Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Nedělní pelmel

21. dubna 2013 v 9:07 | Joskon |  Články
Občas se naskytne situace, kdy není o čem psát, kdy není co komentovat, aby se člověk neopakoval, kdy se nic významného neudálo ani vbrzku nestane, kdy není chuti kreslit vtip, i když námětů je plný bloček, ale zároveň je zde povinnost něco do Rádia přispět, jelikož si posluchači zvykli na nejméně jeden článek či cokoliv jiného za tři dny.

Před dvěma týdny nám poslal IF své pelmel- od každého trochu, a podle jeho vzoru se pokusím sesmolit několik nesourodých vět na všechno možné, na co si jen vzpomenu. Dokonce by se tomu v novinařině mohlo říkat glosa, fejeton, sloupek.

No a když jsem u té novinařiny, redaktorů, tisku, médií. Naše ne příliš kvalitní vedení obce má své image postavené ne na důsledné užitečné práci pro občany, ale na pravidelném uveřejňování oslavných článků v regionálním tisku, většinou skupinou ochotných redaktorů BLB. Co ale s těmi celorepublikovými? Loni jsem čistě náhodně poskytl rozhovor České televizi Ostrava. Je jasné, že p. Kvasnička by za mnou nepřišel nebo za někým jiným neprověřeným a nedoporučeným naším starostou. No a jak dopadl pokus televize Novy o reportáž s ředitelkou školy? Pro naši obec neslavně.

Další věcí, jaká mne zrovna napadá, je otázka: Potřebuje společnost chytré, všímavé, aktivní lidi? Je radost pro rodiče, když jejich potomek je nadaný a podaří se mu dostat na prestižní vysokou školu v zahraničí. Jak ale zněl jeden z komentářů: chytrost nezaručuje úspěch. V dnešní době se za to považuje mega peněz na kontě, auta, barák, silikonová blondýna a pozlacené záchodové prkénko. Mám kamaráda, který jako absolvent výběrového celostátního internátního gymnázia pro mimořádné žáky peče chleba v Irsku. Jinak je to výborný chlap a dobrý karbaník.

Stále větší spousta lidí, včetně mne, je nespokojena s brutálním kapitalismem, ke kterému jsme přešli od socialismu. Vláda nám vyhrožuje, že když si nezaložíme druhý pilíř penzijního připojištění, budeme mít důchod, jestli se ho vůbec dožijeme, kolem 10 tisíc. Kde, ale těch 1500 Kč měsíčně navíc vzít?

Fotbalu jsem se aktivně věnoval do 38 let a za tu dobu jsem byl jednou v družebním německém Dahlenu. Moje dcera nemá ještě ani 15 let a už jede s cimbálovkou do Holandska. To je nespravedlnost! Já v jejím věku jsem špinavý, sice šťastný, makal, dělal skluzy na škváře a bojoval o každý míč, zpravidla neúspěšně a zdaleka jsem se takového uznání nedočkal. Proč jsem se nedal raději na folklór? Asi proto, že nemám hudební sluch, neumím zpívat, zřejmě bych se neztratil ani v mužském pěveckém sboru, nehraji na hudební nástroje.

Když jsem kdysi dávno trénoval začínající fotbalisty, měl jsem sen, že časem jeden z nich bude hrát první ligu a možná se stane mistrem republiky. Na rozdíl od sousedního Dolního Němčí, kde takových mají hned celý pytel, zejména Kadlčků, my máme jen jednoho žijícího ve Zlíně- Jana Starobu. Dnes se určitě budu dívat na finálový sedmý zápas mezi Plzní a Zlínem s naším Martinem Matějíčkem, mým kandidátem na titul čestného občana, ať už dopadne boj o titul jakkoliv. Pro sportovní nefanoušky, dnes se vysílá hokej, ne fotbal.

Když jsme u těch mladých talentovaných. Včera měla svatbu a hostinu v Horní Lenka Bařinová, jinde uznávaná zpěvačka a pedagožka. Podle mne ideální ředitelka KSK. Nová rodinka se brzy rozroste, podle sdělení nastávajícího dědečka Josefa - elektrikáře z Průhona. Všechno nejlepší.

Své nedělní rozjímání ukončím prosbou: buďme svoji, nebuďme světoví, stejně nás ten zbožňovaný svět vnímá jako Čečnoslovensko. Amen.
 


Komentáře

1 pelmel z nedělního  tisku pelmel z nedělního tisku | 21. dubna 2013 v 10:20 | Reagovat

Rihanna na turné: Šahá si mezi nohy a šokuje fanoušky!

Svět se zbláznil: Mrož, co hraje  na saxofon!

Chcete zhubnout? Pěstujte doma chilli papričky!

Školní vychovatelka začala hladovět za Rathovu svobodu!

Kateřina Kristelová: Porod mi zničil ňadra. Musím na plastiku!

Eva Decastelo: Někdy bych nejraději rožnila své děti!

Deníček Ornelly: Noční vstávání ke Quentinovi mě ničí! Ornella se nechala před schůzkou s Pepou zkrášlit u kadeřníka.

Osázejte si balkon: Zahradu můžete mít i v paneláku!

Otevřený rozhovor s Mašlíkovou: Prsa si nenechám tentokrát zmenšit!

Agáta Hanychová a Jakub Prachař: Tajná svatba!

Heidi Janků o manželovi o 30 let starším: V posteli se všechno srovná!

Nový hit internetu: Šňupání kondomů!

2 hm hm | 21. dubna 2013 v 10:34 | Reagovat

[1]: je příznačné, že se tisk věnuje něčemu, o čem se daleko více mluví než provozuje a co se nedá dokázat viz. ta mapa penisů. Jak si to může člověk ověřit? To jako někdo vleze na nuda pláž s metrem nebo do sprchy k fotbalistom?

3 občanka občanka | 21. dubna 2013 v 10:38 | Reagovat

Jožko, když by ses neztratil mezi pěveckým mužským sborem, jak píšeš, tak proč mezi ně nejdeš zpívat?
Alespoň poznáš, co je to pracovat v kultuře, kolik nespočetných hodin zkoušení ....

4 slunečnice slunečnice | 21. dubna 2013 v 10:51 | Reagovat

[2]: Metrového na nuda sem neviděla, ale  rozhled nebýval špatný.Někdy šel až strach z takových rozměrů. Ale nepochybuji o tom, že když se sprchuje třeba Žlutý balet, tak je to ještě hororovější.

5 Joskon Joskon | 21. dubna 2013 v 10:58 | Reagovat

Já píši, že bych se tam neztratil, že bych nezapadl a taky už tolik nesnesu jako za mlada, škopek mně drnčí i dva dny.

6 no no | 21. dubna 2013 v 11:24 | Reagovat

[5]: Už tě vidím, jak po volbách bys šel zpívat na srale.

7 ANDY ANDY | 21. dubna 2013 v 19:29 | Reagovat

Ahoj, na jednom webu jsem našla FILM HOSTITEL S TITULKY. můžeš ho stáhnout zde:
http://hannah-montana-twilight.cz/?mn_post=8115

FILM HOSTITEL JE NATOČEN PODLE KNIHY, KTEROU NAPSALA JSTEJNÁ AUTORKA, JAKO KNIHY STMÍVÁNÍL

8 ach ach | 21. dubna 2013 v 19:47 | Reagovat

[4]: Nemožu si pomoct, ale největší ondoni sú v naší mongolské radě. Dyž sú v akci, je to jeden orgazmus za druhým.

9 mamča,hokej mamča,hokej | 21. dubna 2013 v 21:04 | Reagovat

Zlín vyrovnal.Fanděte!!

10 ... ... | 21. dubna 2013 v 21:15 | Reagovat

[9]: tož to je opravdu husté

11 fakt hustý fakt hustý | 21. dubna 2013 v 22:09 | Reagovat

[9]: Tož ale jak možu fandit, když je mně to úplně u prdele.

12 Deset let sboru Zpíval jsem na srale Deset let sboru Zpíval jsem na srale | 22. dubna 2013 v 9:12 | Reagovat

Tož byl sem sa jako pamětník podívat podívat na ten mužský sbor, co slavil to kulaté výročí. Děcko když má deset, tak sa nic neděje. Když má deset roků Mužský sbor, tak to mosí být s parádů, že by sa nemosel stydět ani bývalý hejtman Lukáš, když slavil padesátku. A furt sem celý večer přemýšlel, proč sa tá desítka slaví, šak to zas taková díra do světa není. Nedošel sem na to, akorát si myslím, že chlapé si chtěli vypit, tak si pozvali kunčofty, aby doma nedostali, že pijů sami a tajně. Jak sa říká, když ide napitá po dědině, je to ostuda, když idů napití krojovaní, je to folklór.

Když sem sa podíval na ten náš starý klub, tak jsem si posteskl, že je furt takový chudý a nevýrazný. Šak ta výbava je z osmdesátých let, pódium pamatuje Husáka a závěsy sů snád ještě z Orlovny,  kdy sa tam hrálo divadlo. Mohli aspoň něco namalovat na stěnu za podiem, aby to nebylo jak v opuštěném hangáru.  Maléřů máme šikovných, enom sa poptat.

Co řéct k samotnému večeru? Mosím uznat, že ti ludí v kroji sů skutečně krásní. Děvčice jako kytičky a chlapé jak voňavé uzené. Když sa předvédli na pódiu, tak to byla taková paráda, že si všeci brali kapeníky do ruk a utíraly slzy, co tékly jak voda z cicúrku. Cimbálovka byla fajna, prostě kdo umí, ten umí. Šak oni snád neumí ani zahrát falešně, to by tedy moselo byt! Paráda to byla taková a když všeci zazpívali, tak snád bylo v sále ticho jak kostele o křížovéj cestě. No, mosím tady čisto prohlásit, že ten zpěv nebyl až tak moc dokonalý, spíš to bylo co chlap, to hlas a když jich tam bylo třicet, tak to byl třicetihlasý sbor, ale co neměli v hrdle, to měli ve sklence. Ja, já su cukrovkář, já nepiju, tož to sem měl furt těch třicet hlasů v ušách. Myslel sem si, že baby to zvládnů lepčí, ale bylo tam dost těhotných a ty nesmí pít, tak jim to taky moc nešlo. Ale jak řekl náš starosta, ludová pesnička vítězí, tak mi to až tak nevadilo. To by ale potom na konce nesměly nastoupit profesionálové z Jedovnice či z které to dědiny, kde sa zpívá už čtyřicet roků a berů to tak zodpovědně, že majú dokonca aj dirigenta! A zpívajů z not! Tož ta naše ludová pesnička sa z toho pódia ztratila, že ostaly enom nažehlené kroje.

Skutečně, když si poslechnete mužský sbor, tož mosíte uznat, že jako dobré. Ale když po nich zazpívají školené pěvkyně, tak sa to všechno smrkne na jedinů otázku: Proč?  Ani ty naše vyhlášení búdové umělkyně, co sa furt strakajů dopředu, jakože sú dobré, tak vyhořely jak ponocného lampa nad ránem.

Tož abych enom nekritizoval, nejvíc sa mně lůbil Pančocha, břucho jak radní Dacík a tvářil sa jak naftový šejk, co mu všecko patří. Tož asi chytil slinu, chtěl si vypit a tak si zavolal kamarády domácí aj přespolní, aby mu šli pomoct. Tož to už aj chápu, proč slavili desáté výročí. Příště sa nemosí urodit a když už je, tak sa to mosí vypit. Jak sa píše na ceduli v téj naší pálenici: KDY SA PIJE SLIVOVICE? KDYŽ JE! Tož asi tak.

13 !! !! | 22. dubna 2013 v 9:20 | Reagovat

[12]: Pančocha teď dělá scénaristu naší jízdy v květnu.

14 názor názor | 22. dubna 2013 v 10:19 | Reagovat

[12]: Chlapi zpívajů pěkně, ale nesmijů sa s nikým porovnávat. Naše umělkyně sů přeca enom od nich lepší.

15 z obecní  perly z obecní perly | 22. dubna 2013 v 10:39 | Reagovat

Vážený pane starosto,
rád bych vyslovil poděkování za nasazení sil a prostředků při pátrací akci po pohřešované Elišce Švandové, která proběhla ve dnech 9. a 10. dubna 2013 v katastru obce Vlčnov. Profesionální přístup a vysoké nasazení Vás a zaměstnanců obecního úřadu přispělo velkou měrou k nálezu pohřešované dívky v nezraněném stavu.

Prosím o tlumočení poděkování všem, kteří se uvedené akce zúčastnili.

plk. Mgr. Bc Tomáš Indra,
Krajské ředitelství policie Zlínského kraje, Územní odbor Uherské Hradiště

16 tak nějak tak nějak | 22. dubna 2013 v 11:02 | Reagovat

[15]: Může někdo napsat jak přispělo to, že Jenda chodil a našel veliké hovno a Marta jezdila a našla druhé? A kteří úředníci našli třetí? Hlavně že měli vysoké nasazení a profesionální přístup.

17 z internéta z internéta | 22. dubna 2013 v 11:03 | Reagovat

http://files.staremesto.cz/zpravodaj_Stareho_Mesta_01.pdf

18 já to vím! já to vím! | 22. dubna 2013 v 11:08 | Reagovat

[16]: tak třeba hlášení obecního úřadu výrazně přispělo k nalezení. A když ne k nalezení, tak aspoň k inspiraci, aby Lapčík (trio BLB) měl o čem psat. A do toho ti štěkající psi.

19 slyšel sem slyšel sem | 22. dubna 2013 v 11:41 | Reagovat

[18]: Co štěkající psi,ti jsou pořád, ale ty hřmějící vrtulníky. Akorát že jsem slyšel, že se holka nechala rači nechala najít sama, protože si hráli na chodíme, chodíme a nic nenašli.

20 nerozumím nerozumím | 22. dubna 2013 v 12:22 | Reagovat

[15]: Nějak divně napsané. Jak kdyby hledala jenom partyja z baráku na křižovatce a těm má starosta děkovat.

21 budou volby budou volby | 22. dubna 2013 v 12:42 | Reagovat

[20]: tož volby se blíží

22 přebralsson přebralsson | 22. dubna 2013 v 13:11 | Reagovat

[20]: Počkejme si, jestli starosta to poděkování přetlumočí, jak jej žádá pan plukovník v poslední větě svého dopisu. V každém případě se dnes považuje za manažerskou dovednost pesonalizace zásluh pro umocnění askriptivního statutu manažera ;-)

23 přebralsson přebralsson | 22. dubna 2013 v 13:16 | Reagovat

hergot, "personalizace"...

24 kdo to ví, odpoví kdo to ví, odpoví | 22. dubna 2013 v 13:40 | Reagovat

[22]: Třebas to svojím luďom už poslal mejlem.

25 tak nějak tak nějak | 22. dubna 2013 v 14:06 | Reagovat

Hlavně ať tlumočí manažerce Mlýnkové, aby se k té záležitosti postavila čelem a pomohla rodičom tu svízel řešit. Než aby potom blekotala v televizi s červenýma flekama v obličeji "obraťte se obraťte se".
I když to byla bulvární Nova

26 ale ale | 22. dubna 2013 v 14:45 | Reagovat

[25]: Šak bulvární nova jí ty flečiska na hubě nenamalovala. Šak je rudá jak šumické tele  vždycky,když nekde mluví.

27 kozel kozel | 22. dubna 2013 v 19:19 | Reagovat

[13]: Si děláš kozy!

28 007 007 | 22. dubna 2013 v 22:45 | Reagovat

Nová doba je tu.
Host vyhazuje vrchního z hospody a  Krajské ředitelství Zlínského kraje děkuje starostovi Vlčnova za profesionální nasazení při pátrací akci.
Něco není v pořádku !  
V pořádku je to tehdy , když v krizové situaci jsou povoláni profesionálové – rozumějme policie , vrtulník s termovizí , hasiči a případní dobrovolníci pod vedením zmíněné policie. Tyto složky pak ve vzájemné koordinaci jsou schopné krizovou situaci úspěšně zvládnout.
Bylo tomu tak i v tomto případě?
Asi ne , protože poděkování by vedlo jiným směrem. Dle mne , od postižené  rodiny , případně od vedení obce směrem právě k těm profesionálům , kteří se jednoznačně zasadili o  včasné a zdárné vyřešení celé akce.
Z děkovného dopisu pana plukovníka mimoděk vyplývá , že jen díky  profesionálnímu nasazení našeho pana starosty  a  zaměstnanců obecního úřadu  bylo ztracené dítě nalezeno.
Připusťme to a dotáhněme do konce :
To znamená , že ti chrabří jonáci , které jsem viděl na fotografiích , jak  jeden za druhým odhodlaně nakračují do našich neprostupných hvozdů , byli vlastně k ničemu. Podle všeho z těch fotografií byl vyretušovaný ten špagátek , za který se drží děti v mateřské školce , aby se náhodou neztratily.
Dokonce ani vrtulník s termovizní nebyl schopen v okolních polích a lesích zaregistrovat  tělo či předmět o teplotě kolem sedmatřiceti stupňů. Ta anomálie v krmelci byla asi padlá laň.
Červené kruhy pod očima a vyvalené oči místních hasičů po probděné noci , byly marné.
To až profesionální nasazení našeho starosty způsobilo ten zázrak , že  dítě z krmelce druhý den vylezlo a nechalo se najít.
Tak i já chci tomu našemu akčnímu starostovi poděkovat.
Nebyl jsem u toho , ale  dovedu si to živě představit – vidím jak se náš starosta slaňuje z vrtulníku někde nad krmelcem a volnou rukou , jak King  Kong , loví ze sena vyděšené dítě. Úžasné , dech beroucí scéna , kdy i plukovníci policie zůstávají zahanbeni někde za kulisami.
Děkuji Ti svatý Jamesi Bonde , nebýt Tebe , tak jsme všichni ztraceni.

29 joj joj | 23. dubna 2013 v 8:09 | Reagovat

[28]: Tož z toho sem se málem po.....
Taká čurina.
Tvá bond girl.

30 ? ? | 23. dubna 2013 v 12:26 | Reagovat

[15]: poděkování starostovi? kdo dal objednávku?

31 udivený udivený | 23. dubna 2013 v 18:32 | Reagovat

[28]: Kdo može chtět,aby policajt napsal neco rozumného.

32 dost dobré dost dobré | 24. dubna 2013 v 11:38 | Reagovat

Argentinka Clelia Lurová, dávná přítelkyně nového papeže, si myslí, že František by mohl změnit stoletou tradici církevního celibátu, proti kterému ona sama bojuje i z čistě osobních důvodů. Papež František jí ještě jako kardinál volával každou neděli a probírali spolu žhavé církevní otázky, mezi nimiž byly i sňatky kněží, napsala agentura AP. Opačný názor než Lurová ale mají někteří odborníci na politiku Vatikánu.
http://www.lidovky.cz/papezova-pritelkyne-si-mysli-ze-frantisek-muze-zrusit-celibat-pvj

33 eurodotace eurodotace | 24. dubna 2013 v 11:51 | Reagovat

http://zpravy.idnes.cz/prekotne-sazeni-stromu-v-jaromericich-nad-rokytnou-fyf-/domaci.aspx?c=A130424_1921051_jihlava-zpravy_mv

34 tak jak tak jak | 24. dubna 2013 v 12:42 | Reagovat

[33]: Cosi mně to připomíná. Nemáme náhodou pod vedením vysázené taky nové stromky z dotace?

35 co sa futr kdosi divíte co sa futr kdosi divíte | 24. dubna 2013 v 14:14 | Reagovat

[34]: kdyby jenom stromy...

36 ... ... | 24. dubna 2013 v 15:53 | Reagovat

[33]:u nás nejsou novináři, co by to napsali, vousatý jan visarionovič je má zmáklé

37 huhuhuráááá huhuhuráááá | 24. dubna 2013 v 19:19 | Reagovat

[36]: Ten vládne akorát Slováckému blesku. už se těším, jaké zas budou články plné jásání při jízdě.

38 (VY)TRVALÁ PERSONALISTIKA (VY)TRVALÁ PERSONALISTIKA | 3. května 2013 v 8:48 | Reagovat

[22]:http://sdeleni.idnes.cz/vy-trvala-personalistika-pomaha-manazerum-f2r-/eko-sdeleni.aspx?c=A110504_082501_eko-sdeleni_ahr

39 básník básník | 9. srpna 2013 v 13:39 | Reagovat

Napadla mě báseň:

Tykala Antonína Dožínková
já bych Vás Vlčnovjani na dožínky vzal

kdybych nekydal na Vaši cestu a pole smradlavý čistírenský kal

ale, že jsem za to peníze vzal
proč bych se Vašim zdravým zabýval

těžké kovy, olovo a další co v kalu jsou, jsem tam přece nemíchal

jen jsem je do vaší půdy a pozemků promíchal

nevadí, že máte vesnickou čističku odpadních vod

mě přijde vrátit smrad a jedy do Vlčnova zpět vhod

proč bych Vlčnovjany na dožínky bral, škody hradil a ještě se omlouval
to radši zvolím z Vlčnova cval

a aby bylo jasné - nikdy jsem Vám netykal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama