Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Ideální řešení

28. června 2018 v 7:16 | Joskon |  Články
Občas se stává, že se člověk dostane do situace, kdy za něho rozhodl někdo jiný a jeho to nejdřív mrzí, přemýšlí o tom a pak ke svému štěstí konstatuje, že nic lepšího ho potkat nemohlo- zkrátka ideální řešení.


Už jednou jsem takové štěstí měl. S nebožkou sousedkou jsem kdysi míval přátelské vztahy až do doby, kdy jsem začal rekonstruovat dům. Nepovolila mi okna v kotelně, mám kotel na tuhá paliva, prý se budu na ni dívat. V té době měla kolem 70 let a když jsem tam vsadil luxféry, tak na mne zavolala tehdejšího starostu, dala si skleněné cihly před oči a tvrdila, že přes ně vidí všechno. Pravým důvodem, jak jsem později náhodně spatřil, byla její rozpadlá latrína a potřebu vykonávala přímo před barákem. Tímto ještě neskončilo, prý tím, že jí stéká dešťůvka z mého boku, tak se jí rozpadl štít. Dal jsem tedy rýny, ona však už musela prostor v picůchu vyklidit /zpočátku to chtěla po mně/. Začal jsem se chovat odtažitě a když mi přestala odpovídat na pozdravy, přestal jsem s ní mluvit úplně. Po čase se k ní přistěhoval bratr z východního Slovenska a začal si část domu předělávat k bydlení. Měl takovový zvláštní zvyk, slivovici naléval zároveň do dvou štamprlí: rozevřel levou ruku dlaní do spod, skleničky dal mezi prsty a plnil. Poté, co si chtěl postavit neizolovanou žumpu dva metry od mé zdi, volal jsem stavební úřad já, a souseda jako majitelka si měla vyřídit povolení. K dalším stavebním pracem nedošlo, jelikož se s bráchou pohádala a ten odjel. Později jsem se doslechl, že nemá vodu ve studni, protože v ulici Pod Vinohrady je postavený na druhé straně humna dům. Pravá příčina ovšem byl rezem odpadlý díl v pumpě. Šlo o mimořádně hádavou a falešnou vdovu. Děti neměla, nic nesadila, dvakrát denně chodila do kostela a k doktorovi. Považovala se totiž za vážně nemocnou. Jediným lékem byly pro ni klebety, vydržela stát a vykládat, rozhazovat rukama, předklánět se, gestikulovat celé hodiny, ať už na ulici, před obchodem, atd. Ty jediné jí daly zapomenout a zaměstnat mysl. Co vím, dost lidem ublížila a docela by mne zajímalo, zda beseduje v pekle, očistci či se svatým Petrem v ráji.
Už jsem se zmínil, že bez mého vlastního rozhodnutí jsem se ocitl v naprosto ideálním postavení- nebudu kandidovat do komunálních voleb, přesněji nejsem na kandidátce soc. dem. Mohl bych popsat, jak se to událo, ale to není důležité, uvedu, jaké mi z toho plynou výhody: nemusím být členem ČSSD, dodržím své prohlášení / Na co házet sviním perly, když jim stačí šrot?/, nemusím se stýkat s lidmi, kterými opovrhuji, můžu kriticky psát i o těch, se kterými jsem byl tvz. na stejné lodi.

Od pomyslného mikrofonu Rádia Ulambátar se loučí opuštěný, nenáviděný
Joskon

P.S. Určitý čas se budou komentáře k článku zveřejňovat jen s mým souhlasem. Místní lid jednoduchý nechápe, že ty anonymní nepíšu já.
 


Komentáře

1 občan občan | 30. června 2018 v 14:38 | Reagovat

Další výhoda je v tom, že občan nemusí k volbám. Koho bude volit, když chce změnu? Bude volit paní Motykovou, ta to předá Kvasničkové a ta spolu s manželem bude dělat všecko, aby se nic nezměnilo v jejich neprospěch. Šéfredaktora Koníčka vyšoupli, aby se náhodou nedostal místo nich.

2 Joskon Joskon | 30. června 2018 v 17:03 | Reagovat

O Miladě Horákové úplně jinak:
http://hedvicek.blog.cz/0801/je-milada-horakova-falesnou-modlou

3 taky občan taky občan | 2. července 2018 v 9:43 | Reagovat

[1]: Jak by si se mohl dostat  někam, když minule si propadl.

4 znalý znalý | 2. července 2018 v 14:09 | Reagovat

holt politika je svinstvo , rozdr.. celů dědinu.

5 Joskon Joskon | 9. července 2018 v 8:12 | Reagovat

[3]: Při minulých volbách získala ČSSD jednoho zastupitele, Motyková se vzdala, místo ní šla 1.náhradnice Kvasničková, 2.náhradník jsem byl já.

6 Joskon Joskon | 12. července 2018 v 19:42 | Reagovat

https://www.eurabia.cz/Articles/32402-ne-tohle-neni-sef-sssr-breznev-tohle-je-sef-eu-jean-claude-juncker-a-ozraly-jak-zakon-kaze-.aspx

7 vlčnovjan vlčnovjan | 20. července 2018 v 20:07 | Reagovat

To Ti povím, že ty pánbíčkářky 2x denně v kostele vždy byly a jsou nejhorší. Taky takové znám z ulice a je mi z nich nablití. Ony jen drbou cestou do kostela, pak cestou z kostela a navíc taky drbou všude jinde v posteli s kde-kým, třeba i s rodinou. (např. se švagrem, když její sestra byla v nemocnici)

8 Svatí Svatí | 25. července 2018 v 21:00 | Reagovat

[7]: A taky mlátí ti svatouškové baby...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama