Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Přednášky o holocaustu - German Rudolf

8. dubna 2018 v 8:01 | Joskon |  Knihy
V době prý demokracie, svobody, názoru, vyznání a nevím čehosi existují tzv. zakázané knihy. Sice jsou dostupné na internetu, bohužel málokdo si je přečte, dokonce ani ti mladí ušatí študáci, nechající se manipulovat svými učiteli do manifestací, odvolávající vládu zvolenou ve svobodných volbách.


Na jejich obranu musím říci, že v jejich věku jsem nebyl jiný, ale narozdíl od nich, jsem přístup k informacím neměl. Až teď jsem se dostal ke knize Přednášky o holocaustu. Dřív mne vůbec nenapadlo o této otázce pochybovat, až když byl odsouzen Adam B. Bartoš a v neoficiálních médiiích jsem narazil na odkaz: http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Prednasky_o_holocaustu-Germar_Rudolf.pdf , překonal jsem se a započal číst, spíš studovat. Ono se totiž nejedná o beletrii, nýbrž souhn dat, ůdajů z archívů, jsou tam shrnuta obsáhlá díla tzv. revizionistů. Jedná se o rozsáhlou 400 stránkovou práci. Díky svým budovatelským aktivám v humně, lenosti, nemoci, jsem se touto někdy až nechutnou látkou prokousával přes měsíc a přiznávám, že k úplnému konci mi chybí tak 30 stránek. Nicméně potřeba protrhnout nelichotivý rekord, kdy se víc jak měsíc na Rádiu Ulambátar neobjevil žádný nový článek, mé doporučení ke knize urychlila.
A protože se v dnešní době jedná o choulostivou záležitost a já nechci být popotahován musím svůj krátký komentář ke knize zakončit prohlášením:

Využívám práva vyjádřit svůj názor, nikomu ho nevnucuji ani ho nešířím. Podle mne jsou Přednášky o holocaustu od Rudolfa Germana /ročník 1964/ velmi užitečným a cenným počinem. Jedinec, který si sám o své vůli staví názor na svět, by minimálně měl alespoň listy stránek rozevřít. Úmyslně neuvádím, komu věřím více, zda-li autorovi a jiným revizionistům nebo těm druhým- oficiálním.
 


Komentáře

1 rýpal rýpal | 8. dubna 2018 v 9:57 | Reagovat

Je lepší se rýpat v tom, co bylo, než oči otvírat před tím, co je dnes a dennně! Koho by v dědině zajímalo, kdo je vlastně starostou a kdo poslušným poklonkářem třesoucím se o koryto? Raděj si zalistujme v dějepravě a užívejme si to. Když zahraje dechula, tak si půjdeme trsnout a když se vyvalí nějaký obecní hnus, tak zavřeme dveře. Ale pozor! Hlavně ať naše dveře jsou umyté, aby ludé neřekli!

2 Zvědavá Zvědavá | 10. dubna 2018 v 19:09 | Reagovat

Až se bude starosta volit přímo,bude Joskon kandidovat?

3 Joskon Joskon | 11. dubna 2018 v 8:19 | Reagovat

[2]: Nebudu.

4 Přímá volba starosty Přímá volba starosty | 11. dubna 2018 v 10:46 | Reagovat

[3]:

Prezident Miloš Zeman nám slibovat ve své předvolební řeči, že podpoří přímou volbu starosty obce, dále pak primátora a hejtmana. Potom to více rozvedl a tak, jak to má vymyšlené, tak je to trochu jinak než abychom šli k volebním urnám a volili jak zastupitele obce, tak současně i starostu. Takže jak to tedy je?

Přímá volba starosty obce, jak si to představuje prezident země, spočívá v tom, že se volí v obecních volbách zastupitelé, kteří se ucházejí o přízeň voličů pomocí politických stran, případně sdružení. To je beze změny. Potom následuje už jenom technická úprava s tím, že se vezme strana (či sdružení), které dostalo ve volbách nejvíce hlasů. Dále se z této strany (či sdružení) vezme kandidát, který dostal nejvíce hlasů a tento automaticky získává post starosty obce. Tento kandidát to buď přijme anebo odmítne. To už je jeho věc. Potom následuje další v pořadí, pokud odmítne, tak další a další.

No, je za tím dost otázek, podle zkušenosti ze Slovenska si myslím, že zůstane jenom u slibů. Kdo bude místostarosta? Když uzavřu koalici, tak jim musím něco slíbit, ale když jim ten post nemůžu dát, protože to nedovoluje systém. Jak se bude volit rada? Co když bude starosta mít dost hlasů od voličů, ale v zastupitelstvu málo, opozice bude ve většině? Co prosadí, bude jenom na jízdu králů do kroje?

Prezident není starosta, takže přímá volba starosty obce je zcela jiná situace. Jak jsem vzpomínal, inspiraci je možné hledat na sousedním Slovensku a tam to v některých obcích (tedy ve více obcích) nedopadlo moc dobře. Navíc by se musel změnit zákon o obcích, což by bylo na tolik projednávání, že snad za 10-15 let by se něco mohlo udát. Změny by byly tak rozsáhlé, že by to neprošlo jednou novelou zákona, ale musely by následovat po sobě s časovým odstupem, protože by to bylo hodně ostrý řez do vedení obce.

Takže odpověď na otázku „Bude Joskon kandidovat v přímé volbě na starostu obce“ sice odpověděl, že nikoliv, já jenom dodám, že mu za jeho aktivní život nebude dána možnost se této volby zúčastnit.

Jak se říká, nikdo vám nedá více, než kolik já toho můžu naslibovat. Asi tak.

5 úvaha úvaha | 11. dubna 2018 v 14:19 | Reagovat

[4]: Když může být starostou ten, co byl minule a ten co je teď, tak to může být už každý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama