Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Výsledky přijímaček na střední školy

1. května 2015 v 6:53 | Samm |  Škola-problém
Dobrý den, dám pár řádků neboť po noční nemůžu zaspát. Jelikož se dcera dostala na školu, kam chtěla, byl jsem rád. Když jsem se ale od ní dozvěděl, že tři její spolužáci se nedostali nikam, rozhodl jsem se podělit o několik úvah.

Nechci se navážet do našich učitelů, ale bylo by záhodno, kdyby se v 8.a 9. třídě zvýšily na žáky nároky, aby byli připraveni zvládnout střední školu. Hodnocení školy by nemělo být postavené na tom, kolik dětí má vyznamenání, ale na tom, kolik se jich pak dostane na výběrové školy, aby rodiče nezažili podobná nemilá překvapení.
Někdo namítne, že se něco pořád zkouší. Pocházím z generace, která pamatuje oba režimy a taky byla jen jedna maturita. Byl nastaven rámec učiva, které měl žák znát, aby dál postoupil. Na průmyslovce jsme měli tři hodiny matematiky a na gymplu třeba 6 hodin týdně, ale ten rámec učiva tam byl zahrnut. Vzpomínám, jak na Hlasu Ameriky hlásili témata k maturitě. No netrefili se.
Četl jsem článek od Cermatu, který popisuje, že 15% testovaných žáků neprošlo v matematice. A v průměru dvojkaři porazili jedničkáře.
Co závěrem? Myslím si, že když se zvýší nároky na výuku a zároveň se zhorší známky, bude to přínosem. Za větší obsah vědomostí všichni budou určitě spokojeni. My už v naší škole končíme, ale pro další rodiče i učitele je to k zamyšlení. Kdo by nechtěl, aby se naše děti měly líp jak my? Není to útok proti zdejší škole, ale závěry z těchto přímaček by měly vést ke zlepšení výuky. Podělte se o taky o své názory a zkušenosti. Díky, a zase někdy příště.
 


Komentáře

1 Joskon Joskon | 1. května 2015 v 7:06 | Reagovat

Souhlasím, mám na věc stejný nebo obdobný názor, i když je pravda, že dobrý žák se naučí i od špatného učitele.

2 realista realista | 1. května 2015 v 7:46 | Reagovat

Dneska chce mět maturu každý debil, tak se cpou ke zkouškám.Ale učitel jim rozum do hlav nenaleje. Se divím, že neuspělo na školy tak málo děcek. Soukromé střední bych zrušil úplně.Tam nemusí mět děcka vědomosti, stačí prachy rodičů a maturitní vysvědčení je jisté.

3 jo jo jo jo | 19. května 2015 v 16:48 | Reagovat

[2]:Souhlas.

4 Fellien Fellien | Web | 23. května 2015 v 21:43 | Reagovat

Celý tento systém je k ničemu. Já se nedostala na vysokou na žurnalistiku kvůli jejich pitomým přijímačkám. Člověk by čekal, že u přijímaček na žurnalistiku bude třeba čeština. A ono ne. O body jsem přišla na otázkách ohledně čištění kotle a "kolik existuje pokémonů". Jo a taky tam byla otázka na hru GTA. Ale zase jsem nabrala body na otázkách o Harrym Potterovi... Nicméně stejně jsem skončila třetí pod čarou. A aby to nějak vypadalo, nazve se to test obecných studijních předpokladů. Takže doporučení pro další generace: Chcete-li se dostat na vysokou školu, neučte se na přijímačky. Stačí, když budete od rána do večera sledovat anime seriály, hrát počítačové hry a budete umět vyčistit kotel. Pak se člověk diví, že na těch vysokých sedí jeden hňup vedle druhého, s prominutím. A my, inteligentní lidé, končíme na vyšších odborných školách, jelikož tam nikdo žádné testy obecných studijních předpokladů nechce, ale jsou tam normální rozumné otázky z oblasti daného oboru...

5 hm hm | 24. května 2015 v 11:09 | Reagovat

[4]: pěkné

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama