Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


ŽDU-ČSL. Ze strany klerikálů je strana rabínů

5. listopadu 2013 v 20:22 | Abbartos |  Články
Co se to stalo s tou Křesťansko-demokratickou unií, s tou stranou tradičních lidovců, stranou katolíků, stranou křesťanských věřících, stranou, která - alespoň v době svého vzniku - reprezentovala křesťanské hodnoty, církevní zájmy, tradiční venkov? Co se stalo s tou stranou, že za ni dnes v hned několika krajích kandidují jako lídři - Židé?


Nemám nic proti tomu, když se Židé ucházejí o hlasy nás, voličů, většinových etnických Čechů. Je jich tu mezi námi jistě dost a mají své legitimní zájmy. Je proto přirozené, že jdou do politiky. Z hlediska českých zájmů by sice bylo lepší, kdyby zde existovala nějaká Židovská strana, tak jako za první republiky, tedy strana, kde by bylo na tuto menšinu a její politické zájmy více vidět, než když se její představitelé infiltrují do všech stran, čímž si zajišťují skutečnost, že po každých volbách mohou být tou nejvíce spokojenou, protože nejlépe zastupovanou, zájmovou skupinou.

Ale Židovská strana je iluzí. Byla ostatně na nic už za první republiky. Už tehdy za ni totiž kandidovali jen ti největší sionisté, kteří své etnicky pojaté židovství dávali okázale najevo a hrdě se k němu hlásili. Drtivá většina všech ostatních Židů, kteří své židovství spíše takticky skrývali, stejně zůstávala v ostatních partajích. A pak - i ta Židovská strana sama vlastně ani tehdy moc netáhla. V době své největší slávy měla stejně jen dva poslance.

Co by se ale za první republiky, jakkoli jsem vystřízlivěl z naivního obdivu k tomuto období, stát nemohlo, je to, aby Židé pronikli na přední místa kandidátek explicitně křesťanské strany. Ano, byli zastoupeni ve všech stranách, nejvíce u realistů a možná o něco více ještě v sociální demokracii, ale existovaly i strany, do kterých přístup neměli, protože oběma skupinám bylo jasné, že se to zkrátka nehodí a nesluší.

Není bez zajímavosti, že to byla právě sociální demokracie, která se nakonec dohodla s Židovskou stranou na společné kandidátce, protože Židé tušili, že ani v době pro ně tak příznivého Masarykova Československa by s čistě židovskou kandidátkou neuspěli - oni dva zmiňovaní poslanci-sionisté se pak do parlamentu nakonec vydrápali na zádech socialistů.

Nejinak tomu je dnes. Židé jsou ve všech politických stranách a stálo by za to toto téma podrobněji zmapovat, protože nám pak mnohé osvětlí (proč se ty které politické strany chovají tak či onak, proč prosazují tu či onu agendu, jak to, že máme vždy a za každé politické reprezentace tak exkluzivní vztahy s Izraelem apod.). Vlastní stranu ale Židé nemají. Nevypadalo by to dobře, vzbuzovalo by to antisemitismus. A nejspíše by taková strana nezískala hlasy ani všech Židů samotných, natož Čechů - měla by neúspěch zakódovaný ve své vlastní podstatě.

Takže co? Je potřeba uzavřít dohodu (třebas i nepsanou) s nějakou politickou stranou o veřejné či neveřejné spolupráci, vzájemné podpoře a společné kandidátce.

Sehráli letos lidovci úkol, který kdysi ve 30. letech zastali sociální demokraté?

"KONVERZE HERMANA ŽIDA"

Posuďte sami. Lidoveckou jedničkou v Praze je Daniel Herman. Ten se svým židovským původem ani netají, ba považuje ho za přednost a zřejmě i za kvalifikaci k tomu, aby mohl šéfovat tu Ústavu pro studium totalitních režimů, tu zase být poslancem českého parlamentu. I ve své nynější předvolební kampani pořádal přednášky o svých židovských kořenech.

Vždyť to ale byl nejbližší spolupracovník kardinála Vlka a mluvčí České biskupské konference, namítl by někdo. Ještě před pár lety by Hermanovo jméno na kandidátce KDU-ČSL nikdo nemohl zpochybňovat.

Jenže od té doby uplynulo mnoho vody a z katolíka Hermana se stal vášnivý judaista, který se rozpomněl na své kořeny, sekl kněžstvím a raději se vydal do služeb Jana Švejnara a dalších havlistů. Pak byl dosazen do ÚSTRU, kde přijímal - jak se sám přiznal - telefonáty z Izraele, pracoval na propagaci holokaustu, spolupracoval se sionisty s ICEJ či - jak zjistil Daniel Solis - s íránskými teroristy, lidovými mudžahedíny, kteří v žoldu Izraele podnikají teroristické útoky proti íránské vládě. Herman se nakonec do parlamentu probojoval.

SOCIOLOGIE JAKO ŽIDOVSKÁ VĚDA

Ve Středočeském kraji vedl kandidátku sociolog a jeden ze zakladatelů Občanského fóra v roce 1989 Ivan Gabal. Fanatický havlista, v letech 1991-1992 pracoval dokonce pro Havla na Hradě. Gabal se svým původem sice nijak nechlubí, možná ho i trochu skrývá, ale některé věci zapřít nemůže. A to nemám na mysli jen jeho fyziognomii (se svou vizáží by mohl udělat parádu v izraelské politice, vypadá totiž trochu jako Avigdor Liberman), ale na mysli mám spíše oblast jeho zájmů.

Je především sociolog, věnuje se tématům menšin obecně, zastává se Cikánů a propaguje multikulturalismus - jak by řekl psycholog Petr Bakalář, autor skvělé knihy Tabu v sociálních vědách - jedná přesně v intencích židovské evoluční strategie. Ostatně, sociologie byla vždy výhradně (a je i dnes) doménou Židů a dříve se jí i tak říkalo - židovská věda.

Gabal se angažuje v pražské židovské obci. Když se tam před lety maminkovci (ti, co jsou Židé po mamince, tedy z hlediská Tóry "praví" Židé) a tatínkovci (ti, co mají tu smůlu, že jsou jen po otci, pročež si je ti "po mamince" dobírají a neuznávají je) servali o vliv nad stamiliony korun zisku, který pražská židovská obec ročně (zejména na nájmech a na turismu) vydělá, byla Gabalova kancelář (Gabal Analysis Consulting) jakýmsi arbitrem tohoto sporu. Přepočítávaly se v ní hlasy z volby nového vedení obce, které jedna skupina Židů napadla jako zmanipulované druhou skupinou Židů.

Gabalovou manželkou je Jana Hybášková. Už v minulých volbách za lidovce (neúspěšně) kandidovala a vedla kandidátku v Praze. Hybášková je rovněž židovského původu a když byla poslankyní evropského parlamentu, předsedala skupině EU-Izrael. Její silně proizraelská, sionistická stanoviska jsou důvěrně známá každému, kdo se tématem zabývá.

Gabal už za lidovce také v minulosti kandidoval - do Senátu v roce 2012 za volební obvod č. 17 Praha 12 jako nezávislý kandidát s podporou KDU-ČSL a Strany zelených. Získal 14,06 % hlasů a nedostal se do druhého kola. Jenže kandidovat v senátních volbách, kdy se vždy vybírají spíše nezávislé osobnosti, není tolik okaté, jako když si křesťanská strana vybere tohoto muže jako lídra jedné své krajské kandidátky (shodou okolností do toho volebního okrsku spadám a musím říci, že tehdejší senátní volby byly do značné míry volbami mezi židovskými kandidáty - Gabal v nich nebyl sám, ale to by bylo na jiné povídání.)

PROČ TAK NAJEDNOU?

Pojďme dále. V Plzeňském kraji byl lídrem Václav Krása. Někdejší poslanec za ODS, posléze Unii svobody, předseda Národní rady tělesně postižených.

Kdo se podívá na jeho blog, najde řadu radikálně proizraelských článků. V prezidentské volbě Krása ohlašoval, že bude volit Táňu Fischerovou - aby také ne, když je pojí stejné pokrevní pouto.

Jenže když dnes Krása na svém blogu vysvětluje, proč jde do voleb v dresu lidovců a tvrdí, že mu jsou blízká tradiční konzervativní témata, pak se na mysl nutně dere otázka - proč tedy tuto stranu nevolil a nepodporoval a nekandidoval za ni dříve, kdy ještě nějaká skutečně tradiční témata hájila? Proč do ní vstupuje až nyní, kdy se z ní stává napůl židovská partaj?

Krásovo vysvětlování nebylo dost přesvědčivé. Asi proto se nakonec do Sněmovny nedostal.

KŘESŤAN LEO STEINER?

V Karlovarském kraji vedl lidoveckou kandidátku Leo Steiner. Lepší židovské jméno i příjmení by snad už ani nemohl mít. Když o sobě tvrdí, že je křesťan, člověk mu to tak nějak nevěří.

Že pracoval pro charitu, nebo se později zabýval eurofondy - to už působí věrohodněji. Židé jsou vždy tam, kde to cinká. Či spíše šustí. To není rasistické rčení, to je fakt. Židé penězům už tradičně rozumí - vždyť ani jiné řemeslo dříve dělat nemohli.

Ale pozor, Steiner je líčen médii jako někdo, kdo evropské peníze zachraňuje, protože rozkrývá korupci, která v těch všemožných ROPech panuje. Ale je tomu opravdu tak?

Na internetu můžeme najít i přesně opačné zprávy a komentáře, než jsou ty oslavné tirády v médiích o tom, jak statečný Steiner udal korupčníky a zařadil se tak po bok dalších Janečkových es - whistleblowerů, protikorupčních bojovníků, odvážných ochránců státního měšce a dalších hrdinů. Kdo se dá do řeči s některými lidmi na severu, dozví se, že ti, co nejvíce křičí, mají sami máslo na hlavě a spoustu zajímavých kšeftů a podniků a projektů a hotelů a golfových hřišť a podílů a akcií, šikovně skrytých, aby mohli o to usilovněji křičet. Podle těchto svých kritiků jen hází vinu na druhé a sami přitom jdou tvrdě za svými zájmy - do té kliky patří například i pan Horník či Přemysl Rabas, ostatně další Steinerův soukmenovec. A čemu má teď člověk věřit?

Nezkoumal jsem do podrobna všechny kraje, takže je možné, že zdaleka nejde jen o tuto čtveřici. Zabýval jsem se navíc jen krajskými lídry a nevěnoval pozornost dalším volitelným místům na kandidátkách. I kdyby šlo ale nakonec jen o tato čtyři jména, bylo by to dosti výmluvné.

A nakonec se můžeme ptát - byla KDU-ČSL tak hloupá, že se nechala zneužít, nebo šlo o vědomý obchod? Dostala ta strana něco za to, že umožní těmto lidem lukrativní místa na kandidátkách?

A nemohla za to dostat právě to, že se dostala do parlamentu? Všichni přece víme, že Židé mají velký vliv v médiích, v byznyse, ve všemožných agenturách. Nemohlo jít o dohodu ve smyslu - my vás vytáhneme zpět nahoru a vy nám za to dáte nějaká dobrá místa?

Pokud taková dohoda byla, pak byla úspěšná. Lidovci jsou zpět a pánové Gabal a Herman - novopečení poslanci - si mohou spokojeně mnout ruce.

Jen ti lidovci už nejsou to, co kdysi bývali… Ze strany klerikálů je strana rabínů.

 


Komentáře

1 Joskon Joskon | 5. listopadu 2013 v 20:34 | Reagovat

Zastávám názor, že předseda místních lidovců- Tonda Pešl  není Žid, protože se živí rukama. Znáte přísloví?  U lopaty žida nehledej, Lepší škaredá hospoda než pěkné pole atd.

2 přebralsson přebralsson | 5. listopadu 2013 v 22:13 | Reagovat

Zajímavé teze. Může KDU-ČSL sloužit jako "výtah" různým ambiciozním existencím? Jistěže může, ale to může i jakákoli jiná strana. Tuneldědek Klaus je taky Pružinský ;-) Letošní volební úspěch lidovců bych nepovažoval za židovskou revoluci. Spíše se část voličů, znechucena gradující se politickou polaritou, obrátila ve víře k tonizujícímu prvku. Otázkou zůstává, zda to má smysl v politice, kde ještě není tak říkajíc dotaženo vše podstatné. Čeští lidovci se sice vzhlížejí v úspěchu německých lidovců, ale nevím, jestli tuší, proč u našich sousedů mohou křesťanští demokraté vyhrávat volby. Protože vysoká životní úroveň, trojnásobné mzdy a důchody za stejného indexu spotřebitelských cen (v porovnání s ČR) a mnoho dalších aspektů ve společnosti dovolují lavírovat vrcholové politice na středové vlně křesťanských zásad. V naší kotlině máme k tomuto společenskému statutu ještě příliš daleko. Jestli se jej při naší mentalitě vůbec dožijeme...

3 vím to vím to | 6. listopadu 2013 v 9:09 | Reagovat

[1]: Základním znakem žida néni ,že se živí rukama,ale že je obřezaný!

4 SI SI | 6. listopadu 2013 v 10:59 | Reagovat

Žid má raději malý obchod než velkou lopatu - to není nic nového.
Zato tuneldědkovi Klausivi by nestačil ani ten malý obchod. Ten "nás všechny" aniž bychom tušili pořádně obral. Svůj miliardářský majetek si přestěhoval do nizozemí, kde podrobnosti ověřuje tamní policie. (!)
Zda něco zjistí a nenechá se uchlácholit bláboly tuneldědka, to je otázka?

5 kosmopolita kosmopolita | 6. listopadu 2013 v 13:30 | Reagovat

A dyť je to jedno, jestli Žid v KDU-ČSL.
Bývalí komunisté byli v ODS, starosty z ODS láká Gazdík do TOP 09. Všichni jsou jedna velká rodina!

6 zvědavý zvědavý | 6. listopadu 2013 v 14:47 | Reagovat

[5]: Jak do Top? Dyť Gazdík je u Starostů a nezávislých.  Tam je Marta. Su zvědavý, jesli přetáhne Jana k sobě a na co ho chytí.

7 František Hrubín František Hrubín | 6. listopadu 2013 v 15:26 | Reagovat

Pořádného kluka
nezabolí ruka.
Udrží v ní pero lehce,
i když se mu třeba nechce.

8 mimoš mimoš | 6. listopadu 2013 v 16:34 | Reagovat

[7]:Kerý kluk? Kerá ruka? Keré péro? Vůbec nic nevím!

9 ATA ATA | 6. listopadu 2013 v 20:03 | Reagovat

[6]:  Jenda Pijáček nepřejde z ODS nikam! Vsadíte se?:)

10 Ant. Pešl Ant. Pešl | Web | 6. listopadu 2013 v 21:25 | Reagovat

Na webových stránkách Rádio Ulambátar se objevil článek od rádoby žurnalisty Adama Benjamina Bartoše pod názvem ŽDU-ČSL. Ze strany klerikálů je strana rabínů, který byl zveřejněn i v pátečních Lidových novinách (1. 11. 2013). V reakci na tento materiál se již pod článkem od IFa objevil odkaz, na který jsem reagoval taky, a to odkazem na „žurnalistovo“ curriculum vitae, s dovětkem, že to nemá smysl komentovat. Za tím si stojím. Tento mladík, který si ve svých úvahách hraje na žurnalistu, drží se rčení „když chci psa bít, tak si nějakou hůl vždycky najdu“. KDU-ČSL se po návratu do sněmovny stala pro tohoto bývalého člena ODS a velkého Klausova obdivovatele vděčným terčem k šíření nenávisti a zášti, tak jak je to v naší ateistické společnosti zvykem. Pro vysvětlení, v preambuli stanov KDU-ČSL se nezakazuje, že by naši členové nebo kandidáti nesměli být židé, evangelíci, husité či příslušníci jiných náboženských denominací. Kdyby tomu tak bylo, zase by se našlo několik pisatelů s „holí“, že jsme jenom pro katolíky, věřící křesťany apod. Nejsme. Jsme stranou nekonfesní a naším cílem je sloužit všem lidem, bez rozdílu.

Na adresu hlavního přispěvatele Rádia Ulambátar, který se zmiňuje, že byl na schůzi MO KDU-ČSL, kde nás 1. místopředseda Marian Jurečka informoval o tom, že se nám daří splácet dluh, který nám zůstal po předcházejícím vedení: Joskon vznáší otazník nad tím, že jsme měli po kraji hodně billboardů a kdo nám na ně půjčil. Kdyby dobře poslouchal 1. místopředsedu Jurečku, tak by mu neuniklo vysvětlení, které tam zaznělo. KDU-ČSL je vlastníkem paláce Charitas a pozemků v Praze, které pronajímáme různým společnostem, a výnosem z nájmu splácíme dluhy. Dále Marian Jurečka zmínil, že v době konání řádných parlamentních voleb v roce 2014 budeme mít veškerý dluh splacený. Taky se zmínil o tom, že pokud se volby uskuteční dřív, tak bankovní dům, u kterého máme půjčku, je ochoten poskytnout další úvěr ve výši třiceti milionů. A to díky tomu, že jako správní hospodáři své závazky včas a řádně splácíme. Jinak, na celostátních webových stránkách je pod rubrikou Volby 2013 zveřejněn transparentní účet, kde jsou uvedeny platby a dary. Nemalou částkou se na splátkách podílejí také zvolení zastupitelé krajských zastupitelstev, senátoři a poslanci, kteří podle vnitřních předpisů strany odvádějí určitou částku do stranické pokladny.

11 Joskon Joskon | 6. listopadu 2013 v 21:27 | Reagovat

[10]:
Přetiskuji z místních lidoveckých stránek komentář A.Pešla ke článku ŽDU-ČSL od  abbartos.
Jeho vyjádření mi připadá zmatené, nejdřív nechává článek bez komentáře, pak si za tím stojí a nakonec přece jenom komentuje, spíše zpochybňuje osobu abbartose   bez ohledu na obsah  textu.  

Já si dovolím reagovat na druhou část příspěvku.  Jezdím pravidelně po kraji a množství lidoveckých billboardů je až zarážející a to i na místech, kde se vylepuje jednou za 2-3 roky např. ve Štítné pod kopcem na Jestřabí  byl vylepený 2 roky Hovorka a teď tam bude možná 4 roky Benešík. Nikdo jiný zájem nemá.   Je jen věcí lidovců, proč se zadlužují ochotnému bankovnímu  domu, určitě s židovskými majiteli. Já bych peníze raději vynakládal na chod strany, na práci výborů, na přípravu kádrů  do sněmovny a nemusel bych pak uzavírat kritizované dohody. Taky proto je pro mne KDU-ČSL nevolitelná.

12 občan občan | 6. listopadu 2013 v 22:29 | Reagovat

[11]: Šak ťa nikdo nenutí a obejde sa bez tebe.

13 opčan opčan | 6. listopadu 2013 v 22:56 | Reagovat

[11]: Nějaký můdrí. bač?

14 z tisku z tisku | 7. listopadu 2013 v 7:01 | Reagovat

ODS na dně. Přijde o stamiliony.
Při srovnání minulého a nynějšího volebního období. Volby v roce 2010 ODS vynesly 20,22 procenta hlasů a 53 poslaneckých mandátů. Ročně tak za ně strana inkasovala 45 milionů korun. Historicky nejhorší výsledek 7,72 procenta pro ODS znamená úbytek 37 mandátů, kvůli němuž inkasuje pouhých 14 milionů.

15 dotaz dotaz | 7. listopadu 2013 v 7:40 | Reagovat

[10]:co je pravdy na tom, co sem kdesi četl, že lidovecká  strana  se obrátila na svoje  členy s žádostí o mimořádný příspěvek po volebním debaklu v roce 2010?

16 cha cha | 7. listopadu 2013 v 11:24 | Reagovat

[15]:Třebas bude na obci pokladnička a bude sa vybírat na  padlé odesáky.

17 tak nějak tak nějak | 8. listopadu 2013 v 11:01 | Reagovat

[16]:U soc dem začaly taky padat hlavy. Vypadá to, že nás budou obírat už jenom  babišovci.

18 přebralsson přebralsson | 8. listopadu 2013 v 14:29 | Reagovat

[17]: Nic jiného jsme ani nečekali. Následovat bude zrušení bohumínského usnesení.

19 blbeček blbeček | 8. listopadu 2013 v 14:49 | Reagovat

[18]: To je keré? Že sa budú kamošit s komančama?

20 vikipedija vikipedija | 8. listopadu 2013 v 15:07 | Reagovat

Bohumínské usnesení bylo přijato jako 14. usnesení na 27. sjezdu České strany sociálně demokratické, který se konal v roce 1995 v Bohumíně. Je v něm potvrzen a konkretizován bod usnesení z předešlého 26. sjezdu, konaného v roce 1993 v Hradci Králové, podle něhož si ČSSD zakázala politickou spolupráci s několika extrémistickými stranami.

Sjezd schvaluje platnost závěrů hradeckého sjezdu ČSSD o nepřípustnosti spolupráce sociální demokracie s extremistickými politickými stranami. Vylučuje politickou spolupráci se SPR-RSČ, SČK, MNS, KSČM, LB a SDL.

Většina zmíněných stran byla postupně marginalizována, problémem se stal význam a stabilizace Komunistické strany Čech a Moravy, takže Bohumínské usnesení ČSSD teoreticky brání s touto stranou politicky spolupracovat.

V říjnu 2013 delegáti v Moravskoslezském kraji, co do počtu členů nejsilnější organizace ČSSD, přijali usnesení, v němž požadují, aby bylo Bohumínské usnesení zrušeno. Předseda strany Bohuslav Sobotka si dokáže na toto téma představit vnitrostranické referendum.

21 názor názor | 8. listopadu 2013 v 15:39 | Reagovat

[20]: Jasně volby dokázaly, že lidi chtějí spolupráci s rudýma a ne modrýma nebo ani nevím jakou barvu mají věční přeběhlíci sem tam topaři.

22 hlas lidu hlas lidu | 8. listopadu 2013 v 16:55 | Reagovat

[20]: Podívejte se, co si dali naši lidovci na stránky! Jeden by zaplakal nad stupiditou. Ani jsem si nemyslel, jaký je to pevný svazek trpitelů těch nejspravedlivějších. Ještě že našli spřízněné duše u kšeftaře Babiša, co se už  cuká dát lustraci. Ale to jim nevadí.  Záběr na asi mladé lidovce zezadu je jasný. Srdce mají u prdele a mozek  v prdeli.

23 ? ? | 8. listopadu 2013 v 17:22 | Reagovat

[22]: kdy bude malůvka o tom, jací jsou podrazáci a vždycky lezou k vítězům a jedno jakým

24 tak tak | 8. listopadu 2013 v 21:56 | Reagovat

[22]: Viděl, trapas!

25 čtenářka čtenářka | 9. listopadu 2013 v 8:19 | Reagovat

[23]: Bělobrádek se mně nelíbí. Nevím proč, ale z něho vyzařuje něco, co mně odrazuje. Navíc se mně nelíbí ani jako  chlap. Navíc má oči jak ten skřet z Pána pestenů, co říkal  páníšku milášku a  za zády za chvíli útočil a dělal hajzloviny.Tak mu nevěřím.

26 no no | 9. listopadu 2013 v 10:43 | Reagovat

[24]: Pro děcka dobré, tak přád nefrflejte.

27 ZdenekV ZdenekV | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 19:01 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama