Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Od roku 1989 jsme doputovali ke shonu za penězi a kariérou

17. listopadu 2014 v 6:30 | Joskon |  Články
Nadpis jsem si půjčil z pátečního Slováckého deníku a ač je mi nemilé, skoro protivné, se k událostem před 25 lety vyjadřovat, učiním tak oklikou. Vzpomenu volby do obecního zastupitelstva v roce 1990. Prohlášení Igora Stránského nepasuje na drtivou většinu národa, ta má problém vyjít s výplatou a nepřijít o práci. Šitá je ma míru třeba bojovníkům o koryta. Proč má naše obecní dvojka přezdívky pi.áček a Brutální Nikita?

Před 24 lety se o hlasy voličů ucházely 4 strany či seskupení a jeden nezávislý kandidát- bývalý předseda MNV a člen KSČ Dostálek. I přesto, že nebyl ve funkci dlouho, dal mu důvěru absolutně největší počet občanů. Jak s ní naložil? Poněvadž starostou se stal lidovec František Zemek, místostarostou Pijáček a na něho nezbylo žádné placené místo, na zastupitelstvu se neobjevil ani jedinkrát a odjel na západ montovat okna. Na hlasovacím lístku je zajímavé, že všechny subjekty jsou na jedné straně. Před čtvrtstoletím to šlo, letos ne! Za zmínku stojí taky fakt, že dřív se volilo 21 zastupitelů /teď 15/. Silnou členskou základnu u nás na dědině měli socialisti- Československá strana socialistická, dokonce v té době od roku 1971 byl členem Federálního shromáždění /dnes Sněmovny/ Jan Kučera /Morák/. Kupodivu, na seznamu není.
Jak jsem už kdysi napsal, nekandidoval jsem před měsícem poprvé. V porevoluční době jsem byl na čtvrtém místě Občanského fóra /OF/ a obdržel jsem 317 hlasů. Naštěstí jsem se do zastupitelstva nedostal a možná časem budu hodnotit letošní výsledek stejně. S částí naší kandidátky jsem se postupně příležitostně sešel a při otázce, zda půjdou do toho i příště, i když je to ještě daleko, taky zaznělo: "Proč házet sviním perly, když jim stačí šrot? Kdybych byl zvolen, špatně bych spával, snažil bych se problémy řešit, dělat všechno proto, aby se aspoň část programu naplnila, abych se mohl druhým podívat zpříma do očí."
Já osobně jsem byl připraven toto úsilí a strasti podstoupit. Občané rozhodli jinak. Já jsem ale na ně nezanevřel, i nadále prostřednictvím Rádia Ulambátar jim budu nastavovat zrcadlo, což mne baví a i jde, viz. stále neklesající návštěvnost.
V sobotu jsem byl na Strání na oslavě 30. výročí obnovení činnosti folklorního souboru Javorina a tam jsem slyšel: " Pán Bůh ať nám dá zdraví a Panenka Maria peníze!"

Tímto optimistickým přáním bych se chtěl s věrnými posluchači Rádia prozatím rozloučit. V půlce nebo na konci týdne se můžete těšit na obrázky od spokojeného Vlčnovjana.
 


Komentáře

1 hmm hmm | 17. listopadu 2014 v 8:55 | Reagovat

V 90. měl Pijáček skorem 800 hlasů ted neco přes 900.Nejak moc mu teho nepřibylo.Špatně krmí šrotem.

2 místní místní | 17. listopadu 2014 v 10:55 | Reagovat

Viditě, že to kdysi šlo. Dostálek měl hrubo nejvíc a dostal se na obec Janek, co měl o moc míň hlasů.

3 kozel kozel | 17. listopadu 2014 v 11:58 | Reagovat

Vráblík kandidoval u komančů? Si děláte kozy!

4 vlčnovjan vlčnovjan | 17. listopadu 2014 v 14:52 | Reagovat

[2]: Tenkrát  byl starosta dobrý chlap. Udělal pro dědinu moc a lidi ho brali.Pak ho vykopli a byl u toho aji ten váš oblíbenec pijáček.Byla to sviňárna.

5 chvalabohu chvalabohu | 19. listopadu 2014 v 16:03 | Reagovat

[1]:Skončí Pijáček, skončí ve Vlčnově ODS. Nemá žádné nástupce.

6 http://www.fffilm.name/2014/11/jak-to-bylo-17-listopadu-1989.html#more http://www.fffilm.name/2014/11/jak-to-bylo-17-listopadu-1989.html#more | 20. listopadu 2014 v 6:25 | Reagovat

doporučuji k přečtení

7 maximalista maximalista | 20. listopadu 2014 v 7:32 | Reagovat

[5]: V zastupitelstvu je to 7:7 pro a proti Martě. Dávám Moščeně maximálně rok politického  života na obci.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama