Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Bude dnes viset tibetská vlajka?

10. března 2017 v 8:20 | Joskon |  Články
Jak se neodborně říká, jsem poslední dobou jakýsi nascípaný a tak se snažím z toho dostat v teple domova. Dnes mám pochůzky, určitě pojedu do Brodu a velice mne bude zajímat, jestli na obci bude viset tibetská vlajka?

Bude mi to znamením, že se v domě na křižovatce něco málo bude měnit anebo naopak. Máme nového starostu, sice není nejmladší, mandát má zkrácený na polovinu, nicméně nemusí nutně pokračovat v pičáčovském stylu: co je výhodné pro starostu, je dobré i pro obec. Uvidím a jsem zvědavý. Proč nesouhlasím s vyvěšováním, jsem psal už dávno.
Nezakrývám, že jsem pravidelný čtenář webových stránek místních KDU-ČSL, i když tam zrovna moc rušno není. Porovnávám-li to s Ulambátarem a s fakty, že já nejsem zastupitel ani nikam jinam nekandiduji a ani se do politiky lidově "neseru". Nevěříte, zeptej se nového ředitele učiliště v Brodě, kdy naposledy jsem byl na schůzi? Současné vedení ČSSD se mi vůbec nelíbí a i po sjezdu nečekám žádné kroky ke zlepšení, protože v Brně budou hlasovat prověření zasloužilí funkcionáři, kteří už díky straně teplé místo získali či jsou v naději. V budoucích parlamentních volbách můj hlas už nezíská žádná zavedená "firma". Představu, jak úspěšně tyto strany fungují, si můžeme udělat ze zařazení České republiky do rozvojových zemí. Po 27 letech budování kapitalismu se jim podařilo vytvořit miliardáře, ale těch dolních 10 miliónů ohlodává kost a svou prací zvyšuje životní úroveň na západě. Dlouholetí zasloužilí funkcionáři jsou i ve vedení našeho kraje: hejtman se dvěma občankami, poloprimitiv- stolář a učitelíček z pohraničí, který v Praze hájí cizí zájmy.
Trochu jsem odbočil a vrátím se k lidoveckým stránkám. Tereza M.Slintáku napsala docela ostrý komentář:

Působení pana Slintáka ve většině případu lze hodnotit pouze jako směšné, ubohé, ale vlastně je to v globálu spíš nedůstojné. Většina jeho příspěvků je založená především na tom, jak něco zkritizovat a pohanět. Nedokáže se oprostit od nenávistného podtextu, vůči některým konkrétním osobám, který jde cítít z každého článku, příspěvku či veřejného komentáře ať už na zasedání nebo v Dolní hospodě (a to se nepovažuji za fanatického fanouška teď už bývalého starosty či současné místostarostky) a vlastně kdekoliv jinde, když je příležitost. Je ovšem smutné, že si někdo buduje svou politickou kariéru a rádoby ,,prestiž" tím, že především pouze kritizuje práci jiných. A bohužel v tom spočívá většina působení tohoto zastupitelé. Přitom názor oponenta je důležitý a potřebný, ale nejde jen o názor, ale také o celkovou formu a prezentaci toho názoru a obyčejnou slušnost a politickou korektnost. A v neposlední řadě nejde jenom o to kritizovat druhé, ale také sám něco dokázat. Více objektivity a méně osobní zaujatosti, když už se chci tvářit jakože mám snad nějakou úroveň. Už jenom věta ,,pravděpodobně volila sama sebe"…Já se ptám - proč? Pokud to nevím a nemám to fakticky jak dokázat, tak si laskavě takové řeči odpustím.

Já si ta slova vypůjčím a odpovím, jako by byla adresována mně:

Rozčílená Terezo, spousta lidí se živí kritikou, haněním, narozdíl ode mne to dělají za prachy či jiné naturálie. Já to dělám z přesvědčení a zadarmo a přiznávám, opakování a blbost druhých mne unavuje. Máme pravdu, některé konkrétní osoby neuznávám a ani bych jim nepodal ruku, abych si ji neušpinil. Možnost být zastupitelem a uskutečnit své představy pro rozvoj obce jsem nedostal, tudíž jsem nic dokázat nemohl a opět se přiznám, že už o to tolik nestojím a možná už vůbec.

Jsem rád, že Miloš Zeman bude opět kandidovat, můj hlas má. Venku pomalu a jistě začíná přebírat vládu jaro, včelám jsem už dal jarní přikrmení a těším se na rozkvetlou přírodu a naplánovanou stavební akci- přístřešek ke stodole. Na Velikonoce se chodí mrskat po barákách a na odchodnů se dává víno červené a já tento příměr použiji jako tzv. oslí můstek k básni od strýca Stani:

Proč muží chodí do válek

Proč muži chodí do válek
a do zbroje se zbrojí?
Píky a bodáky ostří, meče nakuté
na zlaté řetězy si věší.

Přilbice na hlavách
a spuštěná hledí.
Štíty před sebou
a dlouhá kopí drží.

Pak na koně nasednou
a v lítý boj se pustí,
někomu za chvíli
krví drátěnou košili zdobí.

Proč muži chodí do válek?
Proč?
Snad proto,
že se ženy dívají?

Dnes i já půjdu rád
s loutnou svou do boje,
slovem se napřáhnu
a pohladím rýmy.

Proč?
Proto, že se ženy dívají.


Od pomyslného mikrofonu Rádia Ulambátar se s posluchači loučí, hezký den přeje
Joskon
 


Komentáře

1 Joskon Joskon | 10. března 2017 v 11:53 | Reagovat

Právě jsem se vrátil z Brodu ... a mohu Vám oznámit, že vlajka Tibetu visí. Zatímco cestou tam mne ovanul wind of change. Návrat mne dostal zpět na plavbu močálem černým kolem dutých hlav. Anebo se mýlím?

2 nemongol nemongol | 13. března 2017 v 6:56 | Reagovat

ešče třeba připomět, že už nás dohnali aj braťa Slováci. Tam toho nebylo tolik co rozkrádat. U nás je to hlavně chyba pitomců, co ty korytáře s víceroplatama volili a volit jich budů furt, aj když nevíja proč.

3 František Zástěra František Zástěra | 13. března 2017 v 10:03 | Reagovat

Celkem zajímavá úvaha a já k ní dodám.
Staré přísloví: Člověk nemusí být švec, aby poznal, že ho tlačí boty.

Nevím, ale zaujat postoj ke kritice „A cos dokázal ty?“ mi připomíná dobu minulou, kdy se řešily kádry a teprve potom skutky. Nedělám si iluze, že je to jinde lepší, otázka zní spíše, zda to někdy bude lepší? Zda se bude někdy řešit to, co ten dotyčný říká, ne to, kdo to říká. Asi ne, on už i pan Werich zpívá „Podle kabátu svět se měří, lháři ve fraku každý věří… “ takže iluze o tom, jako to bude jednou možné, tak zůstanou zase iluzemi.
Co víc, dáme se to zahraňování včelstev anebo budeme spoléhat na moderní techniku a počkáme si na miniaturní drony?

4 video video | 25. března 2017 v 17:01 | Reagovat

6 minuta:
http://playtvak.cz/5O6m

5 Půjčka za oplátku Půjčka za oplátku | 26. března 2017 v 9:12 | Reagovat

[4]: http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Tisice-lidi-proti-Zemanovi-11596#1

6 nic jsem nedokázal :) nic jsem nedokázal :) | 26. března 2017 v 18:54 | Reagovat

Na pravé kritiky, skoro třicetiletého jednostranného vedení naší obce, se teprve čeká. Ti stávající, ti co na jisté nedostatky upozorňují již delší dobu, jsou samozřejmě  TI, CO NIC NEDOKÁZALI! 
Na konečné účtování se teprve čeká a určitě se dočkáme. Dopadne to obdobně jako, když údajná většina čtyřicet let chválila minulé zřízení, pomalu až do posledního dne. Cha, cha….
Samozřejmě i tenkrát zde byli kritikové, kteří nebyli jakoby slyšet a byli umlčováni a pak náhle byla kritická i ta většina přikyvovačů!
Takže přijde doba, kdy se jistá většina přes svěrač octne na světle a to teprve bude kritika, to teprve uvidíme co všechno se mohlo a mělo a nemělo…….a kdo za to může!!!?
A současní kritikové budou asi říkat : „Nejsme jako oni.“
A všichni budou mít pravdu?

7 . . | 26. března 2017 v 19:08 | Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=WyQTP5AsK4s&t=534s

8 Lucie Lucie | 1. července 2017 v 9:13 | Reagovat

Free Tibet! ♥ :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama