Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Vítězný 25.únor 1948- výročí

28. února 2018 v 9:59 | Joskon |  Články
Letošní rok je významný hned několika výročími, patří mezi ně i tzv. Vítězný únor 1948. KSČ vyhrála v roce 1947 volby a v dalším roku se dostala k moci. Novým předsedou vlády se stal Klement Gottwald. Místo jeho slavného citátu: "Právě jsem se vrátil z Hradu..." uvádím jeho neméně známý úryvek z projevu z roku 1929.


"Říkáte konečně, že jsme pod komandem Moskvy a že si tam chodíme pro rozum? Vy jste pod komandem Živnobanky, Petschka, Weimanna, Preise, vy jste pod komandem Společnosti národů, to jest společnosti imperialistických dravců, a vy si chodíte pro rozum k Petschkům, Weimannum, Rotschildům a Preisům, abyste se naučili vydírat pracující lid ještě lépe než dosud. A my jsme stranou československého proletariátu a naším nejvyšším štábem je skutečně Moskva. A my se chodíme do Moskvy učit, víte co? My se od ruských bolševiků do Moskvy chodíme učit, jak vám zakroutit krk. A vy víte, že ruští bolševici jsou v tom mistry…"
Klement Gottwald /KSČ/ 21. prosince 1929, poslanecká sněmovna Národního shromáždění

Jak se na to samé dívá Wikipedie v roce 2018 a jak je tato událost podávána mláděži školou povinné:

Únor 1948 (oficiálně Únorový puč, resp. Vítězný únor, což byl výraz používaný v komunistické historiografii) je pojmenování komunistického puče v Československu, který proběhl mezi 17. a 25. únorem 1948. Dnes je vnímán jako přechod od vnějškové demokracie k totalitě, připojení k sovětskému mocenskému bloku, počátek útlaku obyvatelstva, příčina ekonomického úpadku a obrovské emigrační vlny obyvatelstva. V době totality byl 25. únor slaven jako významný den, "Vítězství československého pracujícího lidu (1948) - významný den Československé socialistické republiky", a v omezenější míře je členy Komunistické strany Čech a Moravy každoročně slaven i v současné době.

Nějak to nejde dohromady!? Kde je pravda? Já si osobně myslím, že naše zem byla předána Stalinovi po Jaltské konferenci vítězných mocností před koncem 2. světové války. Západu jsme nestáli o to, aby se nás zastal, stejně jako v roku 1938 v Mnichově, což je je další výročí s osmičkou na konci.
 


Komentáře

1 ? ? | 2. března 2018 v 14:46 | Reagovat

Už se ví kdo povede kulturu ve Vlčnově?

2 . . | 3. března 2018 v 7:12 | Reagovat

[1]: Co sa ptáš, šak je toho plná dědina. Prostě takový člověk, který nemože řéct, že byla Floriánová zbytečná, protože by si tímto nakálela do vlastního.

3 Já | 3. března 2018 v 12:27 | Reagovat

[2]: Co tím básník chtěl říci? Nerozumím ...

4 cha cha | 3. března 2018 v 13:53 | Reagovat

[3]: Říká sa že mladá Brandýska - Kučerka.

5 ? ? | 4. března 2018 v 17:12 | Reagovat

[4]: A ta má jaké vzdělání?

6 eliot hnízdo eliot hnízdo | 4. března 2018 v 21:43 | Reagovat

[5]:  její mama je členka ODS, navíc není chytřejší než starosta. Každý, kdo dělá na obci, mosí byt blbější než starosta. Jinak by to nefungovalo. V okolí jsou o minimálně jeden level výš.

7 jo jo | 5. března 2018 v 0:10 | Reagovat

[6]: V klubu dělala za Floriánové. Takže má její školu. Aspoň se nic neprovalí, jak to tam chodí.

8 hm hm | 5. března 2018 v 15:35 | Reagovat

[4]: A proč ne? Dělá tam roky, zkušenosti má.

9 názor názor | 5. března 2018 v 15:52 | Reagovat

[8]: Lepší to nebude, může to být jedině stejné nebo horší.Jak se má kamarádka přeměnit v nadřízenou,tak bývá problém.

10 ... ... | 5. března 2018 v 17:40 | Reagovat

[9]:Tak s tímhle souhlasím.Měl by to dělat člověk,který na Klubu nepracoval.

11 hrr na ně hrr na ně | 6. března 2018 v 9:42 | Reagovat

[10]: Odesáci zas a opět využili možnost nasadit ke klubovému korytu svého člověka.Pokud chce někdo, abysme nežili celý rok jenom ve stínu žvanění o jízdě, tak se nejdříve musí změnit vedení na obecním úřadě. Volby máme na krku. Konečně můžeme prosadit opravdu nového starostu a ne poklonkářskou podržtašku.

12 jo jo jo jo | 6. března 2018 v 10:46 | Reagovat

Poslední dobou si přidružená výroba, co si pořídili naši první u voleb, osvojilo vůči bývalému starostovi slovo emeritní. Vyskytuje se ve zpravodaji (tzv. shromaždišti sama sede chvály našich obecních funkcionářů), taky při povykování na různých akcích. Wikina říká, že toto slovo značí - vysloužilý, bývalý, zasloužílý. Vyberte si vyklad, jak je libo.Pro mě je to obecní vysloužilec.Kdy vůbec pracuje na svém pracovišti, když většinou týdne se placatí v baráku na křižovatce? Krásný příklad toho, že krajské politické funkce jsou zbytečné a jenom na tahání našich peněz.

13 . . | 7. března 2018 v 10:22 | Reagovat

K čemu ředitelka? Na kulturu máme knihovnici, na ostrahu Pančochu a tu jízdu králů nám može udělat nějaký spolek či firma za třetinu a ke všeobecné spokojenosti. Třeba mňa napadá žlutý balet, ale to by sa musela u nich vyhlásit prohibice a to by sa jim nelůbilo. Šak to není sranda chodit ožralý kolem koňa, jak on cítí chlast, tak prchá.

14 obecní mudrland obecní mudrland | 7. března 2018 v 11:23 | Reagovat

Tož dobře, jaké jsou problémy našeho KSK? Tak za prvé – nikdo k němu nemá důvěru. Floriánová k této práci stihla napsat jednu tlustů knihu a to každý den jezdila hodinu a půl dom. Potom sa ještě angažovala v jakýchsi  krojových akcí, šak stačí si pustit internet a vygůglovat si to. Su tam aj jakési pojednání o památkách a kde si cosi, co s s dědinů má společné tak akorát, že je to z kotovic. Pančochu je vidět akorát jak kůří před klubem, že by ho někdo viděl s metlů, jak zametá bordel kolem klubu, tak to asi takový není, vždycky čeká na obecní partu, aby tam udělala pořádek po víkendovém plesání. Schválně, po fašankové veselici byla před vchodem do KSK (u potoka) navštívenka z jednoho žaludku, kde bylo vidět, že sa máme dobře, tolik jídla a chlastu. U druhého vchodu sa dalo napočítat vajglů, že kdyby sa seřadili vedle sebe, tak by ve Veletinách z toho měli lavku přes Olšavu. A to sem tam šel v neděli večer, lidovci měli schůzu, takže naši vizitku o pořádku viděli místní i přespolní. Komu to vadí? Všeckým. Kdo má s tím udělat pořádek? Ředitelka, ta tomu velí. Má rozkázat, aby sa konalo. Nikdy sa nekonalo, až došla obecní parta s metlů a lopatů.
Jízda králů – jeden víkend v roce. A k tomu je tam ředitelka celý rok? Inventář klubu pamatuje začátky, kdy sa klepalo na základní kamen a nějaký pokrok, že by to bylo aspoň skladnější, tak to akorát nahoře v salonku. Vzduchotechnika žádná, ale klimatizace v kanceláři mosí být, eště tak hnusně na fasádě do ulice. Světla v sále sů jak z nějaké montážní haly, některé dokonce blikají jak když jede sanitka a má zaplé majáky. Takže z toho bolí oči, hlava a potom roste nevěra, rozvodovost.
Jak sa  říká, když nás nikdo nepochválí, tak sa mosíme pochválit sami. Tož dali jsme nové závěse na balkon a ještě sme sa u toho vyfotili a dali do zpravodaje, aby ludé viděli, že něco děláme.
Tož asi tak. Pijáček a Marta vozili na kupaliště v obecním autě toaletní papír a Pančocha si užíval horké prázdninové dny u stánku.
A sport? Ten je enom v názvu toho kulturního stánku.

15 ježišmárija ježišmárija | 7. března 2018 v 12:08 | Reagovat

[14]: Takového ,jak si ty, bych dal u Janového kruháča na parkovišti před Hrušků  do klady, aby si zbytek dědiny nedovolíl kritizovat.

16 já | 7. března 2018 v 13:28 | Reagovat

právě proto ve Vlčnově zakládám novů stranu. Kdo má zájem, ať sa ozve. Konkurence mosí byt.

17 Z pořadu Marty Kubišové „Chcete mě?“ Z pořadu Marty Kubišové „Chcete mě?“ | 7. března 2018 v 13:56 | Reagovat

[12]:
Dobrý den, já jsem Zdeněk Srstka a dneska bych chtěl udat jednoho slušně vychovaného psíka. Je už trochu starší, je šedivý, ale je hrozně přítulný. Dětství neměl lehké, narodil se v Ostrožské Lhotě, potom chvilku bydlel v Bojkovicích, až skončil ve Vlčnově. Jeho otec byl v kriminále, což se s ním nese celý život, pořád o tom musí vyprávět. Dělal dlouho starostu, až nakonec toho nechal a teď je v krajském městě. Ale pořád ho to táhne domů, do Vlčnova. Prostě se sbalí a když ho hledají, tak ho najdou na místě, kde dlouhodobě starostoval. A je mu jedno, že ten pelíšek je obsazený, prostě si tam vleze a dělá, že je zase starosta. No podívejte se na jeho oči, ty by mohli vyprávět. Je prostého původu, bez vzdělání, ale ty jeho chytré oči! Chodí dokonce přednášet na vysokou školu! Přátelé, kdo pak se ho ujme, je to starší pes, takže se už toho moc nenaučí. Ale je moc společenský, když vám přijde návštěva, tak ji může bavit historkami celý den. A je moc skromný, sám si žehlí košili a dbá na sebe. Mám tady spousty psíků, ale tento je výjimečný. No podívejte se, jak se dívá, jak čeká, kdo se ho ujme. Ve Vlčnově ho nechtějí, vyhánějí ho pryč, ale on se tam pořád vrací. On si zaslouží lepšího paníčka, takového, u kterého by mohl být zase sebou, ale oni ho tam už nechtějí. Občas se obleče do kroje, ale to by potřeboval náhubek, protože jak je v kroji, tak by každého poučoval. Tak ho moc do toho kroje nedávejte. Milí diváci, podívejte se na toho psíka, jak prosí o kousek místa, kde by mohl dožít. Chce málo, jenom aby ho někdo pořád poslouchal a zbytek už je skromný. Vodu, granule, nějakou deku a místo na přespání. Kruci, vemte si ho hned, kdo ho má pořád poslouchat, je chytrý jak rádio a když nemá společnost, tak mluví i sám se sebou. A furt se chválí a chválí, jako by byl nějaký politik. Kdo si ho vezme, tak mu dám deset tisíc korun. A to se oplatí.

A koho tu máme dalšího? Čubička Martina, opuštěná, pořád zamilovaná……

18 tisková oprava tisková oprava | 7. března 2018 v 14:21 | Reagovat

[17]:
....A furt se chválí a chválí, jako by byl nějaký budoucí svatý. Kdo si .....

19 Jája Jája | 7. března 2018 v 15:14 | Reagovat

[17]: Já ho nechcu ani za ty prachy. Já bych chtěla nejakého, ale věrného. A o tomto sem slyšela, že je přítulný ke každému, kdo mu dá nažrat. Taky sem slyšela, že není moc čistotný, lebo kde se nacpe, tam to posere. A taky sem slyšela, že na zavolání dom nejde, ale pořád trajdá  za cizí fenů. A jeho poskakování a točení se na všecky strany  není už žádná zábava, ale nuda. Pane Srstka, nemáte tak nějakého, co nedělá ostudu?

20 osel osel | 9. března 2018 v 9:05 | Reagovat

http://www.houpaciosel.cz/2018/03/08/prostor-neprijemne-otazky-ne-kdyz-vlada-demisi-vylete/

21 C.K. veterinář C.K. veterinář | 11. března 2018 v 17:00 | Reagovat

Mě zajímá jediné, dělá tuhá hovínka ????To abych věděl jestli ho nakopat do prdele nebo do ku.í !

22 slídil slídil | 17. března 2018 v 18:19 | Reagovat

Po dědině ide že Pešlová od obecních prachů konečně de do důchodu a na její místo má být šoupnutá ceruška  radního. Ale teď chudáci na křižovatce vaří mozky, jak na to, když zas jak na tú sviňu sa mosí vypsat výběrové řízení a zas bude se kde kdo hlásit a otravovat.Ale to neva. Já jim věřím! Ustáli inší, ustojí aj totok!
To by tak hrálo, kdyby sa tam dostal nekdo cizí co tomu rozumí a umí počítat.

23 ? ? | 17. března 2018 v 19:27 | Reagovat

[22]: Jako sranda? Přece něco takového nemůže být pravda.

24 ??? ??? | 17. března 2018 v 23:51 | Reagovat

[23]: Koho z vás živí nenávist?

25 co co | 18. března 2018 v 3:38 | Reagovat

[24]: tebe obecní zakázky?

26 nasraný nasraný | 18. března 2018 v 9:28 | Reagovat

[24]: Nasranost nad bordelem,který dělají političtí papaláši, není závist.

27 ...když už su tá nová ředitélka... ...když už su tá nová ředitélka... | 18. března 2018 v 10:33 | Reagovat

https://youtu.be/3QZv4JIOaWI?t=2h25m16s

28 ředitelka tělocvičny ředitelka tělocvičny | 18. března 2018 v 11:01 | Reagovat

[27]:
Škoda že je záznam vystříhaný. Jak to tam bylo doopravdy:
Tož dyž su tá nová ředitelka, tak tadyk chlapi máte tiskárnu na peníze a papír, co sem vám kúpila za svoje, lebo dybych to potáhla z klubu, tož to bude zlodějina
a možu vám slíbit že aj přidám, protože vím, jak zvýšit platy zaměstnancom klubu a jak sa dopnút k prachom. Protože vás je nalezených  jak svatých, tož jednoho vyrazím a jeho plat zbytku přerozdělím. Dobré, že? Sem to vymyslela, lebo sem byla najlepší že nikdo lepší na řízení byt vybraný ani nemohl. Ještě sa mosím naučit při takých projevov nekoktat, aby nikdo o mojích kvalitách nepochyboval.

29 Neznalá Neznalá | 18. března 2018 v 11:57 | Reagovat

[22]:Kterého radního.Ajaké má dceruška vzdělání a praxi?

30 doporučuje 9 z 10 doporučuje 9 z 10 | 18. března 2018 v 12:58 | Reagovat

[29]: Přečti si, kdo sedí v radě a jestli nejsi úplně vymaštěná tak ti to dojde.

31 Neznalá Neznalá | 18. března 2018 v 14:28 | Reagovat

[30]:Asi su vymaštěná.Ale nevím?Dacíková nebo Pijáčková?Nevím co jejich dcery dělají,studují nebo v čem mají praxi.

32 r r | 19. března 2018 v 11:02 | Reagovat

[31]:
Když jí to správně politicky myslí, ať je tedy tou účetní. Budů ale volby, ke které straně sa přidat?

33 napitý bez žízně napitý bez žízně | 19. března 2018 v 20:46 | Reagovat

…. když su tá nová ředitelka.., tož když su ten emeritní starosta…, tož když už su ten nový starosta co mě to Jenda předál…, tož když už su ten Petr…, tož když už su ten Jura….!!!!!!!
Tož větší honóry sem širokodaleko neviděél a bohdá ani už neuvidím. Bo takový výkvět už nemajů ani bangladéši natož v mongolsku.
No tož když už bude po náročném výběrovém řízení vybraná aj tá  nová obecní účetní (určitě nepřekonatelná nejaká Dacíčka), tož to už tadyk bude dovedené k naprosté dokonalosti.
…. a vypasenějších emeritních starostů a starostu a radních teké nemajů širokodaleko….
Takže kdo je v naší dědině docent tak určitě v ničem neuspěje, protože u nás, U NÁS !  mosí byt zákonitě enom a zas enom NADCENT  a až potom može mět funkcu a potem tlápat takové blbostě jak tlápů všeci naši najlepší…….

34 František Zástěra František Zástěra | 21. března 2018 v 11:09 | Reagovat

Kdo zná výsledky voleb, které se budou konat na podzim v naší obci, tak ten je buď jasnovidec anebo tipař, který spoléhá na svůj šestý smysl a prostě to ví. A co my ostatní? Kdo bude starosta obce na další čtyři roky?

Dříve jsme volili osobnost a to byl jednoznačně Pijáček. Spolu s ním se tak svezla celá místní ODSka. Byly roky bohaté, kdy nepotřebovali další stranu, aby měli většinu, ale ke konci se už museli spojovat, aby jim ta většina zůstala. Je velkým otazníkem, zda se letos Pijáček zúčastní voleb, já si myslím, že ano, že podpoří svoji stranu, ale bude na posledním místě. Starostu už znovu dělat nechce, vzhledem k tomu, jak teatrálně opakovaně odcházel z tohoto postu, a současný starosta se, bohužel pro něho, se veze v jeho stínu. Sice je v plánu pár akcí pro občany, jako je otevření koupaliště, nový hasičský vůz a další, ale i přesto si myslím, že kdo si tradičně vsází na ODS, tak nemůže už teď počítat zisky, jak bylo předtím zvykem. Všechno je otevřené.

Další věc, která začíná trochu hrát do karet, tak se začínají voleb zúčastňovat mladší ročníky. A ty žijí trochu jiným způsobem než je u nás tradicí. Jo, když nám těsně před volbami přijela Moravanka…. Tito mladí než nějakou vesnickou zábavu preferují sociální sítě. Viz volební úspěch Pirátů. Kdo by to čekal, že. Žádná reklama, žádný plakát, žádné veřejné setkání, ale brali u nás skoro 8%.

Moje prognóza?  Lidé jsou nespokojení (anebo taky ne), část by chtěla změnu (a část zase ne). To bylo a bude. Některé tradiční strany se voleb nebudou účastnit, komunisté už to vzdali dříve. Další, kdo nebude na seznamu, tak se mluví o Starostech (MM) a otazník visí nad Nezávislými.

Současný věkový průměr zastupitelstva je 52 let, a upřímně řečeno, aby to nebylo horší, tak to zachraňují (!!!) tři lidé pod 40 let. Takže lze očekávat (tedy doufám), že letošní kandidátky budou výrazně omlazeny. Taky kvůli tomu, aby se přilákaly hlasy mladých voličů. To ale nestačí, hledáme ten jazýček na vahách (nebo více jazýčků), který nakonec rozhodně o výsledku voleb. Mám pár tipů, ale ty si nechám pro sebe, co kdyby to nevyšlo.

Ale jedno vím určitě, tyto volby nebudou stejné v řadě, jaké byly předtím. Budou jiné, výrazně jiné a výsledek skutečně dneska neví nikdo. Jenom ty výjimky uvedené v prvním odstavci.

A nakonec závěrečná otázka, kdo bude dalším starostou? Má odpověď zní takto: vsaďte si na mne, nuda určitě nebude. Z obecního zpravodaje sice nebudu dělat Dikobraz, ale zbavím ho té sterilní serióznosti a první stránka bude barevně! Když máme na papírové růže, tak proč bychom neměli mít na barevný zpravodaj?  Když teď dáme na první stránku nové hasičské auto, tak si každý bude myslet, že je šedivé a ono je ve skutečnosti pěkně červené. Ale až tak červená to není, je to jiná červená, méně sytější…. No, až bude barevný zpravodaj, tak to bude jasné, takto se budeme jenom hádat, jaké barvy je hasičské auto. Červené není, je to jiná červená….

35 statistika statistika | 21. března 2018 v 11:43 | Reagovat

[34]:
Pět lidí v současném zastupitelstvu bude mít letos více jak 60 let. Dále dva lidi oslaví tento rok 59 let. Byla by tedy ostuda je zařadit mezi šedesátníky.
Zastupitelstvo je patnáctičlenné.

36 obrostlý lišejníkem obrostlý lišejníkem | 21. března 2018 v 16:46 | Reagovat

[35]:Dnešní mladí zastupitelé, kterým tak fandíš, tam dělají co? Víš to? Nebo jenom naslepo cápeš, že kdo má zdravější nohy, má samozřejmě i zdravější hlavu?

37 Chovatel Chovatel | 25. března 2018 v 19:05 | Reagovat

PRASE
Mám prase, už dlouho.
Když bylo mladé  tak bylo takové roztomilé. Dalo by se s ním chodit na procházky, ale tenkrát to ještě nebylo moderní. Pohodlně zapadlo do našeho stádečka. V té době si  všechna prasátka chrochtala celkem společně, ale jak se ukázalo to jedno umělo chrochtat mnohem obratněji než ta ostatní.
Zprvu se zdálo, že jeho chrochtání je takové nesmělé až o pomoc volající a tak mu ( i když to mezi prasaty není zvykem) dávala přednost, když se šlo ke korýtku. S tím kukučem vypadalo totiž tak bezelstně, tak bezbranně….
Časem se toto roztomilé prasátko naučilo úplně samozřejmě chodit jako první ke korýtku. A nedej bože aby si někdo dovolil k tomu korýtku, byť jen přičichnout, dřív než toto roztomilé prasátko. Stádečko to přijalo, protože si ho vlastně této vlastnosti naučilo samo. Tak se stalo, že z roztomilého prasátka se stalo první prase v chlívku.
Rok od roku bylo patrné, že bude pro celý prasečák  lépe, když zaběhnuté pořádky budou všechny svině i podsvinčata podporovat, protože koryto je dost hluboké a v podstatě na všechny vždycky něco zbylo. Takže ve chlívku léta letoucí panovala  chrochtavá pohoda a nikomu ze stádečka se nechtělo na porážku. Tím byla ve chlívku zastavená přirozená generační obměna stáda. Samozřejmě této maličkosti si nikdo ve chlévě nevšiml a i kdyby, tak prase samozřejmě na to nedbá. Prasata totiž dovedou v uzavřené tlupě a ve svých výkalech žít poměrně dlouho a velmi spokojeně. Stádečko tak kynulo a kypělo před zraky všech.
Neodvratně přišla doba, kdy jsem si řekl, že ta nejvykrmenější prasata musí na porážku. Některá šla, nicméně to prase jednička ne i když bylo nevypasenější. Totiž devět z deseti řezníků prohlásilo, že tento kus už je přestárlý a nehodí se vůbec ale vůbec k ničemu. Jeho genofond se nehodí už ani k reprodukci pro jeho morální zastarání a jeho svalovina i vnitřnosti jsou už zralé spíše pro kafilerku než pro konzumaci. Co s takovým prasetem.
Kdyby to prase bylo ještě větší prase tak mohlo být deportováno do nějakého celostátního prasečáku. Nebo by třeba mohlo ty své prasečiny vyučovat na nějaké vysoké škole….
Chvíli jsem si opravdu nevěděl rady co s ním. Přišel, ale spásný nápad – bude z něj krásný výstavní kus.
V našem chlévě se stane zasloužilým prasetem a pro zbytek světa bude putovním pohárem, zástupcem, představitelem, domácího prasečince. Funguje to skvěle, náš pašík obráží všechny možné i nemožné akce a tam chrochtá a chrochtá. Byla by škoda takový talent nevyužít, on vám zachrochtá třeba i Osudovou symfonii od Beethovena, když budete chtít.
Tolik radosti a krásných chvil jsem s ním zažil až mi bude líto se s ním někdy rozloučit. Okamžik této neodvratné chvíle stále oddaluji i s tím smutným vědomým, že dříve či později určitě přijde.
Zatím se drží, toto jistě výjimečné prase přežilo i Africký mor prasat v samotném epicentru nákazy, to prase je odolné vůči všemu.
Jedinou skvrnou na této skutečnosti je fakt, že takových prasat už tu bylo………a jejich konec byl vždy zavržení hodný a z lidského hlediska smutný.
Nechci na to ani pomyslit.
Ach…
A proto i dnes jsem mu dal nažrat. Jen ať si chrochtá dokud může.
Hold to je úděl dobrého hospodáře – postarat se i o dobytče, z kterého nemá ten správný užitek jaký mu nese zbytek chovu. Prostě nebude bůček, nebude ovárek a nebudou ani klobásky.
Když jsem si takto postěžoval sousedovi, tak ten to zas přehodnotil jinak.
Bezelstně odvětil: „ Šak sláva je také dobrá, né?!  Šmakuje každému a nikdo sa z ní aspoň neposere!“

38 nejak nevím nejak nevím | 25. března 2018 v 19:45 | Reagovat

[37]: Nevím, jak vám, ale mně to něco připomíná. Ale to bude blbost, to nemože byt o naší dědině, že?

39 The Sound Of Silence The Sound Of Silence | 25. března 2018 v 19:57 | Reagovat

Ahoj temnoto, starý příteli,
Přišel jsem, abych si znovu promluvil,
Jelikož se vize tiše plíží
Zanechala svá semínka když jsem spal,
A vizi, kterou vysadila v mé hlavě
Stále zůstává
Uvnitř zvuku ticha
V neklidných snech jsem šel sám
Úzkými a dlážděnými uličkami
Pod svatozáří pouliční lampy,
Otočil jsem svůj límec do chladného a vlhkého
Když mé oči probodl záblesk neonového světla,
který rozřízl noc
A se dotkl se zvuku ticha.

A ve prostém světle jsem je uviděl
Deset tisíc lidí, možná víc.
Lidi mluvící bez mluvení,
Lidi hluší  ale slyšící
Lidé, píšou písně, které hlasy nikdy nerozdělí
A nikdo se neodváží
narušit zvuk ticha

"Blázni řekl jsem" Nevíte že
ticho jak rakovina roste.
Slyš má slova pak tě mohu poučit
Obejmi mne pak tě mohu poučit
Ale má slova jako tiché kapky deště padají
Z ozvěny
Ve studnách ticha

A lidé se odklonili a modlili
K neonovému bohu kterého stvořili
A znamení za svítilo na varování
Ve slovech kterými to bylo napsané
A znamení řeklo "Slova proroků

jsou napsaná na stěnách metra
A halách domů
A šeptali zvuk ticha

40 Tento překlad je lepší Tento překlad je lepší | 26. března 2018 v 21:21 | Reagovat

Ahoj temnoto, má stará kamarádko,
přišel jsem abych s tebou znovu promluvil
Protože představy začaly z lehka nahánět hrůzu
Nechali je vysadit když jsem spal
A vidina která vyrábí v mé hlavě
stále setrvává
Skrz zvuk ticha
Zvuk ticha

V neklidných snech kráčím sám
Úzké uličky dlažebních kostek
pod sloupem pouliční lampy
Můj límeček zchladl a navlhl

Když mé oči probodával záblesk neonového světla
Na hraně noci
Dotkl jsem se zvuku ticha
Ten zvuk ticha

Lidé se klaněli a modlili
Neonovému bohu kterého vytvořili
"Hlupáci," řekl jsem "Nevíte
že ticho roste jako rakovina"

A v odkrytém světle jsem viděl
Tisíc lidí, možná víc
Lidé povídají bez mluvení
Lidé poslouchají bez naslouchání

kontrola systému
Neonová černá

A znamení odhalilo že je tepleji
Tady jsou slova která to vytvořila
Slova pokroku byla napsána na zeď podchodu a do chodeb činžáků
a byly šeptány do zvuku ticha
Ten zvuk ticha
Ten zvuk ticha
ten zvuk

"Hlupáci," řekl jsem "Nevíte
že ticho roste jako rakovina"
Slyšte má slova která bych vás mohl naučit
Tady jsou mé ruce a já vás možná chytím

41 smekám smekám | 28. března 2018 v 18:51 | Reagovat

[37]: hýbe dědinů, že nová ředitelka je šikulka a že dostala dělat  teho svojého pod obec

42 juch juch juch juch | 30. března 2018 v 9:12 | Reagovat

[41]: Co je jinde nemožné, u nás je normální!

43 velikonoce velikonoce | 3. dubna 2018 v 11:07 | Reagovat

to zas bylo v alejích nablito.

44 výzva výzva | 2. července 2018 v 17:15 | Reagovat

Joskone, napiš pravdu o tom, jak jsi zradil lidi,po jejichž zádech ses chtěl minulé volby dostat ke korytu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama