Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Co nám nadělí obecní vrchnost?

25. prosince 2014 v 8:48 | Joskon |  Obec-věc veřejná
Dnes už víme, co jsme našli pod stromečkem a zhruba to samé tam najdeme i další rok. V obecní pokladně je teď spousta peněz, ale zatím nikdo neví, co nám za ně obecní vrchnost pořídí.

Práci starosty někdo mylně přirovnává k manažerovi střední firmy, prý proto má tak velký plat. Je to blábol. Manažer firmy se hlavně musí starat, aby peníze vydělal, to starosta nemusí. Jeho úkolem je peníze utratit, samozřejmě ke spokojenosti co největšího počtu svých spoluobčanů. Dokonce ani jeho úloha při shánění dotací není tak velká. Z obecního rozpočtu platíme ročně paušálem manažery, i když nic neseženou.
Ve volebním programu ODS byla věta, že dobře hospodaří, proto rozpočet skončil přebytkem. Zmiňovalo se 12-15 miliónů a ono to nakonec skončilo na miliónech 17-ti. Někdo tomu říká dobré hospodaření, další neschopnost. Když nám vedení obce tvrdilo, že na pořádnou opravu chodníku na horním konci nebyly peníze a přitom myslivcům darovalo v té době 800 tisíc Kč na střelnici a ke konci roku se převádí taková částka, tak občanům lže anebo nemá přehled anebo obojí. Taky se nemůže vymlouvat, že si nákup bývalé restaurace U Krála nemohlo dovolit. Já bych osobně byl pro, ale konečné rozhodnutí bych nechal potvrdit anketou, menším referendem mezi občany.Co nám nadělí obecní vrchnost?
K 17 miliónům můžeme přidat i minimálně dalších 10, což odpovídá množství, které ročně zbyde po odpočtu provozních nákladů. K tomu přibudou ještě dotace, podle projektu a titulu. Dohromady to činí víc jak 30 miliónů Kč.
Nový starosta by nejspíš svolal zastupitele, seznámil je s touto milou skutečností, připravil pro ně více variant, jak a za co lze tyto peníze utratit, dal jim čas na rozmyšlenou a jejich další návrhy. Jenomže u nás to fungovalo, a asi bude i nadále, následovně: Jan s Martou si udělali výlet do Hradiště, zašli za správnými, kteří se vyznají, no a ti to zařídili včetně výběrových řízení, projektů / nejlepší jsou z Osvětiman/, oslovení vhodných firem, staveb. dozoru, mediální podpory / ta je nejdůležitější/, atd. Co nového se v naší obci bude stavit, jsme se dověděli z okresního tisku. Všichni byli nadšení, včetně zastupitelů. Ti aspoň nemuseli přemýšlet a rozhodovat.

Korunek v obecní kase je dostatek. Kdo si myslíte, že si řekl o příspěvek?


Naše kandidátka měla v programu rekonstrukci KSK. Ve výhledových investicích ředitelka KSK například uvádí:To vám musí připadat povědomé. To jste tu už četli dávno.

Na řízení obce by se měly podílet osoby, které mají vlastní představy, které dovedou posoudit návrhy druhých a když se na něčem společně rozhodnou, umí si pohlídat v případě projektů provedení a cenu. V současné obecní vládnoucí koalici takových není. A dobře nám tak.

Od pomyslného mikrofonu Rádia Ulambátar se loučí,
Joskon
 


Komentáře

1 vlčnovjan vlčnovjan | 25. prosince 2014 v 11:24 | Reagovat

je jenom dobře,že ředitelka klubu to tadyk čte a pak může obšlahnout nápady,které tady se píší.

2 Laďa Laďa | 25. prosince 2014 v 17:55 | Reagovat

Joskone pěkně se to čte správně jsi napsal, že kvalitní manažer rozumí své profesi a nenajímá si na vše drahé poradce. Stolař Pijáček podporovaný Vlčnovskými a cizími fanoušky drahého folklóru jím není a pokud ano, tak velmi špatným. Žádost o poskytnutí dotace na košile považuji za nehoráznou lumpárnu, kterou ale jistě naši zastupitelé posvětí. Nejen proto, že to obec reprezentuje, ale i proto, že mají zpěváci nyní své želízko v ohni, repektive v zastupitelstvu. Pokud chtějí zpívat ať si zpívají za své a ne za peníze nás daňových poplatníků. Mě nikdo s nich nereprezentuje. Já bych raději uvítal nové chodníky, pěknou opravenou vesnici, koupaliště.... To vychloubání a ty vaše kroje se už hnusí i těm kteří je měli dřív rádi.

3 návrh návrh | 25. prosince 2014 v 20:21 | Reagovat

[2]: Tak to di řéct na zastupitelstvo. Ale na to si moc posraný strachy.

4 vlčnovjanka.. vlčnovjanka.. | 25. prosince 2014 v 21:24 | Reagovat

Kamarádka co dříve jezdívala na jízdu králu tak dojela tento rok se podívat a hleděla kolik málo lidí už sem jezdí i ten průvod o ničem!

5 i u nás se každý rok voda zdražuje i u nás se každý rok voda zdražuje | 27. prosince 2014 v 3:16 | Reagovat

http://www.novinky.cz/diskuse?id=387730&articleId=/ekonomika/357002-kubik-vody-stoji-nekde-40-korun-jinde-az-160.html&sectionId=5

6 zajímavé zajímavé | 27. prosince 2014 v 23:13 | Reagovat

http://aeronet.cz/news/hystericka-kampan-proti-zemanovi-pochazi-z-dilny-americkeho-velvyslanectvi-na-konci-ma-byt-babis-prezidentem-a-dostavba-temelina-vime-prvni/

7 nasraný nasraný | 30. prosince 2014 v 10:58 | Reagovat

Rozpočet sem, rozpočet tam. Nejlepší hospodářé pánbíčkáři už majů zveřejněnů třikrálovů sbírku. Račik sa neptajme kde prachy skončí. Jejich hlavní flanďák v televizi řekl, že aj po restitucách, furt budů chudí.Kde strčí vrácené miliardy, jestli do kšeftu nebo to prožerů sa neví. Ale jisté je, že jejich natažená ruka  bude na věčné věky ámen.Dajte a budete spaséní.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama