Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Říká se, že „ pro zdraví“ (I)

12. května 2013 v 8:21 | ATA |  Od šporhélta
Možná pro někoho staré - známé - kolující po internetu, možná pro někoho i něco nového. Takže babské rady na téma "všehochuť" předávám, jak mně bylo zaslané (pokračování příště).MED ZE SMRKOVÝCH VÝHONKŮ
Ingredience: 230 ks výhonků , 1 citron, 1l vody, 1a 1/2 kg cukru
Postup: Výhonky opláchneme pod tekoucí vodou, dáme do hrnce, přidáme omytý pokrájený citron, zalijeme litrem vody a 10 minut povaříme , pak necháme vše 24 hodin louhovat. Druhý den scedíme přidáme cukr a vaříme do zhoustnutí, hned nalijeme do sklenic, sklenice uzavřeme otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.

VYPROŠŤOVÁK PŘI KOCOVINĚ
Ingredience: ocet, voda, jedlá soda.
Postup: Ocet zředíme vodou do mírně kysela, zneutralizujeme jedlou sodou (pozor, dost to pění) - a vypijeme. Kupodivu nechutná to až tak odporně jak to vypadá. Místo octové vody lze použít cokoliv kyselého (kyselina citrónová, lák z okurek nebo z kysaného zelí). Pak chvilku počkáme, pojistíme to silnou kávou a odplížíme se do práce.

TINKTURA PROTI KLÍŠŤATŮM
Ingredience: 1pytlík rozmarýnu, 1lžíce bílého vinného octa, 1l vody
Postup: 1 litr vody přivedeme do varu, odstavíme a vložíme rozmarýn, louhujeme do vychladnutí
Po vylouhování a vychladnutí přefiltrujeme a přidáme 1lžíci bílého vinného octa. Uchováváme v ledničce. Tinkturu naplníme do prázdného rozstřikovače a před procházkou do lesa, zahrady, na chatu atd. tinkturou postříkáme tělo....tento přípravek je 100% účinný, žádné klíště se nepřichytne. Nahradí všemožné drahé repelenty

100% LÉK NA BRADAVICE
Ingredience: česnek, ocet
Postup: Česnek nakrájíme na plátky a zalijeme octem.
Necháme 7 dní v uzavřené lahvičce. Potom přikládáme každý večer na bradavici. Zabalíme, aby z bradavice česnek nespadl.

UCPANÉ NOSNÍ DUTINY
Ingredience: jakékoliv nosní kapičky, tyčinky do uší
Postup: Vezměte tyčinky do uší, pořádně pokapete nosními kapkami nebo postříkáte nosním sprejem, opatrně zasuňte co nejhlouběji do nosu. Tyčinky jdou skutečně zandat dost hluboko, kouká z nich nějaký 1-2 cm, nebolí to, pouze to asi díky kapkám lehce šimrá. Toto se praktikuje 3x denně po dobu 15 minut /obě dírky současně/.

PROTI RÝMĚ
Zkuste své nohy nejprve ponořit do horké vody, potom namočte pár ponožek do studené vody, vyždímejte je a dejte si je na nohy. Přes ně si oblečte ještě pár čistých a suchých ponožek a šup do postele. Vlhké ponožky zlepší krevní oběh, což pomůže i vašemu ucpanému nosu.

ASPIRÍN PROTI LUPŮM
Rozpusťte 3 aspiriny ve vašem šamponu. Lupů se tak zázračně zbavíte, aniž byste si museli kupovat speciální drahé kúry.

UŠNÍ MAZ
Uši si na chvilku zahřívejte fénem. Stačí pár sekund a maz se rozpustí.

JEČNÉ ZRNO
Bramboru dejte do mikrovlnky, rozpulte ji a zabalte do hadříku. Když vychladne tak, že je možné ji vzít do ruky, přidržte ji u oka na 10 minut.

ZAŠEDLÉ ZUBY
Třete zuby jahodou. Přírodní kyseliny pomáhají vyčistit skvrny na zubech.

ČOKOLÁDA PŘI ŠKRÁBÁNÍ V KRKU
Pokud vás škrábe v krku, zkuste čokoládu. Theobromine, který obsahuje kakao, totiž potlačuje nervové senzory a tím mírní bolest v krku.

PLÍSNĚ NOHOU
Přidejte do trochy vody lžíci jedlé sody a namažte si tím prsty u nohou. Opláchněte je, usušte je a poprašte kukuřičnou moukou.

VOŇAVÉ NOHY
Louhujte dva sáčky čaje v půl litru vody po dobu 15 minut. Výluh zřeďte dvěma litry vody a ponořte do něj nohy na 30 minut.

ODSTRANĚNÍ TŘÍSKY
Směs mýdla a hnědého cukru umístěte na náplast. Přiložte na třísku. Do rána je pryč.

PROTI ÚNAVĚ
Nakrájejte umytou a oloupanou bramboru a na noc ji ponořte do sklenice studené vody. Vodu z brambory ráno vypijte.

KRVÁCENÍ Z NOSU
Sedněte si nad umyvadlo a dejte si špunt mezi zuby. Nebo na zadní stranu krku přiložte svazek studených klíčů. Náhlý chlad způsobí, že se stáhnou krevní cévy ve vašem nose.

BRADAVICE
Jednou denně po koupeli přikládejte na bradavice vnitřek z banánové slupky. Po týdnu bude bradavice měkčí a zmizí bolest, po dvou týdnech se viditelně scvrkne. Po léčbě, která by měla trvat maximálně 6 týdnů, úplně zmizí.

BOLEST HLAVY
Většinu bolestí hlavy způsobuje napětí svalů. Až bolest udeří, dejte si tužku mezi zuby. Nekousejte! Odpočinou si obličejové svaly a bolesti se zbavíte. Pro ještě větší úlevu otočte hlavou čtyřikrát na každou stranu. Pomůže také, když vypijete šálek silné kávy.

AFTY
Dejte si do pusy navlhčený sáček s čajem. Vydržte pět minut. Pokud máte opar, přiložte jej na opar.

RANKY, ŠKRÁBNUTÍ
Malé ranky a škrábnutí se lépe zahojí, když je pokapete trochou medu. Med je antiseptikum, které pomůže vaše zranění očistit. Med působí protizánětlivě a ranka se bude rychleji hojit.

ŠTÍPANCE OD HMYZU
Štípanec potřete co nejrychleji zubní pastou. Nebude vás svědit a nenateče.

PŘEDCHÁZENÍ JIZEV
Po říznutí do rány vetřeme zvlhčující krém. Zastaví krvácení a předchází vytvoření jizvy. Samotné masírování rány pomáhá také- masírujte ránu třikrát denně alespoň 5 minut.

CIBULOVÝ SIRUP
Ingredience:1 velká cibule, asi 6 lžic medu
Postup: Nakrájíme cibuli nadrobno, vložíme ji do skleničky od přesnídávky, přidáme 6 lžic medu a zavíčkujeme.
Necháme 2 hodinky odstát. Pak scedíme a sirup použijeme.
Je to opravdu výborné na problémy s průduškami a neustupující kašel. Dětem dáváme 4-5x denně po jedné čajové lžičce.

CIBULOVÝ ČAJ PROTI KAŠLI
Ingredience: 1 cibule, 1 polévková lžíce majoránky, voda, med
Postup: Cibuli oloupeme, rozkrájíme na čtvrtky, zalijeme uvařenou vodou. Do hrnku přidáme hrstku majoránky a necháme cca 10 minut louhovat, hrnek máme zakrytý talířkem. Přecedíme, osladíme dostatečně medem a můžeme přidat citrón. Čaj se popíjí 3-4x denně, je to opravdu jedinečný a účinný čaj na kašel.

PRŮDUŠKOVÝ KAŠEL
Ingredience: 2-3 lžíce cukru krupice 1 - 1,5 l vody 1 lžíce majoránky 1 sáček černého čaje
Postup: Do hrnce dáme cukr, který necháme zkaramelizovat. Pak hned zalijeme vodou, přidáme velkou lžíci majoránky, necháme přejít varem a dáme vyluhovat čaj. Můžeme do vývaru přidat med. Pijeme co nejvíce teplé několikrát denně.

HEŘMÁNKOVÝ OLEJ
Ingredience: olivový olej panenský, heřmánek - nejlépe čerstvý
Postup: Do tmavá láhve nastrkáme heřmánek a po hrdlo zalijeme olejem. Uzavřeme a nechám na teplém slunném místě za občasného zatřepání marinovat tak 5 týdnů. Poté olej přes jemné plátýnko přecedíme a uzavřeme do tmavé lahvičky. Je úžasný jak na masáže bříška miminek a malých dětí, při spáleninách a odřeninách. Stejně tak nakládáme třezalku i šalvěj. Třezalkový olej je dobrý na různé dermatologické problémy, ale pozor! po natření se nesmí na sluníčko, může zanechat fleky na pleti,nebo vyvolat alergickou reakci. Šalvějové kapky jsou dobré při bolestech krku, aftech atd.

JITROCELOVÝ SIRUP
Ingredience: jitrocel. lístky, krupicový cukr
Postup: Natrháme větší množství jitrocelových lístků, dobře opereme a nakrájíme (natrháme) na drobné kousky.
Do čisté sklenice pak střídavě mačkáme vrstvu listů a vrstvu cukru. Poslední vrstva je cukr. Sklenice zakryjeme celofánem a zavážeme. Necháme ji stát na sluníčku 3-4 týdny. Jitrocel. listy pustí šťávu, která postupně ztmavne. Tu potom slijeme přes cedník do kastrolu a necháme přejít varem. Zchladlý sirup nalijeme do lahviček a uložíme. Užívá se 3x denně polévková lžíce sirupu, jako pomocný prostředek proti kašli.

MEDUŇKOVÝ SIRUP NA SPANÍ
Ingredience: 5 l vody, 10 g kyseliny citrónové, 200 g meduňkové natě i se stonky nastříhané na kousky, 1 kg pískového cukru, 1 l vody
Postup: Vodu svaříme, necháme trochu zchladnout, přidáme kyselinu citrónovou a meduňku.
Necháme 24 hod. stát. Pak scedíme, přidáme 1l vody svařené s cukrem a necháme vychladnout. Naplníme do lahví, uzavřeme a uchováme v chladnu. Chceme-li luhovat déle, sterilujeme. Sirup přidáváme do nápojů, výborný je do čaje před spaním.

CIBULOVÝ SIRUP
Ingredience: ½ kg cibule 1 litr vody 80 g medu 400 g cukru
Postup: Cibule oloupeme, nakrájíme a dáme vařit ve vodě, medu a cukru. Po třech hodinách cibuli scedíme a slijeme do láhví. Užíváme denně čtyři až šest lžic sirupu při kašli, chrapotu, zahlenění, zánětu plic a podobných onemocněních.

SIRUP NA KAŠEL
Ingredience: 3 cibule, 6 vrchovatých lžiček cukru.
Příprava: Oloupeme cibuli, nakrájíme na malé kousky, dáme do uzavíratelné sklenice, prosypeme cukrem a pod víčkem necháme 24 hodin louhovat. Vzniklý sirup se pak užívá po čajových lžičkách 3x-5x denně.

SIRUP PRO DĚTI PROTI KAŠLI
Ingredience: 2 hrsti listů jitrocele kopinatého, 250 g medu, 1 dl vody
Příprava: Dvě hrsti čerstvých listů jitrocele rozmixovat s 250 g medu a 1 dl vody. Vařit na mírném ohni, tak dlouho až se udělá hustý sirup. Používá se denně 3 x 1 lžíce, nejlépe do čaje.

SIRUP Z ALOE
Ingredience: 30 dkg 3-4 roky starého, umytého aloe, litr čistého lihu, 1 l červeného, přírodního vína a med
Pomeleme aloe a s ostatními ingrediencemi dáme do 3-litrové sklenice a necháme 5-10 dní stát v chládku. Užíváme 3 denně nalačno 1 čajovou lžičku, později 1 polévkovou lžíci, do úplného využívání. Sirup z aloe léčí žaludeční vředy, játra, ledviny, žlučník, různé nádory, poškozené tkáně a čistí krev.

LIPOVÝ SIRUP
Ingredience: 3 hrsti čerstvého květu lipového , 1 l vody,
1 lžička kyseliny citrónové, 1 kg cukru, několik hřebíčků
Postup: Lipový květ omyjeme, přelijeme vroucí vodou a necháme louhovat do druhého dne. Pak přecedíme, uvedeme do varu a přidáme kyselinu citrónovou a postupně cukr. K ochucení použijeme několik kousků hřebíčku. Povaříme 15 minut a horké plníme do lahví. Uchováváme v temnu a chladnu. Používáme při onemocnění průdušek a při nachlazení.

KOPŘIVOVÝ SIRUP
Ingredience: 100 g kyseliny citrónové, 2 kg cukru, 2-3 omyté a pokrájené citrony, 100 stonků mladých kopřiv, 2 l vody
Postup: Kopřivy, pokrájené citrony a kys.citrónovou vložíme do sklenice se širokým hrdlem a zalijeme vodou. Za občasného promíchání necháme luhovat 24 hodin. Druhý den přecedíme přes plátýnko, svaříme s cukrem a plníme do lahví. Tento léčivý nápoj doplněný ledem a plátkem citronu je velmi lahodný.

MEDUŇKOVÝ SIRUP
Ingredience: 5 l vody, 10 g kyseliny citrónové, 200 g natě i se stonky meduňky , 1 l vody svařené s 1 kg pískového cukru
Postup: Vodu přivedeme k varu, necháme trochu zchladnout, přidáme kyselinu citrónovou a meduňku. Necháme 24 hodin stát. Potom scedíme, přidáme 1 l vody svařené s cukrem a necháme vychladnout. Naplníme do lahví a uchováváme v chladu. Sirup přidáváme do čaje, zlepšuje trávení.

MEDOVÝ ZÁZRAK NA IMUNITU I NACHLAZENÍ
Ingredience: 250 g medu 250 g česneku 35 g křenu 50 g másla
Postup: Očištěný česnek s křenem rozmixujeme na kaši. Do větší sklenice dáme tekutý med, přidáme změklé máslo a utřený česnek s křenem. Vše důkladně rozmícháme. Uchováváme v chladu. Užíváme po lžičkách 2 x denně.

RADY NA CHRAPOT
Do dvou decilitrů vody vhoďte jednu nadrobno nakrájenou cibuli a mírným varem ji asi patnáct minut vařte.
Pak přisypte polévkovou lžíci majoránky, přihoďte stroužek česneku a vařte ještě dalších pět minut.
Poté slijte přes cedník, abyste odstranili pevné zbytky.
Do odvaru přidejte po lžíci medu a olivového oleje.
Každou hodinku pak užívejte polévkové lžíci tohoto medikamentu. S tímto užíváním brzy chrapot zaženete.

Další babská rada proti chrapotu zní:
pijte ohřátou vincentku s mlékem v poměru půl na půl. Obecně lze při chrapotu doporučit hlasový klid (nemluvit ani nešeptat), neustále zvlhčovat (pít čaj), cucat pastilky, kloktat slanou vodu nebo šalvěj, zábal na krk.

Další rada:
Nastrouhejte najemno křen a poté smíchejte 2 lžíce křenu se lžící medu. Užívejte 3x denně jednu čajovou lžičku.
Už za moment po jeho konzumaci pocítíte, že snadněji odkašláváme a lépe se vám dýchá.

INFEKCE MOČOVÉHO MĚCHÝŘE
Rozpustit 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypít.Tím se odstraní infekce měchýře a močových cest.

BOLESTI ZUBŮ
Smíchejte 1 lžíci skořice a 5 lžic medu.Aplikujte 3x na bolavý zub a bolest přestane.

CHOLESTEROL
2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice smíchané s 2dcl horké vody,které podávali pacientům s vysokou hladinou cholesterolu dokázaly snížit hladinu
cholesterolu o 10% do 2 hodin.Podává - li se 3x denně je vyléčen i pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu.Dle informací zmíněného časopisu i samotný pravý med,je - li užíván denně,zabraňuje zvyšování cholesterolu.

NACHLAZENÍ
Ti,kdo trpí na časté nachlazení,by měli užívat 3x denně 1 lžíci vlažného medu s ¼ lžičky skořice po dobu 3 dnů. Tím se vyléčí nachlazení,chronický kašel a pročistí průdušky.

POTÍŽE SE ŽALUDKEM
Med se skořicí úspěšně léčí bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.

ČAJ Z BAZALKY NA BOLEST HLAVY
Ingredience: 2 snítky čerstvé bazalky, nebo hrst sušené 1 pomeranč
Postup: V 0,5 l uvařené vody louhujeme bazalku 5 minut. Pak přecedíme a přidáme šťávu z celého pomeranče. Při bolestech hlavy pomáhá také nálev z levandule

BEZINKOVÝ MED PROTI NACHLAZENÍ
Ingredience: 25 dkg květů z černého bezu, litr vody, citron, 1 kg krystalového cukru
Postup: Pečlivě opraný květ z černého bezu zalijeme litrem vody. Krátce povaříme s citronem nakrájeným na kolečka a necháme 24 hodin vyluhovat. Potom slijeme přes plátno, pořádně vymačkáme, přidáme 1 kg cukru a na mírném ohni vaříme do zhoustnutí.

PAMPELIŠKOVÝ MED
Ingredience: 365 velkých rozvinutých květů pampelišky, 2 celé omyté citrony bez jadérek, 2 kg krystalového cukru
Postup: Omyté pampeliškové květy vložíme do většího (4 l) hrnce a přelijeme je 2 litry vody. Přivedeme k varu a vaříme 15 minut. Do druhého dne necháme vyvařené květy louhovat, pak je vymačkáme přes plátno. Do získané tekutiny přidáme na kolečka nakrájené, pecek zbavené citrony a cukr. Vaříme 60 - 90 minut za občasného promíchání, čistou (novou vařečkou. Horké plníme do sklenic, zavíčkujeme je a obrátíme.

NACHLAZENÍ, BOLEST V KRKU A UŠÍCH
Lehce zahřejeme olivový olej a 1 lžíci vypijeme nebo alespoň déle kloktáme. Do bolavého ucha vstříkneme 2 kapky vlažného oleje.

BOLESTIVÁ MENSTRUACE
Smícháme 1 lžíci olivového oleje a 2 kapky šalvějového esenciálního oleje. Olejíčkem masírujeme podbřišek.

SMĚS PROTI NADÝMÁNÍ
Ingredience: heřmánek, kmín, máta peprná, anýz.
Příprava: Smícháme stejný díl heřmánku, kmínu, máty peprné a anýzu. V případě potřeby spaříme 2 dl vody a necháme asi 15 minut louhovat. Po scezení pijeme čaj hořký.
Poznámka: Při pocitu přejedení pomůže odvar z fenyklu - 1 lžičku semen fenyklu povařte asi 2 minuty ve 2 dl vody. Dalších 10 minut nechte přiklopené vyluhovat. Scezený vlažný odvar pijte po malých douškách.

REVMATISMUS
Použijeme pepř. Do obkladu dáme kašičku z pepře a přiložíme na bolestivá místa. Zde jej ponecháme asi 15 minut nebo tak dlouho, dokud nás nezačne pokožka pálit. Aplikujeme jednou denně.

PŘI TRÁVICÍCH PROBLÉMECH
Pomáhají kmínová či koriandrová semínka. Rozmělníme je na pastu a tu vmasírujeme do kůže v oblasti pupku. Necháme asi půl hodiny působit. Opakujeme 2 x za den, dokud přízraky trvají.

PŘI CELKOVÉ ÚNAVĚ
Bazalková kašička, přidaná do lázně nebo inhalovaná, umocní energii a obnoví fyzické síly.

BOLESTI HLAVY
Osvědčená metoda - zabalte si nohy od kotníků po kolena do mokrého ručníku, ten obalte suchým froté ručníkem, lehněte si na hodinu a půl na lůžko a přikryjte se dekou. Nesmí vám být zima. Tento zábal se používá při bolestech v krku nebo na celé tělo proti vysoké horečce.

PROTI TROMBÓZE
Pozitivní účinky mají rajčata. Enzymy obsažené v dužině, zabraňují tvoření trombů v krvi. Čtyři rajčata denně mohou redukovat nebezpečí trombózy až o 72%.

PŘI POTÍŽÍCH MOČOVÝCH CEST
Při infekci močových cest a zvýšeném množství kyseliny močové pomáhá celer. Čistí ledviny a močový měchýř a zamezuje tvorbě ledvinových kamenů a kamenů v močovém měchýři. Používá se i jeho nať.

KAŠEL RÝMA A BOLENÍ V KRKU
Ingredience: šalvěj, med nebo cukr, voda
Postup: Výborný prostředek proti kašli, rýmě a vůbec proti následkům nastuzení jest silný odvar šalvěje medem nebo cukrem oslazený.
Proti rýmě užívá se 6 - 12x denně po lžíci teplého odvaru, proti kašli stejné množství a proti bolení v krku a chraptivosti se užívá ku opětovanému proplachování hrdla (denně 20 - 30x).

SMĚS PROTI NADÝMANÍ
Ingredience: heřmánek, kmín, máta peprná, anýz.
Postup: Smícháme stejný díl heřmánku, kmínu, máty peprné a anýzu. V případě potřeby spaříme 2 dl vody a necháme asi 15 minut louhovat. Po scezení pijeme čaj hořký.

LÉK NA RÝMU
Do šálku vložíme dvě kolečka cibule, zalijeme vroucí vodou a necháme vyluhovat. Denně pijeme dva až tři šálky tohoto nálevu.

ANGÍNA
Nadrobno nakrájených 200 gramů cibule dusíme na mírném ohni pod pokličkou asi deset minut se dvěma polévkovými lžícemi anýzu. Vzniklou hmotu dáme na gázu a přiložíme příjemně teplé na krk. Necháme působit dvě hodiny. Léčebnou kůru provádíme jednou denně, až do zmizení potíží.
Uvařenou cibuli rozmačkáme, přidat med a užíváme v malých dávkách. Trápí-li angína naše děti, budeme kromě cibule potřebovat také lipové květy. Lžíci těchto květů přelijeme šálkem vroucí vody a necháme deset minut luhovat. Následně scedíme. Mezitím připravíme cibulový odvar - pokrájenou cibuli přelijeme trochou vody, chvilku povaříme a scedíme. Lipový nálev a cibulový odvar smícháme, přidáme citrónovou šťávu, osladíme medem. Podáváme teplý.

VČELÍ BODNUTÍ
Ránu potřeme cibulí nebo přiložíme plátek cibule.

KUŘÍ OKA
Cibuli naložíme na jeden den do čtyřprocentního octa, následně uvolníme její jednotlivé listy, jeden přiložíme na kuří oko a ovážeme gázou. Plátky vyměňujeme třikrát denně. Po několika dnech kuří oko vyškrábneme.

KŘEHKÉ, LÁMAVÉ NEHTY
Máme-li tento problém, potíráme nehty šťávou z cibule.

ZÁNĚT ŠLACH A KLOUBŮ
Dostatečné množství cibule nakrájíme, zabalíme do gázy a nejlépe večer připevníme na postižené místo. Po dvou hodinách gázu sejmeme, dané místo omyjeme, osušíme a potřeme mastí z kostivalu lékařského.

VYSOKÝ KREVNÍ TLAK
Ingredience: 4 citróny, 4 velké cibule, 80 g česneku, 40 g křenu, 3 litry vody, 3 kg cukru
Postup: Citróny, nakrájené cibule, nastrouhaný česnek a křen vložíme do třílitrové sklenice. Svaříme vodu s cukrem a vlažné nalijeme na předem připravenou směs. Občas zamícháme. Za čtrnáct dní směs přecedíme a dáme do menších lahviček. Užíváme třikrát denně jednu lžíci.

ŠŤÁVA Z CIBULE
Cibuli nakrájíme jemně, prosypeme hroznovým cukrem, po 12 hodinách přecedíme a po lžíci podáváme 5x denně při nachlazení, zejména při kašli.

ŽALUDEČNÍ ELIXÍR
Ingredience: 1,6 g sušené pomerančové kůry, 1,6 citrónové kůry, 1,6 g puškvorce, 1 g muškátového oříšku, 1 g majoránky, 1 g skořice, 1 g pelyňku, 0,65 g hřebíčku, 0,65 g kardamonu, 0,65 g rozmarýnu, 0,3 g zeměžluče a 650 ml vody,
Na sirup: 160 ml vody a 320 g cukru Jemně řezané nebo drcené drogy macerujeme 10 dní a poté scedíme. Macerát smícháme se sirupem.
 


Komentáře

1 SI SI | 12. května 2013 v 10:18 | Reagovat

SUPER !!! Recepty si uložím pro využití. Dík!

2 co? co? | 12. května 2013 v 12:54 | Reagovat

Zajímalo by mě, co na takové recepty říkají doktoři.

3 jožin jožin | 12. května 2013 v 13:11 | Reagovat

Nemáš tam něco na erekci,mohl jsemráno večer každý den ted už jen třkrát za týden,nahlédni prosím do do toho informačního zdroje protože vím že Ty jsi to nevynašla.----Bába Kořenářka.

4 tak tak | 12. května 2013 v 13:36 | Reagovat

[3]: Tos objevíl Ameriku.Že to nevynašla víme všeci,protože je to na začátku napsané.

5 kdo  ví odpoví kdo ví odpoví | 12. května 2013 v 14:09 | Reagovat

[3]: Když nemůžeš, tak si místo souložení  něco přečti. Máš to bez shánění bylin a navíc se neztrapníš.

6 občanka občanka | 12. května 2013 v 15:14 | Reagovat

Jožine, budˇ rád, že si vrzneš aspon jednůc či dvakrát za týden. Sú takový, keří to majů už enom na čurání a ešče sa tým ani netají.

7 Joskon Joskon | 12. května 2013 v 17:00 | Reagovat

Cibuli po bodnutí včely mám vyzkoušenou, pak ještě nějaký kus z mrazničky na postižené místo a úspěch je zaručený.

8 SI SI | 12. května 2013 v 21:31 | Reagovat

Tak já jsem dnes vyzkoušel ten aspirín se šamponem a nepoznávám se. Jestli do rána nesplešatím, tak se tomu dá věřit.
Mnoho uvedených receptů je známých a taky s úspěchem ověřených. Jedná se o staré domácí využití, ne vždy je třeba lékařů, staří lidé nebyli hloupý.

9 aj tak aj tak | 13. května 2013 v 9:23 | Reagovat

[6]: Nebo sů takoví, co by aj mohli, ale enem sa vymlůvajů, že nemožů lebo sa im nechce!

10 http://www.kskvlcnov.cz/kontakty/ http://www.kskvlcnov.cz/kontakty/ | 13. května 2013 v 10:25 | Reagovat

Na KSK Vlčnov jsou povoleny komentáře. takže co vás trápí, co vás zajímá, tak pište. Jsem zvědavý, jak dlouho jim to vydrží.

11 dotaz dotaz | 13. května 2013 v 11:12 | Reagovat

[10]: Kdo bude odpovídat? Blekotavá ředitelka nebo tiskový mluvčí Pančocha?

12 divadlo divadlo | 13. května 2013 v 11:19 | Reagovat

Tento víkend byl ubečaný jak konec volebního období našeho starosty. Dva dni pršalo jak kdyby měl svatý Medard dohnat svoje dluhy a tak co s nedělním odpolednem, tož co tak ít  do divadla. A co bych jezdil kdesi do Hradišťa nebo do Zlína, šak dojeli k nám Straňané se svojí komédií se zpěvy a tanci, s myšlenků hluboků jak vědomosti našeho obecního písařa. Moja si dala sváteční šaty, co měla naposledy na sobě, když tu byli na družbu fotbalisté z Dahlenu, nejak sa do nich nevlezla, asi přibrala pár deko, tak naštvano ostala doma. Z knihovny vytáhla horoskopy a dala sa do čtění. Já sem to měl jednoduché, černé gatě a bílů košulu mám nachystanů do truhle dávno, od téj doby, co od nás odešel ten panáček s cukrovků, který byl potom na všecky moc nedobrý. Futr nás strašil peklem a já to vzal vážno, pořídil sem si ten nehořlavý.  Občas ten oblek provětrám, abych potom nedělal v kostele ostudu, že by to bylo malé či zas veliké. Sice mi to bude jedno, ale moja je moc háklivá na různé řeči, co různo idů po dědině, když třeba stojíja někde babky na rožku, tak má vždycky pocit, že si vykládajů o ní. Potom je z toho nervózní jak děcka ve škole před písemků a furt sa mosí dívat kolem sebja, kdo kde s kým a proč. No tedy oblečený jak na půlnoční mšu sem sa vydal do klubu na to divadlo, co slibovalo věrný obraz vesnice gdesi ve Španělsku a nějaká ta satira, první milovník, šašek a můdrý člen rady. No komedia jak z plagátu.  Ludí moc nebylo, dost židlí bylo volných, ale došlo ich dost. Já sem napočítal necelů stofku a to sem bral poctivě, děcka a důchodce přes devadesát jsem nepočítal, ti snad ani vstupné neplatili. Velký gong, závěs sa roztrhnul jak v bibli o velikém pátku a hnedkaj bylo divadlo. Fakt měla ta první milovnica veliký výstřih, tak veliký, že až z poslední řady bylo vidět její husí kožu, asi měla chudina trémů, třásla sa jak panenka ve větru, ale vlasy jako havran a oči modré jak studánka.  Takovů potkat za svobodna a před padesáti roky, tak moja není moja. Ani nevím, co tam ti ostatní herci vyváďali, hnedkaj mudroval jeden, potom druhý, pak sa zase bili, potom obtůlali a nakonec jeden šohal utekl s tů velků milovniců kamsi do prčic, ale do nějakých španělských. Všady sa platali děcka, do toho nějaký obecní papaláši a ani konec to nemělo. Co mňa dojalo, tak byl jakýsi divadelník, co hrál děckám lůtkové divadlo či maňásky. Ne ti z dolního konca, ale ti natahovací na ruku a schová sa za nataženů deků a hraje sa s něma jak s nataženů ponočku, když sa zašívá důra. Na divadle na pódiu hraje další divadelník jiné dovadlo. No kdyby pořadatelé začali vybírat za to druhé divadlo, tak to by už nebylo fér, ale co, asi to bylo v programu a asi to tam patřilo. No jak sem říkal, kdosi furt cosi na pódiu brblal, ten druhý taky a najednů byl konec. Eště na úplný konec dostali baby ze súboru kvítko ke svátku a šlo sa dom. Dyž už sem byl v té dědině, tak kolem mája a do horní na dvě uvařené z chmelu a vody. Máj nigdo nehlédal, ani zatůlaný pes, tož snáď jim eště dneska stojí. A v horní ticho jak když učitel vyvolává k tabuli. Tož co je to za novů dobu, že už není ani na kořalku. Když sem byl mladý, tak sa u Krála mosely brat rezervace a dneskaj je hospoda nejtišší místo v dědině. Kdyby nebylo červotočů, co rozeřírajů starý výčet, tak tam budu most mluvit sám se sebů, abych si nemyslel, že sem sa probudil na hřbitově. Ale pivo bylo dobré, to bylo, škoda že ho podražili, s takovů si mosím příště vzít na lísing, šak když poručím chlapom, tak z důchodu mně ostane akorát stovka a tu dám v kostele do zvonečka, aby mňa měl pánbůh rád, když nikdo neví dňa ani hodinu. Ale co, stát nás důchodce nenechá umřít hlady, eště mám vdolečky z toho candrbálu, co byl pro nás dříve narozené obců pořádaný.

13 tak teda nevím tak teda nevím | 13. května 2013 v 12:35 | Reagovat

http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/do-vlcnovske-skoly-miri-inspekce-20130609.html
A pod článkem je odkaz na rozhoor s maminkou Eli. I když je to jenom jednostranná výpověď, myslím si, že škola neudělala všechno, co udělat mohla.

14 názor názor | 13. května 2013 v 13:18 | Reagovat

[13]: Hlavně aby inspektoři šli pro informace  za starostou, jak v článku sám říká. Ten má dobré zkušenosti už z minula,když chránil roky bývalou ředitelku.

15 realista realista | 13. května 2013 v 14:43 | Reagovat

[13]: Proč se v tom Pijáček před novináři pořád rýpe?Ty jeho dedukce stojí zato. Jestli má potřebu se zas zviditelňovat, ať pindá nesmysle kolem jízdy a děcku  dá pokoj.

16 divák divák | 13. května 2013 v 14:54 | Reagovat

[12]: Možná se představení někomu líbilo, ale mně né. Docela nuda. Příště by to chtělo zlepšit výběr.

17 býl sem býl sem | 13. května 2013 v 15:55 | Reagovat

[16]: Jak v národním nehráli , ale na Vlčnov až moc dobré.

18 taky byl taky byl | 13. května 2013 v 16:04 | Reagovat

[17Jsou to amatéři, takže se to musí brát s nadhledem a výprava byla pěkná a kostýmy. A ta černovláska hm...

19 rozlobená rozlobená | 13. května 2013 v 16:11 | Reagovat

[18]: Fšeci chlapiska  ste stejní děvkaři! Místo abyste rozímali nad hluboků myšlénků díla, tož myslíte akorát na to, jak ju má hluboků nejaká opotřebovaná subreta. Styď sa!

20 moc spokojený moc spokojený | 13. května 2013 v 16:36 | Reagovat

[19]: Tož na těch fotkách na stránkách klubu vypadajů děvčice moc dobře. Tonda Pešl má vkus, vybral dobře !!! Myslím představení. Dobré, dobré...

21 tak nějak tak nějak | 13. května 2013 v 16:46 | Reagovat

[20]: Lidovecký křesťan vybíral nanejvíš kytice. Víc by mu jeho stará ani nedovolila!

22 tak teda vím tak teda vím | 14. května 2013 v 7:48 | Reagovat

[13]: Šikanu ve vlčnovské škole nikdo nikdy neřešil, dětem se rozdaly  dvojky z chování a ředitelské důtky a tím to skončilo. Asi nejhorší věc , kterou jsme s dítětem ve škole zažili, bylo zaujetí učitele vůči žákovi, kterou si z profesionálního, ani lidského hlediska nesmí dovolit. To Vám žádná ispekce nikdy nevyřeší. Jenom ispekce v duši vlastního dítěte a i to je hodně složité odhalit. Ne za všechno můžou spolužáci a rodina .
Školní inspekce by se měla hlavně zaměřit na správné proúčtování  těch 50 000 Kč, které si z provozu přetáhli do mezd  a to jak ze strany obce tak ve škole. Na to snad inspekce nástroje má !!!

23 dost dobré dost dobré | 14. května 2013 v 8:11 | Reagovat

[22]: Jaké správné proúčtování? Šak Pijáček a jeho věrní v radě to schválili. Tak co by měla inspekce prověřovat. Je vidět, jak se dostávají jaké peníze pracovníkům školy do odměn. Až se protopí víc, tak si Mlýnčena zažádá o přídavek a dostane ho. Když zbylo tak si ho rozebrali  do výplaty.

24 vím vím | 14. května 2013 v 8:37 | Reagovat

[22]: Právě , že vůbec nemá, tohle financování není záležitostí a pravomocí inspekce.
Ta kontroluje vzdělávací proces.

25 blbeček blbeček | 14. května 2013 v 11:29 | Reagovat

Na perle je psané, že budou na požádání vydávané povolení k vjezdu vozidel do obce o jízdokrálové neděli (pouze z vážných důvodů). Jako dyž tady bývám, tak si mám jít pro povoléní,že možu jet z nekama dóm. Nebo máme zakázané vyjížďat z dědiny, dyž tož enom z vážných důvodů? Jak to je?

26 co sa furt všeckému divíte jak děcka v cirkusu co sa furt všeckému divíte jak děcka v cirkusu | 14. května 2013 v 11:51 | Reagovat

[25]: a co sa divíš, šak autobus do lešné pojede v 7:00, návrat po 16.00 hodině. oběd zdarma, ale enom pro toho, kdo sa účastní předváděčky na hrnce a deky od společnosti beck.

eště chybí, abysme drahým návštěvníkom hajzle nabídli, když je chytí nějaká viróza nebo scaní v dědině

27 co sa furt všeckému divíte jak děcka v cirkusu co sa furt všeckému divíte jak děcka v cirkusu | 14. května 2013 v 11:53 | Reagovat

[25]: a nezapomeň si kůpit vstupné, sice pro naše zlevněné, jinak ťa černý šerif hodí do obecní šatlavy. pořádek mosí byt, domácí nebo přespolní, předpisy sů pro každého

28 přebralsson přebralsson | 14. května 2013 v 12:09 | Reagovat

Letoš mě vyšla dovolená jak na sviňu akorát přes Mongoliádu. Trošku to zamrzí, protože dva týraní budú mět smrady na koňoch, ale šak sa možeme ožrat kdykoli indy...

29 mongol mongol | 14. května 2013 v 12:21 | Reagovat

[27]: Všeci šerifi všeckých barev včele  s Pijáčkem mně možů polůbit řiť. Žádnů vstupenku si kupovat nebudu a chraň ruka páně každého, kdo mě bude nutit neco takého kupovat!

30 ? ? | 14. května 2013 v 12:40 | Reagovat

[25]: Kdo mě řekne ty napsané informace pro Vlčnovjany. Nemožu je otevřít.

31 ! ! | 14. května 2013 v 13:06 | Reagovat

[30]: já ti to tu reknu v rychlosti: nevychazet ven, a kdyz jo, tak jedine v kroji, furt sa usmivat a chvalit obecni radu a zastupitele. novinarom sa vyhybat a rozhovory nedavat.

32 nevím nevím | 14. května 2013 v 13:32 | Reagovat

[31]: Bude tady dělat rozhovory zas ten novinář jak minulý rok, co konečně napsal pravdu nebo sa tady bude placatit nekdo z BLBů asi Bartoníček, co za kus žvanca je ochodný napsat každů volovinu co mu starosta navykládá?

33 Prosba Prosba | 14. května 2013 v 13:52 | Reagovat

Potřeboval bych najít na vlčnovských vebových stránkách nějaký odkaz ohledně placení hrobových míst (podobně jako to má Nivnice:  http://www.nivnice.cz/zmena-v-placeni-poplatku-za-hrbitov/
Může mi sem někdo vložit prosím odkaz?

34 cha cha | 14. května 2013 v 14:18 | Reagovat

[33]: Kdo to najde  dostane metál čestného občana!

35 přebralsson přebralsson | 14. května 2013 v 14:38 | Reagovat

[34]: Tel.: 732 645 255

Poněvadž cena za nájem hrobového místa není stanovena obecně závaznou vyhláškou obce, záleží na tom, jak se na uvedeném telefonu domluvíte se správcem hřbitova ;-)

36 Jen telefon ? Jen telefon ? | 14. května 2013 v 15:14 | Reagovat

http://www.funeralq.cz/rubriky/par-poznamek-k-regulaci-najmu-hrobu

37 § 25 zákona č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví § 25 zákona č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví | 14. května 2013 v 15:19 | Reagovat

http://www.alis.cz/clanky/detailClanku.jsp?id=1322

38 jo jo | 14. května 2013 v 15:25 | Reagovat

[33]: Zeptaj sa na obecním fejzbuku,u teho lapí nejaký Mikulec a ten ti rychlo na všecko odpoví.

39 tak nevím tak nevím | 14. května 2013 v 16:56 | Reagovat

[33]: Na vlčnovských stránkách většinou to , co potřebuješ nenajdeš.A to slibovali,že to vezme do ruk nějaká firma, co vylepší ten web.

40 znalec místních poměrů znalec místních poměrů | 14. května 2013 v 18:51 | Reagovat

[38]: Ten ti řekne veliké hovno, protože nic takového tam není.

41 ... ... | 14. května 2013 v 21:25 | Reagovat

[13]: tak bych řekl, že otec Elišky už nebude o starostovi prohlašovat, jaký to je přímý rovný chlap

42 pamětník pamětník | 15. května 2013 v 8:26 | Reagovat

[41]: Něco takového o starostovi nevypustí z huby nikdo, kdo pozná jaká je to korouhvička ve větru!

43 souhlas souhlas | 15. května 2013 v 9:28 | Reagovat

[41]: Přímý a rovný byl a je! Když se jednalo o problémy ve škole ,tak přímo a rovně podporoval ředitelku a potom přímo a rovně podporoval nespokojence z řady učitelů a rodičů. Jenže  vždycky tak nějak za zády druhé skupiny. Ale přímo a rovně!

44 Michal Slinták Michal Slinták | 15. května 2013 v 11:16 | Reagovat

[43]: Když už je to tady..nedá se zapomenout na starostova slova v době školní krize: Vydržte, změna bude!
Změna byla, po 4 letech, i když s prací ředitelky byl furt maximálně spokojený - a to tolik, že jí dávali navíc vysoké osobní ohodnocení (v řádech tisíců) :) takže vlastně tolik nekecál.

45 zhnusený zhnusený | 15. května 2013 v 11:18 | Reagovat

Može mně nekdo řéct, na základě jakého zákona a jakého paragrafa  v nedělu na našu jízdu nesmijů lidi vjížďat po komunikaci zlínského kraja do Vlčnova  bez teho, ža ukážů občanku lebo zaplatíja vstupné?

46 přebralsson přebralsson | 15. května 2013 v 12:10 | Reagovat

[45]: Dle zák. č. 361/2000 Sb., § 77, odst. 1), písm. c):

Místní a přechodnou úpravu provozu na pozemních komunikacích a užití zařízení pro provozní informace stanoví na silnici II. a III. třídy a na místní komunikaci obecní úřad obce s rozšířenou působností po předchozím písemném vyjádření příslušného orgánu policie.

Stěžujte si u Policie ČR ;-)

47 Furt přímo Furt přímo | 15. května 2013 v 12:14 | Reagovat

[44]: Bývalá ředitelka, chudera, si mosí ve škole přivydělávat k důchodu na procenta. Asi mělou malou výplatu. Dokud bude Pijáček u kormidla, tak ji ze školy nikdo nedostane.

48 MANTRA MANTRA | 15. května 2013 v 12:14 | Reagovat

Tož ale to písemné vyjádření příslušného orgánu bysem si ráda přečetla!

49 pepin pepin | 15. května 2013 v 12:33 | Reagovat

[46]: No dobře, ale to nic nemění na tom, kdo je vůbec oprávněn zastavovat vozidla (§ 79) a nebo nedejbože ještě legitimovat řidiče! Asi se počítá s označenými obecními průvodci vedených nebo hnaných zvířat :-) Tož to ja :-)

50 zajímavé zajímavé | 15. května 2013 v 12:42 | Reagovat

http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/jakmile-vam-spadnou-svestky-od-sousedu-do-zahradky-jsou-vase-20130514.html

51 pepin pepin | 15. května 2013 v 12:48 | Reagovat

[50]: Nový občanský zákoník (od 1.1.2014) bude vůbec velmi zajímavý.

Např.: "Stromy, které přesáhnou tři metry výšky, není možné sázet blíže než tři metry od společné hranice pozemků. Pro ostatní stromy je pak limit poloviční."

Došlo na má slova ohledně stromkových rybízů, které jako jediné bude možno sázet na úzkých pozemcích ve vinohradech...

52 ? ? | 15. května 2013 v 13:59 | Reagovat

[51]: a ředkvičky taky? já mám rád takové dřevnaté

53 pozor pozor | 15. května 2013 v 19:48 | Reagovat

[51]: Jak ti cápne jabko na súsedovic plac, po novém už je jeho!

54 meďák meďák | 16. května 2013 v 9:19 | Reagovat

[53]: Ještě bude dobré, když zdrhnou včely. Pronásledovat včelař může po cizích nemovitostech, ale jak se napakují do cizího úlu, tož má po nich aj po medu!

55 proč ? proč ? | 16. května 2013 v 10:00 | Reagovat

Chtěl bych se zeptat, proč si musím povině kupovat nějaké vaše vstupenky na jízdu, když nechci? Proč musím platit? U vstupů odíráte lidi co se přijedou podívat. Asi protože máte krála chudobného. Ale na pořádání rautů pro  politické kamarádíčky vašeho iáčka máte peněz dost. Platí se i třeba v Hluku? Slyšel sem, že ne. Tak jak oni vyjdou?

56 prd prd | 16. května 2013 v 10:19 | Reagovat

Každý rok touto dobou je tu keců plná prdel a stejně se nic nezmění. Rači dělajte pro to něco.

57 jasnačka jasnačka | 16. května 2013 v 10:25 | Reagovat

[56]: Všecky tytok jízdokrálové debiloviny spraví až nový starosta. Tož první sa mosíme   zbavit toho starého.

58 prdlačka prdlačka | 16. května 2013 v 10:33 | Reagovat

[57]: jak nový starosta? šak kolem jízdy králů sa stará ludí jak kolem gagarina, když ketěl do vesmíru. a to chceš řéct, že ten náš první má všady prsty a když můdro přemýšlá, tak ostatní skáčů podle něho? šak ta floriánová má občanku, není nesvéprávná, nevypadá, že by si neuměla bůchnút do stola a prosadit svoju. tam neco mosí byt, třeba mu zadarmo přežehluje košulu, když ide starosta za parádů

59 tak nějak tak nějak | 16. května 2013 v 11:15 | Reagovat

[58]: Jak sem viděl,tak říkám. Floriánová možná někde za rohem bůchá do stola, ale né před starostů.Zas další  dobře placený pyjusův řiťolezec.

60 hlášení obecního rozhlasu hlášení obecního rozhlasu | 16. května 2013 v 11:29 | Reagovat

Občané a občanky,

dneska k vám promluvím já, starosta obce. Za týden máme jízdu králů a po dědině sa furt něco šušká a tak to všechno mosím dat na správnů míru. Občané, v sobotu večer bude uzavřena cesta do vinohradů a v nedělu po celý den bude také celá obec uzavřená. Kdo budete potřebovat někam jet, tak jedině do osmé hodiny ranní, potom až večer, kdy bude dědina volná. U závor bude stát ostraha, tak jim nedělajte problémy, sů to lidé tak jak vy, taky by byli nejradši na koupališti a mosíja tady trdlovat. Tak jim ve všeckém vyhovte, na nic sa neptajte a poslůchajte jak děcka ve škole svojého učitele. Majů své rozkazy a stejně poslůchajů nás, pořadatele, takže to vaše rozčilování bude … zbytečné a budete mět pokaženů nedělu. Kdo bude potřebovat jet tým autem, tak si dojděte pro kartičku pro vjezd do obce, ináč byste moseli auto odstavit ve škarpě a eště budete platit pokutu.

Vstupné. Co furt všeci proti tomu máte? Jízda králů je jedinečná, unikátní a světová. A tož takové to nebudeme dávat zadarmo, jak by nekteří chtěli . A to vstupné si myslím já, je ještě levné. V Praze sa platí za všecko a tady vám stačí jedno vstupné. Tož uvažujte, jak je to výhodné. Co mám vám povídat, šak sa Vlčnovjané vyznáte, tak co brblete? Sem dokonce viděl občany, jak sa šli najest do klubu k Boženě, co vařila pro sůbory a muziganty. A eště si odnésli dom na pondělí na večeřu.

Děcka, nedajte na radio ulambátar, pod májem bude vždycky dobře. Šak ti vaši rodičové také hlédali máj a vyřvávali tam jak husité když našli klášter plný mladých jeptišek. Možná ste sa nekterý pod tím májem začali existovat či jak to jinak slušno nazvat. Máj je tradica, patří to k jaru a dokaď budu na obci já a místostarostka, tak sa bát nemosíte, že byste sa stěhovali za dědinu či jinam. Krála máte chudobného, tak vyvolajte co nejvíc, šak doma sa budů love hodit. A obec vás něco přidá, aj děvčicám dáme, příští rok nás potom zase zvolte, jinak to půjde s novým starostů ke dnu jak titanic. Ten vám nic nedovolí a eště bude chtět platit za to, že možete jet v kroji na koni a vyvolávat do pokladničky.

A teď naposledy občané, a nebudu to víckrát opakovat. Když sa někdo cizí bude na něco ptat, tak ho pošlete na obecní úřad. Ostudy s Reflexem bylo dost, Vráblíková z toho onemocněla a už nechce uváďat předávání vlády. Jo, rozumíme si? jak bude někdo nápadný a bude furt mlet hubů, že jako proč a za co, tak nic neříkajte a pošlete ho na obec. My máme pro něho kalendářích a vdoleček a hnedkaj bude mět jasno, kdo a proč.

Ináč děkuju, že sa k tomuto stavíte jak ke svojému, ani nevíte, co všecko z toho mám já, ale to nemosíte vědět, po tom je vám houby, a když sa budete všeckým řídím, co sem tady řekl, tak sa dobře podaří a přežijeme to bez úhony. Potom vylosuju nějakého občana a ten dostane za všecky z dědiny kalendářích se mnou a místostarostkou. Ten není na prodej,ten mám akorát pro významné hosty. Tak si toho važte a teď všeci dom a uklůzat před barákem, at je u nás jak na správné slovácké dědině.

61 pamětník pamětník | 16. května 2013 v 11:44 | Reagovat

[60]: Snáď přijede aji Reflex, ať je zas nejaká sranda.Toťkaj  sem slyšel, jak mladí spomínali na rozhovor na úrovni před koslelem co védl od BLBů Bartoníček. Že kde bývá farář a esli sů věřící. Nekde by sa to istě našlo. Tož reflexák byl dobrý, vzrušil aj důchodkyně, ale na škrabala ze slováckých nemá!

62 nový starosta nový starosta | 16. května 2013 v 12:04 | Reagovat

[60]: Už toho co tady sereš celé roky bylo dost! Máj sa bude stavět na kraji dědiny, tam nech si puboši dělajů co chců. Průvod potáhne zpátky na stadion a v téj tvojí miliónovéj jamě možů trdlovat děcka. A celý nabubřelý biznyskšeft zruším a bude konec vyžírání. Jízda králů bude taká,jak bývala před tým než sis z teho začal dělat reklamu!

63 fíha fíha | 16. května 2013 v 12:37 | Reagovat

[60]: Historický okamžik - konec monopolu rodiny Vráblíkových na jízdokrálový sobotní večer.

64 cíďa cíďa | 16. května 2013 v 12:55 | Reagovat

[63]: Neblbněte, jděte Mirušu ukecávat!Šak to nemože přežit!

65 http://byznys.lidovky.cz/pozor-na-verejne-wi-fi-muzete-prijit-o-data-i-o-penize-pc7-/moje-penize.aspx?c=A130515_170211_moje-penize_ml http://byznys.lidovky.cz/pozor-na-verejne-wi-fi-muzete-prijit-o-data-i-o-penize-pc7-/moje-penize.aspx?c=A130515_170211_moje-penize_ml | 16. května 2013 v 13:48 | Reagovat

z obecního webu: Všem uživatelům mobilního internetu bude nabídnuta možnost připojení přes WIFI v průběhu slavností zdarma.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama