Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Horoskop od 7.1. do 20.1.2013

6. ledna 2013 v 10:05 | Velký Vizír |  Horoskop
Úsudek na osud lidí podle hvězd, pohledu do očí, z okna, kávových sedlin, čar na rukou, věštecké koule, chvění pupku a níž, klepů v obci a brouzdání po hospodách a na gúgle:


23.12.-20.1. Musíte hledat útěchu všude i tam, kde není. Klima se pořád otepluje, teď už kvetou kočičky a tráva se začíná zelenat a když to tak půjde dál, tak časem bude úroda 2x krát do roka, tzn. 2x se bude pálit slivovice.


21.1.-19.2. S klidem můžete v dnešní internetové době plné počítačů a mobilů používat výmluvu, že o ničem nevíte. Dělají to i naši hlavní politici, kteří taky nic nevěděli o amnestii. Pitr a jemu podobní byli informováni už dávno, možná to rozhodli sami. Viktoru a Radovanovi příjezd nestál za to. No a fakt, že se kvůli nim muselo odpustit dalších 20 tisíc trestů, to je maličkost. Ti obdarovaní aspoň vědí, koho mají volit.


20.2.-20.3. Co řeknete, to Vám lidi uvěří, např.: do Prahy se sjelo všech 160 voličů J.Fišera, zbývajících 40 si musel zaplatit.21.3.-20.4. Je od Vás hezké, že nezapomínáte na dobré skutky a že dovedete býti vděční. Dbejte zvýšené pozornosti při jízdě automobilem.21.4.-20.5. Stojí před Vámi dost zásadní rozhodnutí. Vy se s tím vyrovnáte bravurně na rozdíl od některých propuštěných vězňů, kteří nepočítali, že se dostanou na svobodu hned teď a jako civilní oblečení měli tričko a sandály.21.5.-21.6. Vás v této době opravdu nic nerozhodí. Jste odpočatí, spokojení, svět kolem Vám připadá milý, usměvavý.22.6.-22.7. Plesová sezóna brzy začne, Vás se to však týkat nebude, drahá polovička nemá co na sebe. Jedno řešení se naskýtá, přihlaste ji k hasičům a od nich nafasuje parádní slavnostní uniformu.
23.7.-23.8. Jako velký přítel guláše jste roztrpčen, že letošní zimu se ještě nekonala soutěž. Úplně to ztracené není. Uvažuje se o jejím pokračování v Horní hospodě. Sám Velký Vizír byl u toho.24.8.-23.9. Letošní rok bude ve znamení včelaření. Hned několik významných osobností uvažuje státi se členem tohoto spolku. Každé píchnutí bude pokládáno za čest. Taky se začněte zajímat.24.9.-23.10. Ve starším věku si buďte jistí, že minimálně občas budete muset navštívit jediného urologa v regionu. Buďte si vědomi skutečnosti, že se jedná o nejlepšího čurologa v povodí Olšavy a části Moravy.
24.10.-22.11. Vaše pleť je po zimě rozpraskaná jako opravovaná silnice do Veletin. Chce to něčím vhodným ošetřit. Med nezkoušejte, ten je dobrý na vlasy, akorát se špatně vyčesává.
23.11.-22.12. V následujících dvou nedělích by Vás nemělo potkat nic důležitého. Zkrátka pohoda.
 


Komentáře

1 Májá Májá | 6. ledna 2013 v 11:01 | Reagovat

Jak je to s tím čestným pícháním u včelařů. Možeš sem dat nejaký bližší výklad.

2 asi asi | 6. ledna 2013 v 12:03 | Reagovat

asi že člověk má být hrdý na to, když ho pichne včelařova včela,
čím vznešenější včelař, tím lepší vpich

3 Tříkrálová sbírka Tříkrálová sbírka | 7. ledna 2013 v 11:06 | Reagovat

Přiznám se, že mám z této akce rozporuplný pocit. Jedna se mi z principu příčí myšlenka, proč vybírat po lidech a domácnostech peníze? Když se dívám na stránky www.trikralovasbirka.cz, kde všude peníze jsou potřebné, tak mne napadá jiný pocit, proč se na tyto jakože potřebné věci nehledají peníze z rozpočtu zařízení, která jej provozují. Např. 200 tis. Kč – rekonstrukce elektrorozvodů v Azylovém domě v Kroměříži, 100 tis. Kč. – obnova vozového parku Charita Luhačovice pro Denní stacionář.  To jsou provozní věci, žádný nadstandard. Opravdu nevím, ale toto mi signalizuje, že hospodaření v sociálních službách je špatné a část provozu je financována z darů. Pokud je dar použit jako něco, co má přinést zvýšenou úroveň služeb klientům, tak proč ne. Ale oprava elektrorozvodů, oprava automobilu, nákup kompenzačních pomůcek, provoz různých domů pro sociálně potřebné? Vždyť tady se počítá dopředu s určitým množstvím vybraných peněz a dává se do finančních plánů jednotlivých zařízení!  Mám pocit, že někdo neumí hospodařit se svěřenými prostředky.

Další věcí, která mi „moc nevoní“, je zapojení dětí a nezletilých do této akce. Je krásné, když k vám k domu přijdou dětští tří králové, neumělým hlasem zazpívají koledu a vyberou do kasičky dar. To jedno oko nezůstane suché a jenom velký lakomec by nedal ani korunu. To mi připomíná rumunské cikány, co posílají děcka žebrat. Potom jim všechno vezmou a na druhý den znovu. Skauti, světlušky a všechny jiné sbírky – všude jsou děti a studentíci.  No kdyby chodili po domácnostech zaměstnanci Charity, tak by určitě moc nevykoledovali. Uvítal bych v tomto případě zákon o zákazu využívání dětí a mladistvých pro veřejné sbírky a dobročinné akce. Ať si to ti manažeři sbírek obejdou sami. Děti nemají rozum, ať se potom v dospělosti rozhodnou sami, zda podpoří nějakou charitativní akci finančně anebo svým zapojením do této akce.

Tříkrálová sbírka nemá u mne v současnosti (nejen) v naší obci význam. Solidární systém nefunguje, nikdo nám nic nedává, spíše naopak. Platíme daně, platíme popelnice, elektřinu, plyn, vodu. Pokud by se organizátoři sbírky domluvili, že vybrané peníze zůstanou ve Vlčnově, tak bych viděl využití např. pomoc rodinám s dětmi. A třeba i takovou, že by byly z tohoto hrazeny poplatky za odvoz popelnic za děti do patnácti let. Anebo příspěvek na stravování ve škole či nákup cimbálu do školního sborečku nebo jiné hudební nástroje pro naše nadané děti. Za sto tisíc Kč je možno udělat hodně dobra v naší obci. Takto z toho neuvidíme nic a ještě se budeme bít v prsa, jaké to máme sociální cítění. Houby, platíme tímto za chyby (a vyčuranost) jiných.

4 povzdech povzdech | 7. ledna 2013 v 11:20 | Reagovat

[3]: Drsně napsané!

5 taky názor taky názor | 7. ledna 2013 v 14:17 | Reagovat

[4]: Ani ne tak drsně, jak hloupě.

6 W4C W4C | 7. ledna 2013 v 17:16 | Reagovat

[3]: Lituji tohoto člověka, který se právě probudil ze spánku trvajícího minimálně třicet let. A zná akorát cestu z domu, při lepší vůli do práce, ale spíše to vypadá, že jen do RAJe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama