Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Jak na tmavku švestkovou?

17. července 2018 v 6:06 | Joskon |  Články
Můj soused mi referoval, že trnky ve vinohradě má napadené. Když rozlouskne deset kostek, tak v osmi má červíka. Vlastní motorovou stříkačku a tak by chtěl škůdce zlikvidovat. Kdyby četl Rádio Ulambátar, tak by věděl, jak na to, protože už loni díky aktivitě Víti Motyky bylo na našich stránkách uveřejněno vše. Rozhodně nebude na škodu, když se zde opět budeme věnovat této pohromě. Na místě je mnou upravený Borovského epigram: Moravských trnek hubitelé lítí, šárka, sucho, tmavky švestkovití. Všichni víme, že trnka je památný strom naší krásné země -Moravy.Další konkrétnější informace naleznete v článku z minulého roku: http://radioulambatar.blog.cz/1708/tmavka-svestkova-skudce
 


Komentáře

1 Analfabetka Analfabetka | 19. července 2018 v 21:49 | Reagovat

Mě víc trápí/s.r./,že máme premiéra estėbáka a vládu s podporou komunistů. To jsou pro mě nebezpečnější červi než ti v trnkách.

2 hlášení místního rozhlasu hlášení místního rozhlasu | 22. července 2018 v 5:43 | Reagovat

Soudružko tajemnico, jak sa zapíná ten náš místní rozhlas?
Starosto, už by jsi měl zapomenout na mládí, já žádná soudružka nejsem.
Oukej. Tak sestro tajemnico, víš jaký je rozdíl mezi cizím a rodinů? Rodině dáváš zadarmo. Ha, ha, ha.
Vážení soudruzi občané.
A sakra.
Vážení občané. Letos je všecko rychlejší a aj také sa už blíží sběr trnek. V této souvislosti bych chtěl upozornit, že trnky, durancie, slivoně, zkrátka všecky stromy, ze kterých sa dá pálit slivovica, nacházející se na obecní půdě, jsou vlastníkem obce a ta taky bude provádět jejich sklizeň hej rup partou. Jestliže si občan myslí, že trnka před jeho barákem, ale na obecním je jeho, tak se mýlí. Uvědomte si, kolik máme spolků, úředníků, my už také nejsme dva, ale tři, něco sa rozdá, nějaká mosí byt aj zásoba, / Co když se příští rok neurodí!/. Mé nařízení bude kontrolovat dobrovolník. Poznáte ho tak, že jezdí na zeleném kole a je to moja rodina.  
Dnes, když sú ty hody, nezapomeňte si zajít na kůpaliště a potom sa najezt do Jamy. Akorát si seberte víc peněz, prý to   vůbec néni laciné.
Tož lůčím sa, všecko nejlepší aj SS.
Konec.

Co je to SS?
Stará sviňa, možeš byť klidná, ty to nejsi.

3 výzva výzva | 22. července 2018 v 13:23 | Reagovat

Joskone, napiš jestli ta SS bývá poblíž potoka!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama