Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Trnkobraní neboli sběr kvasu na slivovici

22. září 2013 v 9:44 | Baltazar Karel |  Články
Pěstování, sběr trnek, kvašení v bečkách a pálení slivovice má pro život na vesnici zejména na Moravě zásadní význam. Každý rok, pokud se teda urodí, je co zlepšovat i když, každý má svůj osvědčený postup. Chtěl bych Vás seznámit, jak to dělám já, přede mnou můj otec, děda.

Je jasné, že tento víkend a následující týden je poslední možný termín ke sběru durancií, trnky už by měly kvasit. Plody na stromech začínají plesnivět a po deštích praskat. Včera v sobotu byla humna tak obležena sběrači, i přes nepřízeň počasí, že jsem musel chodit na malou stranu do baráku. Zkrátka nebylo možné, najít si nějaký skrytý koutek, odevšad se na mne někdo mohl dívat.
Každý řeší, zda-li sbírat trnky, durancie, slivky, slivoně, kulovačky, špendlíky se stopkou nebo bez ní. Před nedávnem jsem se dověděl od člověka povolaného, že je to jedno. Nevím, já dávám přednost bez, už jen pro vlastní pocit. Zelený stonek mi připadá hořký a nejsem sám. Jan z Dolního konca kdysi prohlásil: " Za každý stonek nebo lístek, který najdeš v kvasu, ti dám sto korun!" Tehdy chválil svoji maminku, jak je při této činnosti pečlivá.


K bečkám. Dřív to bylo jednoduché, byly jenom dřevěné. Dnes jsou plastové různých velikostí, jejich údržba, skladování, pořizovací cena jsou daleko výhodnější. Já si myslím, že dřevěné přes všechny nevýhody jsou lepší. Letos mám kvasu dva metráky a proto by nebylo výhodné, dávat je do 4 metrákové dřevěné. Bečka má být co nejvíc plná. Slyšel jsem, že si jeden pěstitel úplně pokazil kvas tím, že vedle dřevěné bečky parkoval motorku. Prý pach z oleje a benzínu znehodnotil destilát a bylo to tam cítit. Pozor na to!
Podpořit kvašení nebo ne? Můj otec ani děda žádný cukr nedávali, ani nijak plody nešrotovali, s kvasem nehýbali. Je fakt, že jim bylo jedno, kolik toho nateče. 10 litrů z metráku bylo optimum. Letos jsem měl polámaný strom a čekal jsem, až trnky dozrají na ulomené větvi, ta zůstávala dlouho zelená. Až listy začaly upadávat, trnky jsem oškubal, v kýblu pomlátil eskem na brambory, přidal 2 kila cukru a nalil do bečky, přidal trochu vody. Někdo dává pravidelně 1 kilo cukru do spod, někdo naopak nahoru, aby se nevytvářel plísňový škraloup. Ten by se měl odstranit, neměl by se dostat dovnitř, ale už se mám to stalo několikrát a nic poznat nebylo. Já jsem začal rozmělňovat trnky eskem na brambory, naruším tím slupku. Majitel firmy, kde pracuji, si dokonce nechal vyrobil šrotovníček, kde na dvou silonových válcích jsou nerezové trny.

Kde pálit? Můžeme doma, v místní pálenici nebo brodské Frutě. Vyzkoušel jsem všechny možnosti. O tom až příští rok.

Poznámka ke slovu slivovice: U nás hovorově se říká slihovice, slihovica, to proto, že to má něco společného s lihem. Mně osobně se líbí i výraz " bílá krasavica."
 


Komentáře

1 SI SI | 22. září 2013 v 10:37 | Reagovat

Já rozhodně podporuji dřevěné (dubové) bečky. To proto, že kvas se převážně sbírá na podzim, kdy už bývají chladné noci. Ovoce v nich kvašením mají zvýšenou teplotu a dřevěné bečky izolují od okolního chladu. Kvašení není zpomaleno a ničím nenarušeno. Přestože mám i nádoby plastové, tyto užívám jen výjimečně. Dřevěné bečky musí být naprosto čisté, vždy je ručně umývám kartáčem a oplachuji proudem čisté vody. Samozřejmě musí být vodou zastáté! Ale pozor, nikoliv přehnilou vodou!
Stalo se jednou, že kámošovi dřevěnou bečku s kvasem očurával pes a slivovice byla cítit močem.
Co se týká s přípravou kvasu, udělal jsem si jednoduchý šroubovicovitý šrotovník do vrtačky a kvas tímto rozšrotuji a do dvou dnů ovoce už kvasí, jako kdybych pod bečkou zatopil.

2 Joskon Joskon | 22. září 2013 v 10:54 | Reagovat

[1]: Taky jsem slyšel, že bečky se mají zalévat vodou ze studně, ne dešťůvkou. Řídím se tím.

3 Joskon Joskon | 22. září 2013 v 12:32 | Reagovat

su kokot...

4 tak nějak tak nějak | 22. září 2013 v 12:34 | Reagovat

[3]: od ne, ty ano

5 názor názor | 22. září 2013 v 12:48 | Reagovat

[3]: Smaž toho hulváta!Praktiky starosty se tady nebudou trpět!

6 domácí domácí | 22. září 2013 v 13:11 | Reagovat

[5]: Jenom to nechte, ať se vidí,kdo tady dělá hajzloviny.Pyjusovci.

7 Joskon Joskon | 22. září 2013 v 13:43 | Reagovat

Není to poprvé ani naposled, co mi sem příznivec ODS něco takového napsal. Tentokrát to nechám, ať je vidět, na čí straně je zloba a nenávist.
V pátek 13.9. na zastupitelstvu zloděj dělal ze sebe okradeného.

8 PK PK | 22. září 2013 v 20:55 | Reagovat

Máme šikovné sousedy:
http://slovacky.denik.cz/galerie/netradicni-vystava-fotografii-vitajte-v-plotoch-26.html?mm=4764393

9 stačilo napsat jednů stačilo napsat jednů | 23. září 2013 v 11:49 | Reagovat

[8]: Tož tak to majů napsané na perle. Valašský průnik na Slovácko, aneb Vitajte V plotoch 26
Velmi netradiční výstava fotografií s názvem Vitajte V plotoch 26, se uskutečnila v sobotu 21. září ve vlčnovském domku č. 26, pocházejícím z počátku minulého století.Velmi netradiční výstava fotografií s názvem Vitajte V plotoch 26, se uskutečnila v sobotu 21. září ve vlčnovském domku č. 26, pocházejícím z počátku minulého století.Velmi netradiční výstava fotografií s názvem Vitajte V plotoch 26, se uskutečnila v sobotu 21. září ve vlčnovském domku č. 26, pocházejícím z počátku minulého století.Velmi netradiční výstava fotografií s názvem Vitajte V plotoch 26, se uskutečnila v sobotu 21. září ve vlčnovském domku č. 26, pocházejícím z počátku minulého století.

10 inší braní než trnko inší braní než trnko | 24. září 2013 v 16:22 | Reagovat

http://bleskove.centrum.cz/clanek.phtml?id=791126#utm_source=centrumHP&utm_medium=celebritybox&utm_campaign=B&utm_term=position-4

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama