Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Zastupitelstvo 13.9.2013

15. září 2013 v 10:33 | Joskon |  Obec-věc veřejná
Neustále je mi vytýkáno, naposledy včera večer v Horní, že stále něco kritizuji, za vším vidím nepravost. Tentokrát poslechnu a budu hodnotit veskrze kladně, jelikož pro mne pátek 13. nebyl pátkem černým.


Začnu pochvalou ATY, ta opět byla na jednání dokonale připravena, zdarma dává lekce našemu úřadu. Jinak by uzavíral krátkodobé smlouvy člověk neoprávněný, starosta by nevěděl, kdo je jeho nadřízený orgán, doporučila, jak v budoucnu uzavřít smlouvu s mysliveckým sdružením na majetkoprávní vypořádání obecního pozemku pod cizí stavbou /týká se střelnice/, správce webových stránek upozornila na nedostatky atd.

Kladně musím hodnotit i vystoupení soukromého zemědělce Jiřího Zemka. Když se něco někomu nelíbí, může to napsat třeba k nám na Rádio anebo taky přijít a říct to pěkně nahlas přímo naší obecní vrchnosti. Jedná se o pozemkové úpravy tj. scelování pozemků do větších celků. V současné době se provádí na katastrálním území Havřice. Při tvorbě progranu Nezávislých pro Vlčnov 2010 jsem se zasloužil o to, aby to tam nebylo. Teď, skoro po 4 letech svůj názor měním, a budu usilovat, aby to v programu případného seskupení Rádia Ulambátar nechybělo. Mám opačné informace než starosta, který si při zdůvodňování mimo jiné pletl nájemce s majitelem, a myslím si, že zájem o sjednocení svých pozemků mají i hlavní majitelé polí v našem katastru. Vždyť přece je lepší mít jedno velké území s přístupem než deset malých všelijakých!
Ploťan Jiří Zemek zcela otevřeně ukázal na porušení zvyklostí, protože nájemní smlouva na užívání parcel pod střelnicí neexistuje. Tam, kde se staví, má současný uživatel dohodou jako náhradu za jiný pozemek. Normální je roční výpovědní lhůta, v tomto případě upozornění, že se tam bude stavit. Potřeba střelnice byla tak akutní, že obec nestačila toto provést, ani si vyžádat souhlas majitelů okolních pozemků?! Jinde to ale rada vyžaduje už 3 roky!!!

Jedničku si zaslouží i přístup paní ředitelky školy Mlýnkové, že na začátek školního roku nás přišla seznámit se změnami, se stavem a počty žáků a představila nám i svoji zástupkyni- Romanu Sojkovou, dceru učitelky Milady Kašpaříkové. Pro mne příjemným zjištěním je 80 školáků, navštěvující náboženství. Pro rozvoj osobnosti a její formování je to určitě přínos. Její zpráva má být i na internetových stránkách školy, dnes ráno jsem ji tam ještě nenašel. Je jasné, že hlavním úkolem ředitele není efektivní využití budovy. Tady by měl přijít impulz dobrého hospodáře, vždyť přece není únosné, aby kapacitu 550 dětí užívalo jen necelých 200! Prosadím, aby to bylo ve volebním programu Rádia Ulambátar. Mám představu, že součástí školy by měla být i školka, využily by se prostory šaten, školníkova bytu. Nájemný byty jsou nad školkou.
Co však může paní ředitelka ovlivnit, je fakt, že Čerešničky nacvičují svá vystoupení v KSK, kam je vyštvala bývalá ředitelka Geržová. Návrat zpět do školky by byl přínosem, malí špunti by se nemuseli převlékat a přecházet. V souvislosti s folklórním souborem Čerešničky si myslím, že není na škodu připomenout dlouhodobě výtečné vedení paní Plaché a Mikulcové. Mají mé uznání.

Cenu obce obdrží, vlastně ani nevím kdo, poněvadž vybraný oceněný už zesnul - farář Moštěk. Už jsem psal dříve, jak by měl vypadat mechanismus obecních oceňování. Kdybych byl dnes starostou, tak by cenu 10 tisíc Kč, upomínkové předměty, průkazku s volným vstupem na všechny místní akce, oslavný článek v tisku obdrželi: Martin Matějíček- hokejista, Lukáš Dacík- hasič roku a Lenka Bařinová /za svobodna/ - zpěvačka. Myslím to upřímně, klobouk smekám. ´

Dvakrát musím pochválit i našeho starostu, protože uznal, že za nástupce výborné hlavní účetní paní Pešlové by měl být opravdu zkušený kvalitní ekonom, ne jenom někdo z jeho fanklubu. Paní Pešlová odchází do důchodu v únoru příštího roku. Svoji funkci by měla začít předávat v prosinci, takže lidi, pokud se cítíte na toto místo, začněte se zajímat už teď.

Příští rok by největší investiční akcí měla být rekonstrukce koupaliště a budování sportovněrekreačního zázemí kolem. Mimochodem, Nezávislí měli tuto akci v programu. Na popud starosty by se mělo vytvořit několik skupinek, které se budou podílet na projektu. Nepochybně správný krok. Jak to dopadne, když blbovi dáme volné ruky a peníze, známe ze svého okolí, denně kolem toho chodíme. Pokud budu osloven, rád budu spolupracovat.

Uvážlivě se rozhodla obec dát příspěvek 40 tisíc Kč manželům Zolmanovým, rodičům nemocné Adélky. Jak nám osvětlil Michal Slinták, není to na splácení dluhů rodičů, ale na uhrazení léčebných nákladů před založením bankovního konta. Též čerpání prostředků z konta zřízeného obcí se řídí pravidlem, že se manželům proplácí až faktura spojená s léčbou, kterou přinesou. Žádné peníze na ruku nedostávají. Docela mi vadilo, že nikdo z nich nebyl na zasedání přítomen a že ani nikdo jejich nepřítomnost neomluvil. Co se jim však nesmí upřít, je jejich schopnost mediálně zaujmout. Po podpoře Rudy z Ostravy se rozhoduje přispět i zpěvačka Lucie Bílá. Na obec už volala a přeptávala se na podmínky.

Bezpochyby správně se zastupitelé rozhodli při hlasování, zda-li se na úvod jednání má číst usnesení rad. V pátek mi nebyl dán prostor a tak si ho teď dávám sám. Určitě by se tak mělo dít i nadále, protože kde jinde a kdy jindy má řadový občan možnost se přeptat, z jakých důvodů a pohnutek radní činili. Rozhodně stojí za zmínku, že tento počin navrhoval starosta. Hlasování dopadlo následovně:
proti čtení: Pijáček, Dacík
zdržel se : Slinták
pro: Mošťková, Kašpaříková, Matušík, Moštěk St., Knotek, Kvasnička, Kovář,..
A pak, že se zázraky nedějí.

Samozřejmě, že se toho v pátek navečer 13. událo víc. Ode mne jen tolik. Možná někdo bude za nejzávažnější považovat útočné vystupování starosty vůči mně, Rádiu. Pro jiného bude hlavní nepřístojná urážka obecního úředníka na ATu. K tomu se vyjádřím jen jednou větou rozvitou, jelikož jak všichni jistojistě víme, blbost a nadutost se léčit nedá. Po slovech o zlobě a nenávisti jsem se byl včera a dnes ráno podívat na svůj plot před barákem, zatím je vcelku.

Pěknou neděli. Kdo by nevěděl, co s volným časem, tak v sousedním Brodě je den otevřených památek s bohatým programem.
 


Komentáře

1 povzdech povzdech | 15. září 2013 v 11:13 | Reagovat

Dnes Joskone nemáš gule! Proč nepopíšeš tú prču, jak na tebe starosta zařval z ničeho nic v prostřed jednání, že se směješ jak blbec. V sále to šumělo,všichni čuměli  jak vyorané myši a vůbec nevěděli,proč pyjusa chytá amok a proč místní politický génius se základním vzděláním se na veřejném zasedání zastupitelstva rozcabuje jak mentální retard v pásmu lehlé debility!

2 Joskon Joskon | 15. září 2013 v 11:23 | Reagovat

[1]: Možná nemám dnes gule, možná chci mít jen úroveň.

3 vysmátý vysmátý | 15. září 2013 v 11:34 | Reagovat

[2]: Nejchytřej se hihňal na zastupitelstvu Dacík. Taky to byla jediná jeho aktivita na schůzi,na které zastupuje ty,kteří ho volí!!!

4 návrh návrh | 15. září 2013 v 11:54 | Reagovat

Co kdyby ožungři z horní zvedli prdele a místo chlastání a vychvalování Pijáčka někde u šenku šli se podívat,na jaké úrovni vystupuje jejich oblíbenec? Šak pivo si možů vzít do ruky, když nevydrží.

5 místní kriminální ústředna varuje místní kriminální ústředna varuje | 15. září 2013 v 12:47 | Reagovat

V pátek   třináctého na zasedání zastupitelstva  se ztratila inteligence, genialita, odborné znalosti  a zdravý úsudek pracovníka  místní obce, který podsouvá  poťápané názory lidem, kterým se inteligence, genialita, odborné znalosti  a zdravý úsudek neztratily, protože když něco někdo nevlastní , není možné to ztratit.  Pokud se někomu podaří  v tomto smyslu něco  najít, tak raději mlčte, protože se jedná o jedince, kteří na ztrátu ještě nepřišli a upozorněním  na jejich blbství byste možná taky nemuseli...

6 Michal Slinták Michal Slinták | 15. září 2013 v 12:58 | Reagovat

[1]: Když jsem starostovi řekl, že pokud chce křičet na lidi, že si dovolí zasmát, tak by měl tak usměrňovat i zastupitele, kteří se chovají jako burani a umí se akorát posmívat a potutelně pomlouvat komentáře jiných...myslím Dacíka..tak hned na mě jestli jsem hluchý nebo slepý, že mnohokrát upozorňoval a žádal slušné jednání.  Haha. Křupana Dacíka necháva chovat se jako hovado a troufá si akorát pořvávat na občany. Proč se všichni Dacíka tak bojí...?

7 chytrý jak liška chytrý jak liška | 15. září 2013 v 13:49 | Reagovat

Zas chudáky z našeho obecního úřadu enom pomlůváte. Šak néni možné že by byli tací volé. Ale sem sa chtěl podívat na program zastupitelstva co bylo, nic nemožu najít.Snáď si informamece nekdo na obci žere či co!

8 hmmm hmmm | 15. září 2013 v 14:23 | Reagovat

Je stašné, že se žebrají prachy na postižené dítě. Mělo by být samozřejností, aby něco takového platil stát. Jenže to by nemohli naši čelní představilelé tak kráct!

9 456 456 | 15. září 2013 v 14:57 | Reagovat

[8]:Ty si chytrý jak rádio.Tyto řeči fakt miluju.

10 ATA ATA | 15. září 2013 v 15:16 | Reagovat

[6]: Michale! No dovol! Já se žádného vodo-topo nebojím!:):)
Příští rok bude ve znamení hodně velkých změn v zaběhnutých zákonech. Naše obecní představitele  tato skutečnost nemusí nijak tížit, protože  nebyli schopní  se naučit ani  to, co je v platnosti více jak desetiletí, takže se nemusí nic přeučovat. Na jednu novelu opravdu, ale opravdu čekám.  Členové rady se už snad  nebudou moci schovávat za označení  rada obce, ale má  se zaznamenávat jejich hlasování jmenovitě kvůli vyvozování osobní zodpovědnosti. Pokud to projde, tak  hodlám kompletovat  spis a dát  žalobu na radní Moštkovou a Kašpaříkovou kvůli tomu,jak mě šikanují, když chci zateplit nad obecním pozemkem. Proč jenom na ně? Starosta mně řekl, že nemá nic  proti mému návrhu zateplení, ale chce, abych změnila odstupovou vzdálenost– to jsem udělala.Jááááá Jendovi věřím!!!!! Dalšího radního Juru Matušíka oproti  některým ostatním považuji za „normálního“. Řekl,že dokonce netrvá na 10 cm odstupu. Pak nám zbývá nějaký Dacík. Když vidím, jak se chová na  veřejných zasedáních, tak si osobně myslím, že po posouzení jeho  psycho  odborníkem  by byl  ze zodpovědnosti  stejně osvobozen.Takže mně zbyly  dvě radní. Docela jsem zvědavá, jak budou odůvodňovat,že v  našem mrdníku na úseku majetkoprávním, který  je  letitě prostoupen celou obcí, potřebují dělat pořádek zrovna se mnou (zast.manž. Pešloví).

11 mamča mamča | 15. září 2013 v 15:23 | Reagovat

Paní ATO,napsala jsem příspěvek určený především Vám pod článek Kdo to ví,odpoví.Bohužel nepropadl,což se stává vždy,když použiji nick někoho z Rádia.Snad tedy propadne později a Vy si budete moct udělat jasno v úředních hodinách Obecního úřadu.

12 ATA ATA | 15. září 2013 v 16:28 | Reagovat

[11]: Já jasno mám:) Podávala  jsem žádost ve středu - 7.00 hod. Dvě pracovnice byly na značkách! Jenom by bylo dobré, aby na obecním webu si názor, kdy míní začít s prací pro občany (jestli od 7.00 nebo od 8.00 hod.) nějakým způsobem  sjednotili:)

13 nějak nevím nějak nevím | 15. září 2013 v 17:27 | Reagovat

[12]: Jak je možné, že někteří šuplíkoví pracovníci se docourají do práce po sedmé hodině a nějak je netankuje ,že mají být v práci úderem sedmé?

14 mamča mamča | 15. září 2013 v 17:31 | Reagovat

Nedivím se pracovnicím,že byly na značkách,když žádost podáváte ve středu v 7.00,kdy jim začíná pracovní doba,kdežto úřední hodiny začínají v 8.00.Rozlišujte pracovní dobu od úředních hodin.Pod článkem Kdo to ví odpoví jsem to srovnávala s pracovní a ordinační dobou u lékařů.Ta se taky může lišit.Možná v Brodě na úřadě se pracovní doba shoduje s dobou úřední,ale tady tomu tak prostě není a na webu je to jasně uvedeno.

15 mamča mamča | 15. září 2013 v 17:35 | Reagovat

[14]:Znovu jsem si přečetla vaši větu,že úřednice byly na značkách.Chápala jsem ji tak,že když vás uviděly,šli na znak,tedy obrazně řečeno,omdlívaly.Vy jste to možná myslela tak,že byly v práci připraveny začít pracovat.Já to pochopila spíš tak,že se jim nelíbilo,že je "otravujete" v neúředních hodinách.

16 ATA ATA | 15. září 2013 v 18:01 | Reagovat

[14]: Mamčo pozor!  Na  obecním webu úřední hodiny jsou uvedeny  od 7.00 hod. nebo  od 8.00 hod. Mají to zmachtané  všechno v jednom. Když jsem v 7.00 hod stála u zamčených dveří, tak jsem se paní Aničky Pešlové ptala, kdy je možné dát podání. Řekla, že od 7.00 hod. Může být rozdíl od hodin, kdy je možné nastoupit do zaměstnání a hodin pro veřejnost. Tak si mamčo najeď na info  úředních hodiny,  úřední pro 106/99,základní info povinných informací o úřední době, podání na podatelně...atd.Opět připomínám - jestli pro veřejnost od 7.00 hod. nebo jinak -je mně jedno - ale ať si to v info sjednotí!!! Jen tak na okraj - v UB na radnici  máme klouzavku - od 6.30 hod. do 18.00 hod. Pevné je od 8.00 hod. do 17.00 hod. úřední a do 14.30. hod. neúřední.

17 ATA ATA | 15. září 2013 v 18:51 | Reagovat

[15]: Teď čtu tvoji připomínku - ale ne! Já jsem tam v 7.00 hod. ve středu (úřední den) nešla tak brzy provokovat a zjišťovat,jestli jsou na pracovišti. Jednoduše moje pracovní doba se překrývá a já musím dojíždět ... atd. takže jsem ráda, že ráno stihnu podání nějakých žádostí, než mně jede autobus do Brodu...
Starosta na zastupitelstvu podal info, že paní Anička Pešlová příští rok  na obecním úřadě končí.
Protestuji!!!!!!
1)tato ženská vypadá tak nádherně, že bych ji vůbec mezi důchodce nepouštěla
2) není na obci a v jejím okruhu mnoho těch, kteří se vyznají v počítání obecních peněz
3)pokud by k tomu opravdu došlo, před paní Pešlovou smekám,  protože vydržet tolik roků  s naším starostou při počítání  obecních peněz a u toho ho  nezabít, může jen "silná"povaha:)

18 lepší lepší | 15. září 2013 v 19:52 | Reagovat

[14]: Kdes přišla na úřední dobu do 8! Jestli si gramotná, tak si přečti, že mají napsanou sedmičku.

19 mamča mamča | 15. září 2013 v 20:28 | Reagovat

[18]:Když už tak ne do ,ale od 8.Přišla jsem na ni v článku Kdo to ví,odpoví .Je tam zkopírovaná z obecního webu v odstavci 4a.

20 mamča mamča | 15. září 2013 v 20:36 | Reagovat

[18]:A teď jsem to osobně našla ve zjednodušené verzi webu pro seniory.Bod 4.3
http://www.vlcnov.cz/seniori/obecni-urad/povinne-informace/
Takže budu asi gramotnější než ty.

21 taťka taťka | 15. září 2013 v 22:55 | Reagovat

[20]:

[19]: Mamčo, tady není podstatné a o to Atě šlo, jak dodržují úřední hodiny zaměstnanci, ale o jde o to, že obecní stránky stojí za kulové ( nemluvím sprostě pane starosto!), protože když už je něco nové, tak to má také vypadat. A ty nové stránky  - tož  pokud je tam tolik chyb - tak jak k tomu my občané příjdem, když někdo za obecní prachy odvede fušerskou práci.

22 junior junior | 16. září 2013 v 6:58 | Reagovat

[20]: Proč hledat nějak přes nějaké seniory, když tam máš  ve sloupci naboku napsané úředníí hodiny. Když je rozklikneš,tak tam máš od 7hodin a basta.

23 opčan opčan | 16. září 2013 v 7:16 | Reagovat

Pro veřejnost je docházka  zmatená a zbytečně nepřehledná. Lidi si to stejně nebudou pamatovat a úřední šiml je od toho aby je mohl pak poslat kdykoliv do ......

24 Starý unavený muž Starý unavený muž | 16. září 2013 v 10:06 | Reagovat

Pátek třináctého, pro někoho den kritický, pro jiného obyčejný. Záleží, jak kdo věří numerologii a pověrám. Pátek třináctého z pohledu historie je kupodivu den, kdy se toho dost událo. V novodobé historii v pátek 13. října 1307 začalo pronásledování a zatýkání templářů, po kterém následovalo mučení a smrt mnoha z těchto rytířů. A další a další teorie, stačí jenom použít internet.

Minulý pátek třináctého v naší kotlině, tedy v bezprostřední blízkosti vlčnovského potoka, přímo v přísálí KSK Vlčnov, se událo hodně významného pro naši komunální politiku. Z obyčejného zastupitelstva se stalo drama, kde hlavní roli kupodivu odehrál náš starosta obce Jan Pijáček. Kdo si jej pamatuje z devadesátých let, kdy nastupoval na obec do pozice místostarosty, tak je dnes hodně šokován, jak dneska kdysi vousatý vlasatý muž plný síly vypadá. Ale i duševní síly ubývají a v pátek se nám představil člověk, který nemá sílu se povznést nad svůj úřad, který kritiku obce bere jako útok na jeho osobu a svá selhání svádí na druhé. Vymyšlená fráze? Ne, skutečnost.

Být starostou obce je právo každého občana a kdo se stane starostou, tak hodně společensky získá. Pokud má to štěstí, že je prvním člověkem v obci nad dva tisíce obyvatel, tak získá i finančně. Tudíž být starostou se vyplatí. Ale se starostováním jsou spojeny i povinnosti. Ne jenom otevírat nové stavby, být čestným hostem na výročních schůzích spolků, ale hlavně se starat o chod úřadu, starat se o obec a být příkladem všem ostatním. Ne každý je chováním Mirek Dušín, ne každý je politik jak Václav Klaus a ne každý má za sebou zázemí jako papežská stolice. Ale do starostovského úřadu jde každý s tím, co má. Se svými nedostatky, slabostmi a s vůlí něco pro obec udělat. První roky ubíhají dobře, najednou jsou volby a vedení obce většinou dostane šanci ukončit své plány v dalším volebním období. Za těch osm let se z každého nováčka stane otřískaný bojovník, který se naučí, čím lidi oslovit, aby jej znovu a znovu zvolili do svého vedení. Jenomže čas nespí, síly ubývají a mít tu moc je tak nádherně opojné. Tak opojné, až se někdy ztrácí soudnost. Slovní spojení „My občané“ je nahrazeno „Já starosta“, připomínky k práci prvního muže obce jsou vnímány jako nebezpečný atak na jeho osobu, viz obecně známá mediální papírová kulička. A vše graduje v pátek třináctého, kdy si náš první muž musí veřejně ulevit ze zloby, kterou má vůči svým kritikům. A to takovým nechutným způsobem, který je vnímám jako neadekvátní k jeho postavení. Starosta obce podle své vůle a momentální nálady dává bez avizované změny programu hlasovat o něčem, co jaksi nemá oporu v dobrých mravech. Naštěstí zastupitelé jeho návrh neschválili. Starosta se v průběhu zastupitelstva obrací na přítomného diváka a napomíná jej, aby se při jeho slovech nesmál. A to velmi důrazně! A další a další výjevy, kdy je všem přítomným jasné, že tíha úřadu pohltila člověka, který v devadesátých letech nastupoval do služeb veřejnosti plný ideálů, síly a předsevzetí o užitečnosti jeho práce.

Poslední otázka, která byla vyslovena přede všemi z úst starosty obce, byla, zda má odstoupit z funkce prvního muže obce.  Myslím si, že by měla spíše znít: Mám na to, abych dokončil se ctí své volební období? Budu mít na to dost síly?

25 rada rada | 16. září 2013 v 11:34 | Reagovat

1rada:Vzdát se členství v ODS a se ctí dokončit volební období.2rada:Být členem ODS a zabalit to hned.Modrá je dobrá,ale všeho moc škodí.

26 volič volič | 16. září 2013 v 12:30 | Reagovat

[24]: Pokud  to proběhlo tak, jak dole psal Jožka pešl a příspěvek bod č. 24, je smutné, že něčemu takovému ostatní zastupitelé nezabránili, to jenom tak trpně přihlíželi??????
Volil jsem nové tváře, ale při tom je pořád všechno stejně jako dřív..

27 tak tak | 16. září 2013 v 13:45 | Reagovat

[26]: Jediný Michal se postavil proti Pijáčkovi. Jinak všichni drželi huby.

28 3.rada 3.rada | 16. září 2013 v 14:03 | Reagovat

Jak to máte vy ostatní s dodržováním pracovní doby?Konkrétně na úřadě v Uh.Brodě?A co polední přestávky?Návštěvy obchodů atd.Takovou volnost hned tak někdo nemá.Tak nekritizuj ostatní a začni u sebe.

29 taky rada taky rada | 16. září 2013 v 15:19 | Reagovat

[28]: Ať se zavedou v baráku na křižovatce docházkové čipy jak jinde a mají po ptákách.

30 Joskon Joskon | 16. září 2013 v 16:11 | Reagovat

[24]: Děkuji.

31 taky joskon taky joskon | 16. září 2013 v 17:08 | Reagovat

Jak  jsem si to hezky napsal,tak si za to krásně poděkuji:-) Jsem to ale pašák!

32 pche pche | 16. září 2013 v 17:52 | Reagovat

[31]:Moc si fandíš, ty bys něco takového nikdy nenapsal!

33 ... ... | 16. září 2013 v 23:17 | Reagovat

Milá ATO, pokud hodláš kritizovat něčí kiksy, počítej s tím, že mu to bude nemilé. Viz výše.

34 ATA ATA | 17. září 2013 v 5:11 | Reagovat

[33]: Už jsem si stihla všimnout. Viz dvouletá "spolupráce" s vedením naší obce.

35 slyšél sem slyšél sem | 17. září 2013 v 7:04 | Reagovat

[30]: Co je pravdy na tom, že Pijáček se chlubil,jak má moc preferenčních hlasů a ide do voleb,protože je zas dostane?

36 pamětník pamětník | 17. září 2013 v 7:36 | Reagovat

[35]: Minule u voleb do zlínského kraje  mu vlastní lidi toho moc neházeli.

37 cifršpión cifršpión | 17. září 2013 v 9:12 | Reagovat

[35]: tak zas taková sláva to není. voličů je 2.5 tisíce a dostal maličko přes tisíc hlasů. takže jenom každý třetí v dědine mu dal svůj hlas.

38 udavač udavač | 17. září 2013 v 9:29 | Reagovat

[37]: bude hůř, už se formují

39 rádce rádce | 17. září 2013 v 9:38 | Reagovat

[36]:

[37]:

[38]: Nechte to na voličích za rok se uvidí. zbytečně se v tom babrete. Volte s rozumem do parlamentu.

40 tak tak | 17. září 2013 v 10:18 | Reagovat

[39]: S rozumem  bez ODS.

41 předpověď předpověď | 17. září 2013 v 14:07 | Reagovat

[40]: Příští rok u nás vyhrají soc. dem., pak ods, nezávislí, lidovci a komunisti. Jinak se nikdo  nikam nevrtne.

42 a prd a prd | 17. září 2013 v 14:20 | Reagovat

[41]: Soc. dem - ve Vlčnově, cha , cha, cha a ještě třikrát cha, cha.....

43 veliký prd veliký prd | 17. září 2013 v 15:57 | Reagovat

[42]: Nějací starostové a nezávislí pod záštitou Gazdíka? Snáď ste na ultymo  ožralí!

44 ach jo ach jo | 17. září 2013 v 16:47 | Reagovat

[42]: Minulá sestava tragedie.

45 hm hm | 17. září 2013 v 20:03 | Reagovat

[44]: souhlas, podle toho taky dopadli

46 pepin v akci? pepin v akci? | 18. září 2013 v 8:45 | Reagovat

http://www.vlcnovskazemedelska.cz/

47 povzdech povzdech | 18. září 2013 v 9:48 | Reagovat

[46]: sem si myslela, že nejaká sranda! ale na to pepin nemá! zavolejte ropáka!

48 přebralsson přebralsson | 18. září 2013 v 14:15 | Reagovat

Véna, když má období dešťů, toho naťápe v Horní dost. Na druhou stranu, aspoň Tě to donutilo konečně pochválit ATU ;-)

49 dotaz dotaz | 18. září 2013 v 15:25 | Reagovat

[48]: Za chvílu příští rok  sů  volby, na kerů kandidátku sa přifaříš? Šak ty toho taky naťápeš dost a né enom při monzunoch.

50 volič radia ulambatar volič radia ulambatar | 18. září 2013 v 21:10 | Reagovat

Jeden můj zesnulý, iteligentní strýček z Vlčnova, mně kdysi říkal, obec to možná nedělá špatně ( 10 let zpět ), ale vůbec dostatečně neinformuje ludi, občany. Dnes a už delší dobu mu dávám zapravdu. Tuto činnost supluje Joskon a jeho rádio,a já ho navrhuju na cenu čestný občan Vlčnova. Žijeme v iluzi, on nás uvádí do reality a jeho práce bude jistě doceněna.

51 názor názor | 19. září 2013 v 7:26 | Reagovat

[50]: Dyž može byt oceněný čestný starý Chvilíček, može byt oceněný čestný každý.

52 přebralsson přebralsson | 19. září 2013 v 8:31 | Reagovat

[49]: Je mi líto, ale musel bych hrát hokej jenom na kluzišti, které je jasně ohraničeno mantinely. To není nic pro mne ;-) A pokud si nějaký politický utopista myslí, že se mu podaří ve Vlčnově přenést hru do hlediště (případně do amfiteátru), je na omylu.

53 výzva výzva | 19. září 2013 v 9:24 | Reagovat

[52]: Přestaň řešit globální problémy lidstva zkus vymyslet něco doma. Tady už končí sranda, ty si šikovný kluk, v nejlepších rokoch, tak di do toho. Je už nejvyšší čas vyměnit "staré struktury devadesátých let" za nové kádry. A teď si nedělám prdel. V zastupitesltvu ve Vlčnově by měli byt konečně ti, co používají hlavu.

54 vázva vázva | 19. září 2013 v 9:25 | Reagovat

[53]: Tož to sem asi přestřeůila, Je slovo prdel sprosté. Omlouvám se. Co když mne teď bude starosta citovat na zastupitelstvu? Omlouvám se za tu prdel.

55 S Pijáčkem na věčné časy a nikdy jinak? S Pijáčkem na věčné časy a nikdy jinak? | 19. září 2013 v 11:38 | Reagovat

Volby nejsou jenom o tom, kdo dostane nejvíce preferenčních hlasů, ale hlavně o tom, kdo se dostane do zastupitelstva. Zvolený zastupitel má právo volit starostu obce a pokud se na zastupitelstvu rozhodne, tak i jeho zástupce - místostarostu. Největší zisk preferenčních hlasů neznamená automaticky post starosty obce, to v případě volby starosty obce je nicneříkající údaj. Prostě je to na domluvě mezi zastupiteli, koho toto volební období zvolí do vedení obce.

Budu volit Pijáčka, protože chci, aby byl starostou!
Samozřejmě, volby jsou svobodné a je pouze na výběru voliče, koho zvolím. Pokud si takto zdůvodním svůj výběr, tak je to pouze věc voliče. Jinak se ale jedná o chybné tvrzení, tato varianta u komunálních voleb neplatí. Opakuji, volí se zastupitelé, kteří si potom vyberou ze svého středu vedení obce.

A kdo jiný než Pijáček by mohl obec vést?
Nejvyšším orgánem je zastupitelstvo. Zastupitel navrhuje a schvaluje usnesení, kdy výkon tohoto usnesení může pověřit starostou obce nebo jeho zástupcem. V době mezi zastupitelstvy se schází rada, která může vykonávat funkce přesně vymezená zákonem. Není pravda, že by Pijáček byl tím, kdo se postaral o novou zídku na hřbitově. Zastupitelstvo či rada pověřila starostu obce, aby uzavřel smlouvu o rekonstrukci hřbitovní zídky a dohlížel na její plnění. Starosta obce tudíž nešéfuje obci, ale pouze provádí úkoly jemu svěřené zastupiteli či radou. Zastupitelstvo či rada může plnění těchto úkolů kontrolovat.

Bez Pijáčka by se naše obec zastavila na místě.
V komunálních volbách v roce 2010 se změnilo vedení obce ve sto obcích, to je jedna třetina. Práva a povinnosti starosty obce a jeho zástupce jsou dány zákonem a k jeho plnění dohlíží kontrolní mechanismy. K výkonu veřejné správy slouží zaměstnanci obce, kteří nejsou na volbách zainteresování a tudíž nedochází k jejich přerušení pracovní činnosti se změnou politického vedení obce. Tedy matrika bude fungovat dál, osvětlení chodníku a cest také a poplatky za popelnice se dále budou vybírat.

Bez Pijáčka by jízda králů nebyla taková jako je dnes.
Ano, to je pravda. Jan Pijáček je výrazná osobnost spojená s jízdou králů. I když pořadatelské břímě nese Klub sport a kultury,  stále je náš starosta tím aktivním členem, který provedení jízdy králů výrazně ovlivňuje. Tady je nutno zvolit jiné řešením jízdu králů odpolitizovat. Ideálním řešením je svěřit hlavní pořadatelství organizaci, která má přímo v popisu práce organizaci folklórních slavností a jejich další rozvoj. V tomto vidím možnost realizace Slováckého muzea v Uherském Hradišti, které bude pro ně znamenat i další finanční možnosti pro jejich provoz. Provozní věci ať řeší KSK a obecní úřad.

Pijáčkovi to v kroji tak sluší
Ano, to mu to sluší. Ale nejen jemu, ale i dalším.

Pijáček má známosti v Praze a tím dostal do Vlčnova moc peněz
Rozpočtové určení daní je dáno zákonem, nelze si jen tak nárokovat větší příděl finančního příspěvku. Dotační programy jsou dostupné na internetu, Regionální rada sídlí ve Zlíně, Energetická agentura taktéž. MAS Východní Slovácko má sídlo v Suché Lózi, takže je to jenom o tom mít přehled, kde co je.  (To mi připomnělo jednu historku z předrevoluční televize, kdy otec dítěte, které se hlásilo na vysokou školu, dal tučný úplatek řidiči z Ministerstva školství, aby dostal seznam vysokých škol. Tento seznam potom i donesl uchazeč o vysokoškolské vzdělání, protože volně byl k dispozici na střední škole v jejich knihovně).

Ten Pijáček je třikrát za týden v Praze, to je ale machr.
Částečná odpověď je v předchozím odstavci. Bohužel neexistuje seznam služebních cest, kde by byla rozepsána, které cesta byla vykonána za jakýmkoliv účelem. A tak jednou může být Pijáček přítomen jednání na Ministerstvu kultury o dotaci na jízdu králů, podruhé se může účastnit vernisáže fotografií osobností a potřetí jede vítat papeže na letiště.

Pijáček bude dělat starostu obce  do důchodu
Toto tvrzení nelze doložit ani vyvrátit, je to pouze myšlenka založená na nějakém přání. Volí se zastupitelé a ti ze svého středu volí starostu obce. Kdo jím bude, tak to pouze záleží na hlasech zastupitelů.

56 k poslednímu odstavci k poslednímu odstavci | 19. září 2013 v 12:10 | Reagovat

[55]: Budu preferenčně volit takové, o kterých vím, že pro Pijáčka ruku nezvedou!

57 . . | 19. září 2013 v 15:41 | Reagovat

[56]: To nikdy nevíš kdo a jak bude volit.

58 pozor pozor | 19. září 2013 v 20:14 | Reagovat

[57]: Hlavně nenaleťte jak Pešl Kašpaříkové!

59 co? co? | 19. září 2013 v 21:37 | Reagovat

[55]: Sem zvědavý, jestli se starostovi podruhé podaří tah, že zas dovleče na obec Moštkovou a Dacíka,co je lidi vypískali.

60 Chce to změnu! Chce to změnu! | 21. září 2013 v 22:03 | Reagovat

Obec potřebuje nezbytně změnu!!!
Pijáček již dnes obci škodí!!! Musí z kola ven !!!

61 Jan Jan | 2. listopadu 2013 v 1:18 | Reagovat

Nebyl jsem zde několik měsíců, ale když to čtu tak vidím, že se nic nezměnilo. Nevzdělané obecní svině si pořád hlídají svá koryta.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama