Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Pamětní medaile

16. března 2014 v 10:23 | Josef Pešl |  Články
Jistě pěkná upomínka nějakého výročí, události, osobnosti nebo jakéhokoli místa na světě. Nic proti tomu. Když mne ATA vyzvala, ať k věci něco napíšu, tak se o to pokusím.

Na zastupitelstva docházím poměrně často, je možné, že zmínka o pamětní medaili k 750. výročí písemné zmínky o Vlčnově tam padla. Dokonce k tomu máme dvě různá usnesení Rady obce Vlčnov a nikdo neví proč.
Když na posledním zastupitelstvu obce byla tato medaile panem starostou vzpomenuta, tak opět v kontextu s oslavami 750.výročí naší obce, proto jsem se osmělil a zeptal se na historii vzniku medaile. Dotázal jsem se, kdo její návrh schvaloval a zda bylo návrhů na medaili více, protože mne zaujala zpráva o tom, že na rubu i líci bude mít motiv Jízdy králů- a to mi přišlo poněkud scestné.
V odpovědi od pana starosty zaznělo, že na medaili se podílí grafik Karel Zeman a místní rytec pan Tvrdoň. A jako by mimoděk z toho mělo asi vyplynout, že právě tito pánové mají celou záležitost v referátu. Ale to mi nějak nestačilo, tak jsem měl doplňující otázku ohledně schvalování této medaile. Zjevně podrážděný pan starosta mi odpověděl, že akademikům do toho nebude nikdo mluvit.
Na to jsem reagoval slovy, zda tímto výrokem pan starosta chce říci, že pokud je někdo bez akademického titulu, tak to znamená, že je hlupák a nemůže mít na věci svůj názor nebo projevit zájem nebo připomínku? Odvětil mi Kristovým : "Ty sám jsi to řekl", a tvářil se u toho vítězoslavně, jako by ze mne udělal toho největšího vola pod sluncem. Toto jeho odpoutání pozornosti od tématu nebudu ani komentovat.
O co mně v dané věci šlo:
1. Podle mne zadání takové zakázky podléhá nějaké veřejné soutěži a výběrovému řízení - z odpovědi pana starosty to nevyplývá a já se můžu oprávněně domnívat, že nic takového neproběhlo a pan starosta si dělá, co chce. Třeba se v tomto mýlím a v diskuzi mne informovaní v dané oblasti opraví a okolnosti schvalování takové záležitosti nám fundovaně vysvětlí.
2. Myslím si, že 750. výročí první písemné zmínky o naší obci je natolik významná záležitost, že občané Vlčnova si zasloužili, aby se na způsobu a formě oslav aktivně podíleli. Myslím si, že již v minulém roce mohl být vydán speciální "Zpravodaj" s nástinem scénáře celoročního průběhu oslav. V témže zpravodaji by občané měli např. možnost prohlédnout si třeba tři verze pamětní medaile k tomuto výročí a v neformální anketě by pak mohli rozhodovat, který z návrhů by se jim zamlouval s tím, že tíhu konečného rozhodnutí na sebe vezme zastupitelstvo či rada obce Vlčnov. Nic z toho se nestalo a medaile je na světě. Jen oslavy se jaksi vytrácí a mají být spojené s jízdou králů a hodů, i když písemná zmínka, jak bylo napsáno, se vztahuje k 3. březnu! (Možná stačilo nechat k tomuto datu sloužit za obec Vlčnov mši svatou v místním kostele…. No třeba příště.) Zlí jazykové tvrdí, že největší show 750. výročí obce bude probíhat někdy na podzim před volbami i s dekorováním a předáváním medailí všem zasloužilým. Uvidíme ….
3. Vizuální a umělecká stránka věci - je pravda, že tuto medaili jsem neviděl, ale z výše uvedeného to nepokládám za svou chybu. Nicméně již dnes si troufnu tvrdit, že pokud je na rubu i líci této medaile nosným motivem Jízda králů, tak je to blbost!!!! To si dovoluji tvrdit s plnou vážností a s velkou úctou jak k panu Zemanovi, tak ke vzpomínanému Jaru Tvrdoňovi.
Můj názor k tomuto potvrzuje i skutečnost, že jsem si vyhledal zpracování pamětní medaile k 750-ti let od první písemné zmínky o Slavkovu. Tuto medaili shodou okolností zpracoval grafik Karel Zeman. Touto cestou chci všem neakademikům ve Vlčnově sdělit, že na této medaili není znázorněna bitva u Slavkova, i když touto událostí je Austerlitz známý po celé Evropě a v celém světě na vojenských akademiích. Na pamětní medaili je na rubu pohled na slavkovský zámek, v popředí barokní socha a nápis Austerlitz a Slavkov.
Na líci této medaile jsou uvedeny dva letopočty a to 1237 a 1987. Mezi letopočty je nápis 750 LET OD PRVNÍ PÍSEMNÉ ZMÍNKY O MĚSTĚ SLAVKOV. To vše kolem znaku města Slavkov.
To je můj pohled na medaili pokud byla dle lednového usnesení Rady obce Vlčnov, schvalovaná právě k 750-ti rokům od první písemné zmínce o Vlčnovu a motivem na obou stranách má být jízda králů.
Pokud se zde mohu vyjádřit k únorovému schválení Rady obce Vlčnov, kdy rada obce rozhodla o výrobě medaile s tématikou "Jízdy králů" a zapsání tohoto zvyku do UNESCO, tak musím říct, že smysl schválení takové medaile s tímto tématem mi uniká úplně.
Proč vůbec taková medaile vzniká a k jakému výročí se vlastně vztahuje? Jedná se o první výročí zapsání Jízdy králů do UNESCO? To jako bude naše obec vydávat medaili každý rok?? Ještě bych byl schopen pochopit, kdyby taková plaketa vznikla u příležitosti třeba 5. nebo 10.výročí události, ale po roku? Přitom to celé zamotávat tím, že na zastupitelstvu se jen tak mimochodem zmínit, že touto medailí budeme někoho obdarovávat a říkat, že je to u příležitosti 750. výročí obce Vlčnov!? Promiňte, ale to už je přímo zhovadilost kategorie 1A !
Tyto mé závěry pramení z jednoduché otázky. Co je pro obec Vlčnov významnější událost - první písemná zmínka o Vlčnovu před 750-ti roky nebo loňské zapsání místní tradice do UNESCO???
Věřte mi, že ani náš pan starosta (s mediálním přídomkem NADREGIONÁLNÍ POLITIK, ZNALEC MÍSTÍCH TRADIC apod.) mne nepřesvědčí o tom, že letošní rok v naší obci má být ve znamení zásadní historické události a tou je první písemná zmínka o Vlčnovu před 750-ti léty. Bez této skutečnosti by zde nefungoval ani fenomén vlčnovské jízdy králů.
Proto letošní vznik jakékoli medaile s tématikou jen a pouze "Jízdy králů" vnímám jako pohrdání historií Vlčnova. Pokud letos má být vyražena nějaká medaile, tak měla být vydána u příležitosti 750 let od první písemné zmínky o obci Vlčnov, tak jak kniha a ne k jízdě králů a UNESCO!
Drazí Vlčnonovjané, co dodat.
NIC !!!!

Tímto zdravím našeho akademického starostu a jeho akademické poradce.
PS. Zdá se, že eskapády našeho starosty jsou k nezastavení.
 


Komentáře

1 dotaz dotaz | 16. března 2014 v 10:49 | Reagovat

Jako zastupitelé poslouchali takovou stupiditu a nic na to neřekli? Proč Pijáček pořád musí utrácet naše peníze za nesmysly?

2 asi blbá asi blbá | 16. března 2014 v 12:00 | Reagovat

Tak je ta medaile k výročí obce nebo zapsání jízdy do Unesco?Protože jestli k zapsání jízdy do Unesco,tak to měla byt medaile ne jen vlčnovká,ale i hlucká,kunovská a skoronská.

3 odpověď odpověď | 16. března 2014 v 12:38 | Reagovat

[1]: Kteří zastupitelé? O všem rozhoduje Pijáček?   Mošťková je mu vděčná za 37 tisíc Kč měsíčně, vždyť on si ji vybral za místostarostku, jinak by jezdila do Hradiště na směny, Dacík je mu vděčný za výhodné zakázky od obce, to samé Matušík a hlavně Knotek. Teď synovi Kašpaříkové přihrál zadarmo obecní pozemek. Staňa Moštěk je za hasiče, Solík za fotbalisty, Kovář za včelaře, Kvasnička za tenis a volejbal. Jejich natažené ruky nezůstaly nikdy prázdné. Srnec je vyscánek, Brandýsová má díky ODS pěkný důchod.
Zemková nebo Slinták, to jsou pouze dva.
Vdolečkový inženýr Josefík pochopil, že jeho kámoš Jan neodejde do Prahy, a on, že ho nenahradí a tak se na to vys..l. Aby ho to tolik nemrzelo, Janek mu přihrál 150 tisíc Kč na trouby.
Je to tak? Sakra, že jo.

4 ... ... | 16. března 2014 v 13:02 | Reagovat

[3]: to už tu bylo.

5 tut tut | 16. března 2014 v 15:06 | Reagovat

[3]:Proc by jezdila do UH na smeny?Sak delala u Svacka.

6 ... ... | 16. března 2014 v 15:56 | Reagovat

[5]:Svacek je rad, ze se jí zbavil

7 tut tut | 16. března 2014 v 16:22 | Reagovat

[6]:proc,co mu udelala?

8 tak nějak tak nějak | 16. března 2014 v 18:12 | Reagovat

[7]: Nemusí ani nic dělat, stačí když začne důležitě kroutit hubou.

9 béééé béééé | 16. března 2014 v 19:18 | Reagovat

[5]: Nestraš,jako že by se měla vrátit?!!

10 přesně přesně | 16. března 2014 v 21:16 | Reagovat

Jožka Pešl to vystihl. Z těch našich zástupců málokdo uvažuje ve prospěch občanů. Mediálním Janovi odkývnů všecko jak nemocní oslé. Chce to výměnu.

11 trubka trubka | 17. března 2014 v 9:53 | Reagovat

čemu se všichni divíte ? Jenda nás už nemůže překvapit. On se potřebuje zviditelnit. Peníze na střelnici, které dala obec myslivcům zdůvodnil tak, že střelnice bude mít olympijské parametry tak proč je myslivcům nedat. Tož su zvědav kolik bude ve Vlčnově olympioniků, když mu to s golfovým hřištěm nevyšlo.http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/strelnice-ma-mit-olympijske-parametry-20140414.html

12 . . | 17. března 2014 v 10:43 | Reagovat

Zkusím přidat k polemice kolem pamětních medailí i svůj názor.

Chybí mi v tomto jeden a to dost zásadní problém, kdo tu medaili bude dostávat. Nejen tady se řeší, proč ta medaile vznikla, ale taky kolik bude stát a k čemu ta medaile bude. Když se řekne A, tak se taky musí říct B. Kdo bude rozhodovat, komu se medaile udělí, k jakému výročí či akci? Bude seznam oceněných, lze si ji koupit či dostat kopii (třeba i pro sběratelské účely)? Mrzí mne, že se diskuze točí jenom kolem toho, kolik to stálo. Ale budiž, co jde přepočítat na peníze, tak to je předmětem vášnivých debat. Já tady vidím problém v hloubce nemateriální, společenské. Předpokládám, že budou medaile se dávat mezi lidi, že nebudou v šuplíku, kdo tedy bude tím šťastným obdarovaným? Čestný občan obce, zastupitelé ke konci svého funkčního období, odměna za mimořádný čin či zásluhy o obec? Já si osobně myslím, že to bude varianta číslo 2. Prostě starosta rozhodne, kdo medaili dostane!  Jak je známo, výběr jeho přátel je velmi specifický a z obecních peněz se tak stane medaile k výročí zapsání jízdy králů do nehmotného celosvětového bohatství obyčejným dárkem. Kdyby aspoň rada či zastupitelstvo rozhodlo, komu udělit či neudělit! Byl by o tom zápis a byl by přehled, kdo byl tím šťastným obdarovaným. Co, zastupitelé, budete mít k tomu nějaký návrh?

Proč si necháváme takto devalvovat naši jízdu králů, proč se z ní stává obyčejná obchodní značka? Protože to dovolíme!  Já vždycky prohlašuji, že jízda králů a vlčnovský kroj jsou tým nejcennějším, co tu máme. Už jsem viděl jízdu králů na tričkách, zpěváka Láďu Křížka na Nově ve vlčnovském kroji, šedesátiletého legrúta na koni v průvodě a vždy se ptám, kdy to skončí? Kde končí tradice a kde začíná komerce?

Doufejme, že nové vedení obce bude lépe ctít dědictví našich předků a bude více otevřené svým občanům. Jak je nám pořád zdůrazňováno, poselství jízdy králů je zahaleno tajemstvím. Jenomže každá si to tajemství vykládáme jinak a pro někoho je to svaté poslání, pro druhé pouhý obchodní produkt.

Poučka z knih: Kdy se hovoří o komerci? Když se začne vybírat vstupné.

13 ! ! | 17. března 2014 v 10:55 | Reagovat

[12]:Na dotaz komu se budou dávat, tak starosta odpověděl,že se ještě neví.

14 taky nevím taky nevím | 17. března 2014 v 15:56 | Reagovat

[13]:Neví komu, plete se a neví k čemu. Je to normální?

15 knotek knotek | 17. března 2014 v 17:13 | Reagovat

[11]: Víte proč moje firma dostává od obce tolik zakázek? S Jendou se domluvíme co je třeba udělat a na ceně. Já zajdu za 3-4 dohodnutýma firmama, oni taky nahodí cenu, jasně že vyšší, a mám to v kapse a všecko je legální.
Malé zakázky do jednoho miliónu dostávám já, ty větší  3VaH.
Vo tom to je.
Lovu lesu zdar.

16 Joskon Joskon | 18. března 2014 v 4:42 | Reagovat

[11]: Mira Ondrůšek byl slušný člověk, na rozdíl od Pijáčka, Knotka. Po nešťastné události si zavolali televizi, aby co nejvíce lidí vidělo, jak velký je jejich žal. To byl hyenismus.

17 ... ... | 18. března 2014 v 7:39 | Reagovat

[11]:Jak peníze  myslivcům? Šak to byl kšeft pro Střechostav.

18 četl četl | 18. března 2014 v 11:46 | Reagovat

[17]:Ve slováckém deníku k tomu dobrá diskuze.

19 dotaz dotaz | 18. března 2014 v 13:24 | Reagovat

[18 No a co? O co ti de?

20 drbna drbna | 18. března 2014 v 16:04 | Reagovat

U pekárny někdo někoho přejel. Zbyly jenom čmárance na zemi. Kdo to odnesl?

21 občan občan | 18. března 2014 v 16:34 | Reagovat

Však je tam kamerový systém, ten všechno ukáže. Jen, aby ho měli naši chytří zapnutý.

22 já to vím já to vím | 18. března 2014 v 16:50 | Reagovat

[20]:http://slovacky.denik.cz/nehody/traktorista-srazil-na-vlcnovskem-prechodu-duchodkyni-20140318.html

23 gratuluju gratuluju | 18. března 2014 v 16:50 | Reagovat

http://slovacky.denik.cz/ostatni_region/bretislav-spanel-vybojoval-stribro-na-mistrovstvi-republiky-20140318.html

24 tak tak tak tak | 18. března 2014 v 17:42 | Reagovat

[19]: Vůbec nejde o nic. Jenom o takovou maličkost. 800 000 korum z obecního rozpočtu,co se dává odesáčkým kamošom.. Ale jestli si rodina třeba s Dacíkem co vysává obecní kasu celé roky, tak ti nějakých takových pár tisíc přijde k smíchu.

25 taky četl taky četl | 18. března 2014 v 19:03 | Reagovat

[18]: podnikatel Josef Knotek, zastupitel za ODS nemá nic společného se Střechostavem. No to jsou mi věci, že ho huba nebolí. Špina.

26 !!! !!! | 18. března 2014 v 19:52 | Reagovat

[23]: Dost dobré!

27 Mrňůs Mrňůs | 19. března 2014 v 9:11 | Reagovat

Strécu  starosto , ešče by na téj medajli mohlo byť vyryté.  
„ Spi sladko po obúch stranách.“
To vám vzkazujů stařeček Pagáč.

28 cha cha | 19. března 2014 v 11:36 | Reagovat

[27]:bingo!

29 ? ? | 19. března 2014 v 13:37 | Reagovat

[20]: Babina, co chodívá po dědině obyčejně  celá v bílém. Ale kdo ju přejél? Kerý traktorista?

30 doňa doňa | 19. března 2014 v 13:56 | Reagovat

K dnešnímu svátku všem Josefům, Jožkům, Jožinkům, Pepků, Pepíkům a pepinovi přeji vše nejlepší!

31 Joskon Joskon | 19. března 2014 v 15:42 | Reagovat

[23]: Taky se připojuji ke gratulaci

[30]: Všem děkuji za přání, moc dík.

32 žížeň je veliká žížeň je veliká | 19. března 2014 v 16:28 | Reagovat

[31]:dybys nevypisovál a račik ulél

33 Joskon Joskon | 19. března 2014 v 19:18 | Reagovat

Středo, napiš důvod a já to mazat nebudu. Říci o někom, že je takový nebo onaký a neříct proč, mi připadá nefér. Ocením, když se podepíšeš, to ale nečekám.

34 čtvrtek čtvrtek | 20. března 2014 v 8:13 | Reagovat

[33]:Dúvod je prostý,najdeš si vždy nějakou záminku aby si mohl napadnout starostu ale že si k tomu použil Miru Ondrúška mě připadá hnusný, s takovým morálním kreditem  chceš oslovit Vlčnovjany při komunálních volbách,jestli to zvládneš skus se nad sebou zamyslet.

35 trubka trubka | 20. března 2014 v 11:19 | Reagovat

čtvrtku, máš nějakou krátkou paměť. My jsme všichni byli v šoku ze smrti Míry, ale starosta hned volal televizi a dělal si propagaci. To mě vcelku dostalo.

36 čtvrtek čtvrtek | 20. března 2014 v 13:51 | Reagovat

35, Ale já nemám krátkou pamět,Mireček byl můj dobrý kamarád,co na tom je že tam byla televize,každý projevuje lítost jinak,a dejte už pokoj.

37 Joskon Joskon | 20. března 2014 v 18:46 | Reagovat

pozorovatelko, já tě klidně mažu. Zastřeliť tě nemůžu, jelikož jenom tuším, kdo jsi. Znáš to, myslivci mají střílet, jen když si jsou 100 procentně jisti. Máš to těžké, starostu zbožňuješ, ale nemáš to kde napsat. Na obecních stránkách diskuze není, na radu s příspěvkem do zpravodaje se asi stydíš zajít, to by jsi se musela odhalit. No a na Ulambátaru tě mažu. Poradím ti, založ si své vlastní stránky a tam své názory prezentuj. Když to vydržíš 5 let,  a čtenáři ti budou přibývat, smeknu před tebou.
Adresu tvých případných stránek mazat nebudu a dám si je do oblíbených a doporučím ostatním.

38 Joskon Joskon | 20. března 2014 v 19:06 | Reagovat

[36]: Bolest, žal, je věc intimní.
Mirovi Ondrůškovi nikdo neříkal " Mirečku" , možná jen jeho maminka.

39 Pozorovatel Pozorovatel | 20. března 2014 v 19:32 | Reagovat

36,Ty víš prd jak jsme mu říkali,určitě vím že ty si jeho kamarád nebyl,tak když to tušiš  která su nemá smysl se odkopávat,ale stejně si vedle jako jedle,upozorňuji že starostu nezbožňuji jen mi je líto jak se do něho navážíte,kde se ve vás bere taková zloba a nenávist váš negativní postoj k člověku se mi zdá podivný,spousta věcí se dá mezi normálníma lidma vyřešit slušně,staré české pořekadlo- buď slušný k lidem když jdeš na horu můžeš je potkat až pujdeš dolů.

40 taneček taneček | 20. března 2014 v 20:25 | Reagovat

Dejte si raději taneček, moc hezké!

http://www.funsite.sk/fun/898

41 Joskon Joskon | 20. března 2014 v 21:46 | Reagovat

[39]:Já a my z Rádia jsme kritici vedení naší dědiny, protože místo zájmu občanů jsou přednější ty jejich vlastní osobní. S obecními penězi nakládají nehospodárně a nepřistupují ke všem jednotně. My na rozdíl od tebe to můžeme posoudit: chodíme na zastupitelstva, zajímáme se, víme,jak to chodí jinde  a jak by se to dalo řešit u nás.
Mně nevadí osoby hloupé, akorát si myslím, že by neměly zastávat nejvyšší funkce v obci. Já vůči Janovi Pijáčkovi nebo Martě Mošťkové necítím žádnou zlobu či nenávist, já jen říkám, že jejich přínos pro Vlčnovjany ve funkcích starosty a místostarostkyně je mizerný.
Obec si zaslouží nové výkonnější vedení,  které ji posune zase dál. Proto budeme kandidovat, ať se ti to líbí nebo ne.

42 julca julca | 20. března 2014 v 22:42 | Reagovat

gratulujeme[23]:

43 otaznìk otaznìk | 20. března 2014 v 22:42 | Reagovat

[41]: A ta ATa taky!?

44 dotaz skromný dotaz skromný | 21. března 2014 v 8:19 | Reagovat

[39]: Co ti udělal Joskon, když vůči projevuješ takovou zlobu a nenávist? On nerozkrádá obecní peníze ani nebude za to rozdělovat medaile.

45 pátek pátek | 21. března 2014 v 9:59 | Reagovat

Mě je to šumafuk jestli budete do komunálncích voleb kandidovat,na jednu stranu to bude dobré aspoň vám občani vystaví účet,dovol abych úspěšně pochyboval že vy budete výkonější,jak potom budete nakládat s lidmi kteří vás budou kritizovat,protože chybuje každý,můj typ je že neuspějete.

46 vidím to live vidím to live | 21. března 2014 v 12:01 | Reagovat

starosta: Chtěl bych pozvat na pódium vzácné osobnosti, které se nejvíce zasloužily o rozkrádání obecní kasy a předat jim medaili. Vítám pana Dacíka, Solíka a zejména pana Knotka. Zatleskejte jim. Děkuji.

47 kozel kozel | 21. března 2014 v 18:00 | Reagovat

[39]: Ze slušností na pyjusovce? Si děláš kozy!

48 kk kk | 21. března 2014 v 20:44 | Reagovat

jenom takový malý dotaz?? Kdo vymyslel ,
že oznámení o popelnicích bude napsáno takovým malým písmem ?

49 Michal Slinták Michal Slinták | 22. března 2014 v 7:42 | Reagovat

[47]: Se slušností se musí na všechny. Jinak budem jako Ti, které kritizujeme. Někomu slušnost může připadat jako slabost a naivita...to se potom nedivme, jak to v našem státě vypadá.
Každý musí začít u sebe a nevymlouvat se na ostatní. Raději prohraju, ale nepřistoupím na styl obvyklé politické žumpy, protože je pak nemusím vyměnit, když se budu chovat jako oni. Všechno by zůstalo stejné. Jak jednou začnete, není cesty zpět.
Noví nadšení politici si stěžují, jaká je to žumpa, ale pak začnou tu žumpu plnit taky.

50 hlas lidu hlas lidu | 22. března 2014 v 9:03 | Reagovat

[49]: Nejak mě  ten tvůj názor hlava nebere. Skoro čtyři roky jsou nezávislí slušní a skoro čtyři roky si s něma Pijáček se svojí bandou slušně vytírá prdel. A to chceš v tomto další roky pokračovat?

51 pravda pravda | 22. března 2014 v 9:38 | Reagovat

[36]: Tak može oslovovat chlapa iba stará baba lebo buzerant. Budeš stará baba!

52 Michal Slinták Michal Slinták | 22. března 2014 v 12:39 | Reagovat

[50]: Prdel si nevytírá...to je názor některých radikálnějších.

Povedlo se nám dost, i když jen po krůčcích..a zkušenosti jsou k nezaplacení.

Lidi mají rádi rychlé změny, ale to nikdy nevedlo k dobrému. Holt se musí k věcem dopracovat, s trpělivostí.

53 ? ? | 22. března 2014 v 18:52 | Reagovat

[52]: Čemu říkáš že se vám povedlo dost? Kompostérom?

54 Michal Slinták Michal Slinták | 22. března 2014 v 21:00 | Reagovat

[53]: Chce to víc se zajímat..kompostére.

55 názor názor | 23. března 2014 v 7:40 | Reagovat

[54]: Nemožu si pomoct, ale mě připadá, že byl kolem vás jenom veliký humbuk a jak se nějaký z vás nedostal k Pijáčkovi za místostarostu,tak nic.

56 Michal Slinták Michal Slinták | 23. března 2014 v 9:17 | Reagovat

[55]: Připadat vám to může, to je váš názor a vaše věc...cíl, se kterým jsme zakládali nezávislé jsem tu už uváděl na diskuzích nejméně 8x. A zatím se ho daří naplňovat i s komplikacemi a chybami, které ke každému učení patří.

57 žáček žáček | 23. března 2014 v 9:25 | Reagovat

[56]: Pančiteli aj vy děláte chyby? Jaké?

58 nevím nevím | 23. března 2014 v 12:45 | Reagovat

[56]: Jaký máš názor na to, že výročí první zmínky o Vlčnově se neslaví v březnu, ale takticky starosta oslavy tlačí k volbám. Měli jste snahu to zamezit, nebo ste byli potichu?

59 nespokojený nespokojený | 23. března 2014 v 13:12 | Reagovat

[56]: A co zbytečně  narvané prachy do střelnice pro pár střelcŮ co se vystřílajů navzájem? A co vaše reálná rekonstrukce koupaliště?Hledal sem to ve volebním programu,co jste mèli.Přìspěvek pro jezdce královské družiny vám vyfoukl Pijáček.Kvasničková tu roky pìše o tom,jak Jozef Pešl zhání od obce povolenì,aby mohl zateplit barák.V čem ste mu -jí pomohli? RTo všechno je realita. Tak se vzbuďte.

60 . . | 23. března 2014 v 13:55 | Reagovat

Všem kritikům, kteří se obouvají do opozice. Kdo je alespoň trochu gramotný v matematice, tak počty jsou jednoduché. Většina z 15 je 8 a tím vše dané. Přesto se mnohé podařilo opozici prosadit, i když to kolikrát dělá dojem, že to udělal starosta, ale není to pravda. Někdo z opozice přijde s nějakou myšlenkou, naschvál se to nechá chvíli u ledu, pak to navrhne starosta a připisuje si body. Je to velice jednoduché. A pro ty, kteří se nejdou podívat na zasedání zastupitelstva, těžko vysvětlitelné a pochopitelné.

61 zbytečné... zbytečné... | 23. března 2014 v 15:44 | Reagovat

ta střelnice je dobrá jen pro pár lidí,co třeba fakt dát do kopy to koupaliště něco co využijí všichni rodiny atd. nebo něco pro děcka mám tři a musím jezdit na ruzné aktvity do Brodu a Hradiště tady je hovno!!!

62 znalec místních poměrů znalec místních poměrů | 23. března 2014 v 15:45 | Reagovat

[56]: Co je doma, se počítá pánové! Je hezké ,že něco vás napadne a pak o tom mluvíte,ale do konce to nedožducháte.Vítěz je ten, kdo střílí góly a je jedno, kdo u toho myslí.

63 extra extra | 23. března 2014 v 16:57 | Reagovat

[56]: Michale, blíží se komunální volby. Budou zas kandidovat nezávislí? Bude zas za každou cenu jak minule  kamarád Pijáčka Srnec lídr? Jestli tam budou zas narvaní Pyjusovci, budete nezávislí nebo závislí na Pijáčkovi, takže další kandidátka na pomoc ,aby se současné vedení udrželo u moci?

64 pozor pozor | 23. března 2014 v 16:59 | Reagovat

[61]:Nemluv o všech rodinách.Naše rodina tam nepůjde i kdyby bylo koupaliště pozlacené.Máme bazén a ten nám stačí.

65 nevím nevím | 23. března 2014 v 17:24 | Reagovat

[64]: Našemu koupališti už dávno ujel vlak.V okolí mají svoje a nepřijedou. Ale jak jsem četl v novinách, tak zas to má být fantasmagorie našeho  nemocného starosty. Vymyšlené hovadiny a hlavně utratit dotaci. Je už nějaká?

66 ... ... | 23. března 2014 v 18:21 | Reagovat

[60]: nezapomínejme na Jidáše Kašpaříkovou, takže 9:6. Jenda se jí odvděčil, její syn si zadarmo zastavil  obecní pozemek

67 neznalý věci neznalý věci | 23. března 2014 v 18:56 | Reagovat

Jak to tak čtu, tak se divím, co tam máte za starostku? Však všude jinde by s ní již dávno zatočili. To tam máte i neschopnou radu? Vlčnov, tak známá obec se slavnou jízdou a pořád se tam boxujete o jakési střelnice a zateplení. Však střelnici tam vždy dovezou komediši, né? Nebo tu řídí také rada?
To je pak komédie nad komédii.

68 jo jo | 23. března 2014 v 20:01 | Reagovat

[67]:Jak to može vypadat,dyž všeckému velí stolář!

69 Michal Slinták Michal Slinták | 23. března 2014 v 21:44 | Reagovat

[63]: Kdo bude první, nevím. Rozhodne hlasování. Tak se nechte překvapit. Ještě jsem neoslovil všech dalších 14 kandidátů. Pak se uvidí. Na ostaní otázky je zbytečné odpovídat - už se na to odpovídalo  mockrát.

70 Michal Slinták Michal Slinták | 23. března 2014 v 21:53 | Reagovat

[62]: Nepotřebuju střílet góly, potřebuju, aby věc byla hotová. Nelíbila se mi dopravní situace od křižovatky ke kostelu - tlačil jsem dlouho na řešení a je to vyřešené. To je hlavní.
V předvolebním infu to bude jako naše práce, rozumný volič pochopí, u zaslepeného je to stejně jedno.

Nesoutěžím, nelikviduji lidi, nerozděluju na Losnovce a Mažňákovce, to nechám agresivním jak na jedné, tak na druhé straně. My chceme být jiní. Hlavní je, ať začne fungovat Vlčnov.

71 Michal Slinták Michal Slinták | 23. března 2014 v 21:54 | Reagovat

[65]: Nezávislí mají v plánu rozumné a nebombastické řešení koupaliště a věřím, že ho prosadíme.

72 no no | 24. března 2014 v 6:51 | Reagovat

[69]:Budete losovat jak minule? Tenkrát měl byt lídr nekdo jiný. Tak se pochlub,co udělal Srnec,aby se dostal do čela.

73 Mirek Dušín Mirek Dušín | 24. března 2014 v 8:44 | Reagovat

[70]:Když nedělíš na Losnovce a Mažňákovce, tak se potom jak tela nediv a nepočítej u hlasování o starostovi a radě,že tvoji skalní se postaví za současné vedení.Minule tam byli skoro všeci  jak navybíraní samí propijáčkovci.

74 nac nac | 24. března 2014 v 9:07 | Reagovat

[72]: Divím s, že se tu štvete proti sobě navzájem, co bylo, bylo,tohle je  ukázka, že ste stejni jako ti ostatní a čeho tak chcete dosáhnou.  Slintak i srnec budou stejni po čtyřech letech a budou se chtět zavděčit a rozdávat tisíce . nic nebude jiné.

75 ? ? | 24. března 2014 v 10:16 | Reagovat

[74]:že to tak dobře víš, že Michal bude stejný jak Pyjus.

76 zk zk | 24. března 2014 v 10:51 | Reagovat

[70]:
Má význam opozice? Třeba i jednočlenná? Rozhodně ano, jenom kolik se toho pro občany obce dělá. Vedení obce má strach, že z menšinové opozice se stane při volbách většina a zvolí si ze svého středu starostu obce a místostarostu. A tak se snaží lépe naslouchat, co se v obci děje a co občany trápí. Parkoviště v obci – hotovo. Nové silnice a chodníky – jsou a budou. Osvětlení v parku – už to dávno funguje! Nepořádek pod májem – věřím tomu, že bude vždy uklizeno a že nebudou žádné pohovky v zahradách. Výročí 750 let Vlčnova – výstavy, koncerty, kniha, medaile a to vše zdarma anebo za symbolický poplatek! Občan je rozmazlován a těží z toho, že je zájem o jeho volební hlas! Samozřejmě, nic není růžové a některé problémy přetrvávají, ale díky opozici se konečně něco děje na obci. Tady patří velké díky Michalu Slintákovi, že se nebojí přesily a je slyšet, že je skutečně tím kontrolním světýlkem, které bliká, když už něco není tak košer.

Existuje spolehlivé řešení, jak zlikvidovat opozici. A to je jim přenechat vedení obce, vždyť se sami znemožní. Vždy je lepší kritizovat než dělat! Ale tato varianta v obci asi nenastane, není k tomu ze současného vedení obce snaha předat odpovědnost za chod obce z různých důvodů.

Takže opozice jednoznačně ano, i ta jednočlenná má smysl. A my si pojďme vymýšlet, co dále chceme v obci. Hlas lidu, hlas boží. A teď je situace, že je ten hlas slyšet.

Ještě jednou díky Michale, za hodně dobrého v obci můžeš i ty. I když je to prodáváno se značkou Jan Pijáček a Marta Mošťková, máš na tom hodně velkou zásluhu.

77 dotaz skromný dotaz skromný | 24. března 2014 v 14:02 | Reagovat

Už má někdo tu knížku o Vlčnově, kolikrát je tam ta mediální hlava fůsatá vyfocená? Proč už nepráská bičem? Prý má ruky roztřesené a vyklepaný je jak startka, že na podzim bude moset skončit se starostováním a bude se moset živit rukama.

78 KZ KZ | 24. března 2014 v 14:23 | Reagovat

76] Zbytečné a nadhodnocené pochlebování, asi nějaký budoucí  kandidát za nezávislé bojovníky.

79 občan občan | 24. března 2014 v 16:46 | Reagovat

S chutí do toho, půl je hotovo! Pijusa ven! Martušu ven! Dacíka ven! Kašpařicu ven! Jsou to všechno duté hlavy!

80 Pozorovatel Pozorovatel | 24. března 2014 v 20:09 | Reagovat

A už to začíná,předvolební kampaň slinták versus Pijáček,teď je velmi důležité kdo má jaké zásluhy,slinták-jeho program nebude bombastiský,chvaléní nějakou olympiádou,málo,krůček po krůčku zlepšení parkování od OÚ ke kostelu,málo,Dacík ti zpúsobuje žaludeční potíže ale jinak jen rýpání-škola těd OÚ,připadá mi velice směšné kde vezmeš prachy  na to koupaliště? KECY KECY A ZASE JENOM KECY,už to známe,když ptáčka chytají pěkně mu zpívájí,teďbude potřeba vyjadřovat se slušně až vlezle sestavit výbornou kandidátku ale vidím že to nemáš pohromadě,je možné že by jsi tam zapasoval joskona?Už se těším jakéže celebrity budou na kandidátce,možná nejsi špatný chlap mam jen dojem že jsi si zakousl větší krajíc než dokážeš polknout,chápu že když se nepochválíš  sám druzí to za tebe neudělají, chtělo by to opačný gard-jestli jsi dobrý lidi si tě najdou jinak mi to příjde jak tá šmejdovská reklama.

81 zvědavý zvědavý | 24. března 2014 v 22:09 | Reagovat

A mě se líbì, jak lidovci spí a čekaji,kam bude pro ně vÿhodnější se vrtnout.Jestli ke Slintákovi nebo k starostovi.

82 dotaz dotaz | 24. března 2014 v 23:11 | Reagovat

Je tu vůbec někdo normálnì
?

83 zbytek světa zbytek světa | 25. března 2014 v 6:50 | Reagovat

[82]: kromě pozorovatela všeci

84 nevím nevím | 25. března 2014 v 16:08 | Reagovat

[81]: Takoví byli vždycky,kam vítr tam plášť.Jenom nevím, jaká by byla třeba spolupráce starosty a šéfa lidovců.

85 Antonín Pešl Antonín Pešl | 25. března 2014 v 18:49 | Reagovat

[68]:Nesváděl bych to na řemeslo stolař, to za to určitě nemůže.

86 fuj fuj | 26. března 2014 v 21:43 | Reagovat

[85]: Tondo, ty se prosímtě ani neozývej. Ty když otevřeš hubu, tak to stojí za to... To, že tady někdo vzpomene stolaře neznamená, že se toho mosíš hned chytat. O tobě zatím řeč není, tak buď v klidu.

87 Banny Banny | 23. září 2016 v 8:56 | Reagovat

Historické mince a také medaile:

http://www.efise.cz/kategorie/historicke-mince-a-medaile/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama