Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Horoskop od 3.2. do 16.2.2014 /retro 80.léta/

2. února 2014 v 11:45 | Velký Vizír |  Horoskop
Úsudek na osud lidí podle hvězd, pohledu do očí, kávových sedlin, čar na rukou, věštecké koule, klepů v obci a brouzdání na Google:23.12.-20.1. Nezakládejte si na funkcích a vyznamenáních nebo dopadnete jak Brežněv a dlouho se bude u Vás doma svítit do noci, poněvadž si budete přepínat vyznamenání a medaile na pyžamo.


21.1.-19.2. Následující období je obvyklým k pořádání různých spolkových výročních schůzí. Nijak zvlášť to nepřehánějte, vždyť znáte tu říkanku: Kdo to blije, kdo to zvrací, to soudruh Lenin ze chůze se vrací.20.2.-20.3. Komunismus je opravdu dobrá věc, akorát my nejsme ještě dostatečně vyspělí pro jeho myšlenky např.: My jsme svazačky, dáme za kačky, až budeme komunistky, dáme každéme dycky. Přečtěte si Komunistický manifest, mělo by to tam být napsané.

21.3.-20.4. Nedělejte si výčitky, že mluvíte jinak než cítíte a myslíte. Možná si vzpomenete, jak se zachoval Pepíček poté, co mu učitelka ve škole slíbila velkou jedničku za to, když řekne jméno největší světové osobnosti. Přihlásil se a pěkně nahlas: "Největší osobností světa je Stalin." A pak šeptem dozadu: " Sorry, byznys je byznys, však všichni dobře víme, že největší postavou je Vinetou."


21.4.-20.5. Raději nechtějte znát skutečný stav věci nebo se můžete dostat do situace jako svého času bývalý prezident Gustav Husák, když v zimě na Hradě našel ve sněhu vyčuraný nápis: Gusta je vůl. Po odborném prošetření byl nález následující: moč je Štrougala, rukopis Husákovy manželky.


21.5.-21.6. Buďte na chvíli zastáncem konspiračních teorií, badatelem v oblasti nevysvětlitelných záhad. Jedním z nerozlousknutých oříšků je samovznícení člověka. Brežněv prý zemřel na elektrický zkrat poté, co mu srostlo obočí. Podumejte.


22.6.-22.7. Je náledí a ve Vlčnově v zatáčce u školy směrem na Hluk bourá Angličan se svým jaguárem a nadává, že ho auto stálo 6 platů a je úplně zničené. To samé se přihodí i Němcovi s mercedesem, ten ho stál rok dřiny. Za deset minut vyletí do potoka i Čech s trabantem a naříká, že na auto dělal celý život. A na to ti dva cizinci: " Proč si kupuješ tak drahé auto?"
Jaké z toho plyne ponaučení? Jezděte opatrně a nekupujte si drahá auta.


23.7.-23.8. Některé vtipy o Husákovi jsou nadčasové a platí pořád. Strýc sedí u silnice a žere trávu, za hodinu má tudy jet vládní delegace. Vystoupí muž z ochranky a dá strýcovi 50 Kč, ať si jde nakoupit jídlo, že to špatně vypadá. Ten si peníze nechá a vychytrale zůstává na mezi a žere trávu. Zanedlouho jede šestsettřináctka, vystoupí z ní Husák, vrátí se do auta, dává strýcovi srp, aby si mohl naséct trávy aj na zimu.
Zavzpomínejte si na totáč / totalitní režim/ a vybavte si, jak Vám bylo "špatně".


24.8.-23.9. Vždy potěší fakt, že někdo je na tom hůře než vy. Spokojte se s tím, alespoň pro teď. Naše obecní úřednictvo hledat horšího nemusí. Kabinet nového premiéra nasekal na 1,5 stránce textu, týkajícího se jmenování vlády, 6 chyb.


24.9.-23.10. Cestování časem nemusí být pokaždé prospěšné. Žijte z toho, co Vám přináší současnost.
Moderní lékařská věda naklonovala Lenina, ten se šel projít ulicemi Moskvy a pak se ztratil a našli ho až v Petrohradu natírajícího Auroru s úmyslem znovu zahájit revoluci.


24.10.-22.11. Shodou okolností může docházet k určitým nedopatřením. Vy by jste měli takovým událostem umět předcházet, aby k nim nedocházelo.
Znáte případ Pepíčka, když šel za tatínkem, aby mu vysvětlil, jak se rodí děti. Ten mu dal vycpaného čápa a poručil, ať ho ukáže ve škole. Po otázce paní učitelky: "Tak co žáci, už víte, jak se rodí děti?" Pepíček se přihlásí se slovy: " Hned Vám to ukážu, jen co vytáhnu ptáka zpod lavice!"


23.11.-22.12. Víte, proč byla za socialismu Praha pořád rozkopaná? To se hledal Jakešův výuční list. Dnes můžete v této otázce zůstat v klidu. Když nejste lakomí a máte peníze, dá se vysokoškolsky vystudovat v Plzni, v Kunovicích i ve Starém Hrozenkově. Když jste blbí a lakomí, tak Vám nezbývá nic jiného, než …
 


Komentáře

1 konečně něco! konečně něco! | 3. února 2014 v 13:02 | Reagovat

Ve Sněmovně bude zase poprask kvůli legalizaci prostituce. Poslancům přistál na stole evergreen - návrh zákona o regulaci prostituce. Ten by sice zahnal kněžky lásky z ulic do soukromí, ale současně by znamenal uznání prostituce jako živnosti.

2 to snad ne! to snad ne! | 3. února 2014 v 13:04 | Reagovat

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/231917/mate-milenku-podle-noveho-obcanskeho-zakoniku-o-tom-musite-rict-manzelce.html

3 hýblůj kříž hýblůj kříž | 3. února 2014 v 13:59 | Reagovat

Tož jak o víkendu?
Byl sem na hrubé v kostele, sednul jsem si dozadu, abych dobře viděl, když sa měl světit ten hýblůj kříž. Kříž – to sú dva kusy dřeva, uprostřed zbité hřebíkem a na něm plechový kristus.  No ležal tam před oltářem jak kdyby ho před chvilků donésly z Goldoty, ošpricovaný wapků a nachystaný na dalšího mučedníka. No a prý je to jenom kopie, originál byl tak ve špatném stavu, že ho mosely stlůct hřebíkaka a slepit kanagonem, aby trochu držál při sobě. Kopie, všecky kříže sů kopie, originál je jenom jeden. Tož tedy v nedělu jsme měli kopii kopie, co kdysi stál na cestě u Brodu za zázračné uzdravení. Tož o tom nic, každý ať si dělá co chce, když chce nekdo lozit po skále, ať si lozí. Když nekdo sbírá známky, ať si sbírá, šak to není trestné, obtěžuje to akorát manželku, co jaksi potom už je druhá doma po známkoch. Bab je moc, v každé dědině aspoň půlka dědiny, ale takový modrý mauricius, ten je enom jeden či dva, maximálně tři. No a máme tadyk ludí, co sa furt mosíja s něčím chválit. Dobře, děcka sme sa složily, kříž daly do pořádku, ale co jak sa do toho moce televiza? A hned dvě – Česká a ta posel dobrých zpráv Noe. Děcka majů poschúchat rodiče, nedělat jim hanbu a za každý dobrý skutek poděkovat. A gde sa píše, že sa mosí trůbit do světa, že sa cosik podařilo? Šak sem doma branku od plotu panty vazelínů promazal a nebyla u toho televiza a starosta nepronášel řeč. No, řeknu vám, hlava mně to nebere. A potom po hrubé sem zjistil od súdeda Králíčka, že ten starý kříž, ten co byl na poli, tak ten bude vystavený ve škole. Co blbneš, ve škole, šak děcka už nevěříja a budů si z něho dělat akorát věšák na kabáty. No a né ve škole, ale ve staré škole, co je knihovna a galéria. Nále a proč? Už tak je to tam tak smutné a estli tam bude viset kříž, tak to bude velký pátek každů návštěvu knihovny. V Králíkách v klášteře majů svaté chody a tak jich budeme mět aj tady. Panáček za pokání řekne dvakrát schody a tak nahoru po kolenou a dole po svojích. A nepodvádět, ten z kříža sa bude dívat.
No, řekněte mně, jaký to má všecko význam? Ludé a věci sa mění, vzpomínky také. Kdo z nás ví, kde je Králíčkůj kříž? V poli mezi obilém. Tož tento nový dopadne stejně.  Bude zapomenutý kdesi v jatelině a ani svěcená voda mu nepomože, aby sa někdo u něho zastavil a na chvilku v mysli ohlédl, co všecko sa tady událo.  Já mám takový pocit, že si to někdo vypoščál pro sebe, aby sa dostál do televize a aby sa o něm pěkno mlúvilo. Tož starosto, toto bylo zbytečné, kdyby ste tam kříž enom tak postavili a někde pěkně u cesty aj s nějakým povídáním, tak si u mňa frajer, ale takto mlátíš prázdnů slámu a čekáš, že ti budů na mlatevně přibývat koblihy.

4 nechápavá nechápavá | 3. února 2014 v 16:23 | Reagovat

[3]: Totok sem nepochopila.Si ožralý nebo blb od přírody?To má byt směšné nebo to myslíš vážně.A ty překlepy a nedoklepy.Běž vystřízlivět a pak si to po sbě přečti.

5 cha cha | 3. února 2014 v 16:36 | Reagovat

[4]:ty po sbě taky

6 ooo ooo | 3. února 2014 v 16:36 | Reagovat

[4]: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/314281381900202-udalosti-v-regionech-vikend/

15.57 minuta

7 kdo ví? kdo ví? | 3. února 2014 v 20:02 | Reagovat

[6]: Takovéto kříže se obyčejně stavěly na místě nějakého mordu nebo na vzpomínku násilných činů. V tomto případě se dohledalo, co se kdysi stalo, u mnohých jiných ne. Kolik jich máme ješte ve Vlčnově? Jaké příběhy se s nimi pojí?

8 bezvěrec bezvěrec | 3. února 2014 v 20:27 | Reagovat

[6]: Jako  starosta Pijáček je největší pánbíčkář ze všech místních, když o kříži pindá? Proč o tom  nemluví farář? Zas takový připosraný nemusí byt! Toto bylo jeho území, které přepustil. Nebo uvolnil kecasí místo, aby dostal  od starosty do zvonečka?

9 metoděj metoděj | 3. února 2014 v 21:15 | Reagovat

Největším milníkem v historii naší obce je příchod Jana Pijáčka do vlčnovské lidové tvorby. Určitě to bude v té knize k výročí, i s fotem.

10 cyril cyril | 4. února 2014 v 8:22 | Reagovat

Metode, co pořád pindáš proti Pi_áčkovi, však ho vlčnovští chtějů, protože nikoho iného nemajů. A zrovna tak Mar_ušu, šak im pichala aj inekce, tak si to včíl mosí vybrat. Né?

11 ateista ateista | 4. února 2014 v 8:34 | Reagovat

[3]: Ten článek patří na lidovecké stránky.Tam jim to daj.

12 nazor nazor | 4. února 2014 v 9:04 | Reagovat

[11]: Lidovci mají podporu věřících, kteří nechtějí vidět že se přikloní vždy tam kde to bude pro ně výhodnější.
A i za ně mluví do televize jenom Pijáček.

13 realista realista | 4. února 2014 v 10:49 | Reagovat

[11]: by sa tam z teho okotili

14 černá kronika černá kronika | 4. února 2014 v 14:31 | Reagovat

http://www.kronikahluk.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=64:kie&catid=27:hlucke-stavby&Itemid=3

15 přebralsson přebralsson | 4. února 2014 v 15:50 | Reagovat

Když se tak dívám na ten horoskop (tentokrát opravdu vydařený) a další pravidelné "rubriky", napadá mě, jestli by se na tomto blogu nedalo zprovoznit nějaké inzertní rozhraní. Podávání inzerátů by bylo pochopitelně zdarma. A hned mám návrh na první kus ;-)

Martin Jakubčík, Vlčnov č. p. 320: Žádám vlčnovské občany, aby u mě zbytečně u dveří nezvonili. Montáže satelitů provádím výlučně nemohoucím stařenkám, a to nezištně. Ostatní prosím kontaktujte odbornou firmu http://www.coolnet.cz/kontakty.php

16 sexyca sexyca | 4. února 2014 v 22:11 | Reagovat

[15]:  Nemohl bys u mě s tým výlučným montováním udělat vyjimku?

17 PK PK | 4. února 2014 v 23:08 | Reagovat

[15]:Jejda Martine, zrovna jsem Josefovi říkala, ať to s tebou zkonzultuje - šak nám vůbec nejde Čt 1 ani ČT 2 a PRIMA. On na ty satelity ale vůůbec néni. Tak optat by se Tě snad mohl? Třeba v pátek - v Horní?
Dyť ty si tu jediný vyhlášený odborník.

18 123 123 | 5. února 2014 v 6:04 | Reagovat

http://magazin.aktualne.centrum.cz/facebook-vs-realita/r~48d661a68da711e3ad9a0025900fea04/r~4a14bab08da011e3879b0025900fea04/

19 Inzerát Inzerát | 5. února 2014 v 13:32 | Reagovat

[15]: Koupím vilu od poslance za cenu, kterou uvedl v majetkovém přiznání.

20 občan občan | 5. února 2014 v 15:00 | Reagovat

To myslíš od toho křišťálově čistého? Nebo snad od toho poslance s červeným diplomem z plzeňské školy?

21 debil debil | 5. února 2014 v 18:52 | Reagovat

[20]: Kteří to sů? Zas nic nevím!

22 povzdech povzdech | 5. února 2014 v 21:55 | Reagovat

[18]: smutné

23 přistěhovaná přistěhovaná | 6. února 2014 v 18:11 | Reagovat

[22]:Ale pravdivé.

[21]: Gross a těch z plzeňské školy je víc.Teď nejvíc exponovaný je ne poslanec ale ministr Chovanec,ale nevím jestli má červený diplom.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama