Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Ustanovující zasedání obecního zastupitelstva

9. listopadu 2014 v 8:44 | Joskon
Z pracovních důvodů jsem se nemohl osobně zúčastnit tohoto obecního divadla pro asi 150 občanů. I když hra probíhala, jak se předpokládalo, přece jenom nemalá část obecenstva odešla už před závěrečnou oponou. Svědčí o tom i fakt, že když jsem přišel do restaurace na tiskovku, už stůl byl z poloviny obsazen.

Nedokážu odhadnout, zda se v pátek navečer hrála komedie nebo tragédie nebo něco mezi tím. Vzhledem ke kvalitám protagonistů se můžu jen domnívat. Po volbách jsem vyslovil naději, že nově zvolení zastupitelé by mohli být pro obec přínosem. Teď už je jasné, že mladý Zemek, členka ODS Tykalová či Franta Ulčík, nic jiného kromě plnění příkazů Jana P. dělat nebudou. U Franty je to pochopitelné, potřebuje získat zakázky, u dalších dvou těžko říci.
Zápletkou představení bylo ucházení se J.Matušíka o post místostarosty. Snad můžu říci, že právě tento člověk mi připadá z vládnoucího seskupení nejvíce normální. Možná právě proto, je pro ně nepřijatelný. Proč M. Solík, jeho kamarád, dává přednost M.Mošťkové? Z jakého důvodu chce mít Jan P. po svém boku neschopnou M.M., jež svoji jedinou samostatnou akcí za čtyři roky- výměna, optimalizace počtu popelnic totálně nezvládla, se všeobecně ví.
K divadlu patří i kytice na závěr. Dostal ji Jan, není důležité za co a od koho, ale stojí za zmínku, že ji s teatrálním gestem věnoval svým zesnulým rodičům, ne manželce. Ta mezi jeho osudové ženy nepatří, kvůli jím podporované bývalé ředitelce ZŠ odešlo přes 20 žáků a třetina učitelů, kvůli M.Mošťkové mu odešel spolehlivý přítel k opozici.

Z jiného soudku: Není pravda, že jsem před volbami chodil po obecním úřadě a ukazoval prstem na úředníky, kdo může zůstat a koho vyhodím. Pravdou ovšem je, že uvažuji na vedení ČSSD poslat požadavek, aby od nového roku vlčnovským penzistům bylo posíláno navýšení k důchodu jen o 45Kč. To je zrovna taková částka, kterou dostali přidáno za vlády ODS. Rozdíl, tj. 155 Kč, by šel na můj účet. Za čtyři roky před volbami se za ty peníze nechám vylepit na všechny rohy, pozvu televizi Šlágr, guláš, pivo skoro zadarmo. Úspěch zaručený.

Od pomyslného mikrofonu Rádia Ulambátar se loučí a pěknou, nezvykle teplou listopadovou neděli
přeje
Joskon
 


Komentáře

1 spolužák spolužák | 9. listopadu 2014 v 10:16 | Reagovat

ODS Zemek dal při volbě přednost Moščeně před Matušíkem. Vidím,že mu to myslí pořád stejně jak ve škole.Jsem rád, že právě takový o nás rozhoduje.

2 nevím nevím | 9. listopadu 2014 v 11:04 | Reagovat

Kdo to je Tykalová? Co je to zač? Zná ju někdo? Jako se dostala do rady za ochotu,protože to hodila Martě?Začátek politické kariéry hodný členky ods!

3 místní místní | 9. listopadu 2014 v 12:24 | Reagovat

Prosím vás, jak můžete chtít od takové pijáčkové sestavy rozumné uvažování ? Jsou tam jak navybíraní.

4 tak se ptám??? tak se ptám??? | 9. listopadu 2014 v 12:54 | Reagovat

Dřív jeho kladný vztah  ke Geržové vyhnal učitele i žáky, teď kvůli kladnému vztahu k Mošťkové rozesere další lidi. Zná někdo recept, jak přinutit Pijáčka,aby začal jednat jako vykastrovaný?

5 Nasratá Nasratá | 9. listopadu 2014 v 18:56 | Reagovat

Tady už se nedivím ničemu.Příští volby už na to se.... a volit nejdu.Normální člověk jen kroutí hlavou a vedení se směje.Stejně se nic nezmění.

6 Nasratá Nasratá | 9. listopadu 2014 v 20:09 | Reagovat

[2]: Jo když ji člověk potká-což není často.jezdí jen autem ani nepozdraví,hledí jak kakabus.No to jsme to zase vytrhli.Jinak žena Zdeně Tykalového.

7 jirka jirka | 9. listopadu 2014 v 20:18 | Reagovat

Co se divíte, máte co jste chtěli. Pijáčka a Marty se nezbavíme, budou tady na věčné časy jak Sovětská vojka. Taky je většina nechtěla a přesto tady byli.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama