Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Bruselští byrokrati dostali od Britů kopačky

2. července 2016 v 9:52 | Petr Havlíček |  Články
Důvodů k CZEXITU existuje celá řada, ty ale drží český i evropský establishment tradičně pod pokličkou a přes média tlačí lidem do hlav jen to, co se jim hodí do krámu.


Když po internetu kolovala celá řada nekompromisních kritických vystoupení Nigela Farage o zkostnatělé, nefunkční, nedemokratické a neperspektivní Evropské unii, byl považován za rebelujícího extrémistu a dokonce i blázna. A ejhle, dnes, po několikaletém vytrvalém boji proti "bruselizaci", Británie z EU na přání voličů vystupuje a on se pravděpodobně stane budoucím britským premiérem. To je pro evropské papaláše, kteří se mu smáli a cítili se na svých dobře placených postech z daní Evropanů neotřesitelní, pořádně ledová sprcha.

Lákadla nesplněných slibů

Ze strany bruselských byrokratů bylo jedním z hlavních lákadel vstupu do EU slib postupného smazání ekonomických rozdílů mezi silnými ekonomikami západu a slabšími ekonomikami východu. To se ale ani po 13 letech bratrského semknutí, při kterém čeští mocipáni skláněli svoje hlavy před bruselskou šlechtou až ke kolenům, ani v nejmenším nenaplnilo a z dosavadního celospolečensko-ekonomického vývoje je tak patrno, že se tento falešný slib ve skutečnosti nikdy ani naplnit neměl.

Důvody ekonomické stagnace

Hlavním nositelem prosperity jednotlivce, firmy a potažmo státu je tvorba, výše přidané hodnoty. Tu lze získat jen za předpokladu, že dané subjekty disponují úspěšným vývojem a progresivními, výrobou podpořenými výkonnými technologiemi, nikoli dohledem a kontrolou, rozbujelou byrokracií. Značná část stěžejních vývojových oblastí ale z ČR odfrčela (prodejem nebo privatizací mnoha českých firem) do zahraničí, a to nás na oplátku obohatilo montovnami, supermarkety a skladovými hangáry internetových obchodů s prací ve mzdě, kde minimální přidanou hodnotu schlamstnou zahraniční vlastníci a nenažrané banky.

A jak roky společné bratrské cesty Evropou plynou, tak se rozplývají sny o německých platech a naopak přibývá skepse a zklamání z prapodivných nařízení všemocné EU. Pokud tomuto EU říká rovnocenné partnerství, tak já tomu říkám vztah podřízené a nadřízené země. Silné Německo a celý západ využívá evropského jednotného trhu k profitu z levné pracovní síly východu a nikdy nedopustí, aby to bylo jinak. Ve své podstatě pracujeme za východní mzdy a platíme západní ceny. Toto je, vážení, pravá tvář EU, která uvalila sankce na Rusko, aby zabránila posilujícímu odbytu do ekonomicky sílícího Ruska. EU nás potřebuje jako svoje námezdní dělníky a my tuto roli celá ta léta, jako hlupáci, hrajeme. Naše suverenita se rozplynula a nastoupilo patolízalství prostřednictvím úschovny odložených druhořadých politiků v byrokratické evropské struktuře.

Od čeho se Britové chtějí oprostit a proč BREXITU říkají nezávislost?

Nikde se občan nedozví skutečný počet bruselských darmožroutů. A tak si skupina studentů z Open Europe vzala veřejné informace jednotlivých institucí EU a dala si práci se sčítáním aktivních kmenových zaměstnanců. A toto je výsledek:

Organizační jednotka -EU počet zaměstnanců
Komise 34 335, Parlament 8 190, Soud 1 995, Evropská Rada 3 803, Auditoři, Ombudsman, Centrální banka atp. 5 100
Další agentury (ENISA, CdT,ERA, EMEA ..) 5 156, Common Foreign & Security Policy Agencies 173, Police & Judicial Politika 745, Výkonné agentury 1 256, Experti ve skupinách 44 650, Členové permanent repres. 2 584, Výbory pro "komitologii" 7 904, Výbory pro přípravu jednání Rady 6 888, Mise (Kosovo, Palestina, Irák, Afg..) 10 553, Lidé placení z EU v národních byrokraciích 36 200
===================================================
Součet 169 532

Zdroj:http://knapp.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=57579

To ale není všechno. Na každém ministerstvu je odbor pro EU. Na každém krajském úřadě je odbor pro EU. Pokračuje to dalšími státními úřady, o jejichž existenci většina lidí ani neví.

Poťouchlé zákazy a příkazy bruselských hlavounů

Pomazánkové máslo se nesmí nazývat "máslo".
Nelíbily se jim naše domácí zabíjačky.
Zakřivení banánů má mít speciální EU parametry, nejlépe žádné.
RUM jsme museli přejmenovat na Tuzemák.
Jsme omezováni ve výsadbě vinné révy a dalších zemědělských komodit.
EU zakázala používání levných žárovek, jakoby občan byl osel, který nemá vlastní rozum.
Zakazuje výrobu a prodej výkonných vysavačů.
Chystá se odebrat lidem legálně držené zbraně.
Nedávná novinka, ve které EU navrhuje, aby se za roboty odvádělo sociální pojištění, nasvědčuje totální ztrátě reálné míře soudnosti.

Destruktivní chování bruselských hlavounů

EU vymyslela jiná pravidla pro EIA a znemožnila miliardové investice do připravených projektů v infrastruktuře a dopravě.
EU cíleně financovala demolici cukrovaru např. v Hrochově Týnci, čímž naši zemi téměř vyřadila z výroby této strategické suroviny.
EU zachraňuje zkrachovalé Řecko, které podvedlo celou EU lhaním o stavu své ekonomiky a doslova parazituje na poctivosti ostatních států.
EU pod hrozbou krácení dotací zavedlo kvóty na rozdělování imigrantů, které do naší země nikdo nezval.
EU zcela selhalo při ochraně Schengenského prostoru před ilegálními migranty, a tím odhalilo pravou podstatu neschopnosti státní byrokracie EU.
EU opakovaně zamítá uvolnit prostředky do oblasti seniorského bydlení, a to i přes skutečnost, že neřešení této oblasti už teď přináší obrovské celoevropské společenské a sociální problémy.
Nový francouzský zákon o minimální mzdě, takzvaný Loi Macron, míří přímo proti jednomu z pilířů evropské integrace - jednotnému trhu. Po zavedení minimální mzdy v Německu a jejím uplatnění na přeshraniční dopravu do Německa v loňském roce, je to již druhý podobný krok ze strany úřadů členských států Evropské unie. Hospodářská komora proti tomuto hlasitě vystupuje.
Švýcaři už o členství v EU nestojí, chystají se stáhnout svoji žádost, kterou podali před 24 lety, ale nikdy se do bloku nezapojili. Rozhodla tak Stavovská rada, která zastupuje jednotlivé švýcarské kantony.

Naskýtá se otázka: Co na to naše politická reprezentace?

Pokud se vrátíme na počátky vyjednávání našeho vstupu do EU, asi si vzpomenete, že první pokus s Evropskou ústavou nevyšel, a tak přišla na řadu Lisabonská smlouva, doprovázená masivní mediální masáží a lidé uvěřili. Po 15 letech jsou dvě třetiny obyvatelstva ČR zhnuseny nenaplněnými sliby, a to i přes skutečnost, že se média snaží křivit skutečnou realitu, jak to jen jde. Odchod Britů je vyděsil tak, že ve svých lžích panikaří a jedním dechem odsuzují Británii a současně volají po nutnosti rekonstrukce EU a zapomínají na to, že po změně, na rozdíl od nás, Britové volají už řadu let a nic se nedělo. Proto po 43 letech z EU odešli.

Výše platů a náhrad europoslanců

Zajímá vás na kolik si příjde europoslanec měsíčně? Zde je přehled:

Příjmy poslanců EP, EUR (měsíčně), Kč (měsíčně)

Plat 7.957 (cca 6.200 po odvodech) 218.000 (170.000)?

Důchod cca 1.392 (za 5 let v EP, od 63 let) 38.000?

Příspěvky

- Na všeobecné výdaje(náklady na řízení kanceláře v členském státě) 4.299, 118.000?

- Na cestovní výdaje (účast na oficiálních schůzích orgánů EP) dle skutečných nákladů

- Roční příspěvek na cestovní výdaje (mimo účast na oficiálních schůzích orgánů EP) 4.243, 116.000?

- Na asistenty(čtvrtinu těchto prostředků lze využít na služby, např. odborné studie, posudky, právní poradenství, správa webu, atp.) 21.209, 581.000?

- Denní příspěvek (diety)(schůze v út, st, čt, pá), 304/den na schůzi orgánu EP, 8.300?/den

/Přepočteno kurzem ze dne 31. 3. 2014 ve výši 27,40 CZK/EUR. Částky jsou zaokrouhleny na celé./

Za neúspěch a prohru se v politice platí, nikoli však v EU.

Cameron uznal svoji prohru (podpora setrvání v EU) a oznámil rezignaci. Těmi, kdo ale rovněž prohráli, a to na plné čáře, jsou především hlavní představitelé EU. Očekával jsem, že se stejně zachová samozvaný president Jean Claude Juncker (plat 715 000,- Kč měsíčně) a světe, div se, ono nic. Naopak se zarputile pustil do Britů, co si to dovolili, a naznačil tvrdá odvetná opatření. Pokud se tak stane, ukáže se pravá tvář nedemokracie EU a spustí se řetězová reakce znechucených členských států, které pochopí, že sebereflexe a nutná reforma diktátorské a totalitní instituce EU zcela jistě nehrozí. Pokud se tato úvaha naplní a další země se rozhodnou uštědřit byrokratickým parazitům z EU kopačky, tak, jak to učinili Britové, nestane se nic závratného, jen přijde 170 tisíc úředníků o velmi dobře placenou práci a budou se muset začít živit něčím užitečnějším.

Petr Havlíček, Pozitivní svět


Článek lze libovolně šířit po internetu
Zdroj:http://havlicekpetr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=532924
 


Komentáře

1 Jaruna Jaruna | 10. července 2016 v 6:58 | Reagovat

Program ČSSD: Příchod imigrantů může posilovat „aktivní složku“ populace,
Příchod imigrantů může posilovat aktivní složku populace a zmírňovat tak očekávané negativní důsledky populačního vývoje. Migrační politika je otázkou politickou, ekonomickou, demografickou a bezpečnostní. Je žádoucí prosadit koncepční přístup státu, který vezme v úvahu hlediska věková, kvalifikační, kulturní apod. Měla by zahrnovat i podporu integrace cizinců. http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/15610-program-cssd-prichod-imigrantu-muze-posilovat-aktivni-slozku-populace.aspx

2 Marcel S Marcel S | 10. července 2016 v 6:59 | Reagovat

Inkluzivní školství podle vládních stran:
https://twitter.com/OnlineMagazin/status/748211657239846912

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama