Jako má věřící svého zpovědníka, starosta obecní zpravodaj, Mařenka suchou vrbu u rybníka, tak já mám Rádio Ulambátar.


Uriah Heep- vzpomínka na mládí aneb evropské turné pro prostatiky

21. února 2019 v 20:35 | Joskon |  Články
Něco funguje jen krátce po vypršení záruční doby, něco funguje věčně bez ohledu na přibývající věk a měnící se svět kolem. Ač nejsem skalním fanouškem rockových skupin a nemůžu o sobě říci, že jsem nechyběl na žádném větším koncertu, přece jenom evropské turné britské skupiny Uriah Heep přímo pod nosem v Hluku, to se odmítá jen těžko, navíc když jsem lístek dostal na Vánoce od ježíška /manželky/.Pominu kosu při čekání ve frontě na vpuštění do sálu, která začínala na mostě a trvala tak do 20 minut. Pro vysvětlení: zimní bundu jsem si nechal v autě a dovnitř jsem šel pouze v saku. Sakra nevhodný ohoz. A vlastně i to byl tak trochu návrat do minulosti:- vzpomínka na tlačenice v autobuse do školy, na fronty v obchodě s gramodeskami, knihami, na maso, toaletní papír, nacpané ochozy v Brodě na fotbale,..
Uvnitř nás kromě v tomto případě příjemného nadýchaného tepla přivítala skupina Reflexy. "Ten kdo nemá komplexy, chodí na skupinu Reflexy!" jsem při své jízdě králů vyvolal na Frantu Čapka, bubeníka skupiny a dostal jsem 50 Kč, což v té době stačilo na 3 posezení v hospodě. Pohotově jsem uchytl dvě volné židle u stolu a hledím směrem k pódiu a rozpoznávám Evžena Czopa- baskytaristu. "Co ty stará břitvo, ty pořád ještě holíš?!" zakřičel jsem a stejně jsem slyšet nebyl. Evžen dělal s paní Juračkovou, matkou kámoše Miry, u nás v dědině odznaky a my jsem z tohoto titulu věděli, kde každý týden hrají a měli jsme určitá privilegia. Kdo z našich rovníků může prohlásit, že jako nezletilý popíjel pořadatelské víno s Reflexama na pódiu na staré sokolovně v Brodě? Mira se spolužákem z Hluku nastříkal na bílé košule nápis Pumpa a my jako fan-klub jsem s nimi občas vyjeli přes víkend na bigbíty. U zpěváka Klegu jsem nedávno kupoval v jeho obchodě v Kunovicích svářečský materiál, pamatuju si ho ještě z Letu. Víc než rockový má hlas sametový. Marně jsem čekal na oplodňovák "Popelnice", což byl náš krycí název pro Popelky. Druhého sobotního zpěváka jsem slyšel poprvé, připadalo mi, že si ho půjčili z Citronů. Skupina práci předskokana zakončila Revolucí, možná záměrně. Paráda.
Nebudu dělat chytrého, od Juriášů znám jednu písničku a kvůli ní jsem tam byl. Jako náctiletí jsme ji hulákali v búdách každý víkend. Zpravidla začínala slokou: My jsme borci z Moravy a vzali jsme si do hlavy, že budem nosit dlouhý vlasy a džíny orvaný.
Pak se pokračovalo už ne tak slušně: Spadla práce do kanálu, já ji hledat nebudu, já jsem ji nevymyslel, já tam pro ni nepudu.
A přitvrzovalo se: Přišel farář do bordélu, dobré jitro přeji vám, pochválen buď ježíš kristus, já byc si rád zamrdal.
A nebo: V dolním konci na rohu, visí dívka za nohu, netahejte prosím vás, posere vás, oščí vás.
A třeba ještě: V Americe tam je blaze, v Americe tam je hej, tam se jebe na podlaze, tam jsou holky na prodej.
No a hlavně refrén mezi slovy, ten je světový, ten je věčný, ten se nikdy neomrzí.
Ač jsem se v myšlenkách vrátil do svých postpuberťáckých let, přece jenom stačilo se podívat kolem, aby bylo zřejmé, že doba pokročila. Pro pivo si chodili prošedivělí borci v džínách a dlouhými vlasy s různými pohybovými problémy, nad hlavami v rytmu poskakovala francouzská hole, sousedé od vedle ani nevstávali ze židlí, nechali si pivo nosit potomky. Moje žena se vrátila z WC dřív než já. Před dveřmi s cedulkou "MUŽI" stála dlouhá fronta, pravděpodobně většinou prostatiků.
Juriáše si nenechal uniknout ani Kájínek, to vím z novin. Zpěváka Uriah Heep při troše štěstí můžete spatřit v Uherském Brodě, jeho současná manželka je odtamtud a mají spolu syna, žijí ale jinde.
Byl to opravdu mimořádný večer, avšak pokud by se znovu naskytla možnost, nejspíš bych odřekl. Zcela určitě by se to mé nadšení, pocity, návrat o 35 let zpět nezopakovaly.
 


Komentáře

1 ... ... | 23. února 2019 v 14:46 | Reagovat

https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/ve-vlcnovske-skole-se-propada-podlaha-20190222.html

2 Veřejná výzva – účetní státní správy a samosprávy Veřejná výzva – účetní státní správy a samosprávy | 27. února 2019 v 21:08 | Reagovat

https://www.vlcnov.cz/aktuality/nabidka-pracovnich-mist/verejna-vyzva-ucetni-statni-spravy-a-samospravy-728.html

3 § 5 Zákon č. 312/2002 Sb. § 5 Zákon č. 312/2002 Sb. | 1. března 2019 v 9:01 | Reagovat

Ve výzvě dle zák. č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků
je uveden § 4 a § 6,                 ale je vynechán § 5 : Předpoklady pro jmenování vedoucího úřadu
(1) Vedoucím úřadu se může stát fyzická osoba, která splňuje předpoklady podle § 4 a má nejméně tříletou praxi

a) jako vedoucí zaměstnanec, nebo

b) při výkonu správních činností v pracovním poměru k územnímu samosprávnému celku nebo při výkonu státní správy v pracovním nebo služebním poměru ke státu,

c) ve funkci člena zastupitelstva územního samosprávného celku dlouhodobě uvolněného pro výkon této funkce.

(2) Délka praxe podle odstavce 1 musí být splněna v průběhu 8 let bezprostředně předcházejících jmenování do funkce                               ve výzvě je pouze uvedeno : Praxe:

1 rok v oblasti vedení účetnictví, výhodou zkušenosti v oblasti účetnictví územních samospráv ,                 což na takové místo účetní /ekonoma obce/ je podivně málo let praxe ???

4 Petr Petr | 17. března 2019 v 17:53 | Reagovat

Co u Jednoty dělá pořád už několik měsíců ten Slovák stým pežotem už to tam nechal shnit na parkovišti? :-) šak se nedá kde parkovat...

5 ElaJ ElaJ | E-mail | 24. února 2020 v 17:38 | Reagovat

Neco pro chlapce, potkejte divky z oblasti: http://girlssnapshots.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama