždyť je to jenom o čase.
Letos už to asi nestihneme, ale příští rok je potřeba být ve střehu, zda Žlutý balet znova půjde pro pořádání masopustního průvodu. Pokud ne, ta by se tato tradice měla udržet i pomocí KSK, kteří by ji zorganizovali. Takže tady vidím velký, ale opravdu velký úkol pro obec, potažmo pro KSK, aby pozorně naslouchala, zda se bude konat masopust a pokud ne, aby jej ve své vlastní režii upořádala. Konec této tradice v obci by znamenal velký ústup ke konzumní kultuře, kdy bychom se jenom na takové akce dívali v TV anebo jezdili za ní modrým autobusem, že pane starosto. Hody jsme měli, už nemáme. Tak ať se to nestane s masopustem.

7 kuřátko kuřátko | 21. ledna 2013 v 15:06 | Reagovat

[4]: Ale ještě nedávno jsem slyšel, že bude a v duchu přežili jsme konec světa.

8 Jan Jan | 21. ledna 2013 v 15:30 | Reagovat

[6]: Tož co ty simyslíš, že na všechno má patent KSK a starosta. Tak se převleč za šaška azorganizuj si to sám. Na klavesici můžeš psat všechno ale ve skutečnosti zrealizovat. Kecalů jec tady dost.

9 no totok! no totok! | 21. ledna 2013 v 15:37 | Reagovat

[8]: a su já špičkový manager, co sa mu proplácá aj cesty do práce?

10 já sem čul jináč já sem čul jináč | 21. ledna 2013 v 15:43 | Reagovat

[7]: já sem ču, že to bude letos pořádat radio ulanbatar. Bude to v duchu přežili jsme pijáčka, na voze jej povezů v nadživotní velikosti a bude sa futr dívat k praze. k tomu bude na podstavci udělané veliké kolo, s kterým budů točit najatí nezaměstnaní. jak sa traktor s vozem natočí v zatáčce jinak, oni podle kompasa natoží velikána čelem k praze a tak furt dokola. a eště sa bude moset držat za srdco, aby to bylo jako opravdové

11 rrááddyyjjóó rrááddyyjjóó | 21. ledna 2013 v 15:55 | Reagovat

[10]: Tož to sa nám mělo ale řéct spíš!My sme si mysleli, že na to majů patent enem žluťásci!Včiléj je to naknap a už to nestihnem! Šak ať aspoň projde obecní Janek dědinů ze šavlů v ruce, aby sa neřeklo, že zas u nás neco nefunguje!

12 místní místní | 22. ledna 2013 v 9:11 | Reagovat

[6]: Jako bude konec světa? Jestli je masopust nebo ne je mě jedno. Aspoň se nebudou ožralí válet všade už od rána!

13 tak tak tak tak | 22. ledna 2013 v 10:32 | Reagovat

[12]: Masopustní průvod byl vždy fajn a byla sranda. Raděj nemusela být zábava. Pamatuji na  tu ostudu,když si rozdali tombolu co byli u toho.

14 potlesk potlesk | 22. ledna 2013 v 10:49 | Reagovat

[13]: Tak nám Karel předběhl Miloše. Viva Karle!

15 cha cha | 22. ledna 2013 v 10:51 | Reagovat

[14]: o pupek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama