Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Obec vypustí Krakena

5. února 2017 v 10:59 | Joskon |  Obrázky
Po momentálním oteplení má přijít opět mráz a z roztátého snihu se vytvoří ledovka. V garáži za starou školou už proběhlo přípravné cvičení posypové roty. Celá akce má krycí název: "Vypusťte Krakena!" Vyzkoušená spotřeba stroje a osádky je 5l benzínu a 0,5l rumu na hodinu.


Pozn.: Obrázek jsem vytvořil už v roku 2010. Joskon.
 


Komentáře

1 Majka Majka | Web | 6. února 2017 v 13:35 | Reagovat

Velmi podobně se k úklidu sněhu staví můj manžel, fréza se jmenuje Madla a kromě její spotřeby je tu ještě spotřeba mého muže.

2 František Zástěra František Zástěra | 8. února 2017 v 12:38 | Reagovat

Průmyslová revoluce 4.0

Když jsem o tomto začal psát, tak jsem si myslel, že to bude hodně okrajové téma a proto by byla nutná nějaká osvěta. Ale ledy se pohnuly a najednou tu máme tento termín v plné nahotě a to s událostí, která by měla nastat – čtyřdenní pracovní týden. Upřímně řečeno, diskuze se vedly už dříve, ale potichu a jenom mezi odborníky. Až jedna politická strana si toto dala do vínku a chce na tom udělat svoji budoucnost. A najednou se tato debata stala veřejnou a posunula se na stránky médií, které mají větší sledovanost – do mainstreamu.
Já nevím, jaké bude technické provedení, zda to bude plošně anebo po částech, netroufám si ani říct datum spuštění, ale není to tak dávno, co existovali pracovní soboty, údajně poslední byla ještě v roce 1989.  A stalo se něco? Nic. V osmdesátých letech výrobek, či obrobek, vyžadoval několik operací a bylo nutno jej převážet od stroje ke stroji, z budovy do budovy. Dneska je to tak, že všechny operace udělá jeden chytrý stroj (CNC), který už ani nepotřebuje obsluhu, pouze dohled. Z potřeby počtu lidí na výrobě jednoho výrobku se časem stal zlomek, co předtím prošlo rukama stovce lidí, dneska je to méně než deset. A co s lidmi? Vymyslí se jim práce, třeba takový systém jakosti, ekologie, administrativa (daňové poradenství, personální agenda, ale taky i koučink, nositelé dobré nálady(!!))… Jak píšu, vymyslí se jim práce. Pokud se přistoupí na čtyřdenní pracovní týden (a je jedno zda bude 4x8 nebo 5x6), tak se nutně musí zefektivnit proces výroby. Dle mého názoru, rezervy jsou. Je neuvěřitelné, jak je složitá administrativa. Toto by byl nástroj k jejímu zeštíhlení.
Tudíž já jsem pro snížení objemu týdenní pracovní doby, prostě se bude víc pracovat a méně papírovat. Nejsem ekonom, nejsem technolog, je to jenom můj odpozorovaný názor. Tedy spíše přání, ono to bude asi jinak, jako vše jiné na tomto světě.  Právě proběhnuté komplexní pozemkové úpravy v katastru Havřice změnily údaje na listu vlastníka. Z parcely xx/xxxx a yy/yyyyy se stala nově parcela zz/zzzz. A kdo má povinnost nahlásit změnu? Vlastník. Práci, kterou by mohli udělat stroje, ať ji stroje dělají. Kéž by.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama