Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Nadměrné zisky bank

13. prosince 2016 v 4:26 | Joskon |  Články
Občas se na internetu objeví nenápadný článek o nadměrných ziscích českých bank, v porovnání s vyspělými státy viz. třeba ČS a KB vydělávají víc než jejich matky. Obyčejný lid to neřeší, jelikož nemá přebytečné peníze. Velká část je pod hranicí chudoby: důchodci, rodiny s dětmi, matky samoživitelky. Milióny žijí od výplaty k výplatě, jak se lidově říká: z ruky do huby a to i díky tzv. pracující chudobě, tzn. že jejich výdělek je jen o několik málo tisíc Kč vyšší než průměrný důchod.

Moje matka je velmi pyšná na fakt, že spolu se zesnulým otcem dokázala kromě výdajů na vlastní pohřby ještě naspořit každému vnukovi, vnučce po 20 tisících korun. Původně to měli zamyšlené tak, že tu pěknou kulatou částku dostane potomek jako svatební dar. U jedné vnučky se jí to podařilo, dalším pěti vyplatila druhý den po návštěvě pošty, kdy si přišla vyzvednout úroky z těch uložených 100 tisíc Kč. Je teď sama a financí je citelně méně, když ještě nebyla vdovou. V domnění, že každá koruna dobrá, se rozhodla z běžného účtu, protože neví, kdy ty peníze bude muset vybírat, vybrat roční úroky. Po oznámení o výši částky, jenž dostane za roční úschovu 100 tisíc Kč, se okamžitě rozhodla o vyplacení peněz na ruku. Neuhodnete, kolik utržila navíc: celých 12 /slovy dvanáct/ korun!!!.
Taky i po této její zkušenosti jsem si letos uzavíral stavební spoření. Doby státního příspěvku 4500Kč ročně a úrok 2-3 proc. díky ODS a Kalouskovi nenávratně skončily. V současnosti je to jen 2000Kč a 1 proc., což ve skutečnosti znamená, že po poplatku za vedení účtu, za uzavření smlouvy, Vám ani těch celých 2 tisíce Kč nezůstane, ale je to stále nepoměrně více, než při běžném spoření. Smlouvu jsem uzavřel přes internet, ušetřil jsem 1 tisíc Kč. Ještě před tím mi ochotná paní na bezplatné lince uspokojivě odpověděla na mé otázky. Popřál jsem jí pěkný den a ona využila mé dobré nálady a snažila se mi vnutit jeden jejich "finanční produkt".
Opravdu to stojí za zveřejnění, abych uvedl do ještě většího kontrastu výše uvedené řádky. Když si od nich půjčím 50 tisíc Kč, tak je budu prý výhodně splácet 3 roky po 1807 Kč. Nějaká procenta ročních úroků mne nezajímají. Beru si kalkulačku a násobím 1807 x 36 a vychází mi 65052. 15 tisíc podělím 3 a dostanu se na 5 tisíc ročně za 50 tisíc Kč. Moje matka, když měla uložených 100 tisíc Kč, dostala 12 korun. Já, kdybych si z nich půjčil polovinu, zacáluji 5 tisíc!!!
Už jsem uvedl, drtivá část populace tohle neřeší, včetně lehce zmanipulovatelných studentů. Není potřebný tlak na politiky, vládu. Asi ani není dána hranice mezi lichvou a nadměrným ziskem. Zisky z bank zvyšují životní úroveň majitelů z Francie, Německa, Rakouska a českému národu, potažmo místním mongólům stačí šrot od pi.áčka a jemu podobných. Člověk se nestačí divit, jak dovedou ti nejvděčnější hlasitě chrochtat u koryta.
 


Komentáře

1 Simona Simona | Web | 14. prosince 2016 v 17:06 | Reagovat

Zloději zlodějský****

2 ... ... | 15. prosince 2016 v 18:06 | Reagovat

http://www.idobryden.cz/zpravy/jan-pijacek-rano-a-vecer-starosta-pres-den-krajsky-radni/aac2cd61-b7d4-11e6-b4ac-005056ab0011/

3 ? ? | 17. prosince 2016 v 17:00 | Reagovat

[2]: kdy už skončí místní ostuda?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama