Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Analytik o aféře Nagyová: Byl to americký puč, Zeman ho překazil. A pozor, Kalousku...

2. srpna 2013 v 11:51 | Daniel Solis |  Články
Podle politologa a analytika mezinárodní politiky Daniela Solise nese policejní monstrakce, která vedla k pádu vlády Petra Nečase, znaky státního puče režírovaného americkou tajnou službou za možné spolupráce TOP 09 kvůli Temelínu. Prezident Miloš Zeman ale jmenováním úřednické vlády vypálil pučistům rybník a nastolil situaci, se kterou nepočítali.

Solisovi ani tak nevadí samotný fakt, že padla Nečasova vláda, protože neměla podporu občanů, jako spíše způsob, jakým se tak stalo - puč v režii tajných služeb USA: "Jak se říká: Všechno zlé je pro něco dobré. To, co začalo jako puč a co bylo zamýšleno jako převzetí určité vlivné skupiny v neprospěch většiny obyvatel, vyústilo jmenováním Rusnokovy vlády, s čímž nikdo z pučistů nepočítal, i když média sloužící menšinové klice se snaží národ přesvědčit o opaku."

Americké tajné služby rozvracejí státy
Solis se domnívá, že puč mohla v počátku podporovat TOP 09 Karla Schwarzenberga a Miroslava Kalouska, aby se Schwarzenberg mohl stát premiérem, když už se nestal prezidentem. Je ale možné, že Kalousek si uvědomil, že se stal obětí hry a manipulace, ve které mohl být pro očistu a lepší tvář TOP 09 před voliči obětován i on.

"Nějaká koordinace či krytí ze strany TOP 09 tam podle mě minimálně v počátku být mohly. Nemyslím, že by státní zástupci mohli provést tak nehorázný čin ve formě státního převratu bez jakéhokoli krytí. V celé věci je znatelný typický rukopis amerických tajných služeb, které po celém světě nedělají s odpuštěním nic než bordel a rozvracejí suverénní státy, podněcují revoluce a občanské války, případně připravují půdu pro to, aby americká armáda napadla suverénní státy. Tím, že u nás asi nasadili nějakou třetí až pátou garnituru, zelenáče, protože jejich kapacity jsou vyčerpány na důležitějších místech, se ta akce nepovedla, jak měla," řekl ParlamentnímListům.cz Solis.

Do hry totiž přišel faktor, se kterým pučisté nepočítali - prezident Miloš Zeman. "Prezident Miloš Zeman velmi šikovně a velmi pohotově vypálil pučistům rybník. Reagoval státotvorně a zachránil naši státnost a stabilitu naší země, protože kdyby to pokračovalo, destabilizovalo by to zemi a moc by uchvátily kruhy, které by rozhodně ČR neprospěly. Zakročil včas a prokázalo se, že je vskutku zkušeným politikem, který má páteř i kuráž postavit se neochvějně sebevětšímu zlu. Ve vhodný moment sebral míč z nohy protihráče a jel linii, která naši státnost zachovala. Přesně podle popisu práce prezidenta. Za to mu budoucí generace jednou poděkují," říká Solis.

Solis si podobně jako bývalý vicekancléř prezidenta Klause Petr Hájek myslí, že podstatou puče je zakázka na dostavbu Temelína: "Ví se, jak americký velvyslanec Norman Eisen otevřeně lobbuje za to, aby Temelín dostavil Westinghouse. Když sem přišel, tak první co řekl, nebylo, že chce prohlubovat přátelství amerického a českého národa, ale že tu je proto, aby Westinghouse získal Temelín. Prostě jako kdyby řekl: 'S radarem jste to pokazili a jediné, co nás na vás zajímá, je Temelín, tak držte ústa a krok. Chceme prodat akcie Westinghousu Číňanům, a abychom zvedli jejich nízkou cenu, potřebujeme získat zakázku na Temelín, abychom Westinghouse prodali Číňanům za slušnou cenu'."

Podle Solise napojení státních zástupců na Spojené státy americké dobře zmapoval novinář Prvníchzpráv.cz Adam Bartoš: "Já nemám operativu, jakou mají tajné služby a policejní složky, abych mohl říci ten a ten den byla Lenka Bradáčová na americké ambasádě a byla tam tak a tak instruována. To si mohu jen domyslet. Každopádně se o ní proslýchá, že tam je pečená vařená. Adam Bartoš dokázal, že řada z našich státních zástupců absolvovala školení v Americe. To je klasický model. Víme, že představitelé arabského jara byli také vyškolováni v USA."

Pokud jde o "trafiky" pro poslance ODS, tak si nemyslí, že by se jednalo o korupci ve smyslu trestného činu, nicméně to lze kritizovat z hlediska etických principů. Na druhou stranu takto politika vždy a všude fungovala.

Trafiky existují všude. To byste museli zavřít všechny

"Nelze to podle mě označit za korupci z hlediska trestního zákoníku, ale za klientelismus ano. Ale všichni víme, jak to v politice chodí a vždy chodilo na celém světě. A nelze tomu zabránit. Lobbování v politice a zprostředkovávání, reprezentování a vyvažování zájmů v politice je klasika. To, že si jako demokratický reprezentant vůle voličů dosadíte do státních podniků lidi, kterým důvěřujete, není korupce, ale nutnost. Jiná otázka už je, zda třeba Marek Šnajdr je dobrým manažerem a pro koho. Problémem je, že někteří zástupci nehájí zájmy veřejnosti, ale to není otázka trestněprávní, ale otázka politické odpovědnosti," řekl Solis.

"Například v USA je normální, že když někdo skončí ve státní správě, nastoupí do lobbistické firmy působící v oboru, kde před tím působil. Například se stalo, že aspartam nejprve nezískal registraci, po čase ji získal a ten člověk, který to na tom úřadě schválil, dostal místo ve firmě, která aspartam vyráběla. Takhle to běžně chodí. Kdyby státní zástupci měřili všem stejně, museli by u nás pozavírat polovinu republiky. Tím nechci obhajovat případné nelegální či neetické jednání, ale podívejme se na realitu. Měřme všem stejným metrem: Buď to musíme tolerovat, nebo budeme muset zavřít polovinu republiky. Ale určitě je špatně vybrat si jen někoho a používat to na něj účelově jako klacek. Tady to bylo využito pro jeden konkrétní zájem a ten zájem se jmenuje Temelín," dodal Solis.

"To, co na začátku působilo jako nesourodé spojení tří případů, si myslím, že mělo být propracovanější. Mám informace, že mělo dojít také k zatýkání a vyslýchání lidí z ČEZu. V souvislosti s Temelínem to dává smysl. Nemělo to skončit tam, kde to skončilo. Patrně přestřelili a došla jim munice, protože to je celé postavené na velmi vratkých nožičkách," myslí si Solis.

Solis míní, že v počátku hry mohl být Miroslav Kalousek, který ale jako velmi inteligentní a zkušený politik mohl hru Američanů prohlédnout, protože se vařila voda i na něj: "Když jmenoval prezident Jiřího Rusnoka premiérem, tak se Kalousek choval jako dítě zbavené hračky a bylo až zábavné ho pozorovat. Během krátké doby mu asi došlo, že měl být dalším na řadě. On je totiž zátěží pro pseudostranu TOP 09 a ta strana, ať už ji řídí kdokoli, by se ho v dalším sledu mohla pod tíhou 'důkazů' a nakonec i kvůli voličům ráda zbavit. Mohla nastoupit do předčasných voleb beze skvrny, bez slabiny se jménem Miroslav Kalousek, protože se ví, že on sám má máslo na hlavě a objevovala se kolem něho řada podezření z korupce. TOP 09 mohla říci: 'Podívejte se, jsme křišťálově čistí. Zbavili jsme se škodné ve vlastních řadách.' To by bylo směrem k voličům obrovské gesto, které by jí získalo mnoho hlasů. Tohle mu asi došlo, takže nakonec může být rád, že to dopadlo, jak to dopadlo."

 


Komentáře

1 Joskon Joskon | 2. srpna 2013 v 14:23 | Reagovat

Znovu dávám najevo spokojenost s volbou prezidenta Zemana, viz taky výše uvedený článek.
Můj tip na středeční hlasování o důvěře Rusnokovy vlády: získá ji.
Vyučená traktoristka Němcová šanci nedostane.

2 svátá boží prostoto svátá boží prostoto | 2. srpna 2013 v 14:58 | Reagovat
3 občan občan | 2. srpna 2013 v 15:06 | Reagovat

i přes hnusné horko mne zahřála na srdci práva, že policie vyšetřuje Klause kvůli privatizaci a že PPF je prý jeho, Kellner je jen bílý kůň

4 závidím závidím | 2. srpna 2013 v 15:55 | Reagovat

chudák děvčica dřela jak kůň, tož ale za 180 tisíc měsíčně!

http://www.lidovky.cz/urad-vlady-zverejnil-platy-nagyove-a-spol-fgb-/zpravy-domov.aspx?c=A130802_144813_ln_domov_spa

5 ... ... | 2. srpna 2013 v 18:16 | Reagovat

[4]: skoro 6 milionů za 3 roky a obyčejný člověk dělá kolem 80 Kč na hodinu a je vůbec rád, že práci má

6 123 123 | 3. srpna 2013 v 12:23 | Reagovat

[1]:jak  tě tak poslouchám od druhých třeba na plesoch hasiču,myslyvcu atd..pane jokson ty si dodrý debil

7 321 321 | 3. srpna 2013 v 12:39 | Reagovat

[6]: věta od dobrého debila

8 Joskon Joskon | 3. srpna 2013 v 19:01 | Reagovat

[6]: Dojdi si pobesedovat a jaký jsem, si budeš moci udělat z první ruky.
Fakt, že se o mně a o Rádiu mluví na plesech, považuji za dobré znamení. Možná tomu nebudeš věřit, ale je jedno, jestli ve špatném nebo v dobrém.

9 vii vii | 5. srpna 2013 v 15:28 | Reagovat

pan Solis je magor kterému při jeho cestách po jižní americe a konzumaci drog v pralese trochu hráblo a vy to zde vydáváte za seriózní článek :) trochu sci-fi ne :)

10 přebralsson přebralsson | 5. srpna 2013 v 17:22 | Reagovat

[9]: Dovolil bych si nesouhlasit. Psychedelické drogy, obsahující komplexy neurotransmiterových analogů, dokáží vybudit činnost lidského mozku až na samou hranici jeho možností (musíte to ovšem nejprve ve zdraví přežít). O tom věděli své např. šamani. I naši slovanští předkové popíjeli výluh ze sušených muchomůrek červených a v průběhu intoxikace muscazonem vesele věštili. Možná to tehdy také vyznívalo trochu jako sci-fi ;-)

11 místní ženy místní ženy | 5. srpna 2013 v 20:34 | Reagovat

[10]: Slunko sálá, těla sa chvějú letním  chtíčem a ty tadyk pindáš o takých nesmysloch! Sa konečně k obrazu našemu  ztopoř!

12 vii vii | 5. srpna 2013 v 23:21 | Reagovat

[10]: to máte samozřejmě pravdu ovšem těchto stavů dosahovali pouze vyjímeční jedinci - což pan Solis není :)

13 svatá pravda svatá pravda | 6. srpna 2013 v 8:00 | Reagovat

[11]:  http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/309413-sex-bez-alkoholu-je-uz-pro-mnoho-paru-tabu.html

14 letní sex letní sex | 6. srpna 2013 v 9:16 | Reagovat

[11]: Je krásný letni večer, on a ona se miluji na trávníku u cesty v parku.
Najednou on vydechne: "Uf, uf - uf, uf!"
Ona na to překvapeně: "Miláčku, ty už ses udělal?"
"Ne, ale někdo na kole mi přejel nohy."

15 milovník milovník | 6. srpna 2013 v 9:34 | Reagovat

[13]: Dyž si popiju, moja vypadá při sexu jak bohyně lásky!Proč nechlámat?

16 ? ? | 6. srpna 2013 v 11:04 | Reagovat

Dřív tad y bývalo víc erotického náboje. Je to zakázané?

17 § § | 6. srpna 2013 v 11:17 | Reagovat

[16]: Poslední dobou náboje po sobě metjů myslivci..

18 úd úd | 6. srpna 2013 v 11:40 | Reagovat

[16]: v takém hicu sa stavit nebudu

19 náhradní díl náhradní díl | 6. srpna 2013 v 12:41 | Reagovat

[18]: Ona: "Miláčku, miluješ mě?"
On: "Jistě miláčku, nebo si myslíš, že tu dělám kliky ?!?"

20 básník básník | 9. srpna 2013 v 13:33 | Reagovat

Napadla mě báseň:

Tykala Antonína Dožínková
já bych Vás Vlčnovjani na dožínky vzal

kdybych nekydal na Vaši cestu a pole smradlavý čistírenský kal

ale, že jsem za to peníze vzal
proč bych se Vašim zdravým zabýval

těžké kovy, olovo a další co v kalu jsou, jsem tam přece nemíchal

jen jsem je do vaší půdy a pozemků promíchal

nevadí, že máte vesnickou čističku odpadních vod

mě přijde vrátit smrad a jedy do Vlčnova zpět vhod

proč bych Vlčnovjany na dožínky bral, škody hradil a ještě se omlouval
to radši zvolím z Vlčnova cval

a aby bylo jasné - nikdy jsem Vám netykal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama